تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / علمی کاربردی / ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی 1400
ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400 و سایر اطلاعیه های این دانشگاه در خصوص ثبت نام بدون کنکور می توانید در کانال تلگرام بدون آزمون ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام بدون آزمون ایران مشاوره عضو شوید.

علاوه بر ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد، شاهد ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 1400 نیز هستیم که طی آن داوطلبان می توانند در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند. مدرک ارائه شده به فارغ التحصیلان دانشگاه علمی کاربردی تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می گردد و کاملا معتبر می باشد.

دانش آموختگان این دانشگاه ضمن آموزش مهارت های لازم در حین دوره تحصیل می توانند وارد بازار کار مرتبط با رشته خود شوند. مسئولیت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد که معمولا دو مرتبه و در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه، فرآیند نام نویسی را اجرا می کند.

ویدئو معرفی دانشگاه علمی کاربردی

تمامی رشته های تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

همان طور که گفته شد دانشگاه علمی کاربردی معمولا در دو زمان بندی مختلف و در دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه از داوطلبان واجد شرایط در مقاطع کاردانی و کارشناسی ثبت نام به عمل می آورد که تاریخ آن ها در ادامه ذکر شده اند.

زمان ثبت نام نیمسال مهر ماه

در حال حاضر زمانی مبنی بر ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشخص نشده است؛ اما تاریخ آن برای مقطع کاردانی ناپیوسته در سال گذشته که از 4 شهریور ماه 99 آغاز شده  و تا 11 شهریور ماه 99 ادامه داشت و همچنین متقاضیانی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته های بدون کنکور این دانشگاه را دارا بودند نیز، می توانستند در نوبت مهر یعنی از روز 11 شهریور ماه تا 18 شهریور ماه 99، به صورت اینترنتی و از طریق سایت sanjesh.org فرآیند نام نویسی خود را به انجام برسانند. با توجه به تمامی این ها احتمال می رود تاریخ نام نویسی در سال 1400 در بازه زمانی مشابه باشد.

در سال گذشته زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول در سه مرتبه تمدید شد؛ لذا، علاقه مندان واجد شرایط ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی می توانستند تا پایان روز چهارشنبه مورخ 16 مهرماه 99، نسبت به انتخاب رشته و نام نویسی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که همزمان با تمدید مهلت ثبت نام، اصلاحیه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شد.

زمان ثبت نام نیمسال بهمن ماه

زمان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن در مقطع کارشناسی سال گذشته از تاریخ 17 تا 23 دی ماه 99 و در دوره کاردانی از تاریخ 16 تا 22 دی ماه 99 در نظر گرفته شد. بنابراین داوطلبان ثبت نام در این دانشگاه می توانستند به صورت اینترنتی و با مراجعه به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، از رشته های بدون کنکور علمی کاربردی ارائه داده شده آگاه شوند و سپس در زمان مقرر جهت نام نویسی به واحد دانشگاهی محل پذیرش مورد نظر مراجعه کنند. اما در حال حاضر به علت تعیین نشدن زمان دقیق آن برای سال تحصیلی 1400، تنها می توان پیش بینی نمود که احتمال مشابه بودن زمان آن با سال گذشته بسیار زیاد است.

لازم به ذکر است که زمان نام نویسی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی برای بهمن ماه تا پایان روز 25 دی ماه 99 تمدید شد.

با توجه به این که تا کنکون زمانی برای نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی معین نشده است؛ شما عزیزان می توانید برای اطلاع سریع از اخبار مربوط به آن در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی عضو شوید

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

نام نویسی در دانشگاه علمی کاربردی در مهر ماه؛ به صورت اینترنتی از طریق سایت رسمی سازمان سنجش انجام می شود، در صورتی که ثبت نام در دوره بهمن ماه نیازمند مراجعه حضوری داوطلب به دانشگاه محل پذیرش می باشد. جهت اطلاع از نحوه ثبت نام در دو نیمسال تا آخر این مقاله با ایران مشاوره همراه باشید.

نحوه ثبت نام در نیمسال تحصیلی مهر ماه

همان گونه که ذکر شد، ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی جهت تحصیل در دوره مهر ماه، به صورت غیرحضوری است که مراحل آن به تفکیک در دو مقطع کاردانی و کارشناسی به شرح ذیل می باشند.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 1400

 • مراجعه کردن به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی “جامع علمی کاربردی” در منوی سمت راست

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله اول 99

 • سپس کلیک کردن بر روی ” ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای 1400″ مطابق عکس زیر

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله دوم 99

 • فشردن گزینه “خرید کارت ” جهت پرداخت هزینه نام نویسی

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله سوم 99

 • انتخاب گزینه مورد نظر با توجه به مقطع و فشردن “تایید و ادامه” طبق عکس زیر

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله چهارم 99

 • وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در فیلد های موجود در صفحه و انتخاب گزینه ” تایید و ادامه”

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله پنجم 99

 • بعد از ثبت اطلاعات، یک شماره پیگیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت که لازم است جهت تکمیل فرآیند نام نویسی این کد را به همراه داشته باشید. در آخر نیز کلید ” ادامه روند پرداخت” را فشار دهید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله ششم 99

 

 • وارد کردن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب در این صفحه و سپس کلیک کردن بر روی گزینه “پرداخت”

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هفتم 99

 • حال مجددا به صفحه نخست بازگردید و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب نمایید. در این زمان صفحه ای مطابق عکس زیر به نمایش خواهد آمد که الزامی است فیلد های زیر را کامل نمایید و در نهایت گزینه “تایید” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هشتم 99

در نهایت بعد از ورود به سامانه، اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر را وارد نمایید. فراموش نکنید که در پایان فرآیند نام نویسی، سیستم شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی 1400

 • وارد شدن به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و کلیک کردن بر روی “جامع علمی کاربردی” در منوی سمت راست

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله اول 99

 • فشردن گزینه ” ثبت نام پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) 1400″ در این صفحه

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله دوم 99

 

 • کلیک بر روی عبارت “خرید کارت اعتباری” جهت پرداخت مبلغ مورد نیاز برای ثبت نام

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله سوم 99 99

 • حال باید با توجه به مقطع، گزینه مورد نیاز را طبق عکس زیر انتخاب کنید و در آخر “تایید و ادامه” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله چهارم 99

 • وارد کردن اطلاعات شخصی در صفحه زیر و فشردن دکمه ” تایید و ادامه”

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله پنجم 99

 • دریافت شماره پیگیری و یادداشت کردن آن سپس کلیک کردن بر روی کلید ” ادامه روند پرداخت”

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله ششم 99

 • در این صفحه شما به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک متصل شده اید که می بایست اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود را وارد کرده و سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هفتم 99

 • حال مجددا به اولین صفحه ثبت نام بازگردید و گزینه “تایید و ادامه-گام بعدی” را انتخاب کنید. در این زمان صفحه ای مطابق عکس زیر به نمایش خواهد آمد که الزامی است فیلد های زیر را کامل نمایید و در نهایت گزینه “ورود به سیستم” را بفشارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله هشتم 99

 • بعد از ورود به سامانه، اطلاعات فردی، اطلاعات تحصیلی و کد رشته محل های مورد نظر را در فیلد های مربوطه وارد نمایید. در پایان فرآیند نام نویسی، سیستم شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری ثبت نام 16 رقمی را در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را پرینت گرفته و نزد خود نگه دارید.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مرحله نهم 99

نحوه ثبت نام در نیمسال تحصیلی بهمن ماه

برخلاف نیمسال اول، فرآیند نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی در بهمن ماه 99 به صورت حضوری انجام شد در نتیجه، هر داوطلب می بایست ابتدا با مراجعه به سایت sanjesh.org، از رشته تحصیلی ارائه داده شده در سال تحصیلی جاری از طریق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مطلع شود و بعد از استخراج کد های انتخابی خود، به دانشگاه ارائه دهنده جهت ثبت نام مراجعه نماید.

البته درست است که فرآیند نام نویسی در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی به صورت حضوری انجام می شود اما مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سانجش اموزش کشور، پرداخت هزینه ثبت نام می بایست به صورت مجازی و از طریق سایت سازمان مذکور صورت می گیرد که مراحل تصویری آن در ادامه ذکر شده است.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org وارد شده و  عبارت “خرید کارت اعتباری” را از منوی سمت چپ انتخاب کنید.

مرحله اول پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • پس از فعال کردن تیک مربوط به “سریال ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای دانشگاه جامع علمی – کاربردی بهمن 1400” و یا “سریال ثبت نام در مرحله ی تکمیل ظرفیت پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن ماه 1400” عبارت “تایید و ادامه” را انتخاب نمایید.

مرحله دوم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • نام و نام خانوادگی، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین پست الکترونیک را در کادر های مشخص درج کرده و گزینه “تایید و ادامه” را بفشارید. (لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 46 هزار تومان و در مقطع کاردانی، 37 هزار تومان است.)

مرحله سوم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • کد پیگیری پرداختی که سایت در اختیار شما قرار داده را یادداشت نمایید و بعد از فعال نمودن گزینه “ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام” عبارت “ادامه روند پرداخت” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

 • در این مرحله اطلاعات کارت بانکی خود را در قسمت های مربوطه ثبت نموده و سپس روی کلمه “پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله پنجم پرداخت هزینه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

لازم به ذکر است که متقاضیان قبل از مراجعه حضوری، می بایست کد رشته های انتخابی خود را از دفترچه منتشر شده از سوی سایت سازمان سنجش آموزش کشور، استخراج نمایند و بعد از اطمینان حاصل کردن از آن رشته ها؛ نسبت به نام نویسی در دوره مورد نظر خود اقدام کنند.

در ادامه لینک دانلود دفترچه به همراه تقاضانامه و لیست رشته ها قرار داده شده است که شما می توانید با کلیک بر روی لینک مربوطه، فایل موردنظر خود را دریافت نمایید. همچنین لازم به ذکر است به دلیل عدم تغییر شرایط پذیرش داوطلبان می بایست دفترچه راهنما مربوط به پذیرش مهر ماه را مورد مطالعه قرار دهند.

دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400
مقطع کاردانی

دانلود دفترچه راهنمای پذیرش کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه 99

                                                     (جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه راهنمای پذیرش کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای پذیرش کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای پذیرش کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواد شد.)

مقطع کارشناسی ناپیوسته

دانلود دفترچه راهنمای پذیرش کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

(به دلیل عدم تغییر شرایط پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم، جهت اطلاع از ضوابط ثبت نام در بهمن ماه به دفترچه مهر ماه مراجعه نمایید.)

دانلود اصلاحیه لیست رشته های کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای پذیرش کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواد شد.)

دانلود دفترچه راهنمای پذیرش کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

(به محض انتشار، لینک فوق فعال خواد شد.)

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

برای ثبت نام اینترنتی و حضوری دانشگاه علمی کاربردی، داوطلبان نیازمند ارائه مدارک زیر می باشند تا اطلاعات هویتی و تحصیلی آن ها تایید شود و در صورت داشتن شرایط ثبت نام علمی کاربردی 1400، پذیرش آن ها صورت گیرد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی
مقطع کاردانی
 • اصل مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا دیپلم متوسطه نظری، فنی حرفه ای و کاردانش
 • اصل کارت ملی و اصل شناسنامه
 • 6 قطعه عکس تمام رخ 4×3
 • کارت پایان خدمت یا معافیت
 • اصل کاربرگ 103 (گواهی اشتغال به کار) با مهر و امضای بالاترین مقام مسئول
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • آخرین فیش حقوقی یا آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر (برای پذیرفته‌ شدگان شاغل)
 • فرم تاییدیه معدل برای فارغ‌التحصیلانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آن ها صادر نشده است.
مقطع کارشناسی ناپیوسته
 • اصل یا گواهی موقت مدرک کاردانی
 • اصل کارت ملی و اصل شناسنامه
 • 6 قطعه عکس تمام رخ 4×3
 • کارت پایان خدمت یا معافیت
 • اصل کاربرگ 103 (گواهی اشتغال به کار) با مهر و امضای بالاترین مقام مسئول
 • کپی صفحه اول دفترچه بیمه
 • آخرین فیش حقوقی یا آخرین حکم کارگزینی یا قرارداد معتبر (برای پذیرفته‌شدگان شاغل)
 • فرم تاییدیه معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آن ها صادر نشده است.

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1400

شرایط عمومی

 • اعتقاد داشتن به دین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جهموری اسلامی ایران
 • عدم دشمنی و کینه توزی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • الزام به انجام احکام عملی دین اسلام
 • متناسب بودن وضعیت جسمانی داوطلب با رشته انتخابی
 • عدم شهرت به انجام کارهای غیراخلاقی در طی دوران شغلی و تحصیلی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا دیپلم متوسطه 3 ساله نظری یا دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش جهت ثبت نام در دوره کاردانی
 • دارا بودن مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای ثبت نام در دوره کارشناسی ناپیوسته
 • دارندگان مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نیز می توانند ثبت نام بدون آزمون دوره کارشناسی ناپیوسته را انجام دهند.
 • داوطلبانی که بدون توجه به نوع رشته فارغ التحصیلی در رشته ای غیر همنام با مدرک تحصیلی خود ثبت نام می کنند، می بایست دروس جبرانی و پیش نیاز رشته پذیرفته شده را بگذرانند.
 • دارا بودن شرایط مربوط به وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا (دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت)
 • پذیرش داوطلبان در دانشگاه علمی کاربردی بر اساس معدل کل یا کتبی مدرک تحصیلی آن ها و با در نظر گرفتن سهمیه های مربوط به شاغلین، متقاضیان بومی و ایثارگر انجام می گیرد.

منظور از داوطلب شاغل یعنی:

 1. در دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و غیردولتی فعالیت داشته باشد.
 2. در زمان ثبت نام مشغول به فعالیت باشد.
 3. در حرفه ای منطبق با رشته انتخابی خود شاغل باشد.

همزمان با شروع ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، دفترچه راهنمای ثبت نام آن در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود. داوطلبان باید برای اطلاع از رشته های بدون کنکور علمی کاربردی و همچنین پاسخ به این سوال که آیا امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی وجود دارد یا خیر، دفترچه مذکور را مطالعه نمایند. لازم به ذکر است که دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی برای هر یک از مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت مجزا منتشر می گردد.

سوالات متداول

1- ثبت نام نیمسال تحصیلی دوم مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی 1400 از چه زمانی آغاز می شود؟

تا کنکون زمانی برای نام نویسی دانشگاه علمی کاربردی معین نشده است؛ اما شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام مشاور تحصیلی ایران مشاوره عضو شده و از اخبار مربوط به آن در اسرع وقت مطلع شوید.

2- دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال تحصیلی بهمن ماه به چه صورت دانشجو می پذیرد؟

فرآیند ثبت نام نیمسال دوم این دانشگاه به صورت حضوری و پرداخت هزینه نام نویسی به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

3- ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در نیمسال اول چگونه انجام می شود؟

فرآیند ثبت نام در نیمسال اول به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷۷ نظر

 1. Avatar

  سلام من سال۸۴ دیپلم تجربی دارم میتونم براکاردانی ثبت نام کنم

 2. Avatar

  سلام .من سال ۸۳ دیپلم تجربی گرفتم میتونم برا سال ۱۴۰۰ ثبت نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، با داشتن دیپلم تجربی، محدودیتی برای شرکت در دانشگاه های علمی کاربردی نخواهید داشت.

 3. Avatar
  امیرمحمد معصومی

  سلام خسته نباشید،معذرت میخوام من امسال دیپلم ریاضی بگیرم
  بخوام دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم نیاز به پایان خدمت داره…؟!
  خب منی که تازه دارم دیپلم میگیرم سربازی نرفتم که

  • ایران مشاوره

   با سلام، مطابق با دفترچه ی ثبت نام کاردانی ناپیوسته علمی کاربردی سال ۱۳۹۹، شما با داشتن معافیت تحصیلی مجاز به ثبت نام می باشید.

 4. Avatar

  سلام برای ثبت نام در ترم بهمن هیچ راهی الان دیگه نیس؟!

 5. Avatar

  سلام خسته نباشید من میخواستم برای ثبت نام کاردانی اقدام کنم گفتن امکانش هست دوباره تمدید بشه اگه تمدید نشه یعنی هیچ راهی دیگ نداره برا امسال ؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، شما می توانید به صورت حضوری به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید، در صورت موافقت، اقدام به ثبت نام کنید.

 6. Avatar

  با سلام آیا امکان ثبت نام برای بهمن ۹۹ مجدد فراهم میشود؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و وقت بخیر، ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی از تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ شروع و تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ ادامه داشت. شما می توانید جهت ثبت نام و ادامه تحصیل برای ورودی مهرماه اقدام نمایید.

 7. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من دیپلم تصویرسازی کامپیوتر از شاخه کاردانش دارم ک سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم و نطام سالی واحدی به حساب میام، خواستم دانشگاه ازاد رشته حسابداری بخونم که گفتن حتما باید دیپلم نظام جدید داشته باشم ،خواستم بدونم که دانشگاه علمی کاربردی هم شرایطش مثل دانشگاه آزاد هست یااینکه میتونم باهمین رشته تصویرسازی کامپیوتر که نظام سالی واحدی هستم دانشگاه علمی کاربردی رشته حسابداری بخونم؟؟
  لطفا کمکم کنین ، ممنون

 8. Avatar

  سلام. من سال ۸۶ پیام نور قبول شدم و حدود ۲سال بعد ترک تحصیل کردم. شرایط ثبت نام برای علمی کاربردی رو دارم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام، باتوجه به شرایط مندرج در دفترچه ی راهنمای انتخاب رشته ی دانشگاه های علمی کاربردی در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه، شما مجاز به شرکت در دانشگاه های علمی کاربردی می باشید.

 9. Avatar

  سلام میخواستم امسال تو آزمون شرکت کنم منتهی کارت پایان خدمتم تو مهر ماه نمیاد میتونم با کارت پایان خدمت موقت ثبت نام کنم؟

  • Avatar

   با سلام، در صورت به اتمام رسیدن دوره ضرورت خدمت سربازی می توانید در دانشگاه دلخواهتان ثبت نام کنید.

 10. Avatar

  سلام من میخوام رشته کاردانی گرافیک دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم آیا مقطع کاردانی رشته گرافیک درس عکاسی رو هم داره؟ و اینکه امکان تمدید مهلت ثبت نام هست یا نه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، طبق دفترچه راهنمای ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی سال ۱۳۹۹، رشته ی کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی_گرافیک در این مقطع ارائه شده است، و جزو چارت درسی آن عکاسی نیز می باشد، و براساس آخرین اطلاعیه ی سازمان سنجش و آموزش تا روز دوشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ زمان ثبت نام می باشد.

 11. Avatar

  سلام وقت بخیر…
  من برا دوره کاردانی نا پیوسته علمی کاربردی ثبت نام کردم
  چه زمانی بهمون اطلاع میدن که پذیرش شدیم یا نه؟و این که ترم جدید از مهره یا بهمن؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. با توجه به اینکه مهلت ثبت نام دوره کاردانی ناپیوسته علمی کاربردی به پایان نرسیده است در حال حاضر تاریخ اعلام نتایج مشخص نمی باشد. لازم به ذکر است طبق اطلاعیه های سازمان سنجش نتایج تمامی دانشگاه ها تا پایان مهرماه اعلام خواهد شد و ورود به دانشگاه از آبان ماه می باشد.

 12. Avatar

  در دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کارشناسی پیوسته نیست؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، دانشگاه علمی کاربردی صرفا در دو مقطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته پذیرش دانشجو دارد.

 13. Avatar

  با سلام من ترم آخر کاردانی حقوق ثبتی هستم و همه ی واحدهامو پاس کردم ولی هنوز یک درسم نمرش نیومده میتونم برای کارشناسی ثبت نام کنم یا نه؟

  • Avatar

   با سلام، در صورتی که تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ فارغ التحصیل شوید، می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنید.

 14. Avatar

  سلام وقت بخیر ، علمی کاربردی روزانه یا غیر روزانه است ؟ یعنی انتخاب رشتش محرومیت داره ؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، سیستم دانشگاه علمی کاربردی شهریه پرداز است، و درصورت ثبت نام در کنکورسراسری سال های آینده هیچ محرومیتی ندارد.

  • ایران مشاوره

   با سلام. دوره ی علمی کاربردی دوره ی جداگانه ای می باشد و جزء هیچ کدام از دوره های روزانه و شبانه نمی باشد. و در صورت قبولی محرومیت ندارد.

 15. Avatar

  سلام
  نه تو سایت شما و نه در سایت سازمان سنجش هیچ لینکی برای ثبت نام نیست چرا؟؟؟؟

  • Avatar

   با سلام، ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی از تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۱، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، شروع می شود.

 16. Avatar

  با سلام. کاردانی حسابداری از دانشگاه آزاد هستم ایا میتونم در مقطع کارشناسی (کاردانی به کارشناسی) در رشته هنر (نقاشی) و یا در رشته حسابداری (کاردانی به کارشناسی)
  شرکت کنم.

 17. Avatar

  سلام سایت سازمان سنجش لینکی برای ثبت نام قرار نداده

 18. Avatar

  سلام من لیسانس صنایع غذایی دارم. میخواستم بدونم برای ثبت نام دوره عکاسی تبلیغات ک جز رشته های کارشناسی علمی کاربردیه باید از کاردانی شروع کنم؟

  • Avatar

   با سلام، در صورت دارا بودن مدرک کاردانی می توانید در دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کارشناسی ناپیوسته (کاردانی به کارشناسی) ثبت نام خود را انجام دهید. و همچنین در صورت نداشتن مدرک کاردانی می توانید در مقطع کاردانی ثبت نام کنید.

 19. Avatar

  سلام من دیپلم انسانی دارم،می خواستم ببینم می تونم در رشته نوازندگی ساز های ایرانی ثبت نام کنم؟

  • Avatar

   باسلام، با توجه به شرایط مندرج دردفترچه ی راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی سال ۱۳۹۸، بادارا بودن مدرک دیپلم (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، فنی حرفه ای و کاردانش) مجاز به ثبت نام دردانشگاه علمی کاربردی می باشید.

 20. Avatar

  سلام ببخشید من لیسانس مدیریت دارم میخواستم بدونم آیا امکانش هست در دوره کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر یا فناوری اطلاعات دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنم؟و در این دوره که فکر میکنم دوسال هست بعد مدرک لیسانس در این رشته رو دریافت کنم.

  • Avatar

   باسلام، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه ی راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی سال ۱۳۹۸، برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی، بایستی مدرک کاردانی داشته باشید.

 21. Avatar

  با سلام. من دارای کاردانی ریاضی دانشگاه آزاد هستم. می خواستم رشته تغذیه ادامه بدهم. آیا از طریق کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی امکانش هست؟یا از ابتدا شروع کنم.

  • Avatar

   با سلام، شما می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشگاه علمی کاربردی، در رشته دلخواهتان ادامه تحصیل دهید.

 22. Avatar

  سلام ببخشید با دیپلم انسانی میتونم بدون کنکور تو رشته جوشکاری صنعتی ثبت نام کنم؟

  • Avatar

   با سلام، شما می توانید با دیپلم علوم انسانی در دانشگاه علمی کاربردی در رشته ی کاردانی فنی جوشکاری ادامه تحصیل دهید.

 23. Avatar
  علیرضا عزیزخانی

  سلام من کاردانی زراعت و باغبانی دارم توی تهران به غیر ازرشته خودم میتونم تحصیل کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی سال ۱۳۹۸، محدودیتی جهت شرکت در دوره های کارشناسی ناپیوسته با کاردانی غیرمرتبط وجود ندارد.

 24. Avatar

  سلام خسته نباشید من با دیپلم عکاسی میتونم روانشناسی بدون ازمون بیام؟کرج هم دانشگاه علمی کاربردی رشته روانشناسی داره؟

  • Avatar

   با سلام، درصورتی که دیپلم شما نظام ۶.۳.۳ باشد شما می توانید در رشته ی روانشناسی بدون آزمون ثبت نام کنید.

 25. Avatar
  معصومه محمودی

  ببخشید من دیپلم انسانی هستم میتونم در رشته ی دامپروی ثبت نام کنم ؟؟؟

 26. Avatar

  عرض سلام و خسته نباشید.
  من سال اخر رشته ی کامپیوتر شاخه ی کاردانش هستم و میخوام در دانشگاه علمی و کاربردی رشته ی طراحی و دوخت بخونم ایا امکان داره( طراحی و نقاشی رو دوست دارم و میشه گفت که در این زمینه استعداد دارم)

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   بله؛ چنانچه تمایل به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی داشته باشید، می توانید برای ورودی مهر ماه در مقطع کاردانی با توجه به سوابق تحصیلی خود در رشته و واحد دانشگاهی مدنظر نام نویسی کرده و به ادامه تحصیل بپردازید.

 27. Avatar

  سلام
  کاردانی بدون کنکور چه فرقی با پذیرش با کنکور در دانشگاه دارد از نظر دروس انتخابی و منظور از پودمانی چیست؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   پذیرش دانشگاه های علمی کاربردی براساس سوابق تحصیلی(بدون آزمون) می باشد ، همچنین به طور کلی چارت درسی افرادی که با آزمون و یا بدون آزمون در دانشگاه پذیرفته می شوند تفاوت ندارد.منظور از سیستم پودمانی مجموعه‌ای از چند درس وابسته به هم است که به همراه هم مهارتی خاص را آموزش می‌دهند.لازم به ذکر است در حال حاضر دوره پودمانی صرفا برای تحصیل در حین خدمت اجرا می شود.

 28. Avatar

  سلام ثبت نام مقطع کاردانی دانشگاه علمی و کاربردی ورودی بهمن ٩٨ فعلا شروع نشده؟ ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   بر اساس جدیدترین اطلاعیه دانشگاه جامع علمی کاربردی در طی روزهای آینده دفترچه های انتخاب رشته ترم بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد و شما می توانید در زمان مشخص انتخاب رشته کرده و ثبت نام کنید.

 29. Avatar

  سلام.بنده سرباز هستم و در حال خدمتم.میخام ادامه تحصییل بدم
  دیپبم فنی حرفه ای با معدل ۱۶ دارم
  میخاستم ببینم میتونم یا نه
  مممون

  • ایران مشاوره

   با سلام.
   شما می توانید از طریق کنکور و یا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه مورد نظر ثبت نام انجام داده و در صورتی که دارای غیبت اولیه سربازی نباشید ایست از خدمت دریافت کرده و بعد از اتمام تحصیلات مجددا ادامه خدمت سربازی را بگذرانید.

 30. Avatar

  سلام.علمی کاربردی رشته های پیراپزشکی هم داره یا خیر لطفا راهنمایی کنید.ممنون

 31. Avatar

  سلام خسته نباشید
  رشته ی مهندسی پرواز هم ارائه داده میشه تو این دانشگاه ؟
  و اینکه سال ۹۸ ام داشته این رشته رو؟
  شهریه این رشته به چه صورت است؟

 32. Avatar

  با سلام،چرا هرچی میگردم لینک ثبت نام کاردانی تو سایت سنجش نیست؟

 33. Avatar

  لینک ثبت نام کاردانی به کارشناسی رو بذارید لطفا

 34. Avatar

  سلام زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی چه موقعی هست

 35. Avatar

  سلام دفترچه ناپیوسته چه زمانی منتشر میشود

 36. Avatar

  سلام.دفترچه راهنمای ثبت نام دوره کارانی مهر ۹۸ کی منتشر میشه

 37. Avatar

  شرایط ثبت نام فرزندان شاهد برای شهریه چگونه می باشد

 38. Avatar

  سلام من مدرک کارشناسی دارم مدرک دیپلمم دانشگاه هست می تونم دوره کاردانی ثبت نام کنم.

 39. Avatar

  سلام
  برای سال ۹۸ هنوز اطلاعیه ای برای پذیرش دانشگاهای علمی کاربردی داده نشده ؟؟؟ هرچی سایت سنجشو گشتم چیزی پیدا نکردم

 40. Avatar

  سلام من میخواستم بدون کنکور ثبت نام کنم فارغ التحصیل رشته انسانی ام اما میخوام دارو یاری بخونم…باید چه دروس جبرانی رو بخونم…با تشکر

 41. Avatar

  سلام ببخشید این دانشگاه ها خوابگاه دارن؟؟؟؟

 42. Avatar

  باسلام وخسته نباشید
  بنده ورودی بهمن سال۸۳رشته معماری هستم،که درسال ۸۷پس ازگذروندن۷۰واحد،وماندن ۲واحد،معافیت تحصیلی بنده به پایان رسیده،وبنده مهراخراج ازدانشگاه جهت گذروندن خدمت سربازی رادریافت کردم،که تاسال ۹۰به طول کشیدخدمت رفتن من،وسال۹۲به اتمام رسید،بنده میتونم الان همون رشته روادامه بدم؟کمکم کنید

 43. Avatar

  من کنکور تجربی دادم امسال اما نرفتم دانشگاه طبیعتا هم کارت پایان خدمت ندارم پس نمیتونم توی دانشگاه ثبت نام کنم برای بهمن ماه؟؟؟

 44. Avatar

  سلام من رشتم تجربی بود امسال کنکور دادم ولی میخوام تو رشته موسیقی دانشگاه علمی کاربردی ادامه تحصیل بدم کارت پایان خدمتم طبیعتا ندارم که شما جزو شرایط ثبت نام نوشتین جایی هم کار نمیکنم آیا برای ثبت نام مشکلی پیش میاد؟؟

 45. Avatar

  با سلام . لطفا زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی را اعلام فرمایید.

  • ایران مشاوره

   سلام لینک ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی در حال حاضر باز میباشد و شما میتوانید ثبت نام انجام بدهید.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
دریافت مشاوره