خانه مدارس ثبت نام مدارس بزرگسالان

ثبت نام مدارس بزرگسالان

راهنما و نحوه نام نویسی مدارس بزرگسالان
ثبت نام مدارس بزرگسالان

در دنیای امروز، بی سوادی معضلی است که افراد درگیر با آن، مشکلات زیادی را در زندگی روزمره خود تجربه می کنند. یکی از گروه هایی که به دلیل عدم برخورداری از سواد لازم با مشکلات مختلفی مواجه می شوند، بزرگسالانی هستند که به دلایل متفاوت امکان ادامه تحصیل از آن ها سلب شده است. ممکن است این افراد پس از سال ها دوری از درس بار دیگر تصمیم به ادامه تحصیل بگیرند که می توانند با استفاده از دو روش تحصیل بزرگسالان از طریق آموزش حضوری نهضت سواد آموزی و یا آموزش از راه دور به هدف خود دست یابند.

نحوه آموزش حضوری که کاملا مشخص است ولی در کنار آن، آموزش از راه دور، یک روش تحصیلی با انعطاف و آسان است که در حال حاضر دوره های متوسطه اول و متوسطه دوم را پوشش می دهد. شیوه آموزش در این مدارس نیمه حضوری و غیر حضوری است و برای هر درس، شش ساعت امکان حضور در کلاس برای رفع اشکال فراهم می باشد.

ثبت نام مدارس بزرگسالان در مهر ماه ۱۴۰۱ صورت می پذیرد و ممکن تا آبان ماه نیز تمدید شود.

مدارس بزرگسالان چیست؟

به دلیل اهمیت سوادآموزی و ایجاد فرصت ادامه تحصیل برای بزرگسالان و افرادی که در فرصت به موقع از آن محروم مانده اند، مدارس بزرگسالان راه اندازی شده است. این مدارس به گونه ای طراحی شده اند تا پاسخگوی نیاز طیف متنوعی از داوطلبینی باشند که سن آن ها بالاتر از حد مجاز بوده و یا افرادی که به صورت کلی از تحصیل جامانده اند. 

شیوه تدریس در مدارس بزرگسالان به دو صورت حضوری و غیرحضوری در نظر گرفته شده است که متقاضیان می توانند بنابر شرایط ویژه خودشان یکی از این دو مورد را انتخاب نمایند. بدین ترتیب مدارس غیرحضوری بزرگسالان مختص به افرادی است که به دلایل مختلف همچون وضعیت جسمانی، تاهل ، سرپرستی خانوار و… امکان حضور را ندارند. لازم است بدانید که ادامه تحصیل در مدارس بزرگسالان برای دختران محدودیتی ندارد اما برای پسران تا 20 سالگی به منظور اتمام دوره تحصیلی متوسطه معافیت تحصیلی در نظر گرفته می شود و بعد از اتمام این بازه ادامه تحصیل آن ها در گرو مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه شان می باشد.

زمان ثبت نام مدارس بزرگسالان 1401

همانطور که می دانید، نام نویسی در مدارس بزرگسالان همچون سایر مدارس طی بازه زمانی خاصی انجام می شود. طبق زمان بندی های اعلام شده در سال های اخیر، معمولا نام نویسی مدارس بزرگسالان در مهر ماه 1401 صورت می گیرد و ممکن است تا آبان ماه نیز تمدید شود. شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از هر گونه تغییر در زمان نام نویسی این مدارس مطلع شوید. 

نحوه ثبت نام مدارس بزرگسالان 1401

پیش از هر چیز لازم است بدانید که روند نام نویسی در مدارس بزرگسالان به صورت حضوری انجام می پذیرد که معمولا فهرست مدارس آموزش از راه دور، از طریق وبسایت مدیریت از راه دور وزارت آموزش و پرورش به نشانی الکترونیکی dei.medu.ir در دسترس متقاضیان قرار می گیرد. بدین ترتیب داوطلبین می توانند بر اساس این لیست، نزدیک ترین مدرسه به محل سکونت خود را انتخاب کرده و با در دست داشتن مدارک لازم به صورت حضوری جهت ثبت نام به آن مراجعه کنند. در ادامه به تمامی مدارک مورد نیاز جهت نام نویسی در مدارس بزرگسالان اشاره نموده ایم که قطعا مطالعه آن ها کمک کننده خواهد بود. 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام مدارس آموزش از راه دور بزرگسالان 

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی دانش آموز
 • 6 قطعه عکس پرسنلی 4*3 
 • گواهی سال سوم راهنمایی (مختص متقاضیان ثبت نام در پایه دهم)
 • کل پرونده سنوات گذشته دانش آموز
 • کارنامه اول تا سوم راهنمایی
 • مدارک پزشکی، ایثارگری و یا بهزیستی (در صورت عضویت)
 • مدارک مربوط به مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه
 • مدارک مربوط به مشخص بودن وضعیت اتباع خارجی

شرایط ثبت نام مدارس بزرگسالان 1401

لازم به ذکر است که دوره‌های تحصیلی برای سواد آموزان به سه دسته تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشند.

 • تحصیل برای افراد فاقد سواد (بی‌سواد مطلق)
 • دوره دوم (افراد کم سواد)
 • تحکیم سواد (حفظ سواد خواندن و نوشتن)

دوره تحکیم سواد برای افرادی است که دارای سواد خواندن و نوشتن هستند اما برای اخذ مدرک و ادامه تحصیل اقدام نخواهند کرد و در واقع فرصتی برای استمرار و پایداری آموخته ها می خواهند. در این مورد کتاب های ساده و کم حجم مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دوره ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان ذکر شده است که برای دوره متوسطه اول و دوم تحصیل از طریق مدارس آموزش از راه دور صورت می گیرد. 

شرایط افراد بزرگسال جهت تحصیل در دوره ابتدایی 

در صورتی که فرد مورد نظر قصد شروع دوره تحصیلی خود را دارد، باید علاوه بر داشتن مدارک شخصی و هویتی لازم، حداقل 11 سال سن داشته باشد که در این صورت، طبق ضوابط زیر، فرد می تواند برای ادامه تحصیل اقدام نماید.

 • اگر فردی بی سواد است و اصلا سواد ابتدایی هم ندارد اما مایل است که خواندن و نوشتن را بیاموزد، باید به دفاتر نهضت سواد آموزی و یا سامانه جامع نهضت سوادآموزی مراجعه کند کرده و شروع به تحصیل نماید.
 • در صورتی که فرد مهارت خواندن و نوشتن را داشته اما مدرک دوره ابتدایی را ندارد، می تواند به صورت داوطلب آزاد ثبت نام نماید و در خرداد ماه، امتحان پایه ششم را بدهد.
 • همچنین متقاضیان فاقد مدرک تحصیلی پایه اول تا پنجم ابتدایی و مردودی پایه ششم نظام قدیم می توانند به صورت داوطلب آزاد در پایه ششم ابتدایی ثبت نام کرده و پس از قبولی در پایه ششم نظام قدیم، در پایه هفتم بزرگسالان یا آموزش از راه دور نام نویسی نمایند.

شرایط افراد بزرگسال جهت تحصیل در دوره متوسطه اول

داوطلبانی که مشتاق به ادامه تحصیلات خود در دوره اول متوسطه هستند باید طبق ضوابط زیر عمل کنند:

 • کسانی که دارای مدارک ششم ابتدایی قدیم یا جدید هستند، برای ادامه تحصیل در پایه هفتم باید به مدارس شبانه یا مدارس آموزش از راه دور مراجعه کنند تا دوره متوسطه اول خود را طی 3 سال بگذرانند.
 • کسانی که در پایه سوم راهنمایی مردود می شوند، با داشتن حداقل 16 سال سن می توانند دروس مردود شده را دوباره امتحان بدهند.
 • همچنین دارندگان مدرک پایه پنجم سنوات گذشته، به شرط داشتن حداقل 18 سال سن می توانند در امتحانات طرح جامع سوم راهنمایی شرکت نمایند.

شرایط افراد بزرگسال جهت تحصیل در دوره متوسطه دوم

همان طور که ذکر شد، آموزش از راه دور برای دو دسته از افراد یعنی متقاضیان لازم التعلیم و بزرگسالان می باشد. در این نوع از آموزش، گروه لازم التعلیم به افراد دارای معلولیت، متأهل یا کسانی که به مدرسه دسترسی ندارند، اطلاع می شود. این افراد ممکن است به دلایل مختلفی از جمله مشکلات جسمانی، شرایط خاصی یا سرپرست خانوار بودن امکان ادامه تحصیل به صورت حضوری نداشته باشند.

گروه بزرگسالان مخصوص افرادی است که شرایط سنی حضور در مدارس را از دست داده اند یعنی سن آن ها بالای 18 سال می باشد اما به دلایل مختلف موفق به ادامه تحصیل نشده اند.

شهریه مدارس بزرگسالان 1401

لازم به ذکر است که مدارس آموزش از راه دور، مدارسی غیردولتی هستند اما شهریه آن ها بسیار کم می باشد. میزان شهریه بسته به حضوری یا غیرحضوری بودن آموزش، شهریه پرداختی نیز تغییر می کند که در روش حضور داوطلب می بایست در همان ابتدای سال تحصیلی شهریه دروسی که از قبل مشخص شده اند را بپردازد. در مورد روش غیرحضوری وضعیت اندکی متفاوت است، بدین صورت که فرد به صورت تعداد واحد باقی مانده، موظف به پرداخت هزینه می باشد که تعرفه هر واحد درسی مبلغیی معادل 15 الی 20 هزار تومان تعریف شده است. علاوه بر موارد مذکور در مدارس شبانه دانش آموز لازم است که شهریه ثابتی را نیز به حساب مدرسه پرداخت نماید.

شهریه مدارس شبانه روزی 1401
متوسط اولمتوسط دوم

شهریه ثابت نیمسال: 100 هزار تومان

شهریه ثابت دوره تابستانی: 50 هزار تومان

شهریه هر واحد: 15 الی 20 هزار تومان

شهریه ثابت نیمسال: 100 هزار تومان

شهریه ثابت دوره تابستانی: 50 هزار تومان

شهریه هر واحد: 15 الی 20 هزار تومان

آیا امکان نقل و انتقال از مدارس آموزش از راه دور وجود دارد ؟

امکان نقل و انتقال مدارس آموزش از راه دور نیز وجود دارد اما دقت نمایید که این مورد برای متقاضیان واجد شرایط پس از انجام مراحل نام نویسی وجود دارد. توجه کنید که مدارس غیر حضوری تنها در دوره متوسطه اول و دوم، فرصت ثبت نام به دانش آموزان را خواهند داد. بیشترین مدارس آموزش از راه دور، در نوبت دوم مدارس دولتی تشکیل می‌شوندکه تعدادی از آن ها توسط موسسان خریداری شده اند و به صورت مجزا فعالیت می‌کنند.

ساعات حضور دانش آموزان در مدارس

به دلیل مشغله افراد بزرگسال معمولا ساعت حضور در مدارس در نوبت دوم و از ساعت 13 عصر به بعد می باشد که این مورد برای دختران از ساعت 13:30 و برای پسران از 14:00 آغاز می گردد. طبیعتا ساعات تدریس برای افرادی که شیوه آموزش غیرحضوری را انتخاب کرده اند، انعطاف بیشتری نیز دارد.

 حسن ختام مقاله را با ذکر این نکته مهم به پایان می رسانیم که افرادی که در یک پایه دو بار مردود شوند، دیگر امکان ادامه تحصیل را نخواهند داشت.

 

سوالات متداول

1- داوطلبین تحصیل در مدارس بزرگسالان 1401 تا چه تاریخی فرصت نام نویسی دارند؟

مهلت ثبت نام در این مدارس تا مهر می باشد که امکان تمدید آن در آبان ماه نیز وجود دارد.

2- نحوه نام نویسی در مدارس بزرگسالان 1401 به چه صورتی می باشد؟

متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت مدیریت از راه دور وزارت آموزش و پرورش به نشانی الکترونیکی dei.medu.ir از لیست این مدارس مطلع شده و به صورت حضوری نام نویسی کنند.

3- آیا مدارس آموزش از راه دور رایگان هستند؟

خیر، این مدارس رایگان نیستند و شهریه کمی را به عنوان هزینه تحصیل دریافت می کنند.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲۷ نظر
 1. سلام من تو یه مدرسه ب عنوان داوطلب ازاد ثبت نامکردم ولی هزینش هر واحد ۵۰ تومن هست ولی شما زدید کم تر

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه های سایت سازمان سنجش میزان هزینه هر درس برای ترمیم معدل بستگی به منطقه محل سکونت و مدرسه مراجعه کننده دارد.

 2. سلام من تا سوم راهنمایی درس خوندم میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل دارم و باید چیکار کنم ۲۰ سالمه

  • با سلام ، شما میتوانید برای استعلام وضعیت و تشکیل پرونده تحصیلی ( درصورت عدم دسترسی به آن ) به آموزش و پرورش محل زندگی خود مراجعه نمائید.

 3. سلام من سال ۹۵فوق دیپلم راهسازی گرفتم خدمت هم رفتم الان امکانش هست یه دیپلم دیگه بگیرم و ایا از روی اون دیپلم میتونم برم دانشگاه

  • با سلام و احترام، شما با همان دیپلم می توانید بدون کنکور در دانشکده های فنی و حرفه ای، کاردانی داتنشگاه آزاد و دانشگاه علمی کاربردی پذیرش بگیرید. البته لازم است هنگام اعلام سازمان سنجش، وارد سایت شده، ثبت نام و انتخاب رشته ی اینترنتی انجام دهید.

 4. سلام من ساکن خوزستان بندرماهشهر۳۱سالمه خیلی دوست دارم ادامه تحصیل بدم مدرسه بزرگسالان من تا۴ابتدایی خوندم چ کارکنم

  • با سلام و درود، شما با در دست داشتن آخرین مدرک تحصیلی و هویتی خود به آموزش و پرورش شهر خود مراجعه کرده، لیست مدارس بزرگسالان( از راه دور) را بگیرید. پس از آن در امتحانات دی ماه و مانده ی دروس را در خرداد ماه می توانید آزمون دهید. سنّ شما هیچ مانعی برای ادامه تحصیل نیست.

 5. سلام وقتتون بخیر یک سوال داشتم خدمتتون سوالات امتحانی مدارس بزرگسالان از کجا طرح میشود آیا سراسری برگزار می‌شود؟

  • با سلام ، آزمون های پایه ی دوازدهم رشته های نظری منتخب سراسر کشور و هماهنگ می باشد اما پایه های پایین تر بوسیله مدارس طرح و برگزار خواهد شد.

 6. سلام
  من دوازدهم تجربی ام میخوام ترمیم معدل کنم ایا برا دی فرصت است
  برا ثبت نام
  و اینکه لیست مدارس بزرگ سال رو از کجا تهیه کنم

  • با سلام بله شما می توانید برای ترمیم معدل در دی ماه اقدام کنید و برای تهیه لیست مدارس بزرگسالان باید به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید.

 7. سلام
  دوازدهم تجربی هستم
  خرداد شهریور ۳ تا مردودی آوردم
  دی ماه هم نتونستم ثبت نام کنم
  مدارس شبانه برای نهایی خرداد ماه ثبت نام دارن؟
  اگه دارن از چه زمانی شروع میشه ثبت نام؟

  • سلام ، وقتتون بخیر. شما ابتدا به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید و لیست مدارس شبانه را دریافت کنید و در نزدیک ترین مدرسه به صورت حضوری ثبت نام کنید.

 8. سلام وقت بخیر
  من میخام از رشته کاردانش به انسانی تغییر رشته بدم ایا الان میتونم برم بزگسالان و اونجا تغییر رشته بدم
  وقت هست؟

  • با سلام، برای تغییر رشته شما باید به صورت حضوری با آموزش و پرورش صحبت نمایید. زمان مشخصی بابت این موضوع در نظر گرفته نشده است.

 9. با سلام میخواستم بدونم ثبت نام مدرسه بزرگسالان شروع شده؟

  • با سلام و وقت بخیر، برای پیگیری و بررسی روند ثبت نام مدارس بزرگسال، می بایست به صورت حضوری به آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه نمایید.

 10. سلام من کلاس هشتم ترک تحصیل کردم میخواستم بدونم چطوری باید نهمم رو بگیرم که بتونم برم دیپلمم رو بگیرم

  • با سلام و عرض ادب، افرادی که ترک تحصیل داشته اند، می توانند در مدارس بزرگسالان ادامه تحصیل داده و موفق به اخذ مدرک دیپلم شوند.

 11. سلام من ۲۱ سالمه کلاس نهم ترک تحصیل کردم میخواستم بدونم زمان دیپلم گرفتن تو این مدارس چقدره مثه مدرسه عادی ۳ سال باید خوند یا زمانش کوتاه تره برای دیپلم گرفتن از مدارس روزانه

  • با سلام ، شما برای اطلاع از مدت زمان ادامه ی تحصیل خود میبایست به آموزش و پرورش محل زندگی خود مراجعه نموده و پس از تطبیق های لازم ؛ از مدت زمان مذکور مطلع شوید.

 12. سلام ببخشید من میرم سرکار میتونم درسمو غیر حضوری بدم فقط امتحاناتو بیام حضوری بدم

 13. با عرض سلام و خسته نباشین .بنده ۳۶سال سن دارم تا سال اول دبیرستان درس خوندم بنا به دلایلی ترک تحصیل کردم و مدارک تحصیلیم هم در حادثه ای از بین رفت. آیا امکانش هست از اول دوباره شروع کنم ؟

  • سلام ، وقتتون بخیر. در صورت نداشتن مشکل نظام وظیفه می توانید این کار را انجام دهید و برای شروع فرآیند باید به آموزش و پرورش ناحیه خود مراجعه کنید.

 14. سلام و خسته نباشید
  من امسال شهریور مرود شدم
  میخواستم بدونم چه روز هایی میتونم برم برای ثبت نام مدارس بزرگسال
  و از کی کلاس ها شروع میشن؟
  یه سوال دیگه ام اینکه تا کی مهلت ثبت نام هست
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • با سلام، برای اطلاع از زمان و نحوه ی برگزاری کلاس ها لازم است به مدرسه ی بزرگسالان مورد نظرتان مراجعه نمایید.

 15. سلام برای ثبت نام. مدرسه بزرگسالان باید چیکار کنیم شرایطش چهجوری هستش

  • با سلام و درود، برای ثبت نام این مدارس، در وهله اول می بایست به صورت حضوری به آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه کنید.

 16. سلام ببخشید میخواستم بپرسم که ایا درسته که میگن دیپلم مدارس بزرگسال اعتبار نداره؟؟؟

 17. سلام من تاپنجم دبستان شهرستان درس خوندم الان میخوام ادامه تحصیل بدم کرج زندگی میکنم امکانش. هست اینجامدرسه بزرگسالان شرکت کنم چه مدارکی لازمه وبرای گرفتن مدارک بایدبه کجامراجعه کنم ممنونم

  • با سلام ، امکان ادامه تحصیل برایتان فراهم است و با داشتن پرونده آموزشی یا آخرین کارنامه مدرسه می توانید ثبت نام را انجام دهید .

 18. سلام میخوام ادامه تحصیل بدم ولی توی شهر همسایمون و توی مدرسه بزگسالان ثبت نام کنم رشته کار دانش
  امکانش هست ؟
  لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  • با سلام و درود، جهت ادامه تحصیل در مدارس بزرگسال، به عنوان اولین اقدام، می بایست نسبت به مراجعه حضوری به مرکز آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه نمایید.

 19. باسلام تا سوم راهنمایی تحصیل کردم الان ۲۰ سالمه میتونم ادامه بدم و باید ب کجا مراجعه کنیم

  • با سلام و درود، در ابتدا می بایست نسبت به مراجعه حضوری به مرکز آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه نمایید.

 20. سلام وقتتون بخیر
  من ۲۱ سالمه و برای خدمت سربازی اقدام کردم ولی چند مانده واحد دارم و دیپلمم رو نگرفتم.
  میخواستم بدونم ممکنه حین خدمت تو مدسه بزرگسالان ثبت نام کنم و واحد های موندم رو پاس کنم؟
  میخوام حین خدمت دیپلمم رو بگیرم برای ثبت نام کنکور بعد از خدمت.

  • با سلام، بله، شما می توانید دیپلم خود را هم زمان با خدمت سربازی بگیرید و پس از اتمام دوره خدمت خود، در کنکور سراسری شرکت کنید.

 21. سلام خسته نباشید بنده میخواستم ادامه تحصیل بدم سیکل دارم دلم میخواد دیپلم رو بگیرم

  • با سلام و درود، جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، به عنوان اولین اقدام، می بایست به صورت حضوری به مرکز آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه نمایید.

 22. سلام
  من اول راهنمایی رو خوندم
  الان ۳۶ سال سن دارم
  میتونم ادامه بدم

  • با سلام و درود، در ابتدا می بایست به صورت حضوری به مرکز آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه نموده تا وضعیت شما جهت ادامه تحصیل بررسی شود.

 23. سلام وقت بخیر
  من دهم تجربی رو خوندم و امسال باید یازدهم تجربی رو میخوندم پدرم فوت کرد ترک تحصیل کردم. سال آینده می تونم در مدارس بزرگسالان ثبت نام کنم.؟

  • با سلام، شما می توانید برای اطلاع از وضعیت خود جهت ادامه تحصیل، به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کنید.

 24. سلام من پایان دوره ابتدای را دارم و۱۹سال سن دارم برای گرفتن سیکل وچگونه میتونم اقدام کنم

  • با سلام و درود، جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، در ابتدا می بایست نسبت به مراجعه حضوری به مرکز آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه نمایید.

 25. سلام من یک پسر ۱۷ ساله دارم که امسال کلاس دهم تجربی هست.بخاطر بیش فعالی و عدم توجه و اضطراب شدید نمیتونه در مدرسه حضور پیدا کنه و اصرار داره که تحصیل را تا مقطع دیپلم یا فراتر پیش ببره.من از دکتر نامه دارم برای غیرحضوزی شرکت کردن امکان داره اسمش رو مدرسه غیرحضوری بنویسم و خودم بهش اموزش بدم و اخرسال فقط امتخان بده ؟

 26. سلام میخاستم برای دبیرستان شبانه ثبت نام کنم چطور اقدام کنم

  • با سلام و درود، مطابق با سنوات گذشته، در ابتدا می بایست نسبت به مراجعه حضوری به مرکز آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه نمایید.

 27. سلام من سال ٨٩تو رشته معمارى در هنرستان دوتا از درس هارو افتادم عناصرومتره الان میخوام تو همین شهریور ثبت نام کنم بزرگسالان وامتهان بدم ودیپلمم رو بگیرم میشه کمک کنید بگید چطورى باید این کار رو انجام بدم که زود ثبت نامم کنن و من به امتهان ۵شهریورم برسم

  • با سلام، شما می توانید به صورت حضوری به آموزش و پرورش منطقه خود مراجعه کرده و لیست مدارس بزرگسال را دریافت کنید و اقدام به ثبت نام نمایید.

 28. سلام من تا اول متوسطه خوندم ترک تحصیل کردم متولد ۷۹ هستم میخوام ادامه تحصیل بدم لطفا راهنمایی کنید (کارت پایان خدمت)

  • با سلام، شما می توانید با مراجعه به آموزش و پرورش منطقه سکونت خود، لیست مدارس بزرگسال را دریافت کنید و اقدام به ثبت نام در این مدارس جهت ادامه تحصیل نمایید.

 29. سلام وقت بخیر من تا کلاس ششم بیشتر درس نخوندم یعنی هفتمم رو گرفتم بعد ترک تحصیل کردم الان ۱۸سالمه و میخوام ادامه بدم تا دیپلمم رو بگیرم باید چه متوسطه ای رو ادامه بدم؟

  • با سلام و درود، شما می بایست به مرکز آموزش و پرورش استان محل اقامت خود مراجعه فرمایید تا لیست مدارس بزرگسال را دریافت و مدرک دیپلم نظام جدید را اخذ نمایید.

 30. سلام ببخشید میخواستم بدونم که من می‌خوام دهم و یازدهم رو بخونم باید همه کتاب های پایه دهم و یازدهم رو بخونم یا نه بعضی هاشو انتخاب درس میکنند

نمایش دیدگاه های بیشتر
مشاوره مدارس پیج مدارس