دوشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد بهاباد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد بهاباد

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 98 - 99 ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 98 – 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد بهاباد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال های اخیر ، یکی از دانشگاه هایی که به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد ، دانشگاه آزاد است که علاقه مندان می توانند بدون ثبت نام کنکور آزاد و سراسری به انتخاب رشته های ارائه شده در دوره های کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته آن بپردازند.

حتی داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کنند نیز می توانند قبل یا پس از اعلام نتایج کنکور در فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور آزاد مشارکت داشته باشند. چرا که پذیرش بدون کنکور دانشگاه های آزاد مستقل از پذیرش رشته های با آزمون آن می باشد. تنها نکته حائز اهمیت این است که اگر داوطلبی در هر دو رشته با آزمون و بدون آزمون پذیرفته شود ، می بایست یکی از آن ها را برگزیند و شروع به تحصیل کند.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد بهاباد 98 – 99

نیمسال تحصیلی مهر ماه

آخرین دوره ای که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در نیمسال تحصیلی اول انجام شد ، هر داوطلب از روز 20 اسفند ماه لغایت 28 شهریور ماه (حدودا 6 ماه) فرصت داشت که نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کند. نحوه ثبت نام این نیمسال معمولا به صورت اینترنتی می باشد و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت انتخاب رشته کنکور آزاد به نشانی azmoon.org مراحل لازم را طی کنند.

علاقه مندان توجه داشته باشند که پیش از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور آزاد قادر به ثبت نام و انتخاب رشته های مورد نظر این دانشگاه نخواهند بود. دانشگاه آزاد هزینه ثبت نام را با عنوان خرید کارت اعتباری مشخص می کند و داوطلبان با توجه به گروه یا گروه های آزمایشی مورد نظر خود می توانند یک یا چند کارت اعتباری را خریداری نمایند.

نیمسال تحصیلی بهمن ماه

زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد بهمن ماه از روز 28 آبان ماه آغاز شده و تا روز 30 دی ماه نیز ادامه دارد. افرادی که قصد ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه آزاد در ترم بهمن ماه را دارند ، معمولا باید به صورت حضوری به واحد ارائه دهنده کد رشته مورد نظر خود مراجعه کنند و با ارائه مدارک مورد نیاز ، فرآیند ثبت نام را تکمیل کنند.

داوطلبان جهت اطلاع از رشته های بدون کنکور آزاد بهمن ماه ، می بایست دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته مربوط به این ترم تحصیلی را به طور کامل مطالعه کنند و پس از اخذ تصمیم نهایی ، اقدامات لازم را انجام دهند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد بهاباد 98 – 99

 • علاقه مندان به تحصیل بدون کنکور دانشگاه آزاد باید تا روز 31 شهریور ماه ، فارغ التحصیل شوند.
 • رشته ای که داوطلب قصد تحصیل بدون کنکور در آن را دارد ، باید با مدرک دیپلم شاخه کاردانی ، فنی و حرفه ای و یا هنرستان نظام قدیم او مطابقت داشته باشد تا بتواند در دوره کاردانی پیوسته ، ثبت نام نماید.
 • لازمه ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته ، داشتن مدرک کاردانی است.
 • داوطلبانی که قصد ثبت نام در دوره های کاردانی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته را دارند ، باید مدرک پیش دانشگاهی و کاردانی را داشته باشند.
 • علاقه مندان به ثبت نام در دوره های کاردانی پیوسته یا کارشناسی ناپیوسته می توانند یک کد رشته را در 20 کد محل انتخاب کنند. این تعداد برای متقاضیان ثبت نام در دوره های کاردانی ناپیوسته یا کارشناسی پیوسته معادل 20 کد رشته محل می باشد.
 • داوطلبان آقا جهت ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد ، نباید مشکلی در زمینه خدمت دوره ضرورت داشته باشند.

مطابق با آن چه در دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد بیان شده است ، افرادی که به موجب تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته و انصراف از آن ، دارای مدرک کاردانی می باشند ، در صورت داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت می توانند در رشته های ارائه شده دوره کارشناسی پیوسته ثبت نام کنند. همچنین اگر از لحاظ خدمت سربازی مشکلی نداشته باشند اجازه ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ناپیوسته را نیز دارند.

مدارک ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد واحد بهاباد 98 – 99

از آن جا که ثبت نام بدون کنکور آزاد در نیمسال تحصیلی اول به صورت اینترنتی انجام می شود ، نیاز به ارائه فیزیکی مدارک لازم ثبت نام آزاد بدون کنکور نمی باشد و تنها با درج اطلاعات شناسنامه ای (شماره شناسنامه ، نام پدر ، تاریخ تولد و …) و تحصیلی (رشته و نوع مدرک تحصیلی ، معدل و …) می توانند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کنند. داوطلبان توجه داشته باشند که حین ثبت نام بدون کنکور آزاد ، می بایست یک قطعه عکس 4*3 یا 6*4 با ویژگی های زیر را در سامانه ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، بارگذاری نمایند.

 • تمام رخ
 • دارای پس زمینه سفید
 • متعلق به سال جاری داوطلب
 • با فرمت JPG
 • حجم کمتر از 70 کیلوبایت
 • دارای حداقل ابعاد 200×300 و حداکثر 300×400
 • بدون حاشیه زائد و هرگونه اثر مهر و منگنه و … .

ارائه مدرک فارغ التحصیلی و تاییدیه مدرک کاردانی برای علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد الزامی است. هم چنین پذیرفته شدگان این مقطع باید حداکثر تا 2 ماه پس از قبولی نسبت به تحویل لیست ریزنمرات مقطع کاردانی خود اقدام کنند.

شهریه دانشگاه آزاد واحد بهاباد 98 – 99

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه آزاد می بایست در هر ترم تحصیلی خود مبلغی را تحت عنوان شهریه آزاد به این دانشگاه پرداخت کنند که متشکل از دو قسمت ثابت و متغیر می باشد. بخش ثابت شهریه دانشگاه آزاد معمولا تا پایان دوره تحصیل هر دانشجو بدون تغییر می ماند و تنها شاهد افزایش آن برای دانشجویان ورودی جدید هر سال تحصیلی می باشیم.

شهریه متغیر دانشگاه آزاد بسته به نوع رشته دانشجو ، تعداد و نوع واحدهایی که در یک ترم اخذ می کند ، متفاوت است. هم چنین گذر زمان نیز بر افزایش شهریه متغیر ، تاثیر مستقیم دارد.

به طور کلی می توان گفت با شروع هر سال تحصیلی حدود 10 الی 15 درصد بر مبلغ کل شهریه پرداختی یک ترم دانشجوی دانشگاه آزاد ، اضافه می شود. میزان شهریه دانشگاه آزاد را نمی توان با یک عدد دقیق بیان کرد اما می توان به طور تقریبی ، حد و اندازه ای برای آن تعیین کرد که به شرح زیر می باشد:

رشته های علوم پایه و انسانی: حداقل 1 میلیون و 450 هزار تومان و حداکثر 2 میلیون و 300 هزار تومان

رشته های فنی مهندسی: حداقل 1 میلیون و 750 هزار تومان و حداکثر 2 میلیون و 900 هزار تومان

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد بهاباد 98 – 99

لازمه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ، اطلاع از رشته های ارائه شده توسط واحد مورد نظر می باشد که داخل دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته هر یک از دوره های کاردانی و کارشناسی بیان شده اند. در جدول زیر تمامی رشته های بدون کنکور آزاد واحد دانشگاهی بهاباد را مشاهده می کنید که جهت سهولت دسترسی شما عزیزان از دفترچه های مذکور استخراج شده اند.

لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه آزاد واحد بهاباد در نیمسال اول 98
رشته های کاردانی پیوسته
نقشه کشی عمومی – نقشه کشی و طراحی صنعتینقشه کشی معماری – معماری
معدن – استخراج معدن
رشته های کاردانی ناپیوسته
کاردانی آموزش و پرورش ابتداییکاردانی فنی معدن
کاردانی حسابدارینرم افزار کامپیوتر
معماری
رشته های کارشناسی پیوسته
جغرافیا
رشته های کارشناسی ناپیوسته
آموزش و پرورش ابتدایی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد واحد بهاباد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره