خانه دانشگاه پیام نور ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ساوه

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ساوه

ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه پیام نور واحد ساوه 98 - 99
ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ساوه 98 – 99
دانشگاه پیام نور تحت نظارت وزارت علوم تحقیقات و فناوری ، اکثر رشته های تحصیلی خود را به صورت بدون آزمون ارائه می دهد تا از این طریق امکانات لازم برای تحصیل داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور سراسری ندارند و می خواهند بر اساس سوابق تحصیلی خود وارد دانشگاه شوند ، فراهم آورد. رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور فقط در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود و داوطلبان می توانند در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن ماه برای ثبت نام در این دانشگاه اقدام کنند. در ثبت نام دانشگاه پیام نور سوابق تحصیلی داوطلب ملاک قرار می گیرند و در انتخاب رشته های مغایر با مدرک فارغ التحصیلی ، هیچ محدودیتی وجود ندارد.

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ساوه ، فقط در دوره کارشناسی پیوسته ارائه می شود.

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ساوه 98 – 99

دانشگاه های پیام نور هم از جمله مراکزی هستند که به صورت بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی ، در برخی از رشته ها به پذیرش دانشجویان می پردازند. ثبت نام دانشگاه پیام نور در رشته های ارائه شده نیمسال اول تحصیلی از 27 اسفند 97 لغایت 6 شهریور ماه سال 98 انجام می گیرد. داوطلبان می توانند در این بازه زمانی به سایت سنجش با نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را دریافت نمایند. این دفترچه شامل تمام رشته هایی است که در واحدهای مختلف به صورت بدون کنکور ارائه می شوند. از این طریق متقاضیان می توانند کد رشته محل های مورد نظر خود را استخراج کرده و در سامانه به ثبت برسانند. هر داوطلب می تواند حداکثر 100 انتخاب داشته باشد.

در رابطه با زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در بهمن ماه ، اطلاعات دقیقی در دست نمی باشد اما با توجه به این که در سال گذشته از 29 دی ماه تا 10 بهمن ماه انجام شده است می توان پیش بینی کرد در سال جاری نیز به همین منوال باشد. ثبت نام نیمسال اولیه مهر ماه ، به صورت اینترنتی صورت می گیرد و پس از اعلام نتایج ، داوطلبانی که مورد قبول واقع شده اند ، باید به صورت حضوری باقی مراحل ثبت نام را طی کنند اما ثبت نام ترم بهمن ، ممکن است کاملا حضوری و یا کاملا اینترنتی و شاید تلفیقی از هر دو باشد. بنابراین تا زمان انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام نمی توان به طور قطع اعلام کرد که شیوه ثبت نام نیمسال دوم به چه صورت می باشد.

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ساوه 98 – 99

با وجود آنکه تحصیل در دانشگاه پیام نور به صورت بدون آزمون می باشد اما داوطلبان باید برای ورود به این دانشگاه دارای شرایط لازم باشند.از مهم ترین شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور که در دفترچه قید شده است به شرح زیر می باشد :

 1. دارا بودن مدرک دیپلم نظام آموزشی جدید
 2. دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی
 3. دارا بودن مدرک دیپلم نظام قدیم
 4. دارا بودن مدرک کاردانی
 5. داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی حرفه ای یا کاردانش نظام قدیم می باشند ، در صورتی که دارای مدرک کاردانی یا پیش دانشگاهی باشند ، می توانند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور را انجام دهند.

شرط لازم برای ثبت نام دانشگاه پیام نور ، دارا بودن یکی از مدارک فوق می باشد و داوطلبانی که فاقد این مدارک هستند ، مجاز به ثبت نام نمی باشند

مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ساوه 98 – 99

در سال گذشته ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور در ورودی بهمن ماه ، به صورت حضوری انجام گرفت بنابراین این احتمال وجود دارد که ثبت نام برای ورودی مهرماه سال جاری نیز به صورت حضوری و از طریق مراجعه به واحد دانشگاهی مورد نظر انجام گیرد. چنانچه ثبت نام به صورت اینترنتی باشد ، داوطلبان باید به سایت sanjesh.org مراجعه نمایند ، سپس با تکمیل فرم تقاضانامه و وارد نمودن اطلاعات تحصیلی و شناسنامه ای خود نسبت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور ، اقدام نمایند. مدارک لازم جهت مراجعه حضوری عبارتند از :

اصل و کپی از تمام صفحات شناسنامه
اصل و کپی از کارت ملی
اصل و کپی از آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات (دیپلم ، پیش دانشگاهی ، کاردانی)
شش قطعه عکس 4*3

شهریه رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ساوه 98 – 99

 شهریه دانشگاه پیام نور همانند سایر دانشگاه ها از دو بخش شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده است و معمولا سالانه 10 الی 15 درصد به میزان شهریه افزوده می شود. شهریه ثابت بر اساس نوع رشته که از کدام گروه آرمایشی انسانی ، علوم پایه یا فنی مهندسی باشد ، متفاوت است و شهریه متغیر نیز وابسته به تعداد و نوع واحد های انتخاب می باشد. برای مثال شهریه متغیر دروس عملی و تخصصی از شهریه متغیر دروس عمومی و نظری بیشتر است. با توجه به آنکه رشته های دانشگاه پیام نور فقط در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود ، بنابراین دانشجویان باید به مدت 8 نیمسال تحصیلی یا به عبارتی 4 سال ، شهریه پرداخت نمایند.

 • شهریه ثابت و متغیر رشته های علوم انسانی برای هر نیمسال تحصیلی حدود 750/00 الی 950/000 تومان می باشد.
 • شهریه ثابت و متغیر رشته های فنی مهندسی و علوم پایه برای هر نیمسال تحصیلی حدود 800/000 الی 1/300/00 تومان می باشد.

داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه پیام نور ، در زمان ثبت نام حضوری باید بیش از نیمی از شهریه خود را پرداخت نمایند و مابقی آن را تا زمان امتحانات پایان ترم مهلت خواهند داشت که به حساب دانشگاه واریز نمایند. از نیمسال دوم به بعد دانشجو باید قبل از شروع انتخاب واحد ، شهریه ثابت را پرداخت کند و شهریه متغیر را نیز می تواند به صورت اقساط تا پایان نیمسال و قبل از برگزاری امتحانات واریز نماید.

اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور

یکی از اساسی ترین سوال داوطلبان در خصوص دانشگاه پیام نور ، اطلاع از میزان اعتبار مدرک این دانشگاه می باشد. به طور کلی همه ی دانشگاه هایی که زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری فعالیت می کنند ، دارای اعتبار می باشند و دانشگاه پیام نور به دلیل آنکه تحت کنترل وزارت علوم می باشد بنابراین مدرکی که به فارغ التحصیلان ارائه می دهد ، کاملا معتبر می باشد و با مدرک فارغ التحصیلی این دانشگاه می توان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر (ارشد ، دکتری) اقدام نمود. همچنین امکان ادامه تحصیل با مدرک ارائه شده دانشگاه پیام نور ، در کشور های خارج از کشور نیز امکان پذیر می باشد. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و جامع تر از لینک میزان اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور استفاده کنید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ساوه 98 – 99

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور واحد ساوه همانند سایر واحدهای دانشگاه پیام نور فقط در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود که شامل موارد زیر می باشند :

گروه ریاضی

 • ریاضیات و کاربردها
 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی کامپیوتر

گروه علوم تجربی

 • اقتصاد کشاورزی
 • زمین شناسی
 • زیست شناسی سلولی و مولکولی
 • زیست شناسی گیاهی

گروه علوم انسانی

 • اقتصاد
 • برنامه ریزی اجتماعی و تعاون
 • جامعه شناسی
 • جغرافیا
 • حسابداری
 • حقوق
 • روانشناسی
 • زبان و ادبیات فارسی
 • علوم تربیتی
 • علوم سیاسی
 • علوم قرآن و حدیث
 • فقه و مبانی حقوق اسلامی
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت دولتی
 • مدیریت صنعتی
 • زبان و ادبیات انگلیسی
 • مترجمی زبان انگلیسی

مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره ضمن ارائه مشاوره های تخصصی ، ثبت نام دانشگاه ها را نیز انجام می دهد ، بنابراین در صورت وجود هرگونه مشکل یا سوال می توانید با این مرکز در تماس باشید.


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ نظر
 1. رامین سیاحت خواه ناوی

  سلام باپیش دانشگاهی بزرگسالان برق صنعتی میتونم پیام نور در رشته مهندسی مکانیک ساخت تولید ثپت نام کنم. بعدش من تو شرکت کار میکنم نمیتونم تو سر کلاس‌ حاظر شم لطفا راهنماییم کنید

  • ایران مشاوره

   سلام ، وقتتون بخیر. شما به صورت بدون کنکور و با سوابق تحصیلی می توانید برای هر کدام از رشته هایی که مدنظرتون هست در صورت ارائه اقدام و انتخاب رشته کنید.

 2. محرم زرجینی

  سلام من کاردانی بهداشت مدارسوکارشناسی مهندسی ایمنی صنعتی دارم آیا می توانم در رشنه کارشناسی غلوم تربیتی ثبن نام کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود، در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه، می بایست از ابتدا در رشته ی مورد نظر شروع به تحصیل نمایید.

 3. فریبا لاری

  سلام من الان میتونم ثبتنام کنم؟ برا ترم مهرماه؟

  • ایران مشاوره

   با سلام
   خیر , زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور برای نیمسال اول , به اتمام رسیده است , شما می توانید در نیمسال دوم (بهمن ماه) برای رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نور , ثبت نام انجام دهید .

 4. نادر

  سلام. بنده فارغ التحصیل رشته تجربی هستم. آیا میتوانم در رشته هایی که مربوط به ریاضی و فیزیک هستند . در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم. ممنون.

مشاوره پیام نور