جمعه , ۳ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 98 – 99

ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 98 – 99

ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 98
ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مدارس شاهد جزو مدارس برتر کشور محسوب می شوند که هدف از تاسیس آن تحصیل و رسیدگی به امور فرهنگی فرزندان شاهد و ایثارگر بود ولی از آن جا که در سال های اخیر ظرفیت این مدارس تکمیل نمی شود اقدام به جذب دانش آموزان عادی واجد شرایط نیز می نمایند. به دلیل کیفیت بالای آموزشی این مدارس، تقاضای زیادی برای ثبت نام در مدارس شاهد وجود دارد ولی همانطور که گفته شد دانش آموزان غیر شاهد جهت ثبت نام در این مدارس می بایست دارای شرایط خاصی باشند. در واقع به دلیل تقاضای زیاد جهت ثبت نام در این مدارس تصمیم گرفتیم این مطلب را آماده کنیم و در آن به شرایط ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه ، زمان ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 97 – 98 ، اولویت بندی ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد و شهریه مدارس شاهد بپردازیم. بنابراین اگر شما نیز متقاضی ثبت نام در دوره اول متوسطه مدارس شاهد 97 – 98 هستید پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه فرمایید و چنانچه در پایان، سوال یا ابهامی باقی ماند می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مشاوران مرکز، پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

شهریه ی دوره اول متوسطه مدارس شاهد برای دانش آموزان عادی تقریبا بین 440 الی 660 هزار تومان می باشد که در سال تحصیلی جدید امکان تغییر اندک این مبلغ وجود دارد.

شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد 97 – 98

از آن جا که مدارس شاهد جزو مدارس خاص کشور محسوب می شوند که متقاضیان ثبت نام در این مدارس می بایست دارای شرایط عمومی و اختصاصی ( علمی ) مندرج در آیین نامه این مدارس باشند در غیر این صورت مجاز به ثبت نام نخواهند بود. در این قسمت به ذکر شرایط عمومی ثبت نام مدارس شاهد 97 – 98 خواهیم پرداخت :

 • رعایت پوشش مناسب با سن دانش آموز به ویژه داشتن حجاب برتر برای دانش آموزان دختر
 • پایبند بودن خانواده به ارزش های اسلامی و تربیت دینی
 • محل سکونت دانش آموز در محدوده تعیین شده باشد.
 • دانش آموز دارای صلاحیت رفتاری و اخلاقی لازم باشد.

شرایط اختصاصی ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 97 – 98

علاوه بر شرایط عمومی، ثبت نام در مدارس شاهد دارای یکسری شرایط اختصاصی نیز می باشد که ما در این قسمت به شرایط ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه خواهیم پرداخت :

 • دانش آموزانی که قصد ثبت نام در پایه هفتم را دارند می بایست در تمامی دروس نوبت دوم پایه ششم 95 – 96 مقیاس خیلی خوب و یا حداکثر در یک در یک مقیاس خوب و در بقیه دروس مقیاس خیلی خوب را کسب کرده باشند. البته لازم به ذکر است که از فرزندان جانبازان 25 الی 49 درصد، حداکثر دو نمره خوب پذیرفته می شود.
 • دانش آموزانی که قصد ثبت نام در پایه هشتم را دارند می بایست در تمامی دروس نوبت دوم پایه هفتم ( میانگین مستمر و پایانی ) حداقل معدل 17 و یا در تمام دروس امتحانات نوبت دوم ( میانگین مستمر و پایانی ) حداقل نمره 16 را کسب کرده باشند.
 • دانش آموزانی که پایه هفتم را در مدارس شاهد تحصیل کرده اند و قصد دارند پایه هشتم را نیز در این مدارس بگذرانند می بایست حداقل معدل 16 را در نوبت دوم پایه هفتم کسب کرده باشند و یا حداقل نمره ی ( میانگین مستمر و پایانی ) 15 را در امتحانات نوبت دوم پایه هفتم ( دروس ریاضی، علوم تجربی، املا، فارسی، زبان انگلیسی و زبان عربی ) کسب کرده باشند.
 • دانش آموزانی که قصد ثبت نام در پایه نهم را دارند می بایست حداقل معدل آن ها در پایه هشتم 17 ، و حداقل نمره آن ها در تمامی دروس امتحانات نوبت دوم ( میانگین مستمر و پایانی ) 16 باشد.
 • دانش آموزانی که پایه هشتم را در مدارس شاهد تحصیل کرده اند و قصد دارند پایه نهم را نیز در این مدارس بگذرانند می بایست معدل آن ها در امتحانات نوبت دوم پایه هشتم حداقل 16 و یا حداقل نمره آن ها در دروس ریاضی، علوم تجربی، املا، فارسی، زبان عربی و زبان انگلیسی امتحانات نوبت دوم حداقل 15 باشد. 

زمان ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 97 – 98

دانش آموزانی که قصد ثبت نام در پایه هفتم را دارند می توانند در تاریخ 1 الی 14 تیر ماه سال 97 نسبت به ثبت نام در مدارس شاهد اقدام نمایند. نتایج اولیه ثبت نام در تاریخ 16 تیر ماه مشخص خواهد شد. از 17 الی 27 تیر ماه مدارک این دانش آموزان مورد بررسی قرار خواهد گرفت و اعلام نتایج نهایی نیز از 28 تیر تا 3 مرداد ماه به اطلاع خانواده ها خواهد رسید. ثبت نام متقاضیان پایه هفتم به صورت اینترنتی و از طریق سامانه سجا ( saja.medu.ir ) و ثبت نام متقاضیان میان پایه ها ( هشتم و نهم ) به صورت حضوری انجام می گیرد. متقاضیان ثبت نام در پایه های هشتم و نهم می بایست با تهییه مدارک ثبت نام مدارس شاهد در بازه زمانی 1 تا 10 مرداد ماه سال جاری با مراجعه حضوری به مدارس شاهد اقدام به ثبت نام نمایند. برای اطلاع از اعلام نتایج مدارس شاهد بر روی لینک کلیک نمایید.

اولویت بندی ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد 97 – 98

همانطور که اشاره کردیم مدارس شاهد در ابتدا جهت تحصیل فرزندان شاهد و ایثارگر تاسیس شده بود ولی در سال های اخیر به دلیل تکمیل نشدن ظرفیت این مدارس در صورت داشتن شرایط خاص امکان ثبت نام و پذیرش دانش آموزان عادی نیز وجود دارد. در این قسمت به ذکر اولویت پذیرش دانش آموزان در این مدارس خواهیم پرداخت.

اولویت اول با فرزندان جانبازان 25 درصد جانبازی و همچنین خواهر و برادر شهید و جانباز 70 درصد و بالاتر می باشد.

اولویت دوم به فرزند جانباز تا 25 درصد تعلق می یابد.

اولویت بعدی با خواهر زاده یا برادرزاده شهید و جانباز بالای 70 درصد می باشد.

اولویت بعدی با نوه ی آزاده و جانباز 50 تا 70 درصد است. فرزندان جهادگر و رزمنده بسیجی، فرزند رزمنده نظامی یا وظیفه، نوه آزاده و جانباز 50 تا 69 درصد، فرزند همسر شهید، جانباز بالای 50 درصد و آزاده و دانش آموزان جانباز می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام مدارس شاهد دوره اول متوسطه 98 – 99 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام بنظرتون با رتبه ۲۷هزار و تراز ۷۰۴۰ منطقه ۳ میتونم پرستاری ازاد. یا پردیس. قبول بشم؟؟؟اگه اره شهرکرد ..اصفهان یزد ویاسوج واهواز و حومهشون میتونم کجا احتمالش بیشتره
  سهمیه بسیج فعال دارم

  • ایران مشاوره

   سلام باتوجه به اینکه تراز شما تراز قابل قبولی میباشد احتمال قبولی برای شما وجود دارد و پذیرش شما بستگی به ظرفیت دانشگاه ها و انتخاب رشته ی شما نیز دارد.

دریافت مشاوره