تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400

نام نویسی کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400
ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400

هر ساله دانشگاه فرهنگیان جهت تامین نیروی انسانی و معلمان مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش کشور، به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف می پردازد. تحصیل در رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های فرهنگیان نیز از طریق ثبت نام کنکور ارشد صورت می پذیرد که پذیرفته شدگان این آزمون می توانند پس از کسب حدنصاب نمره و در صورت احراز شرایط مورد نیاز، فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد را با توجه به کد رشته های ارائه شده در دانشگاه مذکور به انجام رسانده و تحصیلات خود را مشروط به اخذ قبولی، در این مقطع ادامه دهند. در این مقاله قصد داریم به بررسی زمان و همچنین شرایط ثبت نام ارشد جهت تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان بپردازیم.

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400 به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400

با توجه به مشترک بودن آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان با سایر دانشگاه ها، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 هر یک از دانشگاه های کشور نیز به صورت همزمان انجام می پذیرد. در سال 99، داوطلبان می توانستند در بازه زمانی 16 الی 23 آذر ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند و این تاریخ تا 26 آذر نیز تمدید شد. همچنین داوطلبانی که به هر دلیلی از مهلت های تعیین شده برای ثبت درخواست خود جا مانده اند، می توانند از تاریخ 5 تا 8 بهمن ماه 99 اقدامات لازم را جهت تکمیل ابن فرآیند به عمل آورند.

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400

داوطلبان برای پذیرش در رشته های مقطع ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400 می بایست بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد و در صورت برخورداری از کلیه شرایط مندرج در آن که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار آنان قرار می گیرد، مراحل نام نویسی خود را مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله به انجام برسانند.

 • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک کنید.مرحله اول ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • لینک فعال شده “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400” را همانند تصویر انتخاب نمایید.مرحله دوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • در مرحله بعد کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنید. برای انجام این کار از صفحه ای که پیش روی شما قرار گرفته، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را انتخاب کنید. خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه آن فقط به صورت اینترنتی بوده و شما موظف هستید شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت کنید.مرحله سوم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • در صورت انتخاب هر یک از گزینه ها صفحه ای مطابق تصویر زیر نمایان می شود که می بایست اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک کنید.مرحله پنجم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • در این مرحله اطلاعات وارده نمایش داده می شوند تا در صورت تایید، به سامانه پرداخت الکترونیکی منتقل شوید. همان گونه که در تصویر نشان داده شده است باید تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام” را فعال کرده و دکمه “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.مرحله ششم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود، بر روی دکمه “پرداخت” کلیک کنید تا مبلغ مورد نظر پرداخت شود. سپس صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که حاوی اطلاعات پرداختی شما و یک شماره سریال می باشد و همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید در قسمت پایین صفحه وجود دارد. برای تکمیل فرآیند ثبت نام این سریال لازم است، بنابراین آن را یادداشت کرده و ترجیحا یک نسخه پرینت شده از آن را تهیه نمایید.مرحله هفتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری
 • در گام بعد باید مجددا وارد صفحه اصلی سایت سازمان سنجش شده، منوی سمت راست بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایند و از صفحه مقابل “ثبت نام جدید” را انتخاب کنید.مرحله هشتم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری.
 • هم اکنون کد سریال ثبت نام خود را وارد نمایید تا امکان ثبت نام برای شما فراهم شود.مرحله نهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری.
 • با ورود به سامانه ثبت نام ، صفحه ای مطابق زیر برای شما نمایان می شود که می بایست عکس داوطلبی خود را با ویژگی های ذکرشده در صفحه، بارگذاری نمایید. از قسمت “choose file” تصویر مورد نظر خود را انتخاب کرده و دکمه “ارسال عکس” را بفشارید تا وارد مرحله تایید شوید.مرحله دهم ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری.
 • در این مرحله وارد صفحه درج اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام می شوید که به صورت فایل پی دی اف در ادامه آورده شده است.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400

داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش و ثبت درخواست نام نویسی خود در این دانشگاه می بایست ضمن مطالعه و بررسی شرایط عمومی و اختصاصی موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام، نسبت به تکمیل فرآیند مربوط به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد و تکمیل فرم تقاضانامه خود را به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

شرایط عمومی

 • داوطلب می بایست واجبات دین اسلام را رعایت کرده و نسبت به محرمات پرهیز کند.
 • متقاضی نباید هیچ گونه خصومت و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.
 • عدم سابقه عضویت در ساواک و گروه های ضد انقلابی از دیگر شرایط مورد نیاز به شمار می رود.
 • هیچ گونه فساد اخلاقی در شخص دیده نشود.
 • داوطلب نباید رفتاری خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال داشته باشد.
 • شخص باید به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معتقد باشد.

شرایط اختصاصی

 • حداقل معدل مدرک کارشناسی داوطلبان 12 می باشد.
 • متقاضیان در صورت پذیرش مجدد در دوره روزانه می بایست شهریه معادل دوره شبانه را پرداخت کنند.
 • داوطلبان مرد نباید هیچ گونه منعی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه را از نظر سازمان نظام وظیفه داشته باشند.
 • مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی جهت ثبت نام، قابل قبول می باشند.
 • فارغ التحصیلان رشته های دبیری، موافقت نامه آموزش و پرورش را برای ادامه تحصیل نیاز دارند.

شرایط اختصاصی (مختص ارشد فرهنگیان)

 • در صورتی که متقاضی شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باشد، می بایست در طول مدت تحصیل دوره ارشد، در زمان ثبت نام به وزارت خانه، سازمان و یا نهاد دولتی مربوط تعهد خدمت بسپارند.
 • شخص باید حکم کارگزینی مبنی بر استخدام رسمی یا پیمانی را قبل از اتمام مهلت ثبت نام آزمون داشته باشد.
 • کارکنان رسمی یا پیمانی می بایست از داره آموزش و پرورش مجوز موافقت با ادامه تحصیل را دریافت کنند.
 • متقاضی نباید در موسسات آموزش عالی دولتی و غیرولتی و همچنین سایر دانشگاه ها مشغول به تحصیل باشد.
 • شخص باید حداقل 3 سال سابقه خدمت اداری یا آموزشی در وزارت آموزش و پرورش را داشته باشد.
 • برای ادامه تحصیل فرهنگیان رسمی – پیمانی در مقطع ارشد، سابقه خدمت 27 سال تمام لازم است.
 • داوطلبانی که جز فرهنگیان شمرده می شوند و مدراک بالا تر از مقطع کارشناسی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی را دارند، نمی توانند رشته های کارشناسی ارشد فرهنگیان را انتخاب کنند.

بهتر است بدانید که پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به صورت بومی‌ صورت می پذیرد. بدین ترتیب اگر داوطلبان از دفترچه انتخاب رشته ارشد، کد رشته محل دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مخصوص داوطلبان بومی هر استان را انتخاب کنند، می توانند با رعایت شرایط ثبت نام ارشد و در صورت قبولی، تحصیلات خود را در رشته مورد نظر ادامه دهند.

 

سوالات متداول

1- زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400 در چه تاریخی است؟

مهلت مجدد تمدید برای انجام این فرآیند در تاریخ 5 تا 8 بهمن ماه می باشد.

2- چگونه می توانیم ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1400، انجام دهیم؟

این فرآیند از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فرهنگیان کدام است؟

این ثبت نام دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که می توانید اطلاعات تکمیلی در این زمینه را با مراجعه به متن مقاله کسب نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد