خانه فرهنگیان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

نام نویسی کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1402
ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1402

هر ساله دانشگاه فرهنگیان جهت تامین نیروی انسانی و معلمان مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش کشور، به پذیرش دانشجو در رشته های مختلف می پردازد. تحصیل در رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های فرهنگیان نیز از طریق ثبت نام کنکور ارشد صورت می پذیرد.

پذیرفته شدگان این آزمون می توانند پس از کسب حدنصاب نمره و در صورت احراز شرایط مورد نیاز، فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد را با توجه به کد رشته های ارائه شده در دانشگاه مذکور به انجام رسانده و تحصیلات خود را مشروط به اخذ قبولی، در این مقطع ادامه دهند. اما در سال جدید اخباری در خصوص شرکت در مقطع ارشد این دانشگاه به صورت بدون کنکور منتشر شده که در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی جزئیات آن و همچنین شرایط ثبت نام کنکور ارشد جهت تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان بپردازیم.

داوطلبان می توانند از 16 تا 22 آذر ماه سال 1402 جهت ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان به صورت با آزمون اقدام نمایند.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

همان طور که گفته شد، دانشگاه فرهنگیان در سال 1402 علاوه بر جذب دانشجو از طریق کنکور کارشناسی ارشد، از میان برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته به صورت بدون آزمون و استعداد درخشان نیز پذیرش به عمل بیاورد. علاقه مندان واجد شرایط می توانند با مراجعه اینترنتی به سایت talent.cfu.ac.ir از تاریخ یکشنبه 7 لغایت چهارشنبه 17 خرداد 1402 نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. همچنین این دسته از افراد از نیمسال اول 1402 – 1403 در دوره روزانه مقطع کارشناسی ارشد پذیرش شده و می بایست برای خدمت به آموزش و پرورش متعهد شوند.

با توجه به مشترک بودن آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان با سایر دانشگاه ها، ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد هر یک از دانشگاه های کشور نیز به صورت همزمان انجام می پذیرد که از تاریخ 16 تا 22 آذر ماه سال 1401 بوده و به پایان رسیده است.

همچنین لازم به ذکر است که با اتمام بازه زمانی در نظر گرفته شده، مهلت مجددی جهت نام نویسی، اعلام می شود تا داوطلبانی که از فرآیند ثبت نام جا مانده اند بتوانند مجددا برای انجام این کار اقدام نمایند. لذا در صورت انتشار اطلاعیه ای در خصوص مهلت مجدد و تمدید زمان، خبر از طریق این مقاله و کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲
نوع ثبت نام زمان ثبت نام 
از  طریق کنکور ارشد16 تا 22 آذر ماه 1401
بدون کنکور (استعداد درخشان)7 لغایت 17 خرداد ماه ۱۴۰۲

نحوه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1402

نام نویسی در مقطع  کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان به دو صورت با آزمون (با شرکت در کنکور ارشد) و بدون آزمون (استعداد درخشان) در نظر گرفته شده است که مراحل مربوط به هر دو روش در قسمت زیر قرار داده شده است.

ثبت نام از طریق کنکور ارشد

داوطلبان برای پذیرش در رشته های مقطع ارشد دانشگاه فرهنگیان می بایست بعد از مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد  و در صورت برخورداری از کلیه شرایط مندرج در آن، مراحل نام نویسی خود را مطابق با راهنمای موجود در ادامه مقاله به انجام برسانند.

 • وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شده و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

 • لینک فعال شده “ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

 • در مرحله بعد، گزینه “خرید سریال ثبت نام” را به منظور پرداخت هزینه مربوطه انتخاب کنید.

مرحله سوم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

 • اکنون، بر روی گزینه “سریال ثبت نام کارشناسی ارشد 1402” کلیک کنید و در صورت تمایل به شرکت در پذرش دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور، کارت اعتباری این دوره ها ا نیز خریداری نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

 • در این مرحله اطلاعات وارده نمایش داده می شوند تا در صورت تایید، به سامانه پرداخت الکترونیکی منتقل شوید. باید تیک عبارت “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری را یادداشت نموده ام” را فعال کرده و دکمه “ادامه روند پرداخت” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

 • با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود، بر روی دکمه “پرداخت” کلیک کنید تا مبلغ مورد نظر پرداخت شود.

مرحله ششم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

 • در گام بعد، به صفحه اول بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

 • هم اکنون کد سریال ثبت نام خود را وارد نمایید تا امکان ثبت نام برای شما فراهم شود.

مرحله هشتم ثبت نام کارشناسی ارشد 1401

با ورود به سامانه ثبت نام ، صفحه ای مطابق زیر برای شما نمایان می شود که می بایست عکس داوطلبی خود را با ویژگی های ذکرشده در صفحه، بارگذاری نمایید.

ثبت نام بدون کنکور استعداد درخشان

 • ابتدا به سایت talent.cfu.ac.ir وارد شده و سپس بر روی گزینه “ثبت نام اولیه” کلیک نمایید.مرحله اول ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه فرهنگیان
 • در قسمت جدید سایت می بایست فرم ثبت نام اولیه را تکمیل نموده و سپس کلید “ثبت نام جدید” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه فرهنگیان

 • در این مرحله می توانید با استفاده از کد ملی و رمز ورودی که تعیین کرده اید، گزینه “ورود داوطلب” را انتخاب کرده و ادامه مراحل را طی نمایید.
  مرحله سوم ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه فرهنگیان
 • داوطلبان می بایست در ادامه مراحل نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام که 200 تومان در نظر گرفته شده، تکمیل فرم و بارگذاری مدارک مورد نیاز اقدام کنند و در نهایت یک کد پیگیری از سایت دریافت نمایند. این افراد در صورت تایید مدارک و اطلاعاتشان به مصاحبه دعوت خواهند شد.

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش و ثبت درخواست نام نویسی خود در این دانشگاه می بایست ضمن مطالعه و بررسی شرایط عمومی و اختصاصی موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام، نسبت به تکمیل فرآیند مربوط به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ارشد و تکمیل فرم تقاضانامه خود به صورت اینترنتی اقدام نمایند.

شرایط عمومی

 • شخص باید به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معتقد باشد.
 • متقاضی نباید هیچ گونه خصومت و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.
 • عدم سابقه عضویت در ساواک و گروه های ضد انقلابی از دیگر شرایط مورد نیاز به شمار می رود.
 • هیچ گونه فساد اخلاقی در شخص دیده نشود.
 • داوطلب نباید رفتاری خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال داشته باشد.

شرایط اختصاصی با کنکور فرهنگیان

 • حداقل معدل تعیین شده برای دانشجویان سال آخر و دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ 31 شهریور 86 به بعد فارغ التحصیل شده اند، 12 می باشد.
 • دارا بودن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه ای ( به شرط اخذ مدرک حداکثر تا 31 شهریور 1401)  جهت ثبت نام در این آزمون الزامی خواهد بود.
 • متقاضیان در صورت پذیرش مجدد در دوره روزانه می بایست شهریه معادل دوره شبانه را پرداخت کنند.
 • داوطلبان مرد نباید هیچ گونه منعی برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه را از نظر سازمان نظام وظیفه داشته باشند.
 • مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا اشتغال به تحصیل در سال آخر مقطع کارشناسی جهت ثبت نام، قابل قبول می باشند.
 • فارغ التحصیلان رشته های دبیری، موافقت نامه آموزش و پرورش را برای ادامه تحصیل نیاز دارند.
 • پذیرفته شدگان دوره روزانه کنکور کارشناسی ارشد 1401، مجاز به ثبت نام در این آزمون برای سال 1402 نیز می باشند. دانشجویان دوره های غیر روزانه در صورتی که ثبت نام نکرده و یا انصراف داده باشند، مشکلی برای ثبت نام در این آزمون ندارند.
 • در صورتی که متقاضی شاغل در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باشد، می بایست در طول مدت تحصیل دوره ارشد، در زمان ثبت نام به وزارت خانه، سازمان و یا نهاد دولتی مربوط تعهد خدمت بسپارند.
 • شخص باید حکم کارگزینی مبنی بر استخدام رسمی یا پیمانی را قبل از اتمام مهلت ثبت نام آزمون داشته باشد.
 • کارکنان رسمی یا پیمانی می بایست از داره آموزش و پرورش مجوز موافقت با ادامه تحصیل را دریافت کنند.
 • متقاضی نباید در موسسات آموزش عالی دولتی و غیرولتی و همچنین سایر دانشگاه ها مشغول به تحصیل باشد.
 • شخص باید حداقل 3 سال سابقه خدمت اداری یا آموزشی در وزارت آموزش و پرورش را داشته باشد.
 • برای ادامه تحصیل فرهنگیان رسمی – پیمانی در مقطع ارشد، سابقه خدمت 27 سال تمام لازم است.
 • داوطلبانی که جز فرهنگیان شمرده می شوند و مدراک بالاتر از مقطع کارشناسی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی را دارند، نمی توانند رشته های کارشناسی ارشد فرهنگیان را انتخاب کنند.

شرایط اختصاصی بدون کنکور فرهنگیان

 • دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی 99 – 98 که سه چهارم کل واحدهای درسی دوره در 6 سال تحصیلی، از لحاظ میانگین کل جزء بیست درصد دانشجویان هم رشته و هم ورودی (از مجموع دوره های روزانه و شبانه) بوده و حداکثر در مدت 8 نیمسال دانش آموخته شوند.
 • حداقل میانگین کل تا پایان نیمسال ششم برای کلیه رشته های تحصیلی دانشگاه ها 17 می باشد  و متقاضیان باید حداکثر تا 31 شهریور 1402 از مقطع کارشناسی خود فارغ التحصیل شوند.
 • پذیرش اختصاصی بدون کنکور صرفا از بین دانشجویان دانشگاه های دولتی، دانشگاه معارف و دانشگاه امام صادق (ع) صورت می گیرد.
 • دانشجویان دانشگاه های زیر مجاز به شرکت در فراخوان نیستند و مدارک این دسته از دانشجویان در صورت ارائه درخواست بررسی نخواهد شد مگر با شرایط خاصی که در دفترچه ذکر شده است.
 1. دانشجویان کارشناسی دانشگاه فرهنگیان دوره های مجازی، نیمه حضوری یا غیر حضوری
 2. پردیس بین الملل
 3. پردیس های خودگردان دانشگاه های دولتی
 4. دانشگاه آزاد اسلامی
 5. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی
 6. موسسات آموزش عالی آزاد
 7. مراکز آموزش عالی
 8. دانشگاه های جامع علمی – کاربردی
 9. دانشگاه پیام نور
 10. دانشگاه های وابسته به دستگاه های اجرایی
 11. دارندگان مدارک معادل کارشناسی 
 12. دانشجویان انتقالی از خارج به داخل
 13. دانشجویانی که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های خارج از کشور اخذ کرده اند.
 14. دانشجویانی که بدون آزمون به دوره کارشناسی راه یافته اند
 15. دانشجویان کارشناسی ناپیوسته
 • دانشجویان دارای هرگونه محکومیت انضباتی با هر درجه و عنوان، امکان ورود به مقاطع بالاتر از طریق سهمیه استعدادهای درخشان را ندارند و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر محله ای از ثبت نام اعم از پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد نماید.
 • شرط سنی حداقل 24 می باشد.
 • از آنجایی که مدارک تحصیلی کلیه دانشجویان توسط کمیته منتخب گروه آموزشی مورد بررسی قرار می گیرد، دانشجویانی که موفق به کسب حدنصاب لازم (50 درصد از امتیاز کل) شوند. به ترتیب اولویت، پذیرش خواهند شد.
 • ثبت نام در این فراخوان به منزله پذیرش قطعی نمی باشد و دانشگاه فرهنگیان در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار است و ملزم به تکمیل ظرفیت پذیرش خود نمی باشند.
 • برای خانم هایی که در دوره کارشناسی خود صاحب فرزند شده اند و از مرخصی بارداری یا زایمان بدون احتساب سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.
 • رتبه های اول تا بیستم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته برگزیده یا رشته های مرتبط فقط با معرفی دبیرخانه المپیاد و سازمان سنجش آموزش کشور به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون، قابل پذیرش خواهند بود.
 • هر داوطلب مجاز به انتخاب یک رشته / گرایش می باشد.
 • دانشجویان برای انتخاب رشته مورد نظر جهت ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد باید آن دست از رشته هایی را انتخاب نمایند که بین رشته مورد تقاضا و رشته کارشناسی آنها ارتباط وجود داشته باشد. بدیهی است در صورت عدم تطابق رشته کارشنای ارشد با رشته مورد تقاضا، متقاضی از فرآیند پذیرش حذف خواهد شد.
 • تغییر رشته و گرایش پس از اخذ پذیرش امکان پذیر نمی باشد.
 • توجه داشته باشید که مدارک متقاضیانی که در مهلت ثبت نام الکترونیکی نکرده باشند، بررسی نخواهد شد.
 • داوطلب موظف است در جلسه مصاحبه حاضر شود. عدم شرکت در مصاحبه به منزله انصراف از ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تلقی خواهد شد.
 • پذیرش نهایی و قطعی داوطبان منحصرا پس از تایید سازمان سنجش بر اساس ضوابط مربوط و لحاظ نمودن پذیرش بومی داوطلب و تایید وزارت آموزش و پرورش و هیات مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.
 • پرداخت مبلغ 200 هزار تومان فقط برای افرادی که از طریق سامانه ثبت نام صرفا پس از بررسی مدارک برای مصاحبه دعوت شده اند.

واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1402

در جدول زیر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که در دو بخش دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به ارائه رشته هایی در مقطع کارشناسی ارشد می پردازند، معرفی کرده ایم.

لیست دانشگاه های ارائه دهنده رشته های کارشناسی ارشد فرهنگیان ۱۴۰۲
دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی – تهراندانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید مقصودی همداندانشگاه فرهنگیان – پردیس بحر العلوم شهرکرددانشگاه فرهنگیان – پردیس علامه امینی تبریز
دانشگاه فرهنگیان – پردیس دکتر شریعتی ساریدانشگاه فرهنگیان – پردیس نسیبه تهراندانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید باهنر اصفهاندانشگاه فرهنگیان – پردیس آیت الله طالقانی قم
دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید باهنر کرماندانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید چمران تهراندانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید رجایی ارومیهدانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید باهنر شیراز
دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید رجایی شیرازدانشگاه فرهنگیان – پردیس فاطمه الزهراء(س) اصفهاندانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید مطهری زاهداندانشگاه فرهنگیان – پردیس خواجه نصیر الدین
طوسی – کرمان
دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید مفتح شهرریدانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید بهشتی مشهدمرکز آموزش عالی شهید رجایی اصفهانپردیس فاطمه الزهرا اهواز
مرکز آموزش عالی سلمان ‌فارسی شیرازپردیس امیرکبیر کرجمرکز آموزش عالی زینب کبری (س) کازرونپردیس کوثر یاسوج
پردیس امام علی (ع) رشتپردیس شهید رجایی سمنانمرکز آموزش عالی شهید بهشتی اقلیدپردیس اما محمد باقر (ع) بجنورد
مرکز آموزش عالی ثامن الحجج مشهدمرکز آموزش عالی بیت الهدی آملمرکز آموزش عالی دانشور نیشابورمرکز آموزش عالی شهید مدنی قم
پردیس شهید باهنر بیرجندپردیس فاطمه الزهرا تبریزمرکز آموزش عالی علامه طباطبایی سبزوارمرکز آموزش عالی امام جعفر صادق بهبهان
مرکز آموزش عالی شهید بهشتی تهرانمرکز آموزش عالی شهید شرافت تهرانمرکز آموزش عالی شهید باهنر تهرانمرکز آموزش عالی شهدای مکه تهران
پردیس زینبیه پیشواپردیس شهید مفتح ری

لیست رشته های ارائه شده در کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

متقاضیان می توانند با مراجعه به قسمت زیر از لیست رشته های دانشگاه فرهنگیان به صورت با کنکور و بدون کنکور (استعداد درخشان) مطلع شوند.

رشته های ارائه شده از طریق کنکور ارشد

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان جهت ادامه تحصیل تنها مجاز به انتخاب رشته تحصیلی مرتبط با مدرک کارشناسی خود می باشند. این لیست در دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد تعبیه شده و برای داوطلبان در دسترس می باشد. لذا جهت صحولت کار، لیست رشته های کارشناسی ارشد ارائه شده در دانشگاه فرهنگیان به صورت زیر در این مقاله آورده شده است که متقاضیان با بدست آوردن رتبه لازم در آزمون آن می توانند به تحصیل بپردازند.

لیست رشته های ارائه شده کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1402
زبان و ادبیات فارسی گرای آموزش زبان فارسیرفتار حرکتی گرایش آموزش تربیت بدنی
رفتار حرکتی گرایش یادگیری و کنترل حرکتیفیزیولوژی ورزشی گرایش فیزیولوژی ورزش و تندرستی
فیزیولوژی ورزش گرایش تغذیه ورزشیآسیب شناسی ورزشی و تمرینات اصلاحی
مدیریت ورزشی گرایش مدیریت بازاریابی در ورزشعلوم قرآن و حدیث
فلسفه و حکمت اسلامیبرنامه ریزی درسی
مدیریت آموزشیعلوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش ابتدایی
آموزش زبان انگلیسیروان شناسی تربیتی
مشاوره گرایش مشاور مدرسهآموزش شیمی
فیزیک گرایش گرانش و کیهان شناسیآموزش فیزیک
آموزش ریاضیآموزش برق
مدیریت آموزشگاهی ویژه هنرستان هامهندسی نقشه برداری
مهندسی عمرانمهندسی مکانیک

رشته های ارائه شده بدون کنکور استعداد درخشان

شما می توانید با کلیک بر روی لینک موجود در باکس زیر از رشته ها، تعداد ظرفیت، محل پذیرش و جنسیت مورد نیاز برای پذیرش داوطلبان دانشگاه فرهنگیان آگاهی کسب کنید.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۲

یکی از مراحل ثبت نام متقاضیان، بارگذاری مدارک لازم می باشد که لیست آن ها در دفترچه راهنمای مربوطه ارائه می گردد. این موارد در فهرست پایین ذکر شده اند.

مدارک ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان 1402
 از طریق کنکور ارشداز طریق استعداد درخشان
یک قطعه عکس پرسنلی 4 * 3یک قطعه عکس پرسنلی 4 * 3
کارت ملی و شناسنامهیک نسخه از همه صفحات کارت ملی و شناسنامه
شماره سریال 12 رقمی کارت اعتباری ثبت نامریز نمرات کامل مقطع کارشناسی
اصل مدرک مقطع کارشناسی پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ 200 هزار تومان
گواهی بیست درصد برتر دوره کارشناسی با امضا و مهر دانشگاه

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲

برای این که از ضوابط دقیق پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه ها اطلاع یابید، لازم است به دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد که به طور همزمان با آغاز مهلت ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد، مراجعه نمایید. در این دفترچه جزئیات مربوط به زمان و نحوه ثبت نام، مدارک و شرایط، ظرفیت دانشگاه های پذیرنده و جدول رشته ها و مواد امتحانی هریک از گروه های آزمایشی آورده شده است.

بهتر است بدانید که پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی به صورت بومی‌ صورت می پذیرد. بدین ترتیب اگر داوطلبان از دفترچه انتخاب رشته ارشد، کد رشته محل دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی مخصوص داوطلبان بومی هر استان را انتخاب کنند، می توانند با رعایت شرایط ثبت نام کنکور ارشد و در صورت قبولی، تحصیلات خود را در رشته مورد نظر ادامه دهند.

سوالات متداول

1- ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۲ چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی با کنکور این مقطع مانند سایر دانشگاه ها در فاصله زمانی بین 16 الی 22 آذر ماه صورت گرفته و پذیرش استعداد درخشان از تاریخ 7 لغایت 17 خرداد انجام می گیرد.

2- ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی با کنکور این دانشگاه از سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و استعداد درخشان آن از سایت talent.cfu.ac.ir صورت می پذیرد.

3- داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در مقطه ارشد دانشگاه فرهنگیان داشته باشند می بایست دارای چه شرایطی باشند؟

این شرایط در دو دسته عمومی و تخصصی از طریق پذیرش با کنکور و استعداد درخشان در مقاله فوق ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ نظر
 1. مجتبی

  سلام ببخشید کارشناسی برق خوندم می تونم برای ارشد فرهنگیان بخونم یا نه ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   تمامی داوطلبان میتوانند برای ارشد دانشگاه های فرهنگیان اقدام کنند اما محدودیت در انتخاب برخی رشته ها وجود دارد که مختص نیروی رسمی آموزش و پرورش است.

 2. مجتبی

  سلام کارشناسی ناپیوسته خوندم سن من هم ۳۰ سال ایا میتونم ارشد برای فرهگگیان بخونم تشکر

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر دوست عزیز
   بله منعی از این بابت وجود ندارد اما محدودیت رشته ای برای شما وجود دارد.( برخی رشته ها مخصوص پرسنل رسمی وزارت آموزش و پرورش می باشد)

 3. مهسا

  سلام من سال اخر کارشناسی مهندسی پزشکی هستم. میتونم برای ارشد وارد دانشگاه فرهنگیان بشم ؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، برای ورود به دانشگاه فرهنگیان در صورت احراز شرایط منتسبه باید در آزمون کنکور سراسری شرکت نموده و تراز لازم را کسب نمایید.

 4. رضا

  سلام معدل الف دانشگاه فرهنگیان می تونه بدون کنکور ارشد، ارشد بخونه؟
  سابقه خدمت ۲۷ سال تمام یعنی چی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد باید در کنکور شرکت کنید مگر اینکه شرایط استعداد درخشان را داشته باشید.

 5. مجیب

  با سلام…بنده فارق التحصیل دانشگاه ملی هستم(مقطع کارشناسی)ایا بنده میتوانم کنکور ارشد ثبت نام کرده و وارد دانشگاه فرهنگیان شوم….و ایا از مزایا و حقوق دانشگاه فرهنگیان برخوردار میشوم..ممنون

دریافت مشاوره