تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

زمان نام نویسی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400
ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

داوطلبانی که مدرک کاردانی خود را دریافت نموده اند، می توانند برای ادامه تحصیل در ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنند و وارد رشته های با آزمون این مقطع تحصیلی شوند و یا برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون این مقطع تحصیلی اقدام نمایند. در سال های اخیر برخی از دانشگاه های روزانه و سراسری نیز به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به جذب دانشجو در رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی می کنند.

معیار گزینش دانشجویان در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی، نمرات دروس و معدل کل مقطع کاردانی داوطلب می باشد.

داوطلبانی که قصد شرکت در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد، غیرانتفاعی و علمی کاربردی را دارند باید در زمان ثبت نام کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

لازم است بدانید، داوطلبانی مجاز به شرکت در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی می باشند که مدرک فوق دیپلم (کاردانی) خود را در یکی از موسسات مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور دریافت نموده باشند. در واقع در پذیرش رشته های بدون کنکور، عملکرد داوطلب در مقطع کاردانی و معدل کل وی مورد بررسی قرار می گیرد. معمولا پذیرش بدون آزمون کاردانی به کارشناسی در دو مقطع زمانی مهر و بهمن صورت می گیرد که در بخش زیر به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

زمان ثبت نام پذیرش مهر ماه

در خصوص زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 باید بگوییم که پذیرش در رشته های مذکور برای نیمسال اول (مهر ماه) معمولا همزمان با انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی می باشد که این بازه زمانی از روز یکشنبه 23 تا یکشنبه 30 خرداد ماه 1400 تعیین شده است.

پس از اتمام مهلت اولیه نام نویسی، سازمان سنجش اقدام به تمدید مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی می نماید تا داوطلبانی که بنا به هر دلیلی امکان ثبت نام در بازه زمانی مذکور را نداشته اند، بتوانند مراحل مربوط به نام نویسی خود را به انجام برسانند که این زمان برای سال 1400 نیز تا تاریخ 4 تیر ماه تعیین شد. 

البته مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش، داوطلبان همچنان می توانند در مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 یعنی در بازه زمانی 19 الی 22 مرداد ماه 1400 نسبت به نام نویسی و یا ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی اقدام کنند.

زمان ثبت نام پذیرش بهمن ماه

لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها (آزاد، علمی کاربردی و غیرانتفاعی) برای نیمسال دوم نیز به صورت بدون کنکور و صرفا با معیار معدل کل کاردانی از داوطلبان علاقه مند به تحصیل، ثبت نام به عمل می آورند و داوطلبان می توانند در زمان مقرر و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور فرآیند مربوط به ثبت نام خود را به انجام برسانند. اما در حال حاضر زمان دقیقی به منظور ثبت نام این دوره در سال 1400 معین نشده است؛ به همین سبب شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع شوید.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

علاقه مندانی که واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی هستند، قبل از نام نویسی می بایست از ضوابط، مدارک، ضرایب امتحانی و… آگاهی لازم را به دست آورند. به همین منظور سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی تحت نشانی sanjesh.org این امکان را برای متقاضیان فراهم می سازد تا با کسب اطلاعات لازم در زمینه ثبت نام و انتخاب رشته اقدامات لازم را به انجام برسانند. لازم به ذکر است این دفترچه که حاوی کد رشته محل های باکنکور و بدون کنکور می باشد، در نوبت مهر (نیمسال اول) منتشر می گردد اما برای نوبت بهمن ماه (نیمسال دوم) تنها لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی ارائه می شود و داوطلبان می توانند به جهت کسب اطلاعات از شرایط و نکات آزمون، از دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور کاردانی به کارشناسی مهر ماه استفاده نمایند. به منظور دریافت دفترچه و یا لیست رشته های ارائه شده در دانشگاه های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی مهر و بهمن ماه می توانید بر روی لینک های مربوطه موجود در جدول کلیک نمایید.

راهنمای ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 

نیمسال اول

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی (مهر ماه) 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک کنید.)

نیمسال دوم

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی (بهمن ماه) 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی (بهمن ماه) 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

ممکن است برخی افراد پس از مطالعه این مقاله تصمیم به ادامه تحصیلات خود در مقطع کاردانی به کارشناسی بگیرند و این سوال را با خود مطرح کنند که به چه صورتی می توانند در رشته های بدون کنکور ثبت نام نمایند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نام نویسی فقط به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود. برای انجام ثبت نام ابتدا می بایست کارت اعتباری مربوطه را (کاردانی به کارشناسی) به صورت اینترنتی خریداری نموده و شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت نمایید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی

 • در مرحله اول باید در موعد مقرر وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “کاردانی به کارشناسی” را انتخاب کنید.مرحله اول ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
 • اگر در زمان مناسب به سایت مربوطه مراجعه کرده باشید، لینک فعال “پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته – بهمن ماه 1400” را مشاهده می کنید که می بایست آن را انتخاب نمایید.
  مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
 • در مرحله دوم باید از طریق سایت سازمان سنجش کارت اعتباری مورد نظر را به صورت الکترونیکی خریداری نمایید که می بایست به منظور انجام این کار، روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید.مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
 • سریال ثبت نامی که در تصویر نشان داده شده است، تیک بزنید و سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.
  مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
 • در این مرحله می بایست کادرهای موجود را تکمیل نموده و بر روی دکمه “تایید و ادامه” کلیک کنید.
  مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
 • در صفحه پیش رو، اطلاعاتی که در سایت وارد نموده اید نشان داده می شود که در صورت نبودن مشکل،عبارت “ضمن مطالعه دقیقی و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادادشت نموده ام” را تیک زده و گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
 • اطلاعات کارت بانکی خود را به منظور پرداخت هزینه ثبت نام وارد نمایید و پس از آن دکمه “پرداخت” را بفشارید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی

 • اکنون به صفحه اول لینک انتخاب شده مراجعه نمایید و سپس گزینه “تایید و ادامه _ گام بعدی” را انتخاب کنید.
  مرحله هشتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
 • در این قسمت می بایست پس از تیک زدن عبارت نشان داده شده در تصویر و تکمیل کادرهای مربوط به “عبارت امنیتی” و “سریال ثبت نام 12 رقمی” که در مرحله قبل دریافت نموده اید، دکمه “تایید” را بفشارید.
  مرحله نهم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
 • پس از این مرحله می بایست نسبت به بارگذاری عکس و تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایید. توجه کنید که در صورت تکمیل مراحل نام نویسی، می بایست کد پیگیری که سایت به شما ارائه می دهد را یادداشت نموده و نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • ملتزم به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز از محرمات)
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • عدم شهرت به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال فعلی)
 • برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک کاردانی که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد برای داوطلبان الزامی می باشد.
 • چنانچه داوطلب مدرک کارشناسی و یا بالاتر خود را دریافت نموده باشد، مجاز به ثبت نام در رشته های پزشکی و غیرپزشکی کنکور کاردانی به کارشناسی نمی باشد.
 • اگر داوطلب مدرک کاردانی خود را با معدل کمتر از 14 دریافت کند در صورتی که در رشته ای غیر مرتبط با رشته مقطع کاردانی خود پذیرفته شود، می بایست 24 واحد جبرانی را بگذراند.
 • داوطلبانی که معلم حق التدریسی، نیروهای قراردادی و دبیر نهضت سواد آموزی هستند، در صورتی مجاز به انتخاب رشته می باشند که حکم کارگزینی خود را دریافت نمایند و در غیر این صورت، قبولی آن ها باطل خواهد شد.
 •  داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت (دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی می باشد.

برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی نیمسال اول داوطلبان می بایست در صورت داشتن شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در مدت زمان اعلام شده، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. همچنین برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای نیمسال دوم از داوطلبان به صورت بدون کنکور ثبت نام به عمل می آورند که متقاضیان می توانند در صورت تمایل، اقدامات لازم جهت ثبت نام خود را در موعد مقرر انجام دهند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام مجدد بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 در چه زمانی انجام می گردد؟

مهلت مجدد نام نویسی در این دوره در بازه زمانی 19 تا 22 مرداد ماه 1400 تعیین شده است.

2- آیا ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 دارای شرط معدل می باشد؟

علاقه مندانی که در رشته ای غیر مرتبط با رشته مقطع کاردانی خود پذیرفته شوند، باید دارای معدل بالای 14 باشند در غیر این صورت موظف به گذراندن 24 واحد دروس جبرانی هستند.

3- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی از چه طریقی صورت می گیرد؟

ثبت نام به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org می باشد.

ش

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. سلام،من معدل کاردانیم ۱۸ (معماری )هست،آیا شانس قبولی در دانشگاه سمیه اصفهان رو دارم؟

  • با سلام و درود، قبولی در پذیرش براساس سوابق تحصیلی به عوانل مختلفی از جمله تعداد انتخاب ها، معدل بالا، تنوع انتخاب ها و… بستگی دارد.

دریافت مشاوره