تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس شاهد / ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 – 1402

ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 – 1402

زمان دقیق و مهلت نام نویسی مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 - 1402
ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 – 1402

مدارس شاهد از جمله مدارس خاص و برتر کشور در زمینه آموزشی، پرورشی و تربیتی به حساب می آید که با هدف ایجاد بستری فرهنگی جهت رسیدگی به امور آموزشی و درسی فرزندان شاهد و ایثارگران تاسیس شده اما با توجه به وجود ظرفیت خالی، چند سالی است که ثبت نام فرزندان غیرشاهد نیز در این مدارس صورت می پذیرد.

در نتیجه دانش آموزان دوره متوسطه اول نیز می توانند مانند محصلین سایر مقاطع از طریق سایت ثبت نام مدارس شاهد یعنی سامانه پادا نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. البته داوطلبان این مقطع که قصد نام نویسی میان پایه ای در این مدارس را دارند، می بایست به صورت حضوری در محل واحد آموزشی مربوطه حاضر شوند و فرآیند ثبت نام خود را با ارائه مدارک ثبت نام مدارس شاهد تکمیل نمایند.

ثبت نام دانش آموزان دوره اول متوسطه مدارس شاهد 1401 – 1402 در بازه زمانی 10 مرداد الی 15 مرداد ماه 1401 و از طریق سامانه پادا انجام می گیرد.

زمان ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 – 1402

همان طور که اشاره نمودیم، متقاضیان می بایست در زمان تعیین شده جهت ثبت نام، به سایت موردنظر مراجعه نموده و نسبت به درج اطلاعات و مشخصات خواسته شده در سامانه اقدام نمایند. پروسه ثبت نام مدارس شاهد از نام نویسی دانش آموزان اول ابتدایی شروع می شود و به داوطلبان تحصیل در مقطع متوسطه دوم ختم می گردد. مهلت ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 – 1402 با توجه به اخبار اعلام شده در بازه زمانی 10مرداد ماه الی 15 مرداد ماه 1401 تعیین شده است. شما همچنین می توانید برای پیگیری اخبار موثق در خصوص بازه زمانی یا تمدید این مهلت، در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره عضو شوید.

ثبت نام میان پایه دوره متوسطه اول مدارس شاهد (پایه های هشتم و نهم) به صورت حضوری و با مراجعه به مدارس موردنظر صورت می پذیرد و متقاضیان واجد شرایط می بایست در موعد از پیش اعلام شده، نسبت به نام نویسی حضوری و تشکیل پرونده اقدام نمایند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در پذیرش مدارس شاهد، همواره اولویت با فرزندان شاهد می باشد و دیگر داوطلبان، تنها در صورت وجود ظرفیت خالی و بر اساس امتیاز بندی در این مدارس پذیرفته می شوند.

نحوه پیش ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 – 1402

ثبت نام مدارس شاهد سابقا از طریق سامانه پیش ثبت نام سجا انجام می شد اما در حال حاضر، نام نویسی اینترنتی مدارس شاهد فقط از طریق سامانه پادا به نشانی pada.medu.ir امکان پذیر است. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که ثبت نام میان پایه ای مدارس شاهد در سال تحصیلی 1401 – 1402 به صورت حضوری و با ارائه مدارک ثبت نام مدارس شاهد به واحد آموزشی مربوطه صورت می پذیرد.

 • در آغاز به سامانه پادا به آدرس اینترنتی pada.medu.ir مراجعه نمایید و در صفحه گشوده شده، نسبت به انتخاب گزینه “پیش ثبت نام پایه هفتم و دهم” اقدام کنید.مرحله اول پیش ثبت نام دوره اول متوسطه مدارس شاهد

 

 • پس از ورود به صفحه جدید ملیت خود را انتخاب نمایید.
  مرحله دوم پیش ثبت نام دوره اول متوسطه مدارس شاهد

 

 • سپس با ورود به صفحه جدید می بایست اطلاعات شخصی خود را در فرم تقاضانامه اینترنتی وارد نموده و کلید جستجو را بفشارید. توجه داشته باشید که مسئولیت ارسال هرگونه اطلاعات اشتباه، ناقص و غیر واقعی بر عهده خود دانش آموز خواهد بود .مرحله سوم پیش ثبت نام دوره اول متوسطه مدارس شاهد
 • پس از تکمیل فرم ثبت نام موقت، در صورتی که پیش ثبت نام شما با موفقیت انجام شده باشد، سامانه به شما کد رهگیری ارائه خواهد داد. در این حالت، بهتر است تا یک نسخه از فرم ثبت نام تان تهیه کنید و آن را تا زمان اعلام نتایج مدارس شاهدنزد خود نگه دارید.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که متقاضیان می توانند تا پایان مهلت قانونی ثبت نام اینترنتی، نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی در سامانه پادا اقدام نمایند. تمامی پروسه ثبت نام و تکمیل مدارک مدارس شاهد، بر اساس آخرین مقررات عمومی وزارت آموزش و پرورش و ضوابط درج شده در دفترچه ثبت نام مدارس شاهد انجام می پذیرد و هرگونه اقدام خارج از چارچوب مصوبات ستاد مرکزی شاهد به منزله تخلف آشکار تلقی می گردد.

توجه داشته باشید که برای انجام پیش ثبت نام اینترنتی پایه هفتم مدارس شاهد 1401 – 1402، نیازی به پرداخت هزینه نیست. این روند برای دانش آموزان شاهد (فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان 25 درصد به بالا) به صورت یک مرحله ثبت نام قطعی انجام می شود اما وضعیت برای دانش آموزان غیر شاهد، کاملا متفاوت است و این افراد می بایست طی دو مرحله ثبت نام موقت و ثبت نام قطعی (در صورت تایید پذیرش ثبت نام موقع دانش آموز) شانس خود را برای ادامه تحصیل در مدارس شاهد امتحان کنند. پذیرش این دسته از داوطلبان بر اساس آخرین روش های امتیاز بندی انجام می گردد و این روش، شرط لازم برای ثبت نام قطعی دانش آموزان غیر شاهد می باشد.

شرایط ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 – 1402

بی شک ثبت نام و ادامه تحصیل در مدارس شاهد نیز همانند سایر مدارس برتر کشور، دارای شرایط و ضوابطی می باشد و تنها دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس شاهد می توانند نسبت به تکمیل فرایند نام نویسی خود اقدام نمایند. شما می توانید با مطالعه آخرین نسخه دفترچه راهنمای ثبت نام مدارس شاهد، از تمامی این شرایط مطلع گردید. با این حال، در ادامه شرایط عمومی و اختصاصی لازم برای ثبت نام دانش آموزان شاهد و غیر شاهد را عنوان نموده ایم.

شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد 

رعایت کلیه این شرایط برای تمامی دانش آموزان شاهد و غیر شاهد لازم و ضروری خواهد بود. احراز این شرایط با مسئولیت مدیر مدرسه و بررسی سوابق تحصیلی و تربیتی دانش آموز، با حضور شخص دانش آموز و والدین وی انجام می پذیرد.

 • رعایت شئونات و پوشش مناسب با سن دانش آموز به ویژه داشتن حجاب برتر برای دانش آموزان دختر
 • رعایت مقررات و آیین نامه های تربیتی، انضباطی و آموزشی مدارس شاهد
 • پایبند بودن خانواده به ارزش های اسلامی و تربیت دینی
 • محل سکونت دانش آموز در محدوده تعیین شده باشد.
 • دانش آموز دارای صلاحیت رفتاری و اخلاقی لازم باشد.
 • دانش آموزانی که قصد ثبت نام در پایه هفتم را دارند، می بایست در تمامی دروس نوبت دوم پایه ششم 1400 – 1401 مقیاس خیلی خوب و یا حداکثر در یک درس، مقیاس خوب و در بقیه دروس مقیاس خیلی خوب را کسب کرده باشند.
 • ثبت نام فرزندان فرهنگیان و کارمندان بنیاد شهید و امور ایثارگران، در محدوده محل کار والدین و با کسب مجوز از اداره شاهد منطقه، بدون اشکال خواهد بود.

شرایط اختصاصی ثبت نام و ادامه تحصیل دانش آموزان غیر شاهد

 • احراز شرایط علمی و کسب امتیازات لازم بر اساس آخرین مصوبات ستاد اجرایی شاهد منطقه و استان (این مورد صرفا برای دانش آموزان غیر شاهد صدق می کند.)
 • دانش آموزان غیر شاهد که متقاضی ادامه تحصیل در پایه هفتم هستند، در صورتی که در حداکثر 2 درس، مقیاس خوب و در باقی موارد، مقیاس خیلی خوب را در خردادماه پایه ششم ابتدایی کسب نموده باشند، واجد شرایط ثبت نام موقت از طریق سامانه پادا هستند.
 • ادامه تحصیل دانش آموزان غیر شاهد میان پایه دوره اول و دوم متوسطه مدارس شاهد، در صورتی که در یک درس، حد نصاب علمی را کسب نکرده باشند، با تایید مدیر آموزشگاه و رعایت سایر مقررات بلامانع است.

شهریه ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 – 1402

میزان هزینه دریافتی در این مدارس برای دانش آموزان شاهد و غیر شاهد با توجه به عوامل مختلف، متفاوت می باشد. اما با توجه به دستورالعمل منتشر شده، بازه معین شهریه برای دوره اول متوسطه مطابق جدول زیر خواهد بود.

شهریه مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 – 1402
دانش آموزان شاهد دانش آموزان غیر شاهد
740 هزار تومان بین 800 تا 1 میلیون و 600 هزار تومان
 • ذکر این نکته نیز ضروری است که، ستاد شاهد استان با توجه به موقعیت اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مناطق مختلف، میزان دقیق پرداختی دانش آموزان غیر شاهد را به مدارس ابلاغ می کند.
 • جانبازان تا 49 درصد از پرداخت 40 درصد این مبالغ معاف می باشند.
 • فرزندان فرهنگیان و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران، دارای معافیت 20 درصدی از وجوه مذکور خواهند بود.
 • شهریه گفته شده در جدول فوق برای دانش آموزان فرزند شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر، از محل اعتبارات بنیاد شهید و امور ایثارگران تامین و پرداخت می شود.
 • 75 درصد ارقام تعیین شده برای دانش آموزان فرزند آزادگان و جانبازان 50 تا 69 درصد نیز توسط بنیاد شهید پرداخت خواهد شد.

دفترچه ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 – 1402

تمام اطلاعاتی را که در رابطه با پروسه ثبت نام مداس شاهد دوره متوسطه اول نیاز دارید، می توانید از طریق مطالعه دفترچه راهنمای مربوطه به دست آورید. این دستورالعمل کامل و جامع، با آغاز روند نام نویسی منتشر می گردد و به تمامی داوطلبان، توصیه می شود که پیش از انجام ثبت نام اینترنتی یا حضوری، نسبت به مطالعه دفترچه راهنمای مذکور اقدام نمایند تا از کلیه ضوابط، شرایط و قوانین پیرامون زمان و چگونگی نام نویسی، شهریه مدارس شاهد، شرایط و مدارک لازم، زمان اعلام نتایج مدارس شاهد، نحوه امتیاز بندی مدارس شاهد و… مطلع گردند.

در ادامه فایل پی دی اف دفترچه مذکور برای سهولت بیشتر درجدول زیر قرار داده شده است که با کلیک بر روی لینک فعال آن می توانید جهت دریافت اقدام نمایید.

دفترچه راهنمای ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402

دانلود دفترچه ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

اولویت بندی ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد 1401 – 1402

همان طور که پیش تر اشاره شد، هدف از تاسیس مدارس شاهد، تحصیل آسان و بی دغدغه فرزندان شاهد و ایثارگران بوده است ولی چند سالی است که به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت این مدارس، امکان ثبت نام و پذیرش دانش آموزان عادی واجد شرایط نیز وجود دارد. بنابراین طبیعی است که برخی از دانش آموزان برای پذیرش در این مراکز آموزشی از اولویت خاصی برخوردار باشند. در این جدول، اولویت های پذیرش در مدارس شاهد را به ترتیب بیان خواهیم نمود.

نحوه امتیازبندی داوطلبان برای ثبت نام مدارس شاهد با اولویت ایثارگری
وضعیت دانش آموز میزان امتیاز
دانش آموز جانباز 3000 امتیاز
فرزند جانباز تا 25 درصد  2000 امتیاز
خواهر و برادر شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر هر مورد 700 امتیاز
نوه شهید و نوه جانباز 70 درصد و بالاتر هر مورد 850 الی 1700 امتیاز
نوه شهید اتباع هر مورد 850 امتیاز
فرزند جهادگر و رزمنده بسیجی خدمت بسیجیان در جبهه در 8 سال دفاع مقدس (شهریور 59 تا
شهریور 67 – حداکثر 96 ماه):
هر ماه 50 امتیاز
فرزند رزمنده جبهه خدمت هر ماه 50 امتیاز
فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه حضور در جبهه و مناطق جنگی در 8 سال دفاع مقدس
(شهریور 59 تا شهریور67 – حداکثر 96 ماه): هرماه 25 امتیاز
حضور در مناطق امنیتی (از تاریخ 67/7/1 به بعد حداکثر 90
ماه): هر ماه 2 امتیاز
حضور در مناطق عملیاتی (از تاریخ 67/7/1 به بعد حداکثر
60ماه): هر ماه 1/5امتیاز
حضور در مناطق امنیتی (شمال غرب ایران به مدت 18 ماه): هر ماه 15 امتیاز
نوه آزاده – نوه جانباز 50 تا 69 درصد هر مورد 150 امتیاز
نوه آزاده با جانبازی تا 69 درصد هر مورد 200 امتیاز
نوه جانباز تا 49 درصد (2 مورد)

نتیجه شهید (2 مورد)

هر مورد 100 امتیاز

هر مورد 70 امتیار

فرزند همسر (شهید، جانباز 50 درصد و بالاتر و آزاده) 50 امتیاز
نوه رزمنده هر ماه 10 امتیاز حداکثر 120 امتیاز
فرزند گروه جهادی شمیم شاهد هر ماه 3 امتیاز حداکثر 100 امتیاز
خواهر زاده یا برادر زاده شهید و جانباز 70 درصد و به بالا هر مورد 150 امتیاز
نحوه امتیازبندی داوطلبان برای ثبت نام مدارس شاهد برای سایر اولویت ها
وضعیت دانش آموز میزان امتیاز
حافظ قرآن کریم هر جز 15 امتیاز
حائز رتبه اول تا سوم در مسابقات سالانه حفظ، مفاهیم، قرائت
قرآن و نهج البلاغه آموزش و پرورش درسطح منطقه، استان،
کشوری و بین المللی
مسابقات در سطح منطقه: 5 امتیاز
مسابقات در سطح استان: 30 امتیاز
مسابقات در سطح کشور: 50 امتیاز
مسابقات در سطح بین الملل: 60 امتیاز
تذکر: حداکثر امتیاز در این بخش 150 امتیاز می باشد.
حائز رتبه اول تا سوم در
مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و علمی دانش آموزان منطقه، استان، کشوری و بین المللی
مسابقات در سطح منطقه: 5 امتیاز
مسابقات در سطح استان: 30 امتیاز
مسابقات در سطح کشور: 50 امتیاز
مسابقات در سطح بین الملل: 60 امتیاز
تذکر: حداکثر امتیاز در این بخش 150 امتیاز می باشد.
فرزند کارمند رسمی و پیمانی آموزش و پرورش و بنیاد شهید
شاغل در طرح شاهد
1- عوامل آموزشی به ازای هر 6 ساعت در هفته: 20 امتیاز
2- عوامل اداری به ازای هر 6 ساعت در هفته: 15 امتیاز
دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدرسه شاهد محل
تدریس والدین
به ازای هر 6 ساعت 25 امتیاز، با حداقل 12 ساعت
حداکثر 100 امتیاز
فرزندان کارکنان رسمی آموزش وپرورش شاغل در مدرسه
ایثارگران
1- عوامل آموزشی: به ازای هر 6 ساعت موظف درهفته 8 امتیاز
2- عوامل اداری به ازای هر 8 ساعت موظف در هفته 8 امتیاز
 3- سابقه خدمت تمام وقت موظف در مدارس ایثارگران
هر سال 4 امتیاز
فرزندان فرهنگیان شاغل به تدریس در مدارس مناطق امنیتی
درگیر و غیر درگیر
100 امتیاز
فرزند کارمند رسمی آموزش و پرورش و بنیاد شهید (شاغل یا بازنشسته، مامور یا انتقالی به ادارات دیگر)
هرسال سابقه خدمت رسمی یا پیمانی:  5 امتیاز
حداکثر امتیاز سابقه خدمت زوج کارمند: 300 امتیاز
فرزند یا نوه خیر مدرسه ساز حداکثر 120 امتیاز

(به تشخیص ستاد شاهد استان)

امتیاز علمی دانش آموز 1- دانش آموزان میان پایه ابتدایی

2- دانش آموزان پایه هفتم

3- معدل دانش آموزان ورودی پایه دهم و میان پایه و میان پایه دوم اول و دوم متوسطه

نکاتی در خصوص ثبت نام مدارس شاهد 1401 – 1402

 • نتایج اولیه پذیرش پایه هفتم مدارس شاهد 1401 – 1402 تا دو برابر ظرفیت (اصلی و ذخیره) از طریق سامانه پایا اعلام خواهد شد و مدیران مدارس، پس از دریافت اسامی می بایست از طریق سیستم پیامکی به والدین دانش آموزان اطلاع رسانی نمایند. (وضعیت پذیرش دانش آموز، حدودا 1 الی 2 هفته پس از پایان مهلت ثبت نام، مشخص می گردد.)
 • پس از اعلام اسامی توسط مدیران مدارس، داوطلبان می بایست با در دست داشتن مدارک لازم به مدرسه شاهد مورد نظر مراجعه نمایند تا مدارک و مشخصات بارگذاری شده در سایت، به صورت حضوری توسط مسئولان مدرسه بررسی شود. در این مرحله، حضور یکی از والدین دانش آموز، هنگام بررسی و تایید مدارک در مدرسه الزامی است.
 • در صورت مشاهده هرگونه نقص و اشکال در مدارک دانش آموز، ولی دانش آموز می تواند ظرف مدت یک هفته از تاریخ اعلام شده، نسبت به رفع نقص و تحویل مجدد مدارک به مسئول مربوطه اقدام نماید.
 • از میان دانش آموزانی که دارای امتیاز برابر هستند، اولویت با داوطلبانی است که محل سکونت آن ها به مدرسه نزدیک تر باشد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام پایه هفتم مدارس شاهد 1401 - 1402 چگونه انجام می شود؟

ثبت نام دوره اول متوسطه (هفتم) مدارس شاهد در سال تحصیلی جاری، ابتدا به صورت اینترنتی و از طریق سامانه پادا و بعد از آن با ارائه حضوری مدارک ثبت نامی به مدارس موردنظر انجام می گردد.

2- ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 - 1402 در چه زمانی انجام می گردد؟

نام نویسی برای تحصیل در این پایه از 10 مرداد ماه آغاز شده و تا 15 مرداد ماه 1401 ادامه خواهد داشت.

3- شرایط نام نویسی مدارس شاهد دوره اول متوسطه 1401 - 1402 به چه صورت می باشد؟

این ضوابط به دو دسته عمومی و اختصاصی برای دانش آموزان شاهد و غیر شاهد تقسیم بندی می شوند که به طور کامل در این مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۴ نظر

 1. با سلام و عرض ادب
  ببخشید سایت پادا قسمت پیش ثبت نام هفتم هنوز فعال نشده.با اینکه گفتن پیش ثبت نام از ۲۱ خرداد شروع شده . اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

  • با سلام و وقت بخیر، در حال حاضر بخش مربوط به ثبت نام پایه هفتم در سایت فعال نشده است؛ می بایست در روزهای آتی مجدد امتحان کنید.

 2. سلام بنظرتون با رتبه ۲۷هزار و تراز ۷۰۴۰ منطقه ۳ میتونم پرستاری ازاد. یا پردیس. قبول بشم؟؟؟اگه اره شهرکرد ..اصفهان یزد ویاسوج واهواز و حومهشون میتونم کجا احتمالش بیشتره
  سهمیه بسیج فعال دارم

  • سلام باتوجه به اینکه تراز شما تراز قابل قبولی میباشد احتمال قبولی برای شما وجود دارد و پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب رشته ی شما نیز دارد.

دریافت مشاوره پیج مدارس