تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

داوطلبان جهت شرکت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد برای تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد می توانند در بازه زمانی اعلام شده از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اقدام به نام نویسی کنند. توجه داشته باشید که به همین دلیل، یک دفترچه ثبت نام کنکور ارشد برای داوطلبان ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد به طور مشترک منتشر خواهد شد اما دفترچه انتخاب رشته برای هر دو دانشگاه به صورت جداگانه بر روی سایت مربوطه قرار خواهد گرفت. در این مقاله شما را با مهم ترین نکات پیرامون فرآیند نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 آشنا خواهیم کرد.

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1401 برای متقاضیان ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد در نیمه دوم آذر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401

همان طور که ذکر شد، ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد آزاد در تاریخ مشخصی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گردد. مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده از سایت مذکور، زمان ثبت نام کنکور ارشد 1401 از روز سه شنبه مورخ 16 آذر ماه تا روز سه شنبه مورخ 23 آذر ماه 1400 تعیین شده است.

روند نام نویسی معمولا توسط سازمان سنجش تمدید می گردد تا آن دسته از متقاضیانی که به هر دلیلی موفق به انجام ثبت نام در بازه زمانی مذکور نشده اند، بتوانند نسبت به تکمیل فرم اینترنتی خود اقدام نمایند. همچنین تعیین مهلت مجدد ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در بازه زمانی جداگانه ای توسط این سازمان، شانس دوباره ای به داوطلبان جهت انجام نام نویسی و همچنین ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد اعطا می کند که به محض اعلام، جزئیات لازم از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره و همچنین این مقاله اطلاع رسانی می شود.

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401

دفترچه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد با آغاز روند نام نویسی از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد. این دفترچه شامل قوانین و مقررات شرکت در آزمون، نحوه ثبت نام، شرایط و مدارک لازم جهت نام نویسی، سهمیه های کنکور ارشد، جدول رشته ها و مجموعه های امتحانی، لیست رشته های شناور کارشناسی ارشد و… می باشد که مطالعه آن به کلیه متقاضیان توصیه می گردد.

از آن جا که هنوز دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون ارشد 1401 منتشر نشده است، لینک فعال دانلود دفترچه سال گذشته را در جدول زیر قرار داده ایم که می توانید با دریافت و مطالعه دقیق آن نسبت به کلیات و جزئیات این فرآیند اطلاع کامل پیدا کنید. همچنین فراموش نکنید که به محض انتشار دفترچه آزمون سال جاری، این جدول بروز خواهد شد.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1400

(جهت دانلود، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1401

(لینک فوق، به محض انتشار دفترچه فعال خواهد شد.)

نحوه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401

نام نویسی در آزمون ارشد 1401 جهت ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد از طریق سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد صورت می پذیرد که این روند مستلزم خرید کارت اعتباری جداگانه و پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد می باشد. در غیر این صورت امکان ثبت نام و درج اطلاعات برای متقاضیان وجود نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مانند پیام نور و غیر انتفاعی نیز می بایست به صورت جداگانه کارت اعتباری تهیه کنند. در ادامه شما را با نحوه انجام این پروسه به صورت گام به گام و تصویری آشنا خواهیم کرد.

 • وارد سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک نمایید.

مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد

 • لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 (ثبت نام)” را انتخاب کنید.

مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد

 • در مرحله بعد می بایست نسبت به خرید کارت اعتباری اینترنتی و دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام اقدام کنید. پس دکمه “خرید سریال ثبت نام” واقع در منو سمت راست صفحه را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد

 • در این حالت دو گزینه برای شما نمایش داده می شود. اگر متقاضی شرکت در کنکور ارشد آزاد و سراسری هستید، باید بر روی گزینه اول کلیک نمایید و اگر تصمیم به ادامه تحصیل در رشته های پیام نور یا غیر انتفاعی از طریق کنکور کارشناسی ارشد را دارید، می بایست گزینه دوم را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد

 • در این مرحله لازم است اطلاعات شخصی خود را حهت خرید کارت اعتباری وارد سامانه کنید که این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، شماره تلفن ثابت و همراه و پست الکترونیک (اختیاری) می باشد. پس از انتخاب درگاه پرداخت اینترنتی، عبارت “تایید و ادامه” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد

 • بعد از بررسی صحت اطلاعات و در صورت تایید گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام”، کلید “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد

 • سامانه شما را به طور خودکار به صفحه درگاه پرداخت الکترونیک هزینه ثبت نام منتقل می کند. در این صفحه می بایست با وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود نسبت به واریز وجه مورد نظر اقدام نمایید. در نهایت نیز بر روی کلید “پرداخت” کلیک کنید تا شماره سریال کارت اعتباری خریداری شده به شما نمایش داده شود.

مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد

 • به صفحه اول ثبت نام برگردید و از منو سمت راست صفحه، لینک فعال “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد

 • شماره 12 رقمی سریال ثبت نام خریداری شده را درج کرده و سپس بر روی دکمه “ورود به سیستم” کلیک نمایید.

مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد

 • در مرحله بعددقت کنید که فایل عکس پرسنلی خود را با رعایت کامل کلیه نکات ذکر شده و با کلیک بر روی گزینه “ارسال عکس” آپلود کنید.

مرحله دهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

 • با انجام صحیح تمامی مراحل فوق، تصویر زیر برای شما نمایان می گردد که حاوی اطلاعات ثبت نامی شماست. کد پیگیری و شماره پرونده موجود در این صفحه را یادداشت نمایید و تا زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نزد خود نگه دارید.

مرحله یازدهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد آزاد

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور ارشد 1401

همان طور که می دانید، به جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد، می بایست مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را در دسترس داشته باشید که در قسمت زیر ذکر شده است.

 1. یک قطعه عکس (واضح، پس زمینه سفید، فاقد هرگونه خط خوردگی، جای مهر، اثر منگنه، لکه و… و رعایت حجاب کامل برای داوطلبان خانم)
 2. اصل کارت ملی و شناسنامه
 3. شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری خریداری شده
 4. اصل مدرک دوره کارشناسی اخذ شده تا حداکثر 31 شهریور ماه 1401

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401

متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 1401 می بایست از یک سری شرایط ثبت نام کنکور ارشد برخوردار باشند که شامل دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شود و بررسی صلاحیت داوطلبان از لحاظ دارا بودن شرایط بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به آئین مقدس اسلام و یا یکی از دین هایی که مورد تایید قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته باشد.
 • عدم عناد و دشمنی با قوانین و نظام جمهوری اسلامی
 • عدم شرکت در حزب ها و گروه های سیاسی غیر قانونی
 • عدم سوء پیشینه اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می باشند که مدرک کارشناسی خود را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1401 دریافت نموده باشند.
 • دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که قبل از زمان ثبت نام، انصراف دهند. در غیر این صورت مجاز به شرکت در این آزمون نخواهند بود. البته، اگر این دسته از دانشجویان فقط بخواهند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
 • فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه (آقایان) نداشته باشند، مجاز هستند در رشته دیگری به جز رشته قبلی شرکت کنند.
 • فارغ التحصیلان رشته های دبیری و گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها، می بایست برای ادامه تحصیل موافقت سازمان مربوطه را جلب نمایند.
 • داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت (دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی می باشد.

مسیر ورود به دانشگاه سراسری و آزاد تا زمان انجام انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از یکدیگر جدا نمی شود اما پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری، متقاضیان انتخاب رشته آزاد و سراسری می بایست به دو طریق مختلف نسبت به ثبت کد رشته محل های خود اقدام کنند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 در چه بازه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند از تاریخ 16 الی 23 آذر ماه 1400 به انجام می رسد.

2- ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1401 به چه صورت انجام می شود؟

این روند به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گردد.

3- آیا برای ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1401 می بایست هزینه ای بپردازیم؟

بله، هزینه ای تحت عنوان خرید کارت اعتباری باید به صورت اینترنتی از طریق سایت مربوطه پرداخت گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴۱ نظر

 1. سلام ببخشید میخواستم بدونم یه نفر میتونه همزمان هم برای دانشگاه سراسری هم برای دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنه یا که نمیشه و مشکلی پیش میاد؟

  • با سلام، در صورتی که شما مجاز به انتخاب رشته شده باشید، مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه های سراسری و آزاد ( هر دو) می باشید.

 2. سلام بنده مجاز به انتخاب رشته در کارشناسی ارشد نشدم نوشته بودن عدم پاسخگویی به سوالات یعنی من نمیتونم حتی برا دانشگاه ازاد انتخاب رشته کنم

 3. سلام ، کسی ک لیسانس ازاد بخونه میتونه برای ارشد دولتی بخونه؟
  فرقی با کسی ک لیسانس هم دولتی خونده داره ایا؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰، محدودیتی از بابت ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری برای شما وجود ندارد.

 4. سلام
  من دیر متوجه شدم برای ثبت نام ارشد دانشگاه آزاد میخواستم ثبت نام کنم ولی مهلت تموم شده کاری میشه کرد که من این آزمون امسال رو شرکت کنم می تونم مستقیم برم سازمان سنجش…لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • با سلام، شما می توانید در سایت سازمان سنجش، ارسال درخواست انجام دهید؛ در صورت موافقت، اقدام به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ نمایید.

 5. سلام
  آیا معدل بالای مدرک کارشناسی در آزمون ارشد تاثیر دارد؟

  • با سلام، بله پذیرش نهایی متقاضیان در این مقطع بر اساس ۸۰ درصد نمره کسب کرده در آزمون و ۲۰ درصد تاثیر معدل دوره کارشناسی صورت می گیرد.

 6. با عرض سلام ، مهلت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا چه تاریخی می باشد؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با اطلاعیه ای منتشر شده از طریق سایت سازمان سنجش، مهلت ثبت نام از تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ تا ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ تمدید گردید. لازم به ذکر است کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه های آزاد و روزانه ادغام شده است.

 7. سلام ثبت نام ارشد در دانشگاه آزاد با دیگر دانشگاه ها فرق دارد؟اگر داره زمان ثبت نام متفاوته؟تشکر

 8. سلام من لیسانس رو نرم افزار خوندم برای ارشد میتونم mba بخونم درسته؟

 9. با سلام
  آیا زمان ثبت نام برای آزمون ارشد دوباره تمدید خواهد شد ؟
  دانشگاههی هست بدون آزمون ارشد وارد شد ؟

  • با سلام و وقت بخیر، برای ثبت نام در کنکور ارشد می توانید از طریق سایت سازمان سنجش ارسال درخواست انجام دهید. زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی(بدون کنکور) به اتمام رسیده است

 10. سلام برای شرکت در آزمون دانشگاه آزاد مبلغ غیر از ۹۰ هزار تومن ثبت نام باید پرداخت بشه؟

  • با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹، در زمان ثبت نام برای دانشگاه آزاد لازم نیست هزینه ای پرداخت شود.

 11. با سلام
  من مدرک کارشناسی حسابداری دارم میتونم ارشد روانشناسی بخونم.

 12. سلام من اگه ارشد قبول شم دانشگاه آزاد سال بعدش می تونم دوباره کنکور بدم بدون انصراف و به دانشگاه سراسری همون رشته برم

 13. سلام من مدرک موقت لیسانس رو دارم
  میتونم برای ارشد ثبت نام کنم تا مدرک اصلیم و بگیرم؟؟

 14. سلام و وقت بخیر
  در حال اتمام رساله دکتری ادبیات فارسی هستم. فارغ التحصیلی قبل از شهریور خواهد بود. امکان شرکت در آزمون ارشد روانشناسی برای من مهیاست؟!

  • با سلام و درود، در صورت تحصیل در دوره ی روزانه، می بایست تا پیش از ثبت نام کنکور، فارغ التحصیل شده باشید ولی در صورت تحصیل در سایر دوره ها، مجاز خواهید بود.

 15. سلام خسته نباشید میخواستم من در کنکور ارشد سال ۱۴۰۰شرکت کنم.
  کارشناسی : رشته زبان و ادبیات فارسی را دریافت کردم.
  کارشناسی ارشد میخوام : رشته شناور ایرانشاسی رشته اصلی بازیگری را انتخاب کنم. میتونم شرکت کنم. یانه

  • با سلام، با استناد به دفترچه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۹، محدودیتی از بابت تغییر رشته وجود ندارد.

 16. سلام.من مدرک مهندسی مکانیک رو گرفتم و در حال حاضر مشغول به تحصیل در کارشناسی حقوق هستم. آیا میتوانم در رشته ارشد حقوق ثبت نام کنم و هم زمان هر دو مقطع را تحصیل نماییم؟؟

 17. سلام من سال ۹۸ در کنکور کارشناسی ارشد رشته ایرانشناسی شرکت کردم و رتبه ی ۷ آوردم. و دانشگاه مورد نظرم قبول شدم. دبیر هستم و متعهد خدمت قبل از انتخاب رشته به اداره آموزش و پرورش رفتم و اجازه گرفتم اما شفاهی و اون ها هم اجازه دادند. اما بعد از قبولی اجازه تحصیل ندادند. و من مجبور شدم که انصراف بدم و ثبت نام نکنم. امسال میخوام تو رشته مرنبط با رشته کارشناسیم شرکت کنم تقاضای رفع محرومیت دادم ولی هنوز جوابی ندادند. من میتونم دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم؟ یا اون هم موافقت سازمان رو میخواد؟

  • با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۳۹۹ ، داوطلبین پذیرفته شده در دوره روزانه سال ۱۳۹۸ ، مجاز به شرکت در آزمون سال ۱۳۹۹ نمی باشند.

 18. سلام من لیسانس مدیریت عملیات در حریق و حوادث از دانشگاه علمی کاربردی دارم آیا میتونم کارشناسی ارشد تربیت بدنی یا HSE دانشگاه آزاد شرکت کنم

  • با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد سال جاری(۱۳۹۹) ، شما منعی جهت انتخاب مجموعه علوم ورزشی و یا مجموعه مهندسی ایمنی ، بهداشت و محیط زیست(hse) به عنوان مجموعه امتحانی نخواهید داشت.

 19. سلام و وقت بخیر
  من کارشناسی خودم رو در رشته مکانیک از دانشگاه علمی-کاربردی اخذ کردم . آیا میتونم برای رشته های علوم انسانی در این آزمون شرکت کنم ؟

  • با سلام،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد سال جاری(۱۳۹۹)، شما منعی جهت انتخاب رشته در گروه علوم انسانی ندارید.

 20. سلام من تو کنکورارشدم سهمیه ۱۰درصدمو واردنکردم و میخوام پردیس یا آزاد برم دانشگاه آیا زمان ثبت نام اینوعنوان کنم از هزینه م کم میشه و لحاظش میکنن تا بنیادشهید بپردازه؟ یا سهمیه ۱۰درصدی هزینه ای روکم نمیکنه؟

  • سلام آیا زمان دیگری جهت تمدید ثبت نام ارشد نمیباشد

   • با سلام و وقت بخیر، تمدید مجدد برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر نمی باشد، برای ثبت نام می توانید از طریق سیستم پاسخویی سایت سازمان سنجش، ارسال درخواست انجام دهید.

دریافت مشاوره