تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

زمان نام نویسی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401
ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی بوده و قصد دارند در رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی به تحصیل بپردازند، می توانند در موعد مقرر نسبت به انجام فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام کنند. دانشگاه های سراسری هرساله به جذب دانشجوی کارشناسی ناپیوسته در دوره های روزانه و غیر روزانه می پردازند و لذا داوطلبان می بایست در هر یک از نیمسال های مهر یا بهمن ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور پس از کسب اطلاعات لازم، نام نویسی خود را به انجام رسانند. در ادامه مقاله، جزئیاتی را در خصوص زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور این مقطع ارائه می کنیم.

جهت شرکت در پذیرش بدون کنکور کاردانی به کارشناسی باید دارای مدرک کاردانی با حداقل معدل 14 باشید.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

همان طور که اشاره شد، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دو مرتبه در سال اقدام به پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع مختلف از جمله کاردانی به کارشناسی می نمایند. متقاضیانی که قصد دارند علاقه مندی خود را برای شرکت در این فرآیند اعلام کنند، می بایست مطابق زمان بندی زیر عمل کنند.

زمان ثبت نام پذیرش مهر ماه

سازمان سنجش آموزش کشور چند روز قبل از آغاز مهلت ثبت نام، اطلاعیه ای منتشر می کند و در آن خبر از زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی و انتشار دفترچه مربوطه می دهد. در حال حاضر هیچ اطلاع رسانی در خصوص تاریخ انجام این فرآیند در سال 1401 انجام نشده است. اما با توجه به پذیرش بدون کنکور دوره کارشناسی ناپیوسته سال 1400 می توان گفت که احتمالا روند نام نویسی داوطلبان در سال آینده مانند آخرین دوره در اواخر خرداد ماه 1401 شروع خواهد شد. شما می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره همراه ما باشید و در جریان اخبار دقیق در این حوزه قرار بگیرید.

زمان ثبت نام پذیرش بهمن ماه

متقاضیانی که در پذیرش رشته های با آزمون یا بدون آزمون مهر ماه شرکت کرده و در هیچ یک از انتخاب های خود پذیرفته نشده اند و یا از نتیجه قبولی خود رضایت ندارند، می توانند در موعد مقرر جهت پذیرش بهمن ماه اقدام کنند. لازم به ذکر است افرادی که انتخاب رشته نکرده اند نیز می توانند در پذیرش نیمه دوم سال شرکت کنند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده، قرارشد ظرفیت های خالی مانده در رشته محل های با آزمون دوره کاردانی به کارشناسی مهر ماه سال 1400 به وسیله داوطلبان واجد شرایطی که معدل دوره کاردانی آن ها در محدوده حدنصاب قرار دارد، تکمیل گردد. بر همین مبنا، متقاضیان می توانستند در بازه زمانی بین 16 لغایت 22 آذر ماه برای ثبت نام اینترنتی خود در نوبت بهمن ماه این پذیرش اقدام کنند.

لازم به ذکر است که سازمان سنجش آموزش کشور مهلت مذکور را تا پایان روز سه شنبه مورخ 27 آذر ماه تمدید کرد تا جاماندگان از ثبت نام بتوانند نسبت به انجام این فرآیند اقدام کنند. همچنین با توجه به انتشار ظرفیت ها و رشته محل های جدید، این امکان فراهم شده است تا متقاضیانی که قبلا انتخاب رشته کرده اند نیز به مشاهده و ویرایش کد رشته های انتخابی خود بپردازند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

برای انجام ثبت نام ابتدا می بایست از دارا بودن شرایط تعیین شده اطمینان یافته و سپس با پرداخت هزینه لازم، کارت اعتباری مربوطه را خریداری نموده و شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت نمایید. سپس باقی مراحل نام نویسی خود را مطابق راهنمای زیر طی کنید.

 •  وارد سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “کاردانی به کارشناسی” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • لینک فعال “پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مهر / بهمن ماه سال 1401 “ را مشاهده می کنید که می بایست آن را انتخاب نمایید.

مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • در مرحله دوم باید از طریق سایت سازمان سنجش کارت اعتباری مورد نظر را به صورت الکترونیکی خریداری نمایید که می بایست به منظور انجام این کار، روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید.

مرحله سوم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • سپس تیک مربوط به گزینه “ضمن مطالعه دقیقی و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادادشت نموده ام” را فعال نموده و گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • اطلاعات کارت بانکی خود را به منظور پرداخت هزینه ثبت نام وارد نمایید و پس از آن دکمه “پرداخت” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • اکنون به صفحه اول مبازگشته و سپس گزینه “تایید و ادامه _ گام بعدی” را انتخاب کنید.

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

 • در این قسمت می بایست پس از تیک زدن عبارت نشان داده شده در تصویر و تکمیل کادرهای مربوط به “عبارت امنیتی” و “سریال ثبت نام 12 رقمی” که در مرحله قبل دریافت نموده اید، دکمه “تایید” را بفشارید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن

پس از این مرحله می بایست نسبت به بارگذاری عکس و تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایید. توجه کنید که در صورت تکمیل مراحل نام نویسی، می بایست کد پیگیری که سایت به شما ارائه می دهد را یادداشت نموده و نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • ملتزم به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز از محرمات)
 • نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن
 • عدم احراز فساد اخلاقی
 • عدم شهرت به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال فعلی)
 • برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک کاردانی که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد برای داوطلبان الزامی می باشد.
 • اگر داوطلب مدرک کاردانی خود را با معدل کمتر از 14 دریافت کند در صورتی که در رشته ای غیر مرتبط با رشته مقطع کاردانی خود پذیرفته شود، می بایست 24 واحد جبرانی را بگذراند.
 • داوطلبانی که معلم حق التدریسی، نیروهای قراردادی و دبیر نهضت سواد آموزی هستند، در صورتی مجاز به انتخاب رشته می باشند که حکم کارگزینی خود را دریافت نمایند و در غیر این صورت، قبولی آن ها باطل خواهد شد.
 •  داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت (دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی می باشد.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

متقاضیان قبل از اقدام به نام نویسی می بایست از ضوابط، مدارک، سهمیه های موثر، ظرفیت پذیرش دانشجو در هر رشته محل و… آگاهی به دست آورند. به همین منظور سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار دفترچه ای این امکان را برای متقاضیان فراهم می سازد تا به کسب اطلاعات لازم بپردازند. لذا داوطلبان می توانند همزمان با شروع مهلت ثبت نام، این دفترچه را از طریق سایت sanjesh.org دریافت نموده و یا با استفاده از لینک های موجود در جدول زیر دسترسی آسان تری به فایل pdf آن داشته باشند.

با توجه به اینکه هنوز دفترچه ثبت نام برای سال جاری منتشر نشده است، جهت آشنایی بیشتر شما در ادامه لینک دفترچه، لیست رشته ها، فرم معدل و اصلاحیه سال گذشته را در جدول قرار داده ایم.

دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی به کارشناسی 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی به کارشناسی مهر ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود لیست رشته محل های کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود پیش نویس تقاضانامه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود فرم معدل ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه رشته محل های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 1400 چه زمانی انجام می گردد؟

این فرآیند در بازه زمانی بین 16 الی 22 آذر ماه انجام می شود.

2- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه از چه طریقی صورت می گیرد؟

فرآیند ثبت نام این دوره در هر دو نیمسال مهر و بهمن ماه به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org صورت می پذیرد.

3- آیا جهت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 شرط معدل در نظر گرفته شده است؟

بله، افرادی که در رشته ای غیر مرتبط با رشته مقطع کاردانی خود پذیرفته شوند، باید دارای معدل بالای 14 باشند در غیر این صورت موظف به گذراندن 24 واحد دروس جبرانی هستند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

 1. سلام بنده مدرک کارشناسی دارم میتونم دوره کاردانی به کارشناسی دانشگاه پیام نور شرکت کنم ولی گواهی کاردانی ندارم با ریزنمرات چهار ترم کارشناسی مقدور هست؟؟؟؟

 2. سلام،من معدل کاردانیم ۱۸ (معماری )هست،آیا شانس قبولی در دانشگاه سمیه اصفهان رو دارم؟

  • با سلام و درود، قبولی در پذیرش براساس سوابق تحصیلی به عوانل مختلفی از جمله تعداد انتخاب ها، معدل بالا، تنوع انتخاب ها و… بستگی دارد.

دریافت مشاوره