چهارشنبه , ۳۰ آبان ۱۳۹۷
تماس با برترین مشاوران زبان خارجی
تماس از طریق تلفن ثابت 9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه آزاد / ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97 – 98

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

 امسال بر خلاف سال های گذشته آزمون پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، توسط دانشگاه آزاد برگزار نمی شود. آزمون پذیرش این دانشگاه با آزمون سراسری ادغام گردیده است بنابراین داوطلبانی که برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سراسری از طریق سایت سازمان سنجش ثبت نام می کنند در واقع متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز محسوب می شوند. توجه داشته باشید که به دلیل ادغام آزمون پذیرش ارشد آزاد و سراسری، برای هر دو یک دفترچه ثبت نام ولی دفترچه های انتخاب رشته جداگانه منتشر خواهد شد. ما در این مقاله به تمام اطلاعاتی که شما داوطلبان عزیز برای ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، نیاز دارید و حتی موضوع شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد نیز، پرداخته ایم.

شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در این بخش لازم است به این سوال پاسخ دهیم که چه کسانی مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 97 هستند و یا حق شرکت در این آزمون را ندارند؟

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری فقط در صورتی می توانند در این آزمون شرکت کنند که قبل از زمان ثبت نام، انصراف دهند در غیر این صورت مجاز به شرکت در این آزمون نخواهند بود. البته، اگر این دسته از دانشجویان فقط بخواند در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کنند نیازی به انصراف از تحصیل ندارند.
داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد 96 ، په در مرحله نهایی و چه در تکمیل ظرفیت پذیرفته شده اند، متاسفانه مجاز به شرکت در این آزمون نیستند. ولی داوطلبانی که در دوره های غیر روزانه در کنکور ارشد 96 پذیرفته شده اند حتی در صورت ثبت نام و یا انصراف مشکلی برای شرکت در آزمون ارشد 97 نخواهند داشت.
فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشند مجاز هستند در رشته دیگری به جز رشته قبلی شرکت کنند و اگر قصد استفاده از تسهیلات تحصیل مجدد رایگان را برای بار دوم داشته باشند، ملزم به پرداخت شهریه کارشناسی ارشد که معادل شهریه نوبت دوم یا همان شبانه است، می باشند.
فارغ التحصیلان رشته های دبیری و گروه پزشکی و داوطلبان شاغل در سازمان های دولتی و یا وزارتخانه ها، می بایست برای ادامه تحصیل موافقت سازمان مربوطه را جلب نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کنکور کارشناسی ارشد می توانید با بخش   مشاوره تلفنی کنکور ،  ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. 

زمان و نحوه ی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 98 – 97 

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 97 از 16 آذر 96 آغاز خواهد شد. ثبت نام فقط به صورت اینترنتی انجام می گیرد بنابراین، داوطلبان به دلیل ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد، می بایست در سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org ثبت نام نمایند. توجه داشته باشید که هر داوطلب می تواند تنها در یک کد رشته امتحانی اصلی و یک کد رشته امتحانی شناور ثبت نام کند. داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مانند پیام نور و غیر انتفاعی نیز می بایست به صورت جداگانه ثبت نام نمایند که این ثبت نام مشمول پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری جداگانه نسبت به آزمون سراسری و آزاد، می باشد.

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد آزاد و سراسری 

طبق روال سال های اخیر احتمالا امسال نیز این آزمون در اردیبهشت ماه برگزار شود. معمولا چند روز قبل از زمان برگزاری آزمون سازمان سنجش اقدام به انتشار کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد بر روی سایت سازمان می نماید. اعلام زمان انتشار کارت و برگزاری آزمون به محض اعلام از سوی سازمان سنجش بر روی سایت  ایران مشاوره قرار خواهد گرفت.

” داوطلبان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان برگزاری آزمون و یا هر سوال دیگری در رابطه با آزمون کارشناسی ارشد 97 با مشاوران  ایران مشاوره تماس حاصل نمایند و جهت اطلاع از آخرین اخبار آزمون کارشناسی ارشد عضو کانال تلگرام کارشناسی ارشد شوند. ” 

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

در این قسمت برای اطلاع شما از میزان شهریه دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد، شهریه ی سال تحصیلی 96 قرار را می دهیم.احتمالا در سال تحصیلی 97 – 98 تغییر اندکی داشته باشد.

شهریه های مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد

 • گروه علوم انسانی :   
 • میزان شهریه ثابت علوم انسانی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته:          15,368,009 ریال
 • میزان شهریه متغیرنظری مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته:                      1,083,244 ریال

بیمه:   20,000 تا 105,750 ریال         خدمات آموزشی:   1,000,000 تا 1,180,000 ریال

 • گروه فنی و مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی :
 • میزان شهریه ثابت فنی و مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی:          16,808,450 ریال
 • میزان شهریه متغیر نظری فنی و مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته :      1,083,244 ریال

بیمه فنی و مهندسی ، علوم پایه و کشاورزی:   20,000 تا 105,750 ریال         خدمات آموزشی:   1,000,000 تا 1,180,000 ریال

 • گروه مدیریت : 
 • میزان شهریه ثابت گروه مدیریت مقطع کارشناسی ارشد :            15368000 (به ریال)
 • میزان شهریه متغیر نظری گروه مدیریت مقطع کارشناسی ارشد :    1083243 (به ریال)
 • میزان شهریه متغیر عملی گروه مدیریت مقطع کارشناسی ارشد :   1464527 (به ریال)
 • میزان شهریه پایان نامه گروه مدیریت مقطع کارشناسی ارشد :       5276448 (به ریال)

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید