تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی تبریز

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی تبریز

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی تبریز 99
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های علمی کاربردی تبریز 99

دانشگاه علمی کاربردی دانشگاهی نیمه دولتی و وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که تاسیس آن با هدف مهارت آموزی متقاضیان به صورت علمی و کاربردی در سال 1370 به تصویب رسید که امروزه بیش از 1000 مرکز آموزشی برای مهارت آموزی داوطلبان تاسیس شده است. متقاضیان ادامه تحصیل در این دانشگاه، استرس و اضطراب کنکور را تجربه نمی کنند؛ چرا که رشته های این دانشگاه به صورت بدون کنکور می باشد. اغلب متقاضیان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی، افرادی هستند که برای ارتقای موقعیت شغلی خود نیاز به مهارت آموزی بیشتری داشته و در مقابل، امکان حضور تمام وقت در کلاس های دانشگاه را ندارند. یکی از دلایل جذابیت ورود به این دانشگاه علاوه بر پذیرش بدون کنکور، تنوع رشته های ارائه شده در دانشگاه علمی کاربردی و نیز کمتر بودن شهریه دانشگاه علمی کاربردی، نسبت به دانشگاه های آزاد و غیرانتفاعی می باشد. در ادامه مطلب به طور اختصاصی به معرفی و ارائه لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی تبریز خواهیم پرداخت.

ثبت نام مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه های علمی کاربردی در نیمسال اول به صورت اینترنتی انجام می شود.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تبریز 99

دانشگاه علمی کاربردی در چند سال اخیر، در نیمسال اول (ورودی مهر) و نیمسال دوم (ورودی بهمن) و در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در سراسر کشور اقدام به جذب دانشجو می نماید. داوطلبان ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی می بایست پس از دریافت دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99، آن را به طور دقیق مطالعه کرده و در زمان مقرر اقدام به ثبت نام نمایند. سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی 99 در دوره اخیر را در شهریور ماه 99 اعلام کرد که به محض آغاز موعد ثبت نام دفترچه راهنمای آن روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت.

زمان ثبت نام بدون کنکور مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در نیمسال اول

داوطلبانی که قصد ثبت نام در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی تبریز در نیمسال اول را دارند، ملزم به دریافت به ترتیب دفترچه راهنمای پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای و دفترچه راهنمای پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای “ناپیوسته” نظام آموزش مهارتی مهرماه 99 می باشند. ابتدا مهلت ثبت نام دوره کاردانی در بازه زمانی 4 تا 10 شهریور 99 و ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته در بازه زمان 11 تا 17 شهریور 99 در نظر گرفته شده بود.

اما به موجب تاخیرهای پیش آمده دفترچه کاردانی از تاریخ 10 شهریور ماه سال جاری از طریق سایت سازمان سنجش در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. پس از انتشار این دفترچه متقاضیان تا تاریخ 17 شهریور فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام مقطع کاردانی اقدام فرمایند. همچنین دفترچه کارشناسی ناپیوسته نیز از تاریخ 11 شهریور ماه سال جاری از طریق سایت مذکور منتشر می شود و پس از انتشار آن متقاضیان تا تاریخ 18 شهریور فرصت دارند نسبت به ثبت نام مقطع کارشناسی ناپیوسته اقدام فرمایند.
گاها ممکن است برخی داوطلبان بنا بر دلایلی همچون عدم آگاهی از زمان نام نویسی، فرصت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی را از دست بدهند ؛ در این راستا سازمان سنجش معمولا با تمدید مهلت نام نویسی، شانس مجددی را برای این دسته از متقاضیان فراهم می کند. نظر به این مطلب، مهلت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تا 23 شهریورماه 99 تمدید شد.

زمان ثبت نام بدون کنکور مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در نیمسال دوم

همان طور که ذکر شد، دانشگاه علمی کاربردی تبریز در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در نیمسال دوم نیز دانشجو می پذیرد. نیمسال تحصیلی دوم در تقویم آموزشی از بهمن ماه آغاز می شود. بنابراین طبق روال هرسال زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 از اواخر آذر ماه یا اوایل دی ماه شروع شده و معمولا تا اوایل بهمن ماه ادامه می یابد. دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 نیز در ابتدای بازه مذکور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

بازه زمانی مذکور طبق روال سال های قبل، پیش بینی شده است اما در خصوص زمان دقیق آن اطلاعاتی در دسترس نیست. ناگفته نماند که یحتمل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99 به صورت حضوری و در دانشگاه های مربوطه انجام خواهد گرفت.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تبریز 99

متقاضیان می توانند پس از یافتن اطلاعات در خصوص زمان ثبت نام و انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی درصدد نام نویسی برآیند. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی جهت ثبت نام می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نسبت به نام نویس در دانشگاه مذکور اقدام نمایند. برای انجام این امر می توانید طبق روند زیر اقدام کنید:

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنید.
 • از گزینه های سمت راست، گزینه “جامع علمی کاربردی” را انتخاب کنید.
 • ابتدا دفترچه مقطع مورد نظر خود را دریافت کرده و آن را به طور دقیق مطالعه نمایید.
 • پس از مطالعه کامل دفترچه، وارد لینک ثبت نام دوره مورد نظر خود شده و نکات ذکر شده را مطالعه فرمایید.
 • در مرحله بعد شما ملزم به خرید کارت می باشید که برای این امر می توانید از گزینه های سمت راست موجود در صفحه، روی گزینه “خرید کارت” کلیک کرده و وارد آن شوید.
 • در صفحه حاضر، نوع کارت خود را براساس دوره مورد نظر خود برگزیده و هزینه درخواستی را من باب ثبت نام و پیامک های اطلاع رسانی پرداخت کنید.
 • پس از پرداخت هزینه ثبت نامی و خرید کارت، سریال ثبت نام 12 رقمی برای شما صادر خواهد شد که برای شماره همراه وارد شده، پیامک می شود.
 • پس از دریافت سریال ثبت نام، به صفحه اصلی ثبت نام بازگشته و سریال را وارد کنید.
 • در صفحه اصلی ثبت نام، لازم است اطلاعات خواسته شده در فرم تقاضانامه را به طور کامل و صحیح تکمیل فرمایید.
 • پس از پایان فرآیند ثبت نام، از تمامی صفحات پرینت تهیه نموده و نزد خود نگه دارید.

از متقاضیان در خواست می شود هنگام تکمیل فرم نهایت دقت خود را به کار گیرند؛ چرا که مسئولیت صحت مندرجات وارد شده در فرم تقاضانامه به عهده متقاضی خواهد بود. در صورت ثابت شدن عدم تطبیق اطلاعات مندرج، در هر مرحله از پذیرش (ثبت نام، قبولی، حین تحصیل و…) از ادامه تحصیل داوطلب ممانعت به عمل آمده و وی حق هیچ گونه اعتراضی نخواهد داشت.

متقاضیان ثبت نام در نیمسال اول می بایست پس از انجام فرآیند نام نویسی به صورت اینترنتی و در صورت قبولی دردانشگاه مورد نظر، مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را به همراه داشته و آن ها را به دانشگاه قبولی ارائه دهند. این مدارک مطابق دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 99 عبارت اند از:

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

 مقطع تحصیلی

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام

 مقطع کاردانی گواهی نامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم
مقطع کاردانی گواهی معدل دار برای افرادی که گواهی نامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل می باشد
 مقطع کارشناسی ناپیوسته مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید
مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهی نامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است
مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده می نمایند
مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل
 مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته اصل شناسنامه و کارت ملی
 مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته 6 قطعه عکس 4*3 پرسنلی

لازم به ذکر است متقاضیان نام نویسی در نیمسال دوم که فرآیند ثبت نام آن ها به صورت حضوری است، می بایست مدارک فوق را به هنگام انجام روند ثبت نام در دانشگاه مورد نظر، به همراه داشته باشند.

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تبریز 99

طبیعی است که ثبت نام در دانشگاه های علمی کاربردی نیز همانند هر مرکز دیگر، نیازمند شرایط و ضوابط خاصی است و تنها در صورت احراز آن شرایط است که مجوز نام نویسی برای متقاضی صادر خواهد شد. دانشگاه علمی کاربردی نیز از این قاعده مستثنی نیست و علی رغم داشتن مزایای زیاد، نیازمند داشتن یک سری شرایط است که در ادامه مطلب زیر به آن می پردازیم.

شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

 • اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی
 • ملتزم به احکام عملی دین اسلام (انجام واجبات و پرهیز از محرمات)
 • نداشتن اعتراض نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم سوء سابقه و فساد اخلاقی
 • عدم ارتکاب به اعمال خلاف هنجارهای شغلی و تحصیلی در مقاطع قبل
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک یا فرقه فراماسونری
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی ثبت نام در مقطع کاردانی 

 • داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید 3 – 3 – 6 (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) یا دیپلم سه ساله نظام ترمی – سالی واحدی (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و یا دیپلم نظام قدیم
 • داشتن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی (مندرج در دفترچه)
 • برخورداری از توانایی جسمی لازم، متناسب با رشته های انتخابی
 • داشتن شرایط مربوط به نظام وظیفه برای داوطلبان آقا (کارت پایان خدمت یا برگه معافیت دائم و یا برگه معافیت موقت بدون غیبت)

شرایط اختصاصی ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته 

 • فارغ التحصیل شدن از مقطع تحصیلی پیشین
 • داشتن مدرک کاردانی دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر یا مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای (حتی با عنوان غیرمرتبط)
 • داشتن سایر شرایط اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی (مندرج در دفترچه)
 • داشتن شرایط مربوط به نظام وظیفه برای داوطلبان آقا (کارت پایان خدمت یا برگه معافیت دائم و یا برگه معافیت موقت بدون غیبت)

داوطلبان سال آخر هر مقطع تحصیلی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور سال جاری موفق به اخذ مدرک دیپلم یا کاردانی خواهند شد، مجاز به انتخاب کدرشته محل می‌ باشند. چنانچه یکی از متقاضیان در یکی از کدرشته محل‌ های انتخابی پذیرفته شود ولی تا پایان شهریور ماه سال 99 موفق به دریافت دانش نامه پایان تحصیلات نشود، قبولی او لغو شده و اجازه ثبت‌ نام نخواهد داشت.

رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی تبریز 99

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی تبریز برای نیمسال اول و دوم 99 که در دفترچه راهنما درج شده است، به شرح ذیل می باشد:

  • کاردانی حرفه ای امداد سوانح
  • کاردانی حرفه ای بازرگانی – انبارداری
  • کاردانی حرفه ای بازرگانی – امور گمرکی
  • کاردانی حرفه ای توانمندسازی آسیب دیدگان در حوادث
  • کاردانی حرفه ای مدیریت – لجستیک و زنجیره تامین
  • کاردانی حرفه ای مدیریت – امور اداری
  • کاردانی حرفه ای امور فرهنگی
  • کاردانی حرفه ای بازاریابی
  • کاردانی حرفه ای دوخت و تکنولوژی لباس
  • کاردانی حرفه ای روابط عمومی
  • کاردانی حرفه ای طراحی لباس
  • کاردانی حرفه ای گردشگری
  • کاردانی حرفه ای معماری – معماری داخلی
  • کاردانی حرفه ای مترجمی زبان انگلیسی – آثار مکتوب و متون رسمی
  • کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی – گرافیک
  • کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی – نقاشی
  • کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی – عکاسی
  • کاردانی حرفه ای حقوق – ارشاد و معاضدت قضایی
  • کاردانی حرفه ای حقوق – حقوق ثبتی
  • کاردانی حرفه ای حقوق – خدمات قضایی
  • کاردانی حرفه ای حقوق – امور ضابطین قضایی
  • کاردانی حرفه ای کشف و پی جویی سرقت
  • کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
  • کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتی
  • کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری دولتی
  • کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابرسی
  • کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار
  • کاردانی حرفه ای اطفای حریق شهری
  • کاردانی حرفه ای امداد و نجات شهری
  • کاردانی حرفه ای ایمنی و حفاظت تصرفات ساختمانی
  • کاردانی حرفه ای بازیگری
  • کاردانی حرفه ای سینما – تهیه و تولید فیلم
  • کاردانی حرفه ای گریم
  • کاردانی حرفه ای موسیقی – نوازندگی ساز ایرانی
  • کاردانی حرفه ای نوازندگی ساز کلاسیک
  • کاردانی حرفه ای تکنیک های فروش
  • کاردانی حرفه ای امور بانکی
  • کاردانی حرفه ای امور بیمه
  • کاردانی حرفه ای امور بورس
  • کاردانی حرفه ای مدیریت – بهره وری واحد های صنفی
  • کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه آمادگی جسمانی
  • کاردانی حرفه ای کنترل ترافیک
  • کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه آمادگی جسمانی
  • کاردانی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری پایه فوتبال
  • کاردانی حرفه ای تربیت مربی پیش ذبستانی
  • کاردانی حرفه ای تسهیل گری توانبخشی مبتنی بر جامعه
  • کاردانی حرفه ای تکنولوژی آموزشی
  • کاردانی حرفه ای مددکاری اجتماعی – مددکاری خانواده
  • کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده
  • کاردانی فنی نرم افزار – برنامه سازی کامپیوتری
  • کاردانی فنی برق – برق صنعتی
  • کاردانی فنی برق – برق مترو
  • کاردانی فنی راهبری لکوموتیو
  • کاردانی فنی مکانیک – ماشین افزار
  • کاردانی فنی مکانیک خودرو
  • کاردانی فنی نرم افزار – برنامه سازی کامپیوتری
  • کاردانی فنی باغبانی – گیاهان دارویی و معطر
  • کاردانی فنی معماری – معماری شهری
  • کاردانی فنی شهرسازی
  • کاردانی فنی نقشه برداری کارگاهی
  • کاردانی فنی ایمنی کار و حفاظت فنی
  • کاردانی فنی صنایع شیمیایی – رنگ خودرو
  • کاردانی فنی کنترل کیفیت خودرو
  • کاردانی فنی کنترل کیفیت قطعات مکانیکی
  • کاردانی فنی کنترل کیفیت مواد غذایی
  • کاردانی فنی مکانیک – پمپ و کمپرسور
  • کاردانی فنی مکانیک – تعمیر ماشین آلات صنعتی
  • کاردانی فنی مکانیک – مونتاژ سیستم های مکانیکی
  • کاردانی فنی مکانیک – مکانیک تاسیسات صنعتی
  • کاردانی فنی آسانسور و پله برقی
  • کاردانی فنی الکترونیک صنعتی
  • کاردانی فنی نصب و نگهداری جرثقیل
  • کاردانی فنی نقشه کشی صنعتی
  • کاردانی فنی تصفیه آب و پساب صنایع غذایی
  • کاردانی فنی صنایع غذایی – شیرینی سازی
  • کاردانی فنی فناوری اطلاعات – خدمات الکترونیکی شهر

در صورتی که خواهان دریافت اطلاعات در ارتباط با پذیرش هر رشته در دانشگاه های مختلف تبریز و سایر شهر های استان آذربایجان شرقی در مقطع کاردانی می باشید می توانید، اطلاعات دقیق تر را با مطالعه دقیق دفترچه به دست آورید.

دانلود دفترچه ثبت نام مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه راهنمای پذیرش دوره کاردانی و کاردانی حرفه ای دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی تبریز 99

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی تبریز برای نیمسال اول و دوم 99 به شرح ذیل می باشد:

 • مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات
 • مهندسی فناوری اطلاعات – امنیت اطلاعات
 • مهندسی فناوری اطلاعات – تجارت الکترونیک
 • مهندسی فناوری متالورژی – ذوب فلزات
 • مهندسی فناوری مکانیک – ماشین افزار
 • مهندسی فناوری کنترل – فرآیند
 • مهندسی فناوری مکانیک خودرو
 • مهندسی فناوری صنایع غذایی – صنعت شیرینی و شکلات
 • مهندسی فناوری مکانیک – تاسیسات حرارتی و برودتی
 • مهندسی فناوری آسانسور و بالابرها
 • مهندسی فناوری الکترونیک صنعتی
 • مهندسی فناوری ماشین های کنترل عددی (CNC)
 • کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی
 • کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
 • کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری حسابرسی
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت بحران در اماکن
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت عملیات امداد و نجات
 • کارشناسی حرفه ای روابط عمومی – امور رسانه
 • کارشناسی حرفه ای طراحی و تکنولوژی دوخت
 • کارشناسی حرفه ای عکاسی – تبلیغات
 • کارشناسی حرفه ای گرافیک – تصویرسازی
 • کارشناسی حرفه ای مترجمی همزمان انگلیسی
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار اینترنتی
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت گردشگری
 • کارشناسی حرفه ای معماری – طراحی محیط داخلی
 • کارشناسی حرفه ای ایمنی، سلامت و محیط زیست صنایع (HSE)
 • کارشناسی حرفه ای حقوق – ارشاد در امور کیفری
 • کارشناسی حرفه ای حقوق – دستیاری قضایی در امور کیفری
 • کارشناسی حرفه ای حقوق – حقوق در امور ثبتی
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت بحران در اماکن
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت و فرماندهی عملیات در حریق و حوادث
 • کارشناسی حرفه ای بازیگری
 • کارشناسی حرفه ای طراحی و الگوسازی پوشاک – لباس مجلسی و خانگی
 • کارشناسی حرفه ای عکاسی – مد و پوشاک
 • کارشناسی حرفه ای گریم – چهره پردازی
 • کارشناسی حرفه ای موسیقی – نوازندگی ساز کلاسیک
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت تامین و فروش محصولات غذایی
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت کسب و کار
 • کارشناسی حرفه ای امور گمرکی
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت بیمه – بیمه اموال
 • کارشناسی حرفه ای آسیب شناسی اجتماعی – پیشگیری از اعتیاد
 • کارشناسی حرفه ای پدافند غیرعامل
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت بحران در عملیات انتظامی
 • کارشناسی حرفه ای تربیت بدنی – مربیگری آمادگی جسمانی
 • کارشناسی حرفه ای تربیت مربی پیش دبستانی
 • کارشناسی حرفه ای مددکاری اجتماعی – خانواده

در صورتی که خواهان دریافت اطلاعات در ارتباط با پذیرش هر رشته در دانشگاه های مختلف تبریز و سایر شهرهای استان آذربایجان شرقی در مقطع کارشناسی می باشید می توانید، اطلاعات دقیق تر را با مطالعه دقیق دفترچه به دست آورید.

دانلود دفترچه ثبت نام مقطع کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

دانلود دفترچه راهنمای پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

همچنین می توانید برای آگاهی از امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی به لینک مربوطه وارد شده و اطلاعات لازم را کسب کنید. در مجموع افرادی که قصد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی و ادامه تحصیل در این دانشگاه ها را اتخاذ می کنند، سوالاتی در رابطه با اعتبار مدرک دانشگاه علمی کاربردی  برای آن ها به وجود می آید. لازم به ذکر است که این دانشگاه تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند، بنابراین مدرک ارائه شده از سوی این دانشگاه کاملا معتبر و قابل استفاده در تمام ارگان ها و سازمان های کشور می باشد.

 

سوالات متداول

1- آیا همزمان با تحصیل خود در دانشگاه دیگر، می توانم در دانشگاه علمی کاربردی تبریز ادامه تحصیل دهم؟

خیر، تحصیل همزمان در دانشگاه ها و موسسات آموزشی دیگر مجاز نبوده و در صورت اطلاع با داوطلب برخورد خواهد شد.

2- آیا امکان تغییر رشته در دانشگاه علمی کاربردی تبریز وجود دارد؟

بله، از نیمسال تحصیلی دوم به بعد امکان تغییر رشته در دانشگاه های علمی کاربردی وجود دارد.

3- در دانشگاه علمی کاربردی تبریز می توان در یک رشته غیر مرتبط با رشته قبلی ادامه تحصیل داد؟

بله، در صورت دانش آموختگی و دریافت مدرک پایان دوره، می توان تحصیلات خود را در رشته غیر مرتبط ادامه داد

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۸ نظر

 1. با سلام و درود بنده دوسال پیش دیپلم انسانی گرفتم الان میتونم در دانشگاه علمی کاربردی در رشته مدیریت صنایع غذایی ادامه بدم ؟

 2. با سلام.بنده معافیت تحصیلیم تا مهر ۱۴۰۰ هست.میخاستم ببینم میتونم تو دانشگاه جامع علمی کاربردی تبریز ثبت نام کنم و درس بخونم.

  • با سلام، بله شما در این فرصت می توانید در دانشگاه هایی که پذیرش بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی انجام می دهند ثبت نام و سپس برای معافیت تحصیلی اقدام نمایید.

 3. با سلام.بنده رشته ی هنرستانم برق صنعتی بود.میتونم تو دانشگاه جامع علمی کاربردی تبریز کامپیوتر بخونم؟قبلش باید امتحان بدم؟

  • با سلام و وقت بخیر، پذیرش دانشگاه های علمی کاربردی، بر اساس سوابق تحصیلی (بدون کنکور) می باشد. لازم به ذکر است برای شرکت در این دانشگاه ها محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت.

 4. با سلام و خسته نباشید
  میتونم با دیپلم انسانی در رشته طراحی و دوخت دانشگاه علمی کاربردی تبریز ثبت نام کنم؟

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی علمی کاربردی سال ۱۳۹۹، محدودیتی جهت ورود به رشته های مختلف با مدرک دیپلم رشته انسانی وجود ندارد.

دریافت مشاوره