چهارشنبه , ۲۵ تیر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99 - 1400
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که امکان ادامه تحصیل بدون شرکت در کنکور را برای علاقه مندان فراهم نموده است. افرادی که مشتاق اند تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور ادامه دهند در صورت واجد شرایط بودن می توانند در یکی از دو نوبت مهر یا بهمن ماه نسبت به ثبت نام خود در این دانشگاه اقدام نمایند.

یکی از ویژگی های مثبت تحصیل در این دانشگاه ، امکان انتخاب رشته ای مغایر با نوع مدرک تحصیلی می باشد. به این معنی که داوطلبان می توانند بدون در نظر گرفتن عنوان مدرک تحصیلی خود در رشته دلخواه نام نویسی نمایند. داوطلبان برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور می بایست در زمان مقرر با فراهم آوردن مدارک موردنیاز ، اقدامات لازم را به عمل آورند.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل ، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شوند.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل 99

ثبت نام نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای نوبت مهر ماه که قرار بود از 20 اسفند 98 آغاز شود با توجه به اطلاعیه اخیر سازمان سنجش به تعویق افتاد و ثبت نام و انتخاب رشته آن همزمان با انتخاب رشته آزمون سراسری 99 انجام خواهد شد.

معمولا علی رغم ورودی بهمن ماه که ثبت نام به صورت حضوری و در واحد دانشگاهی موردنظر انجام می گیرد ، ثبت نام ورودی مهرماه به صورت اینترنتی می باشد. هر داوطلب می تواند پس از دانلود دفترچه ثبت نام از طریق همین سایت ، حداکثر 100 کد رشته محل مرتبط با گروه آزمایشی خود را انتخاب و در سایت sanjesh.org به ثبت برساند.

ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اردل برای نیمسال دوم سال تحصیلی 99 – 1400 فعلا به طور دقیق مشخص نشده است اما باید به اطلاعتان برسانیم که ثبت نام ورودی بهمن ماه در سال 98 از تاریخ 28 آبان ماه الی 15 بهمن ماه ، به صورت حضوری با مراجعه به دانشگاه موردنظر انجام گرفت که احتمالا ثبت نام این دوره برای سال 99 نیز در همین بازه زمانی صورت بگیرد.

با مشخص شدن زمان ثبت نام ، داوطلبان می بایست ضمن مطالعه دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و فراهم نمودن مدارک موردنیاز ، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل

مدارک ثبت نام بدون کنکور نوبت مهر ماه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری در نوبت مهر ماه به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. علاقه مندان می بایست با تکمیل فرم تقاضانامه و وارد نمودن اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای خود نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، اقدام نمایند.

به منظور تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی و درج کد رشته هایی که از دفترچه ثبت نام بدون کنکور استخراج کرده اید ، لازم است پس از پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و دریافت کد پیگیری پرداخت ، فایل اسکن شده عکس پرسنلی خود را مطابق با مشخصات زیر در سامانه بارگذاری نمایید.

 • عکس 4*3 یا 4*6 داوطلب مربوط به سال جاری
 • دارای فرمت JPG
 • عکس رنگی و دارای پس زمینه سفید
 • دارای حجم حداکثر 70 کیلوبایت
 • نداشتن حاشیه زائد و واضح و مشخص بودن
 • فاقد اثر مهر ، منگنه و یا هر گونه لکه
 • داشتن اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل

توجه داشته باشید که تهیه اسکن از روی کارت های شناسایی از جمله کارت ملی ، شناسنامه و… قابل قبول نمی باشد و متقاضیان بایستی از اصل عکس خود اسکن تهیه نموده و فایل آن را در سامانه ارسال کنند. عکس خواهران نیز می بایست با حجاب کامل بوده و صورت آن ها مشخص باشد. شایان ذکر است در صورت ارسال عکس اشتباه ، ثبت نام و انتخاب رشته داوطلب باطل خواهد شد ، بنابراین هنگام ارسال مدارک (به ویژه اگر ثبت نام شما در کافی نت انجام می شود) نهایت دقت را به کار ببرید.

مدارک ثبت نام بدون کنکور نوبت بهمن ماه 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نوبت بهمن ماه به صورت حضوری انجام می گیرد و مدارک موردنیاز برای نام نویسی به شرح زیر می باشد:

 • دیپلم نظام جدید
 • اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم ، پیش دانشگاهی ، کاردانی)
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • 6 قطعه عکس 4×3
 • کارت معافیت و یا پایان خدمت برای آقایان (یا مدرکی که وضعیت نظام وظیفه آقایان را با توجه به قوانین و مقررات مربوطه مشخص نماید.)

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل

اگرچه تحصیل در دانشگاه پیام نور در بیشتر رشته های تحصیلی بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری انجام می گیرد اما داوطلبان می بایست به هنگام ثبت نام دارای شرایط لازم برای ورود به این دانشگاه باشند. از مهم ترین شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که در دفترچه قید شده است به شرح زیر می باشد :

 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید
 • دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی
 • دارا بودن مدرک دیپلم نظام قدیم
 • دارا بودن مدرک کاردانی
 • داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم می باشند ، در صورتی که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی باشند ، می توانند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را انجام دهند.

شرط لازم برای ثبت نام دانشگاه پیام نور ، دارا بودن یکی از مدارک فوق می باشد و داوطلبانی که فاقد این مدارک هستند ، مجاز به ثبت نام نمی باشند

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های شهریه پرداز می باشد و داوطلبان با توجه به رشته ای که در آن تحصیل می نمایند شهریه دانشگاه پیام نور را پرداخت می کنند. شهریه های داوطلبان بر اساس سال ورود به دانشگاه تعیین می شوند و معمولا سالانه 10 الی 15 درصد بر نرخ مصوب شهریه تمام واحدهای دانشگاهی اضافه می گردد.

داوطلبانی که اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور می نمایند در مقطع کارشناسی پذیرفته می شوند و تعداد 8 نیمسال تحصیلی می بایست نسبت به پرداخت شهریه اقدام کنند.

شهریه ثابت و متغیر رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور برای هر نیمسال تحصیلی
رشته های علوم انسانی رشته های فنی مهندسی رشته های علوم پایه رشته های هنر
حدود 800/000 الی 1/100/000 حدود 900/000 الی 1/400/000 حدود 800/000 الی 1/150/000 حدود 850/000 الی 1/200/000

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل در دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور منتشر می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سنجش و وارد شدن به صفحه اختصاصی دانشگاه پیام نور ، این دفترچه را دانلود کنند.

 • ریاضیات و کاربردها
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی کامپیوتر
 • علوم و مهندسی شیلات
 • جغرافیا
 • حسابداری
 • روانشناسی
 • حسابداری
 • علوم تربیتی
 • مشاوره
 • مدیریت دولتی
 • و …

آیا مدرک دانشگاه پیام نور معتبر است؟

معمولا یکی از دغدغه های داوطلبی که تصمیم به ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور می گیرد ، اطلاع از میزان اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور می باشد. به طور کلی باید بگوییم که تمامی دانشگاه هایی که فعالیت آن ها زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری انجام می گیرد دارای اعتبار می باشند. دانشگاه پیام نور هم که یکی از دانشگاه های تحت نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است کاملا معتبر می باشد و مدارک فارغ التحصیلی آن نیز دارای اعتبار می باشد و تمامی داوطلبانی که چه به صورت با کنکور و چه به صورت بدون کنکور مدرک کارشناسی خود را از این دانشگاه دریافت نموده اند می توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از جمله مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنند.

امکان ادامه تحصیل با مدرک ارائه شده دانشگاه پیام نور ، در خارج از کشور نیز امکان پذیر می باشد. برخی از داوطلبان که به دنبال ادامه تحصیل در کشورهای خارجی هستند برای اطلاع دقیق از میزان اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور می توانند بر روی لینک مربوطه کلیک نمایند و اگر نیازمند اطلاعات بیشتر بودید ، با مشاوران ما در بخش مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد اردل با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره