خانه کارشناسی ارشد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

نحوه نام نویسی آزمون مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری 1402
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

داوطلبان جهت شرکت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد برای تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد می توانند در بازه زمانی اعلام شده از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام به نام نویسی کنند. در این راستا، متقاضیان می بایست ابتدا دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را از سایت نام برده دریافت نموده و مورد مطالعه قرار دهند تا در صورت دارا بودن شرایط لازم و پس از کسب آگاهی کافی نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. چنانچه شما نیز جزو داوطلبان شرکت در آزمون ورودی این مقطع هستید، لازم است از شیوه و زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و نیز سایر جزئیات مربوطه مطلع شوید.

✅لینک مستقیم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

sanjesh.org

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 برای متقاضیان ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد به صورت همزمان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402

همان طور که ذکر شد، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد در تاریخ مشخصی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گردد. البته زمان ثبت نام کنکور ارشد 1402 مطابق با آخرین زمانبندی اعلام شده از 16 آذر ماه آغاز شده و تا 22 آذر ماه نیز ادامه خواهد داشت.

همچنین مطابق روند سال های گذشته معمولا فرصت مجددی جهت نام نویسی و ویرایش اطلاعات ثبت نام کارشناسی ارشد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که البته زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست. شما می توانید برای اطلاع از زمانبندی دقیق فرآیند های مربوطه در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402

نام نویسی در آزمون ارشد 1401 جهت ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد صورت می پذیرد که این روند مستلزم خرید کارت اعتباری جداگانه و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد می باشد. در غیر این صورت امکان ثبت نام و درج اطلاعات برای متقاضیان وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مانند پیام نور و غیرانتفاعی نیز می بایست به صورت جداگانه کارت اعتباری تهیه کنند. در ادامه شما را با نحوه انجام این پروسه به صورت گام به گام و تصویری آشنا خواهیم کرد.

 • وارد سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک نمایید.مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 • لینک فعال “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402” را انتخاب کنید.مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 • در مرحله بعد می بایست نسبت به خرید کارت اعتباری اینترنتی و دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام اقدام کنید. پس دکمه “خرید سریال ثبت نام” واقع در منو سمت راست صفحه را بفشارید.مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 • شما در این مراحله می بایست عبارت “سریال ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402” را انتخاب کرده و به ادامه روند پرداخت بپردازید. مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402
 • پس از درج اطلاعات کارت بانکب خود، گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 • بعد از بررسی صحت اطلاعات و در صورت تایید گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام”، کلید “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 • در این صفحه می بایست با وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود نسبت به واریز وجه مورد نظر اقدام نمایید. در نهایت نیز بر روی کلید “پرداخت” کلیک کنید تا شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده به شما نمایش داده شود.مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 • به صفحه اول ثبت نام برگردید و از منو سمت راست صفحه، لینک فعال “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

 • شماره 12 رقمی سریال ثبت نام خریداری شده را درج کرده و سپس بر روی دکمه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402

 

در مرحله بعددقت کنید که فایل عکس پرسنلی خود را با رعایت کامل کلیه نکات ذکر شده و با کلیک بر روی گزینه “ارسال عکس” آپلود کنید. با انجام صحیح تمامی مراحل فوق، تصویر زیر برای شما نمایان می گردد که حاوی اطلاعات ثبت نامی شماست. کد پیگیری و شماره پرونده موجود در این صفحه را یادداشت نمایید و تا زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402

متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 1402 می بایست از یک سری شرایط ثبت نام کنکور ارشد برخوردار باشند که شامل دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود و بررسی صلاحیت داوطلبان از لحاظ دارا بودن شرایط بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به آئین مقدس اسلام و یا یکی از دین هایی که مورد تایید قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته باشد.
 • عدم عناد و دشمنی با قوانین و نظام جمهوری اسلامی
 • عدم شرکت در حزب ها و گروه های سیاسی غیر قانونی
 • عدم سوء پیشینه اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می باشند که مدرک کارشناسی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1402 دریافت نموده باشند.
 • دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که قبل از زمان ثبت نام، انصراف دهند. در غیر این صورت مجاز به شرکت در این آزمون نخواهند بود. البته، اگر این دسته از دانشجویان فقط بخواهند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
 • فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه (آقایان) نداشته باشند، مجاز هستند در رشته دیگری به جز رشته قبلی شرکت کنند.
 • فارغ التحصیلان رشته های دبیری و گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها، می بایست برای ادامه تحصیل موافقت سازمان مربوطه را جلب نمایند.
 • داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت (دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی می باشد.

شرایط نظام وظیفه

داوطلبان آقا بایستی در هنگام ثبت نام یکی از شروط ذکر شده در ذیل را دارا باشند تا مجاز به ثبت نام شوند.

 • دارا بودن کارت پایان خدمت
 • دارا بودن کارت معافیت دائم
 • مشمولان فارغ التحصیل کارشناسی که دارای برگه خدمت بدون غیبت هستند، می بایست ثبت نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمتشان باشد.
 • دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی که تا تاریخ 31 شهریور ماه 1402 فارغ التحصیل شوند.
 • افرادی که فارغ التحصیل کارشناسی بوده و از زمان ثبت نام آنان یک سال بیشتر نگذشته باشد و همچنین مشمول غیبت سربازی نمی باشند.
 • کارکنان خدمت در سازمان ها یا وزارت خانه ها با ارائه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان می توانند در دانشگاه ثبت نام نموده و ادامه تحصیل دهند.
 • کارکنان وظیفه و فارغ التحصیلان می توانند بدون غیبت اولیه و به شرط داشتن سایر شرایط از معافیت تحصیلی مجاز به ادامه تحصیل باشند.
 • دانشجویان انصرافی از دانشگاه ها در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی اولیه و انصراف آن ها بیش از یکسال سپری نشده باشد.

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402

همان طور که می دانید، به جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد، می بایست مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را در دسترس داشته باشید. لذا در صورت عدم وجود یکی از آنها روند ثبت نام به صورت کل با مشکل مواجه خواهد شد. همچنین شرح دقیق این مدارک به صورت کامل در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ذکر شده است که جهت صحولت شما در این قسمت از مقاله نیز ذکر کرده ایم.

 1. اصل کارت ملی و شناسنامه
 2. شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری خریداری شده
 3. کد وضعیت نظام وظیفه
 4. کد و نام مجموعه امتحانی اصلی و شناور
 5. کد رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، تاریخ ورود و دریافت کارشناسی
 6. کد پیگیری سهمیه رزمندگان و ایثارگران
 7. کد پستی محل سکونت داوطلب و کد شهرستان برای تعیین حوزه امتحانی
 8. اصل مدرک دوره کارشناسی اخذ شده تا حداکثر 31 شهریور ماه 1402
 9. فایل عکس اسکن شده با مشخصات زیر
  مشخصات عکس پرسنلی جهت بارگذاری
  ابعاد 4*3 و 4*6 بدون حاشیه های اضافیبا حجم حداکثر 400*300 و حداقل 300*200 در غالب jpg
  تمام رخ بدون اثر مهر و منگنه و لکهمربوط به سال جاری و زمینه سفید
  عکس بانوان با حجاب بوده و کامل مشخص باشد

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1402

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد با آغاز روند نام نویسی از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد. این دفترچه شامل قوانین و مقررات شرکت در آزمون، نحوه ثبت نام، شرایط و مدارک لازم جهت نام نویسی، سهمیه های کنکور ارشد، جدول رشته ها و مجموعه های امتحانی، لیست رشته های شناور کارشناسی ارشد و… می باشد که مطالعه آن به کلیه متقاضیان توصیه می گردد.

البته با توجه به عدم انتشار دفترچه مذکور برای سال 1402، فایل پی دی اف سال 1401 برای اطلاعات بیشتر در جدول زیر قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1402

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام این آزمون در باز زمانی 16 تا 22 آذر ماه انجام خواهد شد.

2- ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1402 به چه صورت انجام می شود؟

این روند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گردد.

3- علاقه مندان به شرکت در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد 1402 می بایست دارای چه شرایطی باشند؟

این دسته از داوطلبان می بایست دارای یک سری شرایط عمومی و تخصصی باشند که در این مقاله به طور کامل ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…۷۵ نظر

 1. خدیجه میرزازاده

  با سلام کدام گزینه مربوط به دانشگاه ازاد است؟ موسسات غیر انتفاعی که دانشگاه ازاد نیست درسته؟

  • با سلام و وقت بخیر، کنکور دانشگاه سراسری و آزاد ادغام شده و نیازی به ثبت نام جداگانه نخواهید شد، در صورت انتشار نتایج اولیه و مجاز شدن به انتخاب رشته دانشگاه آزاد، مجاز به انتخاب واحد های دانشگاهی مورد نظر خواهید بود.

 2. سلام من کارشناسی حسابداری دارم ،می‌توانم ارشد روانشناسی بخوانم ؟

 3. سلام وقت بخیر
  امکان ثبت نام دوره ارشد ازاد وجود داره

  • با سلام و درود، مطابق با آخرین اطلاعیه های سایت سازمان سنجش، در حال حاضر امکان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وجود ندارد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد