یکشنبه , ۵ بهمن ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / مدارس / ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم 99 – 1400

ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم 99 – 1400

نام نویسی کتاب درسی پایه هفتم 99 - 1400
ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم 99 – 1400

با توجه به این که در عصر جدید، انجام بسیاری از امور و ارائه خدمات به صورت اینترنتی انجام می پذیرد، وزارت آموزش و پرورش نیز با طراحی سامانه ای تحت عنوان “سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی”، این امکان را برای دانش آموزان، معلمان و مدیران محیا نموده تا بتوانند فرآیند ثبت سفارش کتاب های درسی مقطع مورد نظر خود را به صورت دوره ای و تک جلدی به دو روش فردی و گروهی به صورت اینترنتی به انجام برسانند. در این مطلب قصد داریم تا ضمن ارائه راهنمای ثبت نام کتاب های درسی پایه هفتم، زمان ثبت نام و قیمت مربوط به کتاب های این مقطع را ذکر نماییم.

ثبت سفارش کتب درسی تمامی مقاطع تحصیلی از جمله پایه هفتم به صورت الکترونیکی فروش و توزیع مواد آموزشی انجام می شود.

زمان ثبت نام کتب درسی پایه هفتم 99 – 1400

هر ساله، وزارت آموزش و پرورش با تعیین نمودن بازه زمانی مشخصی که معمولا از مرداد ماه آغاز می گردد، این امکان را برای دانش آموزان، دبیران و مدیران محیا می نماید تا بتوانند به یکی از روش های انفرادی یا گروهی، در پایه تحصیلی مورد نظر خود، اقدام به ثبت سفارش کتب درسی به صورت دوره ای نمایند. به طور معمول، مدت زمان اعلام شده هر ساله با چندین بار تمدید همراه می باشد که شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مدارس، از اخبار مربوط به آن مطلع گردید. همچنین امکان ویرایش سفارش متقاضیان در مهلت مجدد نام نویسی فراهم می باشد.

جدول زیر، مربوط به زمان بندی تعیین شده جهت ثبت سفارش، اصلاح و توزیع کتاب درسی پایه هفتم در سال تحصیلی 99 – 1400 می باشد.

زمان بندی ثبت نام کتب درسی پایه هفتم 99 – 1400

عنوان تاریخ
ثبت نام گروهی و انفرادی 8 تیر ماه تا تاریخ 15 شهریور
اصلاح سفارش 17 تیر ماه تا تاریخ 31 شهریور
توزیع کتاب درسی منطقه به مدرسه 25 مرداد ماه تا تاریخ 15 شهریور
توزیع کتاب درسی مدرسه به دانش آموز 10 شهریور ماه تا تاریخ 1 مهر

راهنمای ثبت نام کتاب های درسی پایه هفتم 99 – 1400

امکان نام نویسی جهت دریافت کتاب درسی پایه هفتم به دو روش انفرادی و گروهی وجود دارد. در روش انفرادی، کتاب درسی تنها برای یک نفر سفارش داده می شود که معمولا دانش آموزان و معلمان، برای استفاده شخصی خود در طول سال تحصیلی، به این شیوه نسبت به سفارش کتاب درسی پایه هفتم اقدام می نمایند.

ثبت نام به صورت انفرادی

 1. ابتدا به سایت فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtexbook.com و یا irtextbook.ir مراجعه فرمایید.
 2. سپس گزینه “سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی” را انتخاب نموده و به بخش “ثبت سفارش مخصوص دانش‌آموزان” مراجعه کنید.
 3. در سمت چپ صفحه جدید، روی گزینه “ورود دانش آموزان” کلیک کنید.
 4. با وارد کردن  “کد ملی و “شماره سریال شناسنامهدر کادرهای مربوطه وارد پورتال دانش آموزی خود می شوید.
 5.  در مرحله بعد، با انتخاب گزینه “فروش و توزیع مواد آموزشی” روی لینک “ورود به سامانه فروش” کلیک کنید.
 6.  در این بخش می بایست اطلاعات پستی مربوط به مدرسه خود را تکمیل کنید.
 7.  در صفحه پیش رو، شماره تماس خود و یا والدین را وارد نمایید.
 8.  در صفحه جدیدی که نمایش داده می شود، با توجه به رشته و سال تحصیلی مورد نظر خود بخش های مربوطه را انتخاب کنید.
 9. در این مرحله، اطلاعات مربوط به کتاب درسی مورد سفارش دانش آموز نشان داده می شود.
 10.  در آخر، هزینه قابل پرداخت جهت خرید کتاب و ثبت سفارش شما نمایان می گردد که در صورت تمایل می بایست کلید “پرداخت” را بفشارید تا وارد درگاه پرداخت اینترنتی شوید.

ثبت نام به صورت گروهی

شما می توانید برای ثبت سفارش خود و انجام فرآیند مربوطه، از طریق مدیر مدرسه خود اقدام نمایید. به این صورت که هزینه کتب درسی مقطع مورد نظر را به مدارس پرداخت کنید و نام نویسی در سایت را به کادر اجرایی مدرسه واگذار نمایید. توجه داشته باشید که ثبت نام گروهی توسط مدارس از طریق  سامانه سناد دانش آموزی انجام می شود.
مدیران و پرسنل مدارس می توانند پس از ورود به سامانه سناد و با استفاده از رمز عبور و کد کاربری خود، طبق مراحل زیر نسبت به ثبت سفارش کتب درسی دانش آموزان اقدام نمایند.

 1. از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “فروش و توزیع موادآموزش” را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “ورود به سامانه فروش” کلیک کنید.
 2. در این قسمت، روی عبارت “ثبت شماره موبایل دانش آموزان” کلیک نمایید.
 3. درصفحه بعد ، کلید “پایه تحصیلی و رشته مورد نظر” را بفشارید و توجه کنید که حتما تیک گزینه “ندارد” را از بخش “وضعیت سفارش” انتخاب کنید تا لیست دانش آموزانی که برای آن ها سفارشی ثبت نشده است، نمایش داده شود. سپس کلید “جستجو” را بفشارید.
 4. در این مرحله، اسامی تمام دانش آموزان نشان داده می شود که الزامی است برای هر کدام از آن ها یک شماره تماس ذخیره شده وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که دریافت شماره به منظور اطلاع رسانی فرآیند ثبت سفارش به والدین می باشد. سپس روی گزینه “بروزرسانی” کلیک کرده و از منوی سمت راست، گزینه “ثبت سفارش گروهی” را انتخاب کنید.
 5. در صفحه بعد نیز مجددا پایه تحصیلی و رشته متناسب با آن را انتخاب نموده کلید “جستجو” را بفشارید.
 6. در این مرحله، اطلاعات مربوط به هر دانش آموز نشان داده می شود که با کلیک روی گزینه “بله” می توانید سفارش را ثبت کنید. سپس در قسمت مذهب “شیعه” و در قسمت زبان “زبان انگلیسی” را وارد کنید و کلید “ثبت سفارش” را بفشارید. همچنین برای انصراف از سفارش هر یک از دانش آموزان کافی است بر روی عبارت “غیر فعال” کلیک کنید تا سفارش شما لغو شود.
 7. اطلاعاتی که در بخش قبل وارد کرده اید به همراه قیمت کل سفارش در این مرحله نمایش داده می شود که به منظور پرداخت مبلغ مورد درخواست، ابتدا باید درگاه بانکی مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “ثبت و ادامه پرداخت” کلیک نمایید.
 8. در این بخش، وارد درگاه بانکی می شوید که پس از وارد کردن اطلاعات بانکی خود می بایست کلید “پرداخت” را بفشارید.

قیمت کتب درسی پایه هفتم 99 – 1400

کتاب های درسی پایه هفتم تحت عنوان آموزش قرآن، فارسی، ریاضی، مطالعات اجتماعی، عربی، کتاب کار زبان انگلیسی، تفکر و سبک زندگی (دختران)، ضمینه پیام های آسمان، نگارش، علوم تجربی، فرهنگ و هنر، انگلیسی هفتم، تفکر و سبک زندگی، کار و فناوری، تعلیمات و ادیان الهی و اخلاق (ویژه مدارس استعداد های درخشان) ارائه می گردد که هر جلد از کتاب ها دارای قیمت های متفاوتی می باشند. در سال 99 قیمت کتب درسی به صورت دوره ای در دوره متوسطه اول نیز از 49هزار و 500 تومان تا 59 هزار و 500 تومان متغیر می باشد.

لازم است بدانید که علاوه بر ثبت نام کتاب های درسی به صورت دوره ای، امکان نام نویسی و سفارش تک جلدی کتاب درسی نیز در سایت ثبت نام کتاب درسی به نشانی irtexbook.com و یا irtextbook.ir وجود دارد، به این صورت که با اتمام زمان ثبت نام کتب درسی دوره ای، سامانه مربوطه جهت ثبت سفارش تک جلدی آماده می گردد و داوطلبان می توانند در صورت موجود بودن کتاب های پایه مورد نظر خود در انبار فروش کتاب، آن ها را به صورت بسته پستی دریافت نمایند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم از طریق چه سامانه ای انجام می شود؟

جهت ثبت سفارش کتب درسی پایه هفتم می بایست به سایت فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtexbook.com و یا irtextbook.ir مراجعه فرمایید.

2- ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم 99 در چه تاریخی امکان پذیر می باشد؟

ثبت نام کتاب درسی به صورت دوره ای در سال 99 به اتمام رسیده است اما امکان ثبت سفارش کتاب های درسی به صورت تک جلدی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی از 14 مهر ماه 99 وجود دارد.

3- آیا امکان اصلاح سفارش کتب درسی برای متقاضیان در این سامانه وجود دارد؟

بله، امکان اصلاح و ویرایش سفارش برای همه سفارش دهندگان از جمله، دانش آموزان مردودی و بازمانده از تحصیل، دبیران، مدیران و... در سایت مربوطه محیا گشته است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره برنامه شاد