تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور اتباع خارجی 1400

ثبت نام بدون کنکور اتباع خارجی 1400

نحوه ثبت نام بدون کنکور اتباع خارجی 1400
ثبت نام بدون کنکور اتباع خارجی 1400

اتباع خارجی ساکن در ایران، در صورت دارا بودن شرایط پیش بینی شده در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و یا آزاد، می توانند بدون شرکت در آزمون های موجود جهت ورود به دانشگاه، نسبت به تحصیل در رشته های مورد علاقه خود اقدام نمایند. نام نویسی بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معمولا دو مرتبه در سال انجام می شود و داوطلبان غیر ایرانی نیز می توانند برای ثبت نام هر یک از دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و یا بهمن ماه از طریق سایت های مربوطه اقدام کنند.

از رشته های پرطرفدار با آزمون در کنکور سراسری می توان به رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و سایر رشته های پیراپزشکی اشاره نمود که اکثر داوطلبانی که موفق به کسب رتبه مناسب جهت قبولی در رشته های گروه علوم پزشکی نمی شوند، به دنبال تحصیل در رشته های پیراپزشکی بدون کنکور و یا پزشکی بدون کنکور هستند.

در این باره بایستی به اطلاع شما برسانیم که امکان تحصیل در این گونه رشته ها بدون شرکت در کنکور سراسری صرفا برای داوطلبانی که جزو اتباع خارجی هستند، امکان پذیر می باشد. برای آگاهی از شرایط، زمان ثبت نام بدون کنکور و سایر جزئیات، لطفا با ایران مشاوره تا پایان این مقاله همراه باشید.

اتباع غیرایرانی واجد شرایط، فقط یک بار مجاز به تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی مورد نظر خواهند بود.

زمان ثبت نام بدون کنکور اتباع خارجی در دانشگاه های سراسری 1400

ثبت نام کلیه داوطلبان از جمله متقاضیان اتباع خارجی برای تحصیل در رشته های بدون کنکور ورودی مهر ماه دانشگاه سراسری، معمولا همزمان با شروع فرآیند انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 انجام می پذیرد و برای پذیرش در نیمسال تحصیلی دوم نیز می بایست منتظر انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 از سوی سازمان سنجش آموزش کشور بود.

تمامی داوطلبان غیر ایرانی که می خواهند بدون شرکت در کنکور سراسری سال 1400 در دانشگاه مورد نظر خود پذیرفته شوند، می توانند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری نسبت به انجام مراحل نام نویسی خود اقدام کنند که در حال حاضر اطلاعیه ای از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور جهت نام نویسی بدون آزمون سال 1400 مشخص نشده است اما برای سال 99 فرآیند پذیرش بدون آزمون سراسری در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه صورت گرفت.

شایان ذکر است که شما عزیزان می توانید جهت آگاهی از بازه زمانی پذیرش اتباع خارجی در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه در دانشگاه های سراسری و آزاد برای سال 1400 و سایر اخبار مربوطه در اسرع وقت، به کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره بپیوندید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور اتباع خارجی در دانشگاه های سراسری 1400

همان طور که می دانید، علاوه بر ثبت نام کنکور سراسری و شرکت در آن، یکی از راه های ورود به دانشگاه برای اتباع غیرایرانی نام نویسی در فرآیند پذیرش بدون آزمون دانشگاه های سراسری (شامل دانشگاه های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، پیام نور و غیرانتفاعی) می باشد.

متقاضیان غیر ایرانی که می خواهند در مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری نسبت به نام نویسی خود در هر یک از رشته ها و مقاطع تحصیلی دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیرانتفاعی، فراگیر پیام نور و یا دانشگاه جامع علمی کاربردی، اقدامات لازم را به انجام برسانند، در صورتی که شرایط لازم را دارا باشند، می توانند مطابق راهنمای از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور سراسری در زمان مقرر نام نویسی نمایند.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “سراسری” از منوی سمت راست سامانه
 • کلیک بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو، صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه (و یا بهمن ماه) سال 1400” کلیک نمایند.
 • انتخاب گزینه “خرید کارت” جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری
 • فعال نمودن دکمه رادیویی سریال ثبت نام مورد نظر و سپس فشردن گزینه “تایید و ادامه” 
 • تایید عبارت “ضمن مطالعه دقیقی و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادادشت نموده ام” و انتخاب گزینه “ادامه روند پرداخت” 
 • درج نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب به منظور پرداخت هزینه ثبت نام  و کلیک بر روی دکمه دکمه “پرداخت”
 • بازگشت به صفحه نخستین ورود به سامانه ثبت نام و فشردن گزینه “تایید و ادامه _ گام بعدی” 
 • بارگذاری عکس داوطلب مطابق با مندرجات موجود در این صفحه
 • دریافت و تکمیل تقاضانامه نام نویسی و ثبت اطلاعات شخصی و تحصیلی
 • پس از تکمیل اطلاعات اولیه، به این افراد یک کد 13 رقمی داده خواهد شد و داوطلبان می بایست این کد را در قسمت در نظر گرفته شده در بند 29 تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.

اتباع خارجی توجه داشته باشند که می بایست بند 29 تقاضانامه ثبت نام و انتخاب رشته را (که تصویر آن در ادامه آورده شده است) با توجه به ملیت خود علامت گذاری کنند. همچنین لازم است کد پیگیری 13 رقمی دریافت شده را نیز در محل در نظر گرفته شده، وارد نمایند.

فرم ثبت نام بدون کنکوراتباع خارجی

شرایط پذیرش بدون کنکور اتباع غیرایرانی در دانشگاه های سراسری 1400

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری دو مرتبه در سال و جهت ورودی دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن انجام می گیرد. متقاضیانی که خواستار تحصیل در هر کدام از نیمسال ها هستند، می بایست در بازه زمانی مشخص با استفاده از مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

تنها افراد واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، مجاز به نام نویسی می باشند که در ادامه این مقاله، ضوابط عمومی و اختصاصی اتباع خارجی جهت تحصیل در دانشگاه های سراسری شرح داده شده است.

 • داوطلبان می بایست در فرم تقاضانامه ثبت نام خود، بند مربوط به اتباع خارجی را علامت گذاری نمایند.
 • در ثبت نام و انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری، صرفا اتباع خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران که دارای اقامت قانونی می باشند، مجاز به نام نویسی هستند و افراد غیرایرانی مقیم سایر کشورها نمی توانند ثبت نام نمایند.
 • متقاضیانی که در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه پیام نور پذیرفته شده اند، حداکثر 5 سال مجاز به تحصیل در این دوره می باشند و در صورت افزایش سنوات، تصمیم گیری جهت تمدید نیمسال تحصیلی (به مدت 2 نیمسال) بر عهده کمیسیون موارد خاص دانشگاه پیام نور خواهد بود.
 • برخی از مناطق کشور، جهت تردد و اسکان اتباع غیرایرانی، غیر مجاز می باشند. بنابراین داوطلبان غیرایرانی که نسبت به انتخاب این کد رشته محل ها اقدام نموده اند، در صورت قبولی، پذیرش آن ها بی اثر خواهد بود.
 • متقاضیان غیرایرانی که در مناطق غیر مجاز پذیرفته شده اند، در صورتی که حدنصاب نمره علمی را کسب کرده باشند، می توانند در اولین کد رشته تحصیلی منطقه مجاز، ادامه تحصیل دهند. پذیرش در این کد رشته مطابق با کارنامه قبولی و کاربرگ انتخاب رشته تحصیلی می باشد.
 • داوطلبان باید از شرایط و ضوابط رشته محل های مورد نظر خود آگاهی کامل را داشته باشند زیرا در صورت هر گونه مغایرت با شرایط و ضوابط موجود، از ادامه روند پذیرش و تحصیل داوطلب جلوگیری به عمل می آید.
 • پذیرش داوطلبان در رشته های دارای تعهد استخدامی و رشته های دارای شرایط خاص و همچنین سایر رشته های غیرمجاز که در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور بیان شده است، ممنوع می باشد.
 • داوطلبان توجه داشته باشند که جمهوری اسلامی ایران هیچ تعهدی جهت صدور مجوز اقامت برای افراد خانواده آن ها (به غیر از همسر و فرزندان دانشجویان) ندارد.
 • تمامی پذیرفته شدگان این مرحله از پذیرش سراسری دوره روزانه (در کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی غیر پزشکی) می بایست بابت هر ترم شهریه تحصیلی پرداخت نمایند، این شهریه حداکثر تا 80 درصد شهریه دوره شبانه می باشد. توجه داشته باشید شهریه رشته های گروه پزشکی مطابق مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور می باشد.
 • اتباع غیرایرانی که متقاضی تحصیل در مقاطع کاردانی، کارشناسی و دکترای حرفه ای هستند، می بایست دارای مدرک دیپلم از مدارس ایرانی و یا مدارس بین المللی داخل ایران باشند که مدارک دیپلم این دسته از داوطلبان می بایست مورد تایید وزارت آموزش و پرورش قرار بگیرد.
 • اتباع غیرایرانی تنها یک مرتبه مجاز به تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی بوده و تکرار مقطع تحصیلی در هر یک از دوره های روزانه، شبانه، پیام نور و… ممنوع می باشد. بدیهی است در صورتی که محرز گردد که دانشجو دارای مدرک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکتری بوده و در مقطع تحصیلی تکراری پذیرفته شده است، از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.
 • پذیرش و نام نویسی اولیه داوطلبان تحصیل فرزندان طلاب مرکز جامعه المصطفی (ص) العالمیه در صورت صدور گذرنامه و اقامت آن مرکز بلامانع می باشد. ثبت نام قطعی و ادامه تحصیل این دست از متقاضیان مشروط به اخذ گذرنامه، اقامت قانونی و روادید تحصیلی است.
 • تحصیل همزمان داوطلبان در موسسات آموزش عالی و یا مرکز جامعه المصطفی (ص) و دانشگاه بین المللی اهل بیت، ممنوع می باشد.
 • داوطلبانی که در یکی از دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی پذیرفته می شوند، می بایست یکی از مدارک اقامتی زیر را ارائه دهند:
 1. گذرنامه دارای حداقل 6 ماه مجوز اقامت
 2.  دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
 3. کارت هویت ویژه اتباع خارجی که دارای اعتبار در همان سال باشد.
 4. آخرین کارت آمایش معتبر بر اساس اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور اتباع خارجی در دانشگاه های آزاد 1400

همان طور که می دانید علاوه بر دانشگاه های سراسری، دانشگاه های آزاد نیز اکثر رشته های خود را بدون آزمون ارائه می دهند. اتباع غیرایرانی نیز در صورتی که واجد شرایط باشند، می توانند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد، در مقاطع مختلف تحصیلی کاردانی و کارشناسی پیوسته و یا ناپیوسته شرکت نمایند.

شرایط ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400، مشابه با شرایط ذکر شده جهت ثبت نام در دانشگاه های سراسری می باشد، اما چنانچه تمایل دارید به طور دقیق این شرایط را مطالعه کنید، می توانید به دفترچه ثبت نام بدون کنکور آزاد 1400 مراجعه نمایید.

هنوز اطلاعیه ای مبنی بر زمان ثبت نام داوطلبان غیر ایرانی در رشته های بدون کنکور دانشگاه های آزاد در سال 1400 منتشر نشده است اما در سال 99، این فرآیند نام نویسی دو نیمسال تحصیلی به ترتیب در مرداد ماه و دی ماه صورت گرفت. چنانچه تمایل دارید به محض آغاز فرآیند نام نویسی بدون کنکور دانشگاه آزاد مطلع گردید، می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید.

اتباع غیرایرانی که قصد نام نویسی در دوره های بدون آزمون این دانشگاه ها را دارند، می بایست در بازه زمانی مشخص مطابق راهنمای زیر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

 • پس از خرید کارت اعتباری مقطع مورد نظر، می بایست نوع دوره (پیوسته و یا ناپیوسته) را انتخاب نموده و کاربرگ مربوطه را با استفاده از اطلاعات شخصی و تحصیلی و همچنین کدرشته های انتخاب شده خود را (از میان کد رشته های مجاز برای تحصیل اتباع غیرایرانی) تکمیل نمایید تا فرآیند ثبت نام به اتمام برسد.

توجه: اتباع غیرایرانی پس از انجام نام نویسی اینترنتی در سامانه ثبت نام دانشگاه آزاد، لازم است تا نسبت به تکمیل و ارسال اطلاعات خود به طریق زیر نیز اقدام نمایند:

 • مراجعه به سامانه سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به نشانی saorg.ir
 • مراجعه به درگاه “دانشجویان غیرایرانی”
 • تکمیل اطلاعات خواسته شده و دریافت “کد پیگیری”
 • در آخر نیز داوطلب می بایست پس از گذشت 15 روز از دریافت کد پیگیری، جهت پیگیری امور کنسولی با اداره کل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی تماس حاصل نماید.

پذیرش بدون کنکور رشته های علوم پزشکی برای اتباع خارجی 1400

شرایط ثبت نام بدون آزمون اتباع خارجی در رشته های علوم پزشکی 1400
پذیرش بدون کنکور رشته های علوم پزشکی برای اتباع خارجی 1400

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که آیا امکان تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی بدون کنکور وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم داوطلبان ایرانی تنها از طریق شرکت در کنکور سراسری می توانند در این رشته ها تحصیل کنند و امکان تحصیل بدون آزمون در رشته های پرطرفدار پزشکی و پیراپزشکی تنها برای اتباع غیرایرانی واجد شرایط امکان پذیر می باشد. البته ثبت نام بدون آزمون اتباع خارجی در این آزمون به صورت غیر بورسیه است، چرا که هیچ بورسیه ای از سوی کشور ایران به این افراد تعلق نخواهد گرفت مگر این که شخص از کشور خود بورسیه دریافت نماید.

دانشگاه های علوم پزشکی مختلفی اقدام به پذیرش بدون آزمون اتباع غیرایرانی در مقاطع و رشته های مختلف می نمایند. البته نحوه و زمان ثبت نام و همچنین رشته های ارائه شده در هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی ممکن است با سایر واحدها متفاوت باشد. بنابراین داوطلبان غیرایرانی جهت نام نویسی در هر کدام از واحدهای دانشگاهی می بایست به صورت جداگانه به سایت اختصاصی دانشگاه های علوم پزشکی مراجعه نموده و از جزئیات ثبت نام آن ها مطلع شوند.

علاوه بر دانشگاه های آزاد، دانشگاه های سراسری علوم پزشکی نیز اقدام به ثبت نام بدون آزمون اتباع خارجی می نمایند که از جمله آن ها می توان به دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشگاه علوم پزشکی کاشان، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی گناباد و… اشاره نمود. در واقع هر کدام از این دانشگاه ها با توجه به ظرفیت و امکانات خود می توانند در هر یک از رشته ها و مقاطع تحصیلی زیر پذیرای دانشجویان اتباع غیرایرانی باشند.

رشته های بدون آزمون گروه علوم پزشکی برای اتباع غیرایرانی 1400
مقطع رشته های مورد پذیرش
کارشناسی مامایی، هوشبری، علوم آزمایشگاهی، اتاق عمل، پرستاری، بهداشت عمومی، مهندسی بهداشت حرفه ای و …
کارشناسی ارشد مامایی، بهداشت محیط، پرستاری داخلی – جراحی و …
دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی
دکتری تخصصی مامایی، بیوشیمی، پزشکی مولکولی، بهداشت و …

شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های علوم پزشکی برای اتباع خارجی

هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی که نسبت به پذیرش دانشجویان خارجی به صورت بدون کنکور اقدام می نمایند، شرایط و لیست رشته های ارائه شده خود را در موعد مقرر از طریق سایت رسمی خود در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. علاوه بر شرایطی که ممکن است برای دانشگاه های مختلف، متفاوت باشند، یک سری از ضوابط به صورت مشترک در تمامی اطلاعیه های مربوطه دیده می شوند، از جمله:

 • دارا بودن مدرک پایان دوره متوسطه برای داوطلبان شرکت در دوره های کارشناسی و دکترای عمومی
 • داشتن مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای عمومی به ترتیب برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد، PhD و دستیاری بالینی پزشکی و پیراپزشکی
 • برخورداری از توانایی مالی لازم برای پرداخت شهریه تحصیلی
 • عدم ممنوعیت از سوی مراجعه ذی ربط جهت اقامت تحصیلی در ایران
 • داشتن حداقل معدل 17 برای تحصیل در مقطع دکتری (دکترای عمومی و تخصصی) و همچنین معدل 16 برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (این شرایط ممکن است در دانشگاه ها و دوره های مختلف، تغییر کند.)
 • تسلط کامل بر زبان فارسی (به دلیل آن که تدریس در دوره های مختلف به زبان فارسی انجام می پذیرد. البته تسهیلاتی نیز در این خصوص به داوطلبان ارائه می گردد.)
 • ارائه مدرک اتمام دوره آموزش زبان فارسی برای متقاضیانی که آشنایی لازم با زبان فارسی را ندارند.

نکته مهم: توجه داشته باشید که ممکن است هر یک از شرایط فوق در واحدهای مختلف دانشگاه های علوم پزشکی کشور، دچار تغییر و تحولاتی شود. بنابراین برای اطلاع دقیق تر از تمامی شرایط، لازم است به اطلاعیه و دستورالعمل مربوطه از سوی دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

علاوه بر تمامی مواردی که در این بخش ذکر کردیم، احراز هر یک از شرایطی که در بخش اول برای تحصیل در دانشگاه های سراسری و آزاد ارائه شد نیز از جمله مواردی می باشند که در پذیرش اتباع غیرایرانی در رشته های پزشکی، لحاظ می گردند. همچنین ناگفته نماند که این دانشگاه ها با توجه به مصوبات خود و همچنین شرایط دانشجویان، شهریه های متفاوتی را جهت تحصیل از دانشجویان مطالبه می کنند.

محدودیت اتباع خارجی در انتخاب رشته محل های بدون آزمون 1400

اتباع غیرایرانی در صورتی که تمامی شرایط لازم را داشته باشند، تنها مجاز به انتخاب رشته محل هایی هستند که در استان ها و مناطق ممنوعه واقع نباشند. در واقع برخی از اتباع غیرایرانی مجاز به سکونت و اقامت در برخی از استان ها و شهرهای کشور نمی باشند، به طور مثال در جدول زیر اسامی تعدادی از استان ها و شهرستان های غیر مجاز جهت سکونت و اقامت اتباع غیرایرانی در داخل کشور درج شده است.

مناطق ممنوعه جهت اسکان و اقامت اتباع خارجی در ایران
استان توضیحات
آذربایجان شرقی اقامت اتباع افغانی در سطح استان ممنوع می باشد.
استان آذربایجان غربی اقامت اتباع افغانی در سطح استان و سایر اتباع غیرایرانی در شهرهای مرزی استان ممنوع می باشد.
استان اردبیل اقامت اتباع افغانی در سطح استان و همچنین اقامت اتباع عراقی در شهرستان های پارس آباد، بیله سوار، گرمی و نمین ممنوع است.
استان اصفهان اقامت اتباع افغانی در شهرستان های نطنز، فریدن، فریدون شهر، سمیرم، چادگان، خوانسار، بخش مرکزی اصفهان، دهاقان، نائین، گلپایگان، خور و بیابانک، اردستان، بخش ابوزید از شهرستان آران و بیدگل ممنوع می باشد.
استان ایلام اقامت اتباع افغانی در سطح استان و سایر اتباع غیرایرانی در شهرستان های مهران و دهلران و شهرهای مرزی ممنوع می باشد.
استان بوشهر اقامت اتباع افغانی در شهرستان های دیلم و گناوه ممنوع می باشد.
استان چهارمحال و بختیاری اقامت اتباع افغانی در سطح استان ممنوع می باشد.
استان خراسان شمالی اقامت اتباع افغانی و عراقی در سطح استان ممنوع می باشد.
استان خراسان رضوی اقامت اتباع افغانی در شهرستان های مرزی تربت جام، قوچان، تایباد، خواف، سرخس، کلات نادری و درگز ممنوع می باشد.
استان خراسان جنوبی اقامت کلیه اتباع غیرایرانی در شهرستان های مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان، قاین، زیرکوه، فردوس و سرایان و طبس ممنوع می باشد. اقامت اتباع افغانی در شهرستان های بیرجند و خوسف مجاز است. همچنین اقامت اتباع عراقی در سطح استان ممنوع می باشد.

رشته های ممنوعه و غیر مجاز جهت ادامه تحصیل اتباع غیرایرانی در داخل کشور

اتباع غیرایرانی علاوه بر محدودیت در انتخاب محل اقامت و سکونت خود، در انتخاب رشته های تحصیلی نیز محدودیت هایی دارند و مجاز به انتخاب رشته های دارای شرایط خاص، رشته های دارای تعهد خدمت و همچنین رشته های زیر نمی باشند.

 • فیزیک گرایش اتمی
 • فیزیک گرایش هسته ای
 • مهندسی هسته ای
 • مهندسی تسلیحات
 • مهندسی فناوری اطلاعات (گرایش امنیت اطلاعات، امنیت شبکه، مخابرات امن)
 • مهندسی هوافضا (کلیه گرایش ها)
 • مهندسی شیمی (گرایش صنایع پالایش، پتروشیمی، شیمیایی، معدنی، گاز، عملیات پتروشیمی)
 • مهندسی نگهداری هواپیما (هوانوردی، خلبانی، مراقبت پرواز، نمایش و نگهداری هواپیما)
 • الکترونیک هواپیمایی
 • مهندسی فرماندهی و کنترل هوایی
 • تکنیک حوزه های نظامی
 • علوم و فنون هوانوردی
 • خلبانی هلیکوپتر
 • مهندسی تعمیر و نگهداری هلیکوپتر
 • اطلاعات نظامی
 • اویونیک هواپیما
 • علوم نظامی
 • ناوبری و فرماندهی کشتی
 • مدیریت و کمیسر دریایی

همان طور که گفته شد، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400 و دانشگاه های سراسری برای تحصیل اتباع خارجی، همزمان و به طور مشترک با ثبت نام این دانشگاه ها برای داوطلبان ایرانی صورت می گیرد. البته این نام نویسی صرفا برای رشته های غیرپزشکی می باشد و اتباع غیرایرانی می توانند برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور پزشکی از طریق سایت اختصاصی هر یک از دانشگاه های علوم پزشکی، نام نویسی خود را پیگیری نمایند. همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تفاوت مدرک رشته های با کنکور و بدون کنکور دانشگاه ها، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- پذیرش بدون کنکور اتباع غیرایرانی در دانشگاه های سراسری چگونه صورت می گیرد؟

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org نسبت به ثبت نام خود در این فرآیند اقدام نمایند.

2- ثبت نام بدون کنکور اتباع خارجی در دانشگاه های آزاد از طریق کدام سایت انجام می شود؟

داوطلبان از طریق سایت azmoon.org می توانند در این فرآیند نام نویسی کنند.

3- ثبت نام بدون کنکور اتباع خارجی در دانشگاه های آزاد 1400 از چه تاریخی آغاز می شود؟

در حال حاضر تاریخ شروع این فرآیند برای سال 1400 مشخص نمی باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲۶ نظر

 1. سلام ایا امکان تحصیل در رشته مامایی بدون کنکور و بر اساس(سوابق تحصیلی) در دانشگاه جندی شاپور اهواز وجود دارد؟

 2. باسلام. اتباع می توانند دوباره لیسانس بخونن؟ من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم . می توانم دوباره برای لیسانس معماری شرکت کنم؟

 3. سلام خسته نباشید
  من اتباع هستم و امسال دیپلم رشته تجربی را میگیرم آیا امکان ثبت نام بدون کنکور رشته پزشکی و پیراپزشکی ۱۴۰۰ هست؟و اگر هست در کدوم دانشگاه ها صورت میگیرد؟

  • با سلام، پذیرش اتباع در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه های پردیس خودگردان براساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد.

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره