خانه مشاوره تحصیلی ثبت نام کلاس کانون زبان ایران ۱۴۰۲

ثبت نام کلاس کانون زبان ایران ۱۴۰۲

زمان و نحوه نام نویسی کلاس کانون زبان ایران 1402
ثبت نام کلاس کانون زبان ایران 1402

کانون زبان ایران یکی از معتبرترین و قدیمی ترین موسسات دولتی آموزش زبان های خارجی در کشور است که وابسته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می باشد. کلاس های این کانون غالبا در مراکز وابسته برگزار می گردد که این موسسه در حیطه تدریس 8 زبان که عبارتند از انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی، اسپانیایی، ایتالیایی، روسی و چینی می باشند، فعالیت می‌ کند.

این کانون در طول یک سال، 4 ترم برگزار می کند که برای ثبت نام در کلاس های هر ترم سال 1402، بایستی در زمان مشخص شده به صورت حضوری و با مراجعه به یکی از شعب موسسه و یا به شیوه اینترنتی از طریق سایت کانون زبان ایران به آدرس ili.ir نسبت به نام نویسی اقدام کنید. همچنین لازم به ذکر است که زمان ثبت نام و پرداخت شهریه هر ترم در سامانه مذکور اطلاع رسانی می گردد.

ثبت نام کلاس های کانون زبان ایران معمولا در نخستین ماه از هر فصل به شکل حضوری و یا اینترنتی انجام می شود.

زمان ثبت نام کانون زبان ایران 1402

به طور کلی طبق قوانین جاری سال 1402 در موسسات آموزش زبان های خارجی، در شروع هر فصل عملیات ثبت نام کلاس های آموزشی آغاز می گردد. برگزاری کلاس های این کانون به دو شیوه حضوری و آنلاین می باشد که برای نام نویسی در هر یک از آن ها بایستی در بازه زمانی اعلام شده در ابتدای هر ترم آموزشی که به صورت یک تقویم بر روی سایت کانون زبان ایران منتشر می شود، به موسسه و یا سامانه مذکور مراجعه نمایید.

زمان ثبت نام کانون زبان ایران 1402
گروه سنیروش ثبت نامشروع ثبت نامپایان ثبت نام
کودکاناینترنتی3 فروردین ماه 1402۱۴ فروردین ماه 1402
نوجواناناینترنتی۴ فروردین ماه 140214 فروردین ماه 1402
بزرگسالاناینترنتی5 فروردین ماه 1402۱۴ فروردین ماه 1402
کلیه گروه های سنیحضوری و اینترنتی۱۴ فروردین ماه 140217 فروردین ماه 1402

لازم به ذکر است که گروه های سنی نام برده باید مطابق با جدول زمانبندی برای ثبت نام اقدام کنند. کلاس های ترم بهار از 19 فروردین ماه 1402 شروع شده و در 30 خرداد ماه 1402 به پایان می رسد. همچنین در صورت تمدید مهلت ثبت نام کانون زبان ایران، در اسرع وقت از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی  ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود.

نحوه­ ثبت نام کانون زبان ایران 1402

ثبت نام اینترنتی در کانون زبان ایران در سال 1402، از طریق سامانه های ilireg.ir و ili.ir صورت گرفته و امکان نام نویسی کلاس ها به شکل حضوری در موسسه نیز فراهم می باشد. زبان آموزان و متقاضیان پیش از ثبت نام کلاس های آموزشی ابتدا می بایست در آزمون تعیین سطح این کانون شرکت نمایند که با توجه به شرایط، به صورت آنلاین برگزار می شود. شما می توانید با استفاده از راهنمای تصویری که در ادامه مطلب ذکر شده است، مراحل نام نویسی خود را انجام دهید.

 • اگر از طریق سایت ili.ir بجهت ثبت نام اقدام نمایید، بایستی در صفحه اصلی آن گزینه “ثبت نام، پیش ثبت نام (ورودی های جدید)” را انتخاب کنید.

مرحله اول ثبت نام کلاس کانون زبان ایران

 • حال در پنجره باز شده آیکون “پیش ثبت نام ورودی جدید” را بفشارید.

مرحله دوم ثبت نام کلاس کانون زبان ایران

 • در این بخش اطلاعات خواسته شده اعم از مشخصات شخصی، استان و شهر محل سکونت، شعبه و زبان انتخابی و… را در کادرهای مربوطه وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه سبز رنگ ” ثبت پیش ثبت نام” کلیک نمایید.

مرحله سوم ثبت نام در سایت کانون زبان ایران

 • پس از تکمیل اطلاعات، به صفحه ای هدایت خواهید شد که در آن کد رهگیری نمایش داده می شود. پس از یادداشت آن گزینه “بازگشت به صفحه اصلی” را انتخاب کنید.

مرحله چهارم ثبت نام در سایت کانون زبان ایران

 • در پنجره ورود به حساب کاربری با وارد کردن کد ملی و فشردن آیکون “ورود به سامانه” می توانید وارد پنل کاربری خود شده و در بالای این صفحه کد زبان آموزی برای شما نمایش داده خواهد شد. در بخش پنل کاربری پس از پرداخت الکترونیکی شهریه دوره مد نظر خود، بر روی “لینک ورود به آموزش آنلاین مخصوص جوان و بزرگسال” و یا “لینک ورود به آموزش آنلاین مخصوص کودک و نوجوان” کلیک نمایید. (توجه داشته باشید که در هنگام پیش ثبت نام اولیه با انتخاب رده سنی خود، لینک کلاسی مختص به آن فعال می شود.)

مرحله پنجم ثبت نام در سایت کانون زبان ایران

 • با درج کردن کد زبان آموزی خود که در صفحه قبل مشاهده نمودید، دکمه “ورود” را بفشارید و پس از “دریافت آدرس” لینک ورود به کلاس فعال خواهد شد.

مرحله ششم ثبت نام در سایت کانون زبان ایران

از جمله نکات مهم در رابطه با نام نویسی کلاس های کانون زبان ایران، مدارک موردنیاز جهت ثبت نام حضوری است که این مدارک شامل شناسنامه، کارت ملی و رسید پرداخت الکترونیکی شهریه مصوب سال 1402 می باشد. همچنین توجه داشته باشید که برای صدور مدرک در مقاطع پایانی (Advanced) همچون تافل، نیاز به گذراندن همه سطوح در آن مقطع بوده و در مورد سایر مقاطع حداقل گذراندن سطح پایانی الزامی است.

کلاس های مختلف کانون زبان ایران 1402

علاوه بر کلاس زبان انگلیسی، در این کانون زبان های دیگری نیز آموزش داده می شود و داوطلبان می توانند در آن دوره ها نیز نام نویسی نمایند. در ادامه توضیح مختصری درباره هریک از این زبان ها ذکر کرده ایم.

زبان آلمانی: آموزش این زبان برای رده سنی بزرگسالان در سطوح A1 تا C1 برگزار می شود.

زبان اسپانیایی: این زبان نیز برای بزرگسالان در سطوح مختلف آموزش داده می شود و این مرکز به عنوان اولین و تنها مرکز رسمی در ایران از طرف موسسه سروانتس برای برگزاری امتحانات DELE می باشد.

زبان ایتالیایی: در کانون زبان ایران، زبان ایتالیایی به بزرگسالان در سطوح A1 تا B2 آموزش داده  خواهد شد.

زبان روسی: این مرکز در زمینه آموزش زبان روسی در شمار مراکز اصلی قرار دارد و آموزش زبان روسی آن شامل ۱۲ سطح، مکالمه ویژه، آمادگی آزمون‌های تورفل و دوره‌های آمادگی پادفک می باشد.

زبان چینی: آموزش زبان چینی در این کانون شامل چهار دوره نوآموزی، مقدماتی، میانه اول و میانه دوم است.

زبان عربی: این زبان در رده های سنی نوجوانان شامل 12 سطح و برای بزرگسالان در دوشاخه مکالمه و قواعد ارائه می گردد.

زبان فرانسه: این کلاس ها بر اساس روش تدریس جدید کنش‌گرا می باشد و برای سه گروه سنی مجزای کودک، نوجوان و بزرگسال در نظر گرفته شده است.

 

سوالات متداول

1- شروع ثبت نام ترم بهار ۱۴۰۲ در کلاس های کانون زبان ایران از چه تاریخی آغاز می شود؟

ثبت نام ترم بهار از 3 لغایت 17 فروردین ماه ۱۴۰۲ برای گرو های سنی مختلف آغاز شده است.

2- ثبت نام اینترنتی در کلاس های کانون زبان ایران از طریق چه سامانه هایی صورت می گیرد؟

نام نویسی الکترونیکی در کلاس های کانون زبان ایران از طریق سامانه های ilireg.ir و ili.ir امکان پذیر می باشد.

3- مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام حضوری در کانون زبان ایران چیست؟

جهت ثبت نام حضوری مدارکی شامل شناسنامه، کارت ملی و رسید پرداخت الکترونیکی شهریه دوره مربوطه نیاز است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۶ نظر
 1. نیل

  سلام ببخشید من اگه امکان حضور در کلاس ها رو نداشته باشم کلاس هام رو آنلاین بخونم مدرک آیلتس یا تافل رو می گیرم یا نه

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود برای گرفتن مدرک آیلتس یا تافل مهارت شما مهم می باشد نحوه کلاس رفتن شما برای گرفتن مدرک مهم نمی باشد.

 2. امیر

  سلام میشه بگید که الان شهریه هر ترم کانون حدودا چقدر شده

  • ایران مشاوره

   با سلام و احترام، میزان شهریه برای هر استان متفاوت می باشد و شما می توانید برای اطلاع از شهریه تلفنی یا حضورا اقدام کنید.

 3. .

  سلام ایا امکان ویرایش اطلاعات (تاریخ تولد)در پیش ثبت نام وجود دارد؟

  • ایران مشاوره

   سلام و درود
   این مورد از اهمیت بالایی برخوردار نیست.

دریافت مشاوره