دوشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

راهنمای ثبت نام آزمون ارشد آزاد 99
ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

 امسال نیز همانند سال های گذشته آزمون پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، با آزمون سراسری ادغام گردیده است بنابراین داوطلبانی که برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت سازمان سنجش ثبت نام می کنند در واقع متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند. توجه داشته باشید که به دلیل ادغام آزمون پذیرش ارشد آزاد و سراسری، برای هر دو ، یک دفترچه ثبت نام منتشر خواهد شد ولی دفترچه انتخاب رشته برای هر دو دانشگاه به صورت جداگانه بر روی سایت مربوطه قرار خواهد گرفت. 

در مقطع کارشناسی ارشد ، تنها یک آزمون برای ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می گردد.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 99

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد از 16 لغایت 25 آذر ماه 98 به صورت اینترنتی انجام می گیرد. به دلیل ادغام آزمون کارشناسی ارشد آزاد و سراسری ، داوطلبان می بایست برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند.

البته سازمان سنجش مهلت مجددی را برای داوطلبانی که در بازه زمانی مشخص شده ، موفق به ثبت نام نشده اند قرار داده است. فرصت ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد یک بار از روز 14 الی 16 بهمن ماه 98 و بار دیگر از روز 1 الی 3 اردیبهشت ماه 99 ، تمدید شد. توجه داشته باشید که هر داوطلب می تواند تنها در یک کد رشته اصلی و یک کد رشته شناور ثبت نام کند و برای هر کد رشته باید یک کارت اعتباری جدا خریداری نماید.

 داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مانند پیام نور و غیر انتفاعی نیز می بایست به صورت جداگانه کارت اعتباری تهیه کنند که داوطلبان برای خرید کارت مذکور ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام ارشد می باشند. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد در جریان تمام جزئیات مرتبط با این آزمون قرار بگیرید.

مراحل ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 

گام نخست: داوطلبان باید دفترچه ثبت نام ارشد آزاد را با دقت مطالعه نمایند ، تا به طور کامل در جریان تمام جزئیات مرتبط با کنکور کارشناسی ارشد قرار بگیرند.

گام دوم : داوطلبان باید وارد سامانه سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایند ، سپس لینک فعال شده سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1399 را  انتخاب کنند.

گام سوم: داوطلبان باید کارت اعتباری مربوط به ثبت نام کارشناسی ارشد را خریداری کنند. برای خرید کارت از صفحه مقابلتان، گزینه خرید سریال ثبت نام را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که پرداخت هزینه فقط از طریق کارت های عضو شبکه شتاب (اینترنتی) می باشد و شما موظف هستید شماره سریال 12 رقمی خود را جهت ثبت نام دریافت نمایید. هزینه خرید کارت اعتباری کارشناسی ارشد در سال گذشته مبلغ 45 هزار تومان تعیین شده بود که برای امسال اندکی افزایش خواهد یافت.

گام چهارم: با انتخاب گزینه “خرید سریال ثبت نام” سه حالت برای شما نمایان خواهد شد که در صورت تمایل برای دریافت پیامک از سوی سازمان سنجش با پرداخت 600 تومان ، می توانیدگزینه مربوط به آن را فعال نمایید.

نکته: اگر علاقمند به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستید ، باید گزینه علاقمندی به دانشگاه های مذکور را انتخاب کنید.

گام پنجم: بعد از دریافت شماره سریال مجددا وارد سایت سازمان سنجش شده و گوشه صفحه سمت راست گزینه کارشناسی ارشد را انتخاب کنید ، سپس بر روی “ثبت نام جدید” کلیک کنید.

گام ششم: در پایان صفحه ای پیش روی شما قرار خواهد گرفت که ، باید تمام مشخصات و اطلاعات مربوط به مقطع کارشناسی خود را درج کنید.

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور ارشد 99

 1. یک قطعه عکس (فاقد هرگونه خط خوردگی و مهر)
 2. اصل کارت ملی و شناسنامه
 3. شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری خریداری شده
 4. اصل مدرک دوره کارشناسی

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در این بخش از مطلب به شرایط عمومی و شرایط اختصاصی کنکور کارشناسی ارشد خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی

اعتقاد به آئین مقدس اسلام و یا یکی از دین هایی که مورد تایید قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته باشد.

عدم عناد و دشمنی با قوانین و نظام جمهوری اسلامی
عدم شرکت در حزب ها و گروه های سیاسی غیر قانونی
عدم سوء پیشینه اخلاقی

شرایط اختصاصی

داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می باشند که مدرک کارشناسی خود را حداکثر تا 30 بهمن 98 و یا 31 شهریور 99  دریافت نموده باشند در غیر این صورت مجاز نخواهند بود. 
دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که قبل از زمان ثبت نام ، انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به شرکت در این آزمون نخواهند بود. البته ، اگر این دسته از دانشجویان فقط بخواهند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند مجاز هستند در رشته دیگری به جز رشته قبلی شرکت کنند.
فارغ التحصیلان رشته های دبیری و گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها ، می بایست برای ادامه تحصیل موافقت سازمان مربوطه را جلب نمایند.
داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت (دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی می باشد.

به دلیل اینکه ، کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری ادغام شده است ، داوطلبانی که برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت سازمان سنجش ثبت نام می کنند در واقع متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند. ثبت نام برای آزمون هر دو دانشگاه به صورت همزمان و مشترک در  آذرماه انجام خواهد شد ، همچنین سازمان سنجش مهلت مجددی برای داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده اند قرار می دهد که داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد خود اقدام نمایند. شما می توانید برای اطلاع از سهمیه کنکور ارشد ، سایت ثبت نام ارشد ، مدارک ثبت نام ارشد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

سوالات متداول

1- آیا برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می بایست هزینه جداگانه بپردازیم؟

خیر. به دلیل ادغام کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد ، داوطلبان برای شرکت در رشته های اصلی تنها یک بار هزینه ثبت نام را پرداخت می نمایند.

2- آیا در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ، می بایست مدرک مقطع کارشناسی را در هنگام ثبت نام بارگذاری نماییم؟

خیر. در هنگام ثبت نام داوطلبان تنها می بایست میانگین معدل دوره کارشناسی خود را به درستی در سایت درج کنند.

3- آیا مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تمدید می شود؟

معمولا برای ارائه تسهیلات به داوطلبانی که از ثبت نام جامانده اند فرصتی کوتاه را به زمان ثبت نام اضافه خواهند کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ نظر

 1. Avatar

  سلام.من مدرک مهندسی مکانیک رو گرفتم و در حال حاضر مشغول به تحصیل در کارشناسی حقوق هستم. آیا میتوانم در رشته ارشد حقوق ثبت نام کنم و هم زمان هر دو مقطع را تحصیل نماییم؟؟

 2. Avatar

  سلام من سال ۹۸ در کنکور کارشناسی ارشد رشته ایرانشناسی شرکت کردم و رتبه ی ۷ آوردم. و دانشگاه مورد نظرم قبول شدم. دبیر هستم و متعهد خدمت قبل از انتخاب رشته به اداره آموزش و پرورش رفتم و اجازه گرفتم اما شفاهی و اون ها هم اجازه دادند. اما بعد از قبولی اجازه تحصیل ندادند. و من مجبور شدم که انصراف بدم و ثبت نام نکنم. امسال میخوام تو رشته مرنبط با رشته کارشناسیم شرکت کنم تقاضای رفع محرومیت دادم ولی هنوز جوابی ندادند. من میتونم دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم؟ یا اون هم موافقت سازمان رو میخواد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۳۹۹ ، داوطلبین پذیرفته شده در دوره روزانه سال ۱۳۹۸ ، مجاز به شرکت در آزمون سال ۱۳۹۹ نمی باشند.

 3. Avatar

  سلام من لیسانس مدیریت عملیات در حریق و حوادث از دانشگاه علمی کاربردی دارم آیا میتونم کارشناسی ارشد تربیت بدنی یا HSE دانشگاه آزاد شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد سال جاری(۱۳۹۹) ، شما منعی جهت انتخاب مجموعه علوم ورزشی و یا مجموعه مهندسی ایمنی ، بهداشت و محیط زیست(hse) به عنوان مجموعه امتحانی نخواهید داشت.

 4. Avatar

  سلام و وقت بخیر
  من کارشناسی خودم رو در رشته مکانیک از دانشگاه علمی-کاربردی اخذ کردم . آیا میتونم برای رشته های علوم انسانی در این آزمون شرکت کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد سال جاری(۱۳۹۹)، شما منعی جهت انتخاب رشته در گروه علوم انسانی ندارید.

 5. Avatar

  سلام من تو کنکورارشدم سهمیه ۱۰درصدمو واردنکردم و میخوام پردیس یا آزاد برم دانشگاه آیا زمان ثبت نام اینوعنوان کنم از هزینه م کم میشه و لحاظش میکنن تا بنیادشهید بپردازه؟ یا سهمیه ۱۰درصدی هزینه ای روکم نمیکنه؟

دریافت مشاوره