پنجشنبه , ۸ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400
ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

همان طور که می دانید، ثبت نام  و برگزاری آزمون کارشناساسی ارشد آزاد با آزمون سراسری آن ادغام گردیده است، بنابراین داوطلبانی که برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت سازمان سنجش ثبت نام می کنند در واقع متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند. توجه داشته باشید که به دلیل ادغام آزمون پذیرش ارشد آزاد و سراسری، برای هر دو، یک دفترچه ثبت نام کنکور ارشد منتشر خواهد شد ولی دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور ارشد سراسری و دفترچه انتخاب رشته ارشد آزاد برای هر دو دانشگاه به صورت جداگانه بر روی سایت مربوطه قرار خواهد گرفت. 

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400، در آذر ماه و از طریق سایت الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد از 16 لغایت 23 آذر ماه 1400 به صورت اینترنتی انجام می گیرد. به دلیل ادغام آزمون کارشناسی ارشد آزاد و سراسری، داوطلبان می بایست برای ثبت نام به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایند. البته سازمان سنجش، معمولا مهلت مجددی را برای داوطلبانی که در بازه زمانی مشخص شده، موفق به ثبت نام نشده اند قرار می دهد اما پیشنهاد می کنیم، هر چه زودتر نسبت به ثبت نام خود در تاریخ ذکر شده اقدام نمایید و انجام فرآیند آن را به لحظات پایانی موکول نکنید. توجه داشته باشید که هر داوطلب می تواند تنها در یک رشته اصلی و یک رشته شناور ثبت نام کند و برای هر کدام باید یک کارت اعتباری جدا خریداری نماید.

 داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مانند پیام نور و غیر انتفاعی نیز می بایست به صورت جداگانه کارت اعتباری تهیه کنند که داوطلبان برای خرید کارت مذکور ملزم به پرداخت هزینه ثبت نام ارشد می باشند. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد در جریان تمام جزئیات مرتبط با این آزمون قرار بگیرید.

نحوه ثبت نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد 1400

برای این که بتوانید در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری شرکت نمایید می بایست مراحل زیر را به ترتیب طی نموده و ثبت نام خود را به انجام برسانید.

 1.  داوطلبان باید دفترچه ثبت نام ارشد آزاد و سراسری که تنها یک دفترچه است را با دقت مطالعه نمایند، تا به طور کامل در جریان تمام جزئیات مرتبط با کنکور کارشناسی ارشد قرار بگیرند.
 2.  پس از آن وارد سامانه سازمان سنجش و آموزش به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایند ، سپس لینک فعال شده “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400” را انتخاب کنند.
 3. داوطلبان باید کارت اعتباری مربوط به ثبت نام کارشناسی ارشد را خریداری کنند. برای خرید کارت از صفحه مقابلتان، گزینه خرید سریال ثبت نام را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که پرداخت هزینه فقط از طریق کارت های عضو شبکه شتاب (اینترنتی) می باشد و می بایست شماره سریال 12 رقمی خود را جهت ثبت نام دریافت نمایید. هزینه خرید کارت اعتباری کارشناسی ارشد در سال گذشته مبلغ 45 هزار تومان تعیین شده بود که برای امسال اندکی افزایش خواهد یافت.
 4. با انتخاب گزینه “خرید سریال ثبت نام” سه حالت برای شما نمایان خواهد شد که در صورت تمایل برای دریافت پیامک از سوی سازمان سنجش با پرداخت 600 تومان، می توانیدگزینه مربوط به آن را فعال نمایید.

نکته: اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی هستید، باید گزینه علاقه مندی به دانشگاه های مذکور را انتخاب کنید.

5. بعد از دریافت شماره سریال مجددا وارد سایت سازمان سنجش شده و گوشه صفحه سمت راست گزینه کارشناسی ارشد را انتخاب کنید، سپس بر روی ثبت نام جدید کلیک کنید.

6. در پایان صفحه ای پیش روی شما باز خواهد شد که باید تمام مشخصات و اطلاعات مربوط به مقطع کارشناسی خود را درج کنید.

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور ارشد 1400

همان طور که می دانید، به جهت ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد، می بایست مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را در دسترس داشته باشید که در قسمت زیر ذکر شده است.

 1. یک قطعه عکس (فاقد هرگونه خط خوردگی و مهر)
 2. اصل کارت ملی و شناسنامه
 3. شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری خریداری شده
 4. اصل مدرک دوره کارشناسی

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400

شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد از دو دسته عمومی و تخصصی تشکیل شده است و شرکت کنندگان در آزمون، می بایست شروطی که در جداول زیر ذکر شده را دارا باشند.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به آئین مقدس اسلام و یا یکی از دین هایی که مورد تایید قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته باشد.
 • عدم عناد و دشمنی با قوانین و نظام جمهوری اسلامی
 • عدم شرکت در حزب ها و گروه های سیاسی غیر قانونی
 • عدم سوء پیشینه اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد می باشند که مدرک کارشناسی خود را حداکثر تا 30 بهمن 99 و یا 31 شهریور 1400 دریافت نموده باشند در غیر این صورت مجاز نخواهند بود. 
 • دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که قبل از زمان ثبت نام، انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به شرکت در این آزمون نخواهند بود. البته، اگر این دسته از دانشجویان فقط بخواهند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
 • فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه (آقایان) نداشته باشند، مجاز هستند در رشته دیگری به جز رشته قبلی شرکت کنند.
 • فارغ التحصیلان رشته های دبیری و گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها، می بایست برای ادامه تحصیل موافقت سازمان مربوطه را جلب نمایند.
 • داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت (دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی می باشد.

به دلیل این که کنکور کارشناسی ارشد آزاد و سراسری ادغام شده است، داوطلبانی که برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت ثبت نام ارشد که همان سامانه سنجش آموزش کشور است، ثبت نام می کنند، در واقع متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند. ثبت نام برای آزمون هر دو دانشگاه به صورت همزمان و مشترک در آذرماه انجام می شود، همچنین سازمان سنجش معمولا مهلت مجددی برای داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده اند قرار می دهد که داوطلبان می توانند نسبت به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات ثبت نام ارشد خود اقدام نمایند. شما می توانید برای اطلاع از سهمیه کنکور ارشد، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- مهلت ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 1400 در چه زمانی است؟

زمان ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری همزمان از 16 لغایت 23 آذر ماه 1400 به صورت اینترنتی در سایت سازمان سنجش آموزش انجام می گیرد.

2- آیا در زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد، می بایست مدرک مقطع کارشناسی را در هنگام ثبت نام بارگذاری نماییم؟

خیر. در هنگام ثبت نام داوطلبان تنها می بایست میانگین معدل دوره کارشناسی خود را به درستی در سایت درج کنند.

3- آیا برای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می بایست هزینه جداگانه بپردازیم؟

خیر. به دلیل ادغام کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد، داوطلبان برای شرکت در رشته های اصلی تنها یک بار هزینه ثبت نام را پرداخت می نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ نظر

 1. Avatar

  سلام.من مدرک مهندسی مکانیک رو گرفتم و در حال حاضر مشغول به تحصیل در کارشناسی حقوق هستم. آیا میتوانم در رشته ارشد حقوق ثبت نام کنم و هم زمان هر دو مقطع را تحصیل نماییم؟؟

 2. Avatar

  سلام من سال ۹۸ در کنکور کارشناسی ارشد رشته ایرانشناسی شرکت کردم و رتبه ی ۷ آوردم. و دانشگاه مورد نظرم قبول شدم. دبیر هستم و متعهد خدمت قبل از انتخاب رشته به اداره آموزش و پرورش رفتم و اجازه گرفتم اما شفاهی و اون ها هم اجازه دادند. اما بعد از قبولی اجازه تحصیل ندادند. و من مجبور شدم که انصراف بدم و ثبت نام نکنم. امسال میخوام تو رشته مرنبط با رشته کارشناسیم شرکت کنم تقاضای رفع محرومیت دادم ولی هنوز جوابی ندادند. من میتونم دانشگاه آزاد ادامه تحصیل بدم؟ یا اون هم موافقت سازمان رو میخواد؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۳۹۹ ، داوطلبین پذیرفته شده در دوره روزانه سال ۱۳۹۸ ، مجاز به شرکت در آزمون سال ۱۳۹۹ نمی باشند.

 3. Avatar

  سلام من لیسانس مدیریت عملیات در حریق و حوادث از دانشگاه علمی کاربردی دارم آیا میتونم کارشناسی ارشد تربیت بدنی یا HSE دانشگاه آزاد شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد سال جاری(۱۳۹۹) ، شما منعی جهت انتخاب مجموعه علوم ورزشی و یا مجموعه مهندسی ایمنی ، بهداشت و محیط زیست(hse) به عنوان مجموعه امتحانی نخواهید داشت.

 4. Avatar

  سلام و وقت بخیر
  من کارشناسی خودم رو در رشته مکانیک از دانشگاه علمی-کاربردی اخذ کردم . آیا میتونم برای رشته های علوم انسانی در این آزمون شرکت کنم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد سال جاری(۱۳۹۹)، شما منعی جهت انتخاب رشته در گروه علوم انسانی ندارید.

 5. Avatar

  سلام من تو کنکورارشدم سهمیه ۱۰درصدمو واردنکردم و میخوام پردیس یا آزاد برم دانشگاه آیا زمان ثبت نام اینوعنوان کنم از هزینه م کم میشه و لحاظش میکنن تا بنیادشهید بپردازه؟ یا سهمیه ۱۰درصدی هزینه ای روکم نمیکنه؟

دریافت مشاوره