پنجشنبه , ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی

زمان نام نویسی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99
ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبانی که مدرک کاردانی خود را دریافت نموده اند، می توانند برای ادامه تحصیل در ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنند و وارد رشته های با آزمون این مقطع تحصیلی شوند و یا برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون این مقطع تحصیلی اقدام نمایند. در سال های اخیر برخی از دانشگاه های روزانه و سراسری نیز به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به جذب دانشجو می کنند.

معیار گزینش دانشجویان در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی، نمرات دروس و معدل کل مقطع کاردانی داوطلب می باشد. لازم به ذکر است که اگر داوطلبان در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت کرده باشند، می توانند در مرحله انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی نیز شرکت نمایند.

داوطلبانی که قصد شرکت در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد، غیرانتفاعی و علمی کاربردی را دارند باید در زمان ثبت نام کارت اعتباری مربوطه را خریداری کنند.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99

همان طور که پیش تر گفته شد، داوطلبانی مجاز به شرکت در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی می باشند که مدرک فوق دیپلم (کاردانی) خود را در یکی از موسسات مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور دریافت نموده باشند. در واقع در پذیرش رشته های بدون کنکور، عملکرد داوطلب در مقطع کاردانی و معدل کل وی مورد بررسی قرار می گیرد. در خصوص زمان ثبت نام در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی باید بگوییم که پذیرش در رشته های مذکور برای نیمسال اول (مهر ماه) همزمان با انتشار دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99 از 17 اردیبهشت آغاز شد و تا 23 اردیبهشت ماه نیز ادامه داشت.

اما بعضی از متقاضیان رشته های بدون آزمون به دلیل بی اطلاعی از زمان ثبت نام یا فراهم نبودن مدارک لازم، موفق به ثبت نام در موعد مقرر نمی شوند. این دسته از داوطلبان می توانند در مهلت مجدد نام نویسی، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. فرصت هایی که تحت عنوان تمدید و یا مهلت مجدد ثبت نام برای پذیرش در رشته های بدون آزمون دوره کاردانی به کارشناسی اعلام شده اند، به شرح زیر می باشند:

مهلت مجدد اول: 23 لغایت 27 اردیبهشت ماه

مهلت مجدد دوم: 25 لغایت 31 خرداد ماه

مهلت مجدد سوم: 31 خرداد ماه لغایت 4 تیر ماه

مهلت مجدد چهارم: 10 لغایت 14 شهریور ماه

لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها (آزاد، علمی کاربردی و غیرانتفاعی) برای نیمسال دوم نیز به صورت بدون کنکور و صرفا با معیار معدل کل کاردانی از داوطلبان علاقه مند به تحصیل، ثبت نام به عمل می آورند که معمولا ثبت نام آن از بهمن ماه آغاز می شود.

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی

ممکن است برخی افراد پس از مطالعه این مقاله تصمیم به ادامه تحصیلات خود در مقطع کاردانی به کارشناسی بگیرند و این سوال را با خود مطرح کنند که به چه صورتی می توانند در رشته های بدون کنکور ثبت نام نمایند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نام نویسی فقط به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org خواهد بود. برای انجام ثبت نام ابتدا می بایست کارت اعتباری مربوطه را (کاردانی به کارشناسی) به صورت اینترنتی خریداری نموده و شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت نمایید.

مراحل ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی

 • در مرحله اول باید وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و دفترچه مربوطه را دریافت نموده و به دقت مطالعه کنید تا به طور کامل در جریان جزئیات آن قرار بگیرید.
 • در مرحله دوم باید از طریق سایت سازمان سنجش کارت اعتباری مورد نظر را به صورت الکترونیکی خریداری نموده و شماره سریال آن را دریافت کنید.
 • سپس با وارد شدن به سایت سازمان سنجش از منوی سمت راست گزینه “کاردانی به کارشناسی” را انتخاب کنید
 • در مرحله آخر بر روی لینک فعال شده “ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی” کلیک نموده و جهت اتمام فرآیند ثبت نام، کاربرگ مربوطه را تکمیل کنید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • ملتزم به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز از محرمات)
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • عدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال فعلی)
 • برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک کاردانی که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد برای داوطلبان الزامی می باشد.
 • چنانچه داوطلب مدرک کارشناسی و یا بالاتر خود را دریافت نموده باشد، مجاز به ثبت نام در رشته های پزشکی و غیرپزشکی کنکور کاردانی به کارشناسی نمی باشد.
 • اگر داوطلب مدرک کاردانی خود را با معدل کمتر از 14 دریافت کند در صورتی که در رشته ای غیر مرتبط با رشته مقطع کاردانی خود پذیرفته شود، می بایست 24 واحد جبرانی را بگذراند.
 • داوطلبانی که معلم حق التدریسی، نیروهای قراردادی و دبیر نهضت سواد آموزی هستند در صورتی مجاز به انتخاب رشته می باشند که حکم کارگزینی خود را دریافت نمایند و در غیر این صورت، قبولی آن ها باطل خواهد شد.
 •  داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت (دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی می باشد.

برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی نیمسال اول داوطلبان می بایست در صورت داشتن شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در مدت زمان اعلام شده، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. همچنین برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای نیمسال دوم از داوطلبان به صورت بدون کنکور ثبت نام به عمل می آورند که متقاضیان می توانند در صورت تمایل، اقدامات لازم جهت ثبت نام خود را در موعد مقرر انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره