تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 1400 – 1401

ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 1400 – 1401

راهنمای نام نویسی کتاب درسی پایه دهم 1400 - 1401
ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 1400 – 1401

در تمامی پایه های تحصیلی امکان خرید و سفارش آنلاین کتب تحصیلی برای دانش آموزان، اولیای محترم و مدیران مدارس فراهم شده است که متقاضیان با مطلع شدن از نحوه و راهنمای ثبت نام کتاب های درسی 1400 – 1401 می توانند از طریق سایت مربوطه، نسبت به نام نویسی کتب مورد نظر در زمان مقرر اقدام نمایند.

لذا کلیه دانش آموزان می توانند با استفاده از روش های ذکر شده در ادامه مقاله، کتب درسی خود را به صورت اینترنتی و از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی سفارش دهند. همچنین در صورت عدم موفقیت دانش آموز در قبولی پایه تحصیلی فعلی، در زمانی که جهت اصلاح سفارش اختصاص داده می شود، امکان تغییر پایه برای ثبت نام کنندگان وجود خواهد داشت.

دانش آموزان پایه دهم می توانند با استفاده از سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی کتاب های درسی خود را به صورت اینترنتی سفارش دهند. 

زمان ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 1400 – 1401

دانش آموزان باید با توجه به مقطع تحصیلی خود، در زمان ذکر شده که توسط وزارت آموزش و پرورش مشخص می گردد، نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. در واقع وزارت آموزش و پرورش با توجه به ظرفیت مدارس و مراکز آموزشی، تعداد کتاب ها را مشخص می نماید.

همچنین زمانی می توانید نسبت به خرید اینترنتی کتب درسی اقدام نمایید که در مدرسه مورد نظر ثبت نام کرده باشید. چرا که به محض ورود به پنل کاربری موجود در سامانه مورد نظر، اطلاعات شما به صورت کامل نمایش داده می شود و امکان ثبت سفارش کتاب های تحصیلی به صورت آنلاین فراهم می گردد.

جدول تقویم زمانی زیر، جهت نام نویسی و اصلاح سفارش کتب درسی پایه دهم برای سال تحصیلی 1400 – 1401 در اختیار شما قرار گرفته است.

جدول زمان بندی ثبت نام کتب درسی پایه دهم 1400 – 1401
فعالیت  زمان شروع  زمان پایان 
ثبت سفارش گروهی و فردی 6 تیر ماه 1400 15 شهریور ماه 1400
اصلاح سفارش  12 تیر ماه 1400 31 شهریور ماه 1400
توزیع کتب درسی دوره دوم متوسطه نظری از منطقه به مدرسه 1 شهریور ماه 1400 18 شهریور ماه 1400
توزیع کتب درسی دوره دوم متوسطه فنی و حرفه ای و کاردانش از منطقه به مدرسه 1 شهریور ماه 1400 25 شهریور ماه 1400
توزیع مدرسه به دانش آموز 10 شهریور ماه 1400 1 مهر ماه 1400

همچنین شایان ذکر است که در صورت تمدید زمان ثبت نام، دانش آموزان می توانند فرآیند نام نویسی کتب درسی خود را در مهلت مجددی که از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام می گردد، از طریق سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

راهنمای ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 1400 – 1401

همان طور که ذکر شد، فرآیند ثبت سفارش و توزیع کتاب های درسی پایه دهم مانند دیگر پایه های تحصیلی به صورت اینترنتی انجام می شود و متقاضیان می توانند به دلخواه یکی از دو روش موجود یعنی “ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی پایه دهم به شکل گروهی” و “ثبت نام اینترنتی کتاب های درسی پایه دهم به شکل فردی” را جهت نام نویسی انتخاب نمایند. توجه داشته باشید که ثبت سفارش به صورت گروهی، از طریق مدارس انجام می شود که در ادامه، مراحل ثبت نام کتب درسی پایه دهم به هر یک از روش های فردی و گروهی در اختیار شما قرار داده شده است. 

ثبت نام به صورت انفرادی 

توجه کنید که در این روش والدین خود به ثبت سفارش کتب درسی پایه دهم اقدام می نمایند اما تحویل کتاب ها بر عهده مدرسه می باشد که مراحل ثبت سفاترش در ادامه ذکر شده است. 

 1. ابتدا به سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir یا irtextbook.com مراجعه نمایید.
 2. برای ورود به سامانه باید نام کاربری و رمز عبور داشته باشید که نام کاربری، کد ملی دانش آموز و رمز عبور، 6 رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز می باشد. با وارد کردن این اطلاعات می توانید وارد به پنل کاربری خود دسترسی پیدا کنید.
 3. بعد از ورود به سامانه، مشخصات دانش آموز، پایه تحصیلی، نام مدرسه و قیمت کتاب درسی را مشاهده می نمایید که پس از تایید اطلاعات موجود، می توانید ثبت نام کتاب درسی را آغاز کنید.
 4. درج و تکمیل اطلاعات پستی مدرسه محل تحصیل از جمله شهر، استان، کدپستی و غیره در این مرحله الزامی است.
 5. حال نوبت به ثبت شماره تلفن والدین و یا دانش آموز در این صفحه می رسد.
 6. در این مرحله باید متناسب با رشته و سال تحصیلی بسته مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 7. در پایان نیز می بایست هزینه کتاب درسی را که بر اساس قیمت پشت جلد آن می باشد، از طریق کارت بانکی عضو شتاب پرداخت نمایید.
 8. در صورتی که خرید خود را به درستی انجام داده اید، بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید و گزینه “لغو سفارش” را انتخاب نموده تا به صفحه پرداخت باز گردید.
 9. هنگامی که ثبت سفارش شما تکمیل شد، می توانید از طریق سامانه پیگیری پستی و شماره مرسوله از وضعیت سفارش خود با خبر شوید. 

ثبت نام به صورت گروهی

ورود مدارس به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی برای ثبت سفارش گروهی دانش آموزان ازطریق سامانه سناد دانش آموزی انجام می پذیرد که در این صورت والدین تنها موظف به پرداخت هزینه لازم و مطابق با قیمت نوشته شده در پشت جلد کتاب می باشند و گرفتن هر گونه وجه اضافه پیگرد قانونی خواهد داشت. مراحل ثبت نام گروهی کتاب درسی پایه دهم به شرح زیر می باشد. 

 1. ابتدا وارد سامانه سناد به نشانی snd.medu.ir شوید و بر روی بخش “ثبت نام کتاب های درسی” کلیک نمایید. 
 2. از گزینه های موجود در منوی سمت راست، گزینه “فروش و توزیع مواد آموزشی” را انتخاب کرده و بر روی عبارت “ورود به سامانه فروش” کلیک کنید.
 3. حال بر روی گزینه “ثبت شماره موبایل دانش آموزان” کلیک کرده و پایه تحصیلی و رشته مورد نظر انتخاب نمایید.
 4. توجه داشته باشید که تیک گزینه “ندارد” را از بخش “وضعیت سفارش” انتخاب کنید تا تنها لیست دانش آموزانی که سفارشی برای آن ها ثبت نشده، نمایش داده شود و در انتها “جستجو” را بفشارید.
 5. در این قسمت باید برای هر یک از دانش آموزان، شماره موبایلی ثبت گردد تا پیامک اتمام فرآیند ثبت سفارش، برای اولیای دانش آموزان ارسال شود. همچنین لازم است در این بخش، بر روی گزینه “به روز رسانی” کلیک نمایید و گزینه “ثبت سفارش گروهی” از منوی سمت راست انتخاب کنید. 
 6. در این مرحله، دوباره پایه تحصیلی و رشته متناسب را برگزینید و بر روی عبارت “جستجو” کلیک نمایید. 
 7. به منظور ثبت سفارش برای هر کدام از دانش آموزان، تیک گزینه “بلی” را جلوی اسم آن ها فعال کنید.
 8. در این مرحله نیز مذهب، زبان و شماره تلفن همراه مدیر مدرسه را وارد نموده و کلید “ثبت سفارش” را بفشارید.
 9. حال قیمت کل سفارش، برای شما نمایش داده می شود که بایستی از طریق درگاه بانکی مورد نظر، هزینه لازم را پرداخت نمایید.
 10. در مرحله آخر نیز سامانه شماره سفارش گروهی و شماره پیگیری در اختیار شما قرار می دهد که ضروری است این اطلاعات را تا زمان دریافت کتب درسی مورد نظر، نزد خود نگه دارید.

قابل ذکر است در صورت انتخاب هر کدام از شیوه های بالا، تحویل کتب تحصیلی به دانش آموزان بر عهده مدارس می باشد که مطابق با تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی دوره گذشته، توزیع کتاب ها در مدارس از هفته دوم شهریور ماه آغاز شده و تا اوایل مهر ماه نیز ادامه دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام کتاب های درسی 1400 – 1401 می توانید روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- فرآیند ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 1400 - 1401 از چه تاریخی آغاز می شود؟

ثبت سفارش گروهی و فردی کتب درسی پایه مدکور از تاریخ 6 تیر لغایت 15 شهریور ماه 1400 صورت می پذیرد.

2- ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 1400 - 1401 به چه صورت انجام می گیرد؟

ثبت نام کتاب درسی این پایه از طریق سامانه توزیع و فروش مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir یا irtextbook.com انجام می گیرد.

3- فرآیند ثبت نام کتاب درسی پایه دهم 1400 - 1401 به چند روش قابل انجام است؟

نام نویسی کتب درسی پایه دهم به دو شکل گروهی و فردی انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد