چهارشنبه , ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور

راهنمای ثبت نام دانشگاه های بدون آزمون 98
ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

معمولا در سال های گذشته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای پذیرش داوطلبان در رشته های دارای ظرفیت خود از طریق کنکور سراسری اقدام می نمودند اما در سال های اخیر این موسسات و دانشگاه ها برای کاهش استرس داوطلبان پذیرش درصد کمی از رشته های خود را به صورت با کنکور قرار داده اند. از سال جاری قانونی از سوی سازمان سنجش ابلاغ گردید مبنی بر اینکه پذیرش بیش از 85 درصد از رشته ها به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خواهد بود ، بنابراین از سال جاری شاهد پذیرش داوطلبان در اکثر رشته های دانشگاه های مختلف به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی خواهیم بود. لذا داوطلبان برای ورود به اغلب رشته ها نیازی به شرکت در کنکور سراسری نخواهند داشت. داوطلبان واجد شرایط می توانند در صورت تمایل نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و همچنین سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اقدام کنند.

چنانچه داوطلب تمایل داشته باشد می تواند شانس پذیرش خود را هم در رشته های با کنکور و هم در رشته های بدون کنکور امتحان کند اما در نهایت مجاز به تحصیل در یکی از رشته های پذیرفته شده می باشد.

زمان ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور

از سال های گذشته خبری مبنی بر حذف کنکور سراسری منتشر گردید و ذهن اغلب داوطلبان را به خود مشغول نموده است اما تا به امروز خبر حذف کامل کنکور سراسری از نظام آموزشی کشور تصویب نشده است. لازم است گفته شود که از امسال پذیرش کمتر از 15 درصد از رشته های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی براساس کنکور سراسری خواهد بود.  با توجه به مصوبه منتشر شده از سوی سازمان سنجش کشور پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری در دو نوبت بهمن 97 و مهر 98 انجام خواهد شد که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری برای نوبت بهمن از تاریخ  29 دی آغاز و تا 10 بهمن 97 نیز ادامه خواهد داشت و همچنین ثبت نام برای نوبت مهر 98 از 20 اسفند ماه 97 تا 6 شهریور 98 برای داوطلبان امکان پذیر خواهد بود.

نحوه ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور

به دلیل اینکه از امسال پذیرش اکثر رشته ها در دانشگاه های مختلف به صورت بدون آزمون و فقط با ملاک معدل کتبی می باشد به همین دلیل بسیاری از داوطلبان به دنبال یافتن اطلاعاتی در زمینه نحوه ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه ها خواهند بود و همواره در تماس با مشاوره تحصیلی ایران مشاوره سوالاتی از قبیل چگونه می توانند از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری اطلاع پیدا کنند؟ چگونه می توانند کد رشته های مورد نظر خود را انتخاب و به ثبت برسانند؟ می پرسند. ابتدا باید بگوییم لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد و داوطلبان می توانند پس از دانلود دفترچه های مذکور و اطلاع از رشته های ارائه شده برای ثبت نام خود اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور بهمن ماه 98

ثبت نام بدون کنکور رشته های ورودی بهمن ماه ، به صورت حضوری در واحد دانشگاهی مورد نظر انجام می گیرد. بدین صورت که داوطلبان باید پس از دانلود دفترچه و اطلاع از رشته های ارائه شده ، با انتخاب رشته مورد علاقه در دانشگاه ثبت نام خود را انجام دهند. لازم به ذکر است داوطلبان باید هنگام مراجعه حضوری ، مدارک لازم جهت ثبت نام را ارائه دهند. همچنین در زمان ثبت نام باید هزینه ای معادل 22 هزار تومان به سایت سنجش پرداخت نمایند.

نحوه ثبت نام رشته های بدون کنکور مهر ماه 98

 • مراجعه به سیستم اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • دریافت فرم ثبت نام از طریق کلیک بر روی لینک ثبت نام بدون کنکور مهر 98
 • وارد کردن اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای در فرم ثبت نام
 • انتخاب حداکثر 100 کد رشته از دفترچه و وارد کردن آن ها در فرم انتخاب رشته
 • بارگذاری یک قطعه عکس 4*3 در محل مشخص شده

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی

لیست رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه ها برای نوبت بهمن 97 در تاریخ 25 دی ماه و همچنین لیست رشته های بدون کنکور نوبت مهر 98 در 17 بهمن ماه منتشر شده است.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور

لیست رشته های بدون کنکور بهمن 97

لیست رشته های بدون کنکور مهر 98

اصلاحات لیست رشته های بدون کنکور مهر 98

شرایط ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور برای ورودی مهر و بهمن ماه متفاوت است و به شرح زیر می باشد :

شرایط ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه 97

 • دارا بودن مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا مدرک پیش دانشگاهی برای ثبت نام الزامی است.
 • داوطلبان فارغ التحصیل رشته های فنی حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند ، بایستی  مدرک کاردانی داشته باشند.
 • کلیه داوطلبان باید مدرک فارغ التحصیلی خود را حداکثر تا 30 بهمن ماه 97 دریافت نمایند.
 • داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه منعی جهت ثبت نام نداشته باشند.

شرایط ثبت نام بدون کنکور مهر ماه 98

 • دریافت مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید تا تاریخ 31 مرداد ماه 98
 • دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا دریافت آن تا تاریخ 31 شهریور ماه 98
 • دارا بودن دیپلم نظام قدیم یا مدرک کاردانی و یا دریافت آن ها حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 98
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام قدیم که فاقد مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی می باشند ، مجاز به ثبت نام در این دوره ها نمی باشند.
 • داوطلبان نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 بایستی پس از دریافت مدرک دیپلم خود تا تاریخ 31 مرداد ماه ، با مراجعه به سایت سنجش نسبت به درج معدل کتبی دیپلم خود در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند.
 • داوطلبان دارای دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام آموزشی جدید 3 – 3 – 6 که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی و فاقد معدل کتبی دیپلم می باشند ، بایستی در فرم تقاضانامه ثبت نام معدل کل دیپلم را درج نمایند.

با توجه به تغییرات ایجاد شده در نحوه پذیرش و ظرفیت رشته های بدون کنکور دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی داوطلبان زیادی علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه ها شده اند به ویژه افرادی که بنا به هر دلیلی نمی توانستند در کنکور سراسری شرکت کنند. دانشگاه ها دو بازه زمانی اقدام به پذیرش داوطلبان واجد شرایط می کنند. در خصوص زمان ثبت نام باید بگوییم که زمان ثبت نام برای نوبت بهمن 97 ، پس از ارائه لیست رشته در 25 دی ماه از تاریخ 29 دی آغاز و تا 10 بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت. همچنین زمان ثبت نام برای نوبت مهر 98 پس از انتشار لیست رشته در 17 بهمن ماه از تاریخ 20 اسفند ماه آغاز و تا 6 شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره