تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مدارس / ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم 1401 – 1402

ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم 1401 – 1402

نام نویسی کتاب درسی پایه هفتم 1401 - 1402
ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم 1401 – 1402

با توجه به این که در عصر جدید، انجام بسیاری از امور و ارائه خدمات به صورت اینترنتی انجام می پذیرد، وزارت آموزش و پرورش نیز با طراحی سامانه ای تحت عنوان “سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی”، این امکان را برای دانش آموزان، معلمان و مدیران محیا نموده تا بتوانند فرآیند ثبت سفارش کتاب های درسی مقطع مورد نظر خود را به صورت دوره ای و تک جلدی به دو روش فردی و گروهی به صورت اینترنتی به انجام برسانند. در این مطلب قصد داریم ضمن ارائه راهنمای ثبت نام کتاب های درسی پایه هفتم، زمان ثبت نام و قیمت مربوط به کتاب های این مقطع را ذکر نماییم.

ثبت سفارش کتب درسی تمامی مقاطع تحصیلی از جمله پایه هفتم به صورت الکترونیکی از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی انجام می شود.

زمان ثبت نام کتب درسی پایه هفتم 1401 – 1402

هر ساله، وزارت آموزش و پرورش با تعیین نمودن بازه زمانی مشخصی این امکان را برای دانش آموزان، دبیران و مدیران محیا می نماید تا بتوانند به یکی از روش های انفرادی یا گروهی در پایه تحصیلی مورد نظر خود، اقدام به ثبت سفارش کتب درسی به صورت دوره ای نمایند. به طور معمول، مدت زمان اعلام شده هر ساله با چندین بار تمدید همراه می باشد که شما عزیزان می توانید با عضویت در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره، از اخبار مربوط به آن مطلع گردید. همچنین امکان ویرایش سفارش متقاضیان در مهلت مجدد نام نویسی فراهم می باشد.

جدول زیر، مربوط به زمان بندی ثبت سفارش، اصلاح و توزیع کتاب درسی پایه هفتم در سال تحصیلی 1401 – 1402 می باشد که داوطلبان می توانند مطابق با تاریخ های ذکر شده، اقدامات لازم را به انجام برسانند.

زمان بندی ثبت نام کتب درسی پایه هفتم 1401 – 1402
عنوان تاریخ
ثبت نام گروهی و انفرادی 5 تیر ماه لغایت 11 شهریور ماه 1401
اصلاح سفارش 12 تیر ماه لغایت 31 شهریور ماه 1401
توزیع کتاب درسی منطقه به مدرسه 10 شهریور ماه لغایت 31 شهریور ماه 1401
توزیع کتاب درسی مدرسه به دانش آموز 14 شهریور ماه لغایت 1 مهر ماه 1401

راهنمای ثبت نام کتاب های درسی پایه هفتم 1401 – 1402

امکان نام نویسی جهت دریافت کتاب درسی پایه هفتم به دو روش انفرادی و گروهی وجود دارد. در روش انفرادی، کتاب درسی تنها برای یک نفر سفارش داده می شود که معمولا دانش آموزان و معلمان، برای استفاده شخصی خود در طول سال تحصیلی، به این شیوه نسبت به سفارش کتاب درسی پایه هفتم اقدام می نمایند.

ثبت نام به صورت انفرادی

 • مراجعه به سایت فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtexbook.com و یا irtextbook.ir و سپس انتخاب گزینه “سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی”و ورود به بخش “ثبت سفارش مخصوص دانش‌آموزان”مرحله اول ثبت نام فردی کتاب های درسی

 

 • کلیک بر روی گزینه “ورود دانش آموزان” در سمت چپ صفحه جدید و وارد کردن  “کد ملی و “شماره سریال شناسنامهدر کادرهای مربوطه

مرحله دوم ثبت نام فردی کتاب های درسی

 • انتخاب گزینه “ثبت سفارش” از قسمت “دسترسی سریع” یا منوی سمت راست صفحه

مرحله سوم ثبت نام انفرادی کتاب های درسی

 •  انتخاب درگاه بانکی و فشردن کلید “ثبت سفارش و پرداخت”

مرحله چهارم ثبت نام انفرادی کتاب های درسی

 •  وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب خود و کلیک روی عبارت “پرداخت”

مرحله پنجم ثبت نام انفرادی کتاب های درسی

ثبت نام به صورت گروهی

شما می توانید برای ثبت سفارش خود و انجام فرآیند مربوطه، از طریق مدیر مدرسه خود اقدام نمایید. به این صورت که هزینه کتب درسی مقطع مورد نظر را به مدارس پرداخت کنید و نام نویسی در سایت را به کادر اجرایی مدرسه واگذار نمایید. توجه داشته باشید که ثبت نام گروهی توسط مدارس از طریق  سامانه سناد دانش آموزی انجام می شود.
مدیران و پرسنل مدارس می توانند پس از ورود به سامانه سناد و با استفاده از رمز عبور و کد کاربری خود، طبق مراحل زیر نسبت به ثبت سفارش کتب درسی دانش آموزان اقدام نمایند.

 • از منوی موجود در سمت راست صفحه، گزینه “فروش و توزیع موادآموزش” را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “ورود به سامانه فروش” کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در این قسمت، روی عبارت “ثبت شماره موبایل دانش آموزان” کلیک نمایید.

مرحله دوم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در صفحه بعد، کلید “پایه تحصیلی و رشته مورد نظر” را بفشارید و توجه کنید که حتما تیک گزینه “ندارد” را از بخش “وضعیت سفارش” انتخاب کنید تا لیست دانش آموزانی که برای آن ها سفارشی ثبت نشده است، نمایش داده شود. سپس کلید “جستجو” را بفشارید.

مرحله سوم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در این مرحله، اسامی تمام دانش آموزان نشان داده می شود که الزامی است برای هر کدام از آن ها یک شماره تماس ذخیره شده وجود داشته باشد. توجه داشته باشید که دریافت شماره به منظور اطلاع رسانی فرآیند ثبت سفارش به والدین می باشد. سپس روی گزینه “بروزرسانی” کلیک کرده و از منوی سمت راست، گزینه “ثبت سفارش گروهی” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در صفحه بعد نیز مجددا پایه تحصیلی و رشته متناسب با پایه و رشته تحصیلی را انتخاب نموده کلید “جستجو” را بفشارید.

مرحله پنجم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در این مرحله، اطلاعات مربوط به هر دانش آموز نشان داده می شود که با کلیک روی گزینه “بله” می توانید سفارش را ثبت کنید. سپس در قسمت مذهب “شیعه” و در قسمت زبان “زبان انگلیسی” را وارد کنید و کلید “ثبت سفارش” را بفشارید. همچنین برای انصراف از سفارش هر یک از دانش آموزان کافی است بر روی عبارت “غیر فعال” کلیک کنید تا سفارش شما لغو شود.

مرحله ششم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • اطلاعاتی که در بخش قبل وارد کرده اید به همراه قیمت کل سفارش در این مرحله نمایش داده می شود که به منظور پرداخت مبلغ مورد درخواست، ابتدا باید درگاه بانکی مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس روی گزینه “ثبت و ادامه پرداخت” کلیک نمایید.

مرحله هفتم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در این بخش، وارد درگاه بانکی می شوید که پس از وارد کردن اطلاعات بانکی خود می بایست کلید “پرداخت” را بفشارید.

مرحله هشتم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در این بخش نیز لازم است مطابق با تصویر زیر، روی گزینه “تکمیل فرآیند خرید” کلیک کنید.

مرحله نهم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

 • در صورتی که پرداخت شما با موفقیت انجام شود، با صفحه زیر رو به رو می شوید که حاوی شماره سفارش گروهی، تاریخ سفارش و شماره پیگیری می باشد. توجه داشته باشید که در صورت تمایل می توانید به منظور مشاهده جزئیات سفارش خود، روی گزینه مربوط به آن کلیک نمایید.

مرحله دهم ثبت نام گروهی کتاب های درسی

قیمت کتب درسی پایه هفتم 1401 – 1402

هر جلد از کتاب های این پایه دارای قیمت های متفاوتی می باشند که در جدول زیر به قیمت یک دوره کامل این کتاب ها اشاره شده است. همچنبن دانش آموز یا اولیای دانش آموز صرفا موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) می باشد و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.

هزینه ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم 1401 – 1402
عنوان مبلغ
بسته آموزشی پایه هفتم / پسر 87 هزار و 500 تومان
بسته آموزشی پایه هفتم / دختر 89 هزار و 500 تومان

اسامی کتب درسی پایه هفتم 1401 – 1402

کتب این پایه در 13 جلد متناسب با دانش آموزان محصل در این مقطع طراحی شده است، که بر اساس آخرین اخبار موجود در این زمینه لیست این کتاب ها مطابق موارد موجود در جدول زیر است.

کتب درسی پایه هفتم 1401 – 1402
عنوان کتاب کد کتاب
آموزش قرآن 701
فارسی 703
پیام های آسمان 702
نگارش 704
ریاضی 705
علوم تجربی 706
مطالعات اجتماعی 707
فرهنگ و هنر 708
عربی 709
انگلیسی 1 710
کتاب کار انگلیسی 1 711
تفکر و سبک زندگی (پسران / دختران) 712 / 713
کار و فناوری 717
ضمیمه پیام های آسمان (اهل سنت) 719
تعلیمات ادیان الهی و اخلاق (ویژه اقلیت های دینی) 720
فارسی و نگارش (ویژه مدارس استعداد درخشان) 722
علوم تجربی (محتوای تکمیلی ویژه مدارس استعداد های درخشان) 724
ریاضیات (محتوای تکمیلی ویژه مدارس استعداد های درخشان) 723

لازم است بدانید که علاوه بر ثبت نام کتاب های درسی 1401 – 1402  به صورت دوره ای، امکان نام نویسی و سفارش تک جلدی کتاب درسی 1401 – 1402 نیز در سایت ثبت نام کتاب درسی به نشانی irtexbook.com و یا irtextbook.ir وجود دارد، به این صورت که با اتمام زمان ثبت نام کتب درسی دوره ای، سامانه مربوطه جهت ثبت سفارش تک جلدی آماده می گردد و داوطلبان می توانند در صورت موجود بودن کتاب های پایه مورد نظر خود در انبار فروش کتاب، آن ها را به صورت بسته پستی دریافت نمایند.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم 1401 - 1402 از طریق چه سامانه ای انجام می شود؟

جهت ثبت سفارش کتب درسی پایه هفتم می بایست به سایت فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtexbook.com و یا irtextbook.ir مراجعه فرمایید.

2- ثبت نام کتاب درسی پایه هفتم 1400 - 1401 در چه تاریخی امکان پذیر می باشد؟

ثبت نام کتاب درسی در این پایه از تاریخ 5 تیر ماه لغایت 11 شهریور ماه 1401 امکان پذیر است.

3- آیا امکان اصلاح سفارش کتب درسی پایه هفتم 1401 - 1402 برای متقاضیان در این سامانه وجود دارد؟

بله، این امکان برای همه متقاضیان از جمله دانش آموزان مردودی و بازمانده از تحصیل، دبیران، مدیران و... از طریق سایت مربوطه محیا شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…     دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج مدارس