خانه پذیرش بدون کنکور ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

زمان نام نویسی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401
ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی بوده و قصد دارند در رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 به تحصیل بپردازند، می توانند در موعد مقرر نسبت به انحام فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کنند.

دانشگاه های سراسری هرساله به جذب دانشجوی کارشناسی ناپیوسته در دوره های روزانه و غیر روزانه می پردازند و لذا داوطلبان می بایست در هر یک از نیمسال های مهر یا بهمن ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور پس از کسب اطلاعات لازم، نام نویسی خود را به انجام رسانند. در ادامه مقاله، جزئیاتی را در خصوص زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور این مقطع و سایر مواردی که دانستن آن ها برای شما الزامی است، ارائه می کنیم.

جهت شرکت در پذیرش بدون کنکور کاردانی به کارشناسی در نیمسال مهر ماه باید دارای مدرک کاردانی با حداقل معدل 14 باشید.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

همان طور که اشاره شد، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دو مرتبه در سال اقدام به پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع مختلف از جمله کاردانی به کارشناسی می نمایند. متقاضیانی که قصد دارند علاقه مندی خود را برای شرکت در این فرآیند اعلام کنند، می بایست مطابق زمان بندی زیر عمل کنند.

زمان ثبت نام پذیرش مهر ماه

سازمان سنجش آموزش کشور چند روز قبل از آغاز مهلت ثبت نام، اطلاعیه ای منتشر می کند و در آن خبر از زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی و انتشار دفترچه مربوطه می دهد. بر اساس بروزترین اخبار منتشر شده توسط سایت سازمان سنجش زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی نیمسال اول (مهر ماه) در روزهای 1 لغایت 8 شهریور ماه 1401 ماه صورت گرفته است.

زمان ثبت نام پذیرش بهمن ماه

متقاضیانی که در پذیرش رشته های با آزمون یا بدون آزمون مهر ماه شرکت کرده و در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند و یا از نتیجه قبولی خود رضایت ندارند، می توانند در موعد مقرر جهت پذیرش بهمن ماه اقدام کنند. لازم به ذکر است افرادی که انتخاب رشته نکرده اند نیز می توانند در پذیرش نیمه دوم سال شرکت کنند.

نکته قابل توجه اینجاست که تاکنون از سوی منابع مرجع اطلاعاتی مبنی بر زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی در نیمسال دوم یا همان بهمن ماه منتشر نگردیده است. در صورت مشخص شدن تاریح مذکور اطلاعات مورد نیاز از طریق این مقاله و یا پل ارتباطی کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که سازمان سنجش آموزش کشور به رسم هر ساله تاریخی را به عنوان مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی اعلام می کند که این بازه زمانی همواره فرصت خوبی برای افرادی است که در موعد اصلی از ثبت نام جا مانده اند. همچنین با توجه به انتشار ظرفیت ها و رشته محل های جدید، این امکان فراهم شده است تا متقاضیانی که قبلا انتخاب رشته کرده اند نیز به مشاهده و اصلاح کد رشته های انتخابی خود و یا ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بپردازند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

برای انجام ثبت نام ابتدا می بایست از دارا بودن شرایط تعیین شده اطمینان یافته و سپس با پرداخت هزینه ثبت نام کاردانی به کارشناسی 1401، کارت اعتباری مربوطه را خریداری نموده و شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت نمایید. سپس باقی مراحل نام نویسی خود را مطابق راهنمای زیر طی کنید. همچنین توجه داشته باشید که این فرآیند برای نوبت مهر ماه همزمان با ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی انجام می پذیرد به همین جهت می بایست روی لینک مربوط به آن کلیک نمود.

 •  وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “کاردانی به کارشناسی” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • لینک فعال “پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مهر / بهمن ماه سال 1401 “ را مشاهده می کنید که می بایست آن را انتخاب نمایید.( همچنین توجه داشته باشید که این فرآیند برای نوبت مهر ماه همزمان با ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی انجام می پذیرد به همین جهت می بایست روی لینک مربوط به آن کلیک نمود.)

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • در مرحله دوم باید از طریق سایت سازمان سنجش کارت اعتباری مورد نظر را به صورت الکترونیکی خریداری نمایید که می بایست به منظور انجام این کار، روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • سپس تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیقی و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادادشت نموده ام” را فعال نموده و گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • اطلاعات کارت بانکی خود را به منظور پرداخت هزینه ثبت نام وارد نمایید و پس از آن دکمه “پرداخت” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • اکنون به صفحه اول مبازگشته و سپس گزینه “تایید و ادامه _ گام بعدی” را انتخاب کنید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • در این قسمت می بایست پس از تیک زدن عبارت نشان داده شده در تصویر و تکمیل کادرهای مربوط به “عبارت امنیتی” و “سریال ثبت نام 12 رقمی” که در مرحله قبل دریافت نموده اید، دکمه “تایید” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

پس از این مرحله می بایست نسبت به بارگذاری عکس و تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایید. توجه کنید که در صورت تکمیل مراحل نام نویسی، می بایست کد پیگیری که سایت به شما ارائه می دهد را یادداشت نموده و نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • ملتزم به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز از محرمات)
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • عدم شهرت به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال فعلی)
 • برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک کاردانی که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد برای داوطلبان الزامی می باشد.
 • اگر داوطلب مدرک کاردانی خود را با معدل کمتر از 14 دریافت کند در صورتی که در رشته ای غیر مرتبط با رشته مقطع کاردانی خود پذیرفته شود، می بایست 24 واحد جبرانی را بگذراند. (مختص ورودی مهر ماه)
 • داوطلبانی که معلم حق التدریسی، نیروهای قراردادی و دبیر نهضت سواد آموزی هستند، در صورتی مجاز به انتخاب رشته می باشند که حکم کارگزینی خود را دریافت نمایند و در غیر این صورت، قبولی آن ها باطل خواهد شد.
 •  داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت (دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی می باشد.
 • فارغ التحصیلان مقطع کاردانی در رشته های غیر پزشکی موظف به تسویه با صندوق رفاه دانشجویی و ارائه حکم مربوطه می باشند.
 • در صورت عدم احراز شرایط مذکور برای داوطلب در هر مرحله از ثبت نام یا مشغول به تحصیل، از طی نمودن باقی سنوات تحصیلی ممانعت به عمل خواهد آمد.

مدارک ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

داوطلبان به هنگام ثبت نام در این فرآیند باید از مدارک مورد نیاز آن اطلاع داشته باشند تا با بارگذاری درست مدارک خواسته شده امکان اشتباه و مشکلات پس از ان را به حداقل برسانند به همین منظور در ادامه مهم ترین مدارک لازم درج شده است.

 • فایل عکس به صورت تمام رخ و در سایز 4*3 یا 4*6
 • کارت اعتباری ثبت نام
 • مشخصات هویتی شامل: اطلاعات فردی و شناسنامه ای، مشخصات محل سکونت (آدرس، کد پستی و شماره تماس)
 • اطلاعات تحصیلی شامل: کد و نام مجموعه ثبت نامی،عنوان آخرین مدرک تحصیلی، معدل مقطع کاردانی، کد رشته تحصیلی درمقطع کاردانی،کد موسسه دریافت مدرک و تاریخ دریافت آن

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

متقاضیان قبل از اقدام به نام نویسی می بایست علاوه بر اطلاع از مدارک ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401، از مواردی همچون سهمیه های موثر، ظرفیت پذیرش دانشجو در هر رشته محل و… آگاهی به دست آورند. به همین منظور سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار دفترچه ای این امکان را برای متقاضیان فراهم می سازد تا به کسب اطلاعات لازم بپردازند.

لذا داوطلبان می توانند همزمان با شروع مهلت ثبت نام، دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401ز طریق سایت sanjesh.org دریافت نموده و یا با استفاده از لینک های موجود در جدول زیر دسترسی آسان تری به فایل pdf آن داشته باشند.

با توجه به اینکه هنوز دفترچه ثبت نام برای نوبت دوم سال جاری منتشر نشده است، جهت آشنایی بیشتر شما در ادامه لینک دفترچه مهر ماه را در جدول قرار داده ایم.

دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی به کارشناسی 1401
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کاردانی به کارشناسی مهر ماه 1401

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواهد شد.)

همچنین داوطلبان می توانند با مراجعه به لینک های موجود در جدول زیر با فرم پیش نویس تقاضانامه و فرم معدل آشنایی یابند. در ضمن به محض انتشار فرم های مربوط به دوره جدید این لینک ها بروزرسانی خواهند شد.

فرم معدل و پیش نویس تقاضانامه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه
دانلود فرم معدل ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود پیش نویس تقاضانامه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

توجه به لیست رشته های ارائه شده در هر سال تحصیلی از موضوعات مهمی است که در درجه اول اولویت قرار می گیرد. رشته های مذکور همزمان با شروع نام نویسی در دفترچه ثبت نام درج می گیرد که از طریق مراجعه به سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی به آدرس الکترونیکی sanjesh.org قابل دسترس می باشد.

به منظور سهولت شما در دسترسی به لیست مذکور، لینک تمامی رشته های ارائه شده را در باکس زیر قرار داده ایم اما بهتر است به این نکته مهم توجه نمایید که به دلیل عدم انتشار دفترچه ورودی بهمن ماه، لینک بر اساس نیمسال اول یعنی مهر تنظیم شده است.

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401
لینک دانلود رشته های ارائه شده بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

به عنوان حسن ختام و با اشاره به موضوع اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی به کارشناسی مقاله را به انتها می رسانیم. اشاره نموده ایم که پذیرش در بدون کنکور کاردانی به کارشناسی دو مرتبه در سال صورت می گیرد که بر همین اساس نیز نتایج به صورت مجزا برای هر نیمسال اطلاع رسانی می شود که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده می باشند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 1401 چه زمانی انجام می گردد؟

هنوز زمان مشخصی برای انجام این فرآیند در نیمسال دوم 1401 اعلام نشده است اما به محض انتشار جزئیات از طریق همین مقاله اطلاع رسانی می شود.

2- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی از چه طریقی صورت می گیرد؟

فرآیند ثبت نام این دوره در هر دو نیمسال مهر و بهمن ماه به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا جهت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 شرط معدل در نظر گرفته شده است؟

بله، برای نیمسال اول (مهر ماه) افرادی که در رشته ای غیر مرتبط با رشته مقطع کاردانی خود پذیرفته شوند، باید دارای معدل بالای 14 باشند در غیر این صورت موظف به گذراندن 24 واحد دروس جبرانی هستند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ نظر

 1. سلام
  موقع ثبت نام ترم بهمن ظرفیت ها کم میشه یا همون مقداری هست که تو دفترچه مهرماه تو ظرفیت نیم سال دوم نوشته شده ؟؟

 2. سلام
  بنده در ورودی مهر ۱۴۰۱ قبول شدم منتهی ثبت نکردم ، امکان اینکه با همان کارنامه مهر بتونم برای بهمن پذیرش بگیرم وجود داره؟

 3. سلام وقتتون بخیر ببخشید برای کاردانی ب کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی این ک بخواهیم در دانشگاه دولتی روزانه قبول بشیم باید معد لمون چند باشه
  ممنونم جواب بدید

 4. سلام وقتتون بخیر باشه بنده دانشجوی ترم ۳دانشگاه شهید باکری میاندوآب(دولتی/روزانه)هستم ترم۳کاردانی معماری هستم.خواستم بدونم میتونم مهندسی حرفه ایی کامپیوتر (دولتی /شبانه)دانشگاه مراغه تحصیل کنم؟معدل خاصی مد نظرتون هست؟چون من معدلم پایین هست

 5. سلام بنده مدرک کارشناسی دارم میتونم دوره کاردانی به کارشناسی دانشگاه پیام نور شرکت کنم ولی گواهی کاردانی ندارم با ریزنمرات چهار ترم کارشناسی مقدور هست؟؟؟؟

 6. سلام،من معدل کاردانیم ۱۸ (معماری )هست،آیا شانس قبولی در دانشگاه سمیه اصفهان رو دارم؟

  • با سلام و درود، قبولی در پذیرش براساس سوابق تحصیلی به عوانل مختلفی از جمله تعداد انتخاب ها، معدل بالا، تنوع انتخاب ها و… بستگی دارد.

دریافت مشاوره