تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام لاتاری 2024

ثبت نام لاتاری 2024

زمان و راهنمای ثبت نام لاتاری 2024
ثبت نام لاتاری 2024

لاتاری یک قرعه کشی سرنوشت‌ ساز برای افرادی است که قصد مهاجرت و اخذ گرین کارت کشور آمریکا را دارند. کسانی که خواستار شرکت در فرآیند لاتاری هستند، می‌ توانند به صورت اینترنتی در زمان مقرر از طریق سایت مربوطه به آدرس dvlottery.state.gov ثبت نام کرده و شانس خود را برای مهاجرت به این کشور امتحان کنند. فرآیند نام نویسی در این قرعه کشی چالش برانگیز معمولا از اوایل مهر ماه آغاز می شود که متقاضیان واجد شرایط می توانند در بازه زمانی مقرر با استفاده مدارک لازم نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

داشتن پاسپورت منقضی نشده و عکس استاندارد (برای حداکثر شش ماه گذشته) جهت ثبت نام در لاتاری الزامی است.

لاتاری چیست؟

هر ساله افراد بسیاری خواهان مهاجرت به کشورهای خارجی نظیر آمریکا هستند. یکی از راه های زندگی در این کشور قرعه کشی لاتاری است و این قرعه کشی بزرگ و سرنوشت ساز همه ساله توسط دولت آمریکا به جهت جذب نژادهای مختلف صورت می گیرد. تمامی افرادی که نام کشور آن ها در لیست کشورهای مجاز برای ثبت نام باشد، می توانند جهت شرکت در این فرآیند اقدام نمایند.

طی یک روال تقریبا دو ساله از افرادی که در این قرعه انتخاب شوند، جهت حضور در مرحله مصاحبه به سفارت آمریکا دعوت به عمل می آید. در صورتی که این مراحل با موفقیت طی شود، به آن ها ویزای اقامت دائم یا همان گرین کارت کشور آمریکا تعلق خواهد گرفت.

زمان ثبت نام لاتاری 2024

هر ساله کشور آمریکا در یک بازه زمانی مشخص (تقریباً یک ماهه) از طریق قرعه کشی لاتاری اقدام به ارائه گرین کارت به برندگان خود می نماید. این فرآیند در تاریخ مشخصی به انجام می رسد که  اطلاعات آن از طریق سایت رسمی وزارت امور خارجه این کشور در اختیار افراد قرار می گیرد.

فرآیند نام نویسی لاتاری برای سال 2024 از اوایل اکتبر 2022 شروع شده و تا 33 روز ادامه دارد. به تاریخ ایران، مهلت نام نویسی از اواسط مهر ماه آغاز می شود. لازم به ذکر است که این بازه، آخرین فرصت جهت نام نویسی لاتاری 2024 می باشد، بنابراین افراد بایستی با گردآوری مدارک لازم در اسرع وقت نسبت به ثبت اطلاعات خود به صورت اینترنتی در این تاریخ اقدام نمایند.

نحوه ثبت نام لاتاری 2024

افرادی که تمایل به شرکت در قرعه کشی مذکور را دارند و مایل هستند تا شانس خود را برای دریافت گرین کارت آمریکا محک بزنند، می بایست در موعد مقرر از طریق سایت اصلی لاتاری به آدرس dvlottery.state.gov اقدام به ثبت نام نمایند. این فرآیند به دو نحو ذیل صورت می گیرد.

 1. در روش اول افراد جهت ثبت نام می توانند به صورت حضوری و با در دست داشتن مدارک به مراکز گوناگون از قبیل کافی نت ها یا دفاتر موسسات مهاجرتی مراجعه کنند و یا به صورت غیرحضوری عکس تمامی مدارک و اطلاعات مورد نیاز خود را جهت ثبت نام به مسئولان سایت های مهاجرتی ارسال نمایند.
 2. در روش دوم نیز افراد می توانند به صورت غیرحضوری با مراجعه به سایت لاتاری به آدرس الکترونیکی dvlottery.state.gov، مدارک لازم را بارگذاری کنند. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از این روش، نیازی به پرداخت هزینه ندارید.

توجه داشته باشید که زبان سایت مذکور انگلیسی می باشد و کاربران باید تمام اطلاعات لازم را به زبان انگلیسی وارد کنند. به همین سبب کسانی که با این زبان آشنایی کافی ندارند، ممکن است در مراحل نام نویسی دچار اشتباه شوند. پس از اتمام ثبت نام نیز سایت یک کد تایید که شامل digital signature و confirmation no است را برای شما ارسال می کند که لازم است این اطلاعات را تا زمان دریافت نتایج، نزد خود نگه داری نمایید. در هنگام پر کردن فرم ثبت نام لاتاری باید دقت لازم را داشته باشید که تمامی اطلاعات ورودی را به درستی وارد نمایید زیرا در صورت کوچکترین اشتباه دیگر امکان ویرایش را نخواهید داشت.                                                متقاضیان لاتاری توجه نمایند که جهت نام نویسی تنها می توانند یک فرم پر کنند و در صورت ایجاد دو فرم از یک شخص هر دو ثبت نام باطل به حساب می آید.

شرایط ثبت نام لاتاری 2024

برای این که بتوانید در قرعه کشی لاتاری ثبت نام کنید، لازم است که از شرایط مورد نیاز برخوردار باشید. چرا که هر گونه اشتباه عمدی یا سهوی متقاضیان در این فرآیند، منجر به لغو پذیرش آن ها خواهد شد و حتی در صورت برنده شدن نیز حق گرفتن گرین کارت از آن ها سلب می گردد. یکی از شروط لازم برای ثبت نام در لاتاری داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم (12 ساله) است. افرادی که مدرک دیپلم ندارد، نگران نباشند زیرا با حداقل ۲ سال سابقه کاری مورد تایید کشور آمریکا نیز می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

مسئله بعدی که باید مورد توجه اشخاص ثبت نام کننده قرار گیرد، کشور محل تولد است. بنابراین باید بررسی شود که کشور محل تولد شما در لیست کشورهای مجاز در ثبت نام لاتاری قرار دارند یا خیر. حتی اگر ساکن کشورهای غیر مجاز برای شرکت در لاتاری باشید اما محل تولدتان ایران (یا هرکشور مجاز در لاتاری) باشد، می‌ توانید در این قرعه‌کشی ثبت نام نمایید. از جمله کشور های غیر مجاز برای ثبت نام در لاتاری:

 • هند
 • جامائیکا
 • مکزیک
 • نیجریه
 • نیوزلند
 • بنگلادش
 • کلمبیا
 • کانادا
 • هائیتی
 • کره جنوبی
 • چین
 • السادوار
 • ویتنام
 • بریتانیا
 • گواتمالا
 • جامائیکا
 • پاکستان
 • جمهوری دومینیک
 • پاکستان
 • برزیل

مدارک لازم برای ثبت نام در لاتاری 2024 چیست؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری 2024
مدارک لازم برای ثبت نام در لاتاری 2024 چیست؟

برای ثبت نام در لاتاری شما به سه مدرک عکس پرسنلی، پاسپورت و فرم ثبت نام لاتاری نیاز دارید. در خصوص پاسپورت به یاد داشته یاشید اطلاعات پاسپورتی را که حداقل یک روز از تاریخ انقضای آن باقی مانده باشد، وارد سامانه نمایید. همچنین شایان ذکر است که اطلاعات درج شده در فرم ثبت نام باید دقیق و صحیح باشد، چرا که مشاهده هرگونه مغایرت اطلاعاتی با مدارک موجود منجر به حذف شما از ادامه روند قرعه کشی می گردد. همچنین عکس پرسنلی باید طبق استانداردهای مشخصی بارگذاری شود که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

استانداردهای لازم عکس پرسنلی

 •  زاویه صورت با دوربین باید در یک راستا باشد.
 • عکس رنگی با زمینه سفید و اندازه عکس به شکل مربع و به طول ۶۰۰ پیکسل تا ۱۲۰۰ پیکسل باشد.
 • این عکس بایستی کاملا واضح و بدون لوازم جانبی نظیر عینک، سمعک و کلاه بوده و موهای سر باید کاملاً پشت گوش باشند و چهره را نپوشانند.
 • مسلمانان می‌ توانند عکس با حجاب بگیرند.
 •  عکس پرسنلی می بایست حداکثر در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد. چنانچه از یک عکس برای ثبت نام در لاتاری سال گذشته استفاده کرده باشید، مجاز به استفاده از آن برای ثبت نام در لاتاری سال جدید نخواهید بود.

سایر اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام

در فرم لاتاری درج آدرس محل سکونت، مدارک تحصیلی، وضعیت تأهل، ایمیل و تلفن معتبر، اطلاعات همه اعضای خانواده، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال بر اساس اطلاعات پاسپورتی و شناسنامه ای و همچنین اطلاعات هویتی افراد طبق پاسپورت الزامی است.

نکاتی پیرامون ثبت نام لاتاری 2024

 • افرادی که مایل هستند شانس بیشتری برای برنده شدن در قرعه کشی لاتاری داشته باشند، می توانند یک بار با نام خود و یک بار با نام همسرشان ثبت نام کنند.
 • برای نام نویسی هر فرد تنها اطلاعات پاسپورت شخص ثبت نام کننده مورد نیاز است.
 •  افرادی که گرین کارت دریافت می‌ کنند، حق تحصیل، اشتغال و سایر فعالیت‌ های اقتصادی در کشور آمریکا را دارند. همچنین این افراد پس از ۵ سال می توانند شهروند این کشور شوند و پاسپورت آمریکایی اخذ نمایند.
 •  ثبت نام لاتاری در تمامی مراحل رایگان بوده و دولت آمریکا هیچ گونه وجهی در قبال برنده شدن از افراد دریافت نمی کند.
 • دانش آموزان سال چهارم دبیرستان که دارای سن زیر ۲۱ سال می باشند، یک بار به صورت انفرادی و یک بار به عنوان زیر مجموعه والدین خود قادر به ثبت نام هستند.
 • درج اطلاعات تمامی اعضای خانواده در فرم ثبت نام لاتاری الزامی است، حتی اگر سایر اشخاص خانواده قصد مهاجرت به کشور آمریکا را نداشته باشند.

عدم صحت اطلاعات در تمامی مراحل ثبت نام لاتاری به هیچ عنوان مورد پذیرش نمی باشد. چنانچه تخلفی رخ دهد، فرد پس از برنده شدن در قرعه کشی نیز از ادامه فرآیند و دریافت ویزای آمریکا محروم خواهد شد. همچنین لازم است بدانید که حدود 6 ماه پس از اتمام مهلت نام نویسی، نتایج این قرعه کشی اعلام می گردد.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام لاتاری 2024 چه زمانی آغاز می شود؟

این فرآیند از اواسط مهر ماه آغاز می گردد.

2- ثبت نام لاتاری از چه طریق کدام سایت انجام می شود؟

ثبت نام داوطلبان از طریق سایت dvlottery.state.gov صورت می پذیرد.

3- مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری 2024 چیست؟

جهت ثبت نام خود به مدارکی همچون عکس پرسنلی و پاسپورت نیاز دارید که جزئیات بیشتر در این خصوص، در متن مقاله حاضر ارائه شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره