سه شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مدارس / ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 99 – 1400

ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 99 – 1400

نام نویسی کتاب درسی پایه دهم 99 - 1400
ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 99 – 1400

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 99 – 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در تمامی پایه های تحصیلی، امکان خرید و سفارش آنلاین کتب تحصیلی برای دانش آموزان، اولیای محترم و مدیران مدارس فراهم شده است که متقاضیان با مطلع شدن از نحوه و راهنمای ثبت نام کتاب های درسی می توانند از طریق سایت مربوطه، نسبت به نام نویسی کتب اقدام نمایند. لذا کلیه دانش آموزان می توانند با استفاده از روش های ذکر شده در ادامه مقاله و در زمان تعیین شده، کتب درسی خود را به صورت اینترنتی و از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی سفارش دهند. همچنین در صورت عدم موفقیت دانش آموز در قبولی پایه تحصیلی فعلی، در زمان اصلاح سفارش، امکان تغییر پایه وجود خواهد داشت.

دانش آموزان پایه دهم می توانند با استفاده از سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی کتاب های درسی خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند. 

زمان ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 99 – 1400

ثبت سفارش کتب درسی در سال تحصیلی جاری طبق زمان بندی مشخصی انجام می شود که دانش آموزان باید با توجه به مقطع تحصیلی خود، در زمان ذکر شده در اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند.

وزارت آموزش و پرورش با توجه به ظرفیت مدارس و مراکز آموزشی، تعداد کتاب ها را مشخص می کند. بنا براین زمانی می توانید نسبت به خرید اینترنتی کتب درسی اقدام نمایید که در مدرسه مورد نظر ثبت نام کرده باشید. چرا که به محض ورود شما به پنل کاربری موجود در سامانه مورد نظر، اطلاعات شما به صورت کامل نمایش داده می شود و می توانید ثبت نام کتاب های تحصیلی را به صورت آنلاین انجام دهید. جدول تقویم زمانی زیر، جهت نام نویسی و اصلاح سفارش کتب درسی پایه دهم برای سال تحصیلی 99 – 1400 در اختیار شما عزیزان قرار گرفته شده است.

تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی پایه دهم 99 
فعالیت  زمان شروع  زمان پایان 
ثبت سفارش گروهی و فردی 8 تیر ماه 99 20 مرداد ماه 99
اصلاح سفارش  4 مرداد ماه 99 2 شهریور ماه 99

 با توجه به اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در صورت پایان مهلت ثبت نام، دانش آموزان می توانند تا تاریخ 31 مرداد ماه سال 99، سفارش خود را تمدید کنند. بنابراین کسانی که در بازه زمانی تعیین شده، موفق به نام نویسی کتب درسی خود نشده اند، از طریق سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی، می توانند نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایند.

مراحل ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 99 – 1400

ثبت سفارش و توزیع کتاب های درسی پایه دهم مانند دیگرپایه های تحصیلی به صورت اینترنتی انجام می شود و متقاضیان می توانند به دلخواه یکی از دو روش موجود یعنی “ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی پایه دهم به شکل گروهی” و “ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی پایه دهم به شکل فردی” برای نام نویسی کتب تحصیلی استفاده کنند. توجه داشته باشید که ثبت سفارش به صورت گروهی، از طریق مدارس انجام می شود. مراحل ثبت نام کتب درسی پایه دهم به هر یک از روش های فردی و گروهی به شرح زیر می باشد.

مراحل ثبت نام فردی کتاب درسی پایه دهم

در این روش، والدین خود به ثبت سفارش کتب درسی پایه دهم اقدام می نمایند اما تحویل کتاب ها بر عهده مدرسه می باشد. مراحل ثبت نام فردی کتاب درسی پایه دهم به شرح زیر می باشند.

 1. ابتدا وارد سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir یا irtextbook.com شوید. 
 2. برای ورود به سامانه باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشید که نام کاربری، کد ملی دانش آموز و رمز عبور، 6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز می باشد. با وارد کردن این اطلاعات می توانید وارد به پنل کاربری خود دسترسی پیدا کنید.
 3. بعد از ورود به سامانه، مشخصات دانش آموز، پایه تحصیلی، نام مدرسه و قیمت کتاب درسی را مشاهده می کنید. پس از تایید اطلاعات موجود، می توانید ثبت نام کتاب درسی را آغاز کنید.
 4. درج و تکمیل اطلاعات پستی مدرسه محل تحصیل از جمله شهر، استان، کدپستی و غیره الزامی است.
 5. حال بایستی شماره تلفن والدین و یا دانش آموز را در این صفحه ثبت کنید.
 6. در این مرحله نوبت به انتخاب بسته مورد نظر می رسد که باید متناسب با رشته و سال تحصیلی آن را انتخاب کنید.
 7. در پایان نیز باید هزینه کتاب درسی را که بر اساس قیمت پشت جلد آن می باشد را از طریق کارت بانکی عضو شتاب پرداخت نمایید.
 8. در صورتی که خرید خود را به درستی انجام داده اید، بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید و در غیر این صورت، بر روی گزینه “لغو سفارش” کلیک کنید تا به صفحه پرداخت باز گردید.
 9. هنگامی که ثبت سفارش شما تکمیل شد، می توانید از طریق سامانه پیگیری پستی و شماره مرسوله، از وضعیت سفارش خود با خبر شوید. 

مراحل ثبت نام گروهی کتاب درسی پایه دهم

ورود مدارس به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی برای ثبت سفارش گروهی دانش آموزان ازسامانه سناد دانش آموزی انجام می پذیرد که در این صورت والدین تنها موظف به پرداخت هزینه لازم و مطابق با قیمت نوشته شده در پشت جلد کتاب، می باشند و گرفتن هر گونه وجه اضافه پیگرد قانونی خواهد داشت. مراحل ثبت نام گروهی کتاب درسی پایه دهم شامل موارد زیر می شود. 

 1. ابتدا وارد سامانه سناد به نشانی snd.medu.ir شوید و بر روی بخش “ثبت نام کتاب های درسی” کلیک نمایید. 
 2. از گزینه های موجود در منوی سمت راست، گزینه “فروش و توزیع مواد آموزشی” را انتخاب کرده و بر روی عبارت “ورود به سامانه فروش” کلیک کنید.
 3. حال بر روی گزینه “ثبت شماره موبایل دانش آموزان” کلیک نمایید و پایه تحصیلی و رشته مورد نظر انتخاب کنید.
 4. توجه داشته باشید که تیک گزینه “ندارد” را از بخش “وضعیت سفارش” انتخاب کنید تا تنها لیست دانش آموزانی که سفارشی برای آن ها ثبت نشده، نمایش داده شود و در انتها “جستجو” را بفشارید.
 5. در این قسمت باید برای هر یک از دانش آموزان، شماره موبایلی ثبت گردد تا پیامک اتمام فرآیند ثبت سفارش، برای اولیای دانش آموزان ارسال شود. همچنین لازم است در این بخش، بر روی گزینه “به روز رسانی” کلیک نمایید و گزینه “ثبت سفارش گروهی” از منوی سمت راست انتخاب کنید. 
 6. در این مرحله، دوباره پایه تحصیلی و رشته متناسب را برگزینید و بر روی عبارت “جستجو” کلیک کنید. 
 7. به منظور ثبت سفارش برای هر کدام از دانش آموزان، تیک گزینه “بلی” را جلوی اسم آن ها فعال نمایید.
 8. در این مرحله نیز مذهب، زبان و شماره تلفن همراه مدیر مدرسه را وارد نموده و کلید “ثبت سفارش” را بفشارید.
 9. حال قیمت کل سفارش، برای شما نمایش داده می شود که بایستی از طریق درگاه بانکی مورد نظر، هزینه لازم را پرداخت نمایید.
 10. در مرحله آخر نیز سامانه شماره سفارش گروهی و شماره پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است این اطلاعات را تا زمان دریافت کتب درسی مورد نظر، نزد خود نگه دارید.

قابل ذکر است در صورت انتخاب هر کدام از شیوه های بالا، تحویل کتب تحصیلی به دانش آموزان بر عهده مدارس می باشد که مطابق با تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی، توزیع کتاب ها در مدارس از هفته دوم شهریور ماه آغاز شده و تا اوایل مهر ماه نیز ادامه خواهد داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام کتاب های درسی می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 99 – 1400 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد