پنج شنبه , ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / کنکور / ثبت نام کنکور سراسری 97

ثبت نام کنکور سراسری 97

شرایط و زمان ثبت نام کنکور سراسری 97

ثبت نام کنکور سراسری 97
ثبت نام کنکور سراسری 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

ثبت نام کنکور سراسری 97 در پنج گروه آزمایشی ، علوم انسانی ، علوم تجربی ، ریاضی و فیزیک ، هنر و زبان برگزار می شود داوطلبان علاوه بر گروهی که خود انتخاب نموده اند می توانند در یکی از گروه های هنر و زبان نیز ثبت نام نموده و آزمون دهند. در رابطه با کنکور که یکی از بزرگترین دغدغه های دانش آموزان دبیرستانی و داوطلبانی است که مدرک دیپلم خود را کسب نموده اند بایستی بگوییم که در سال 97 می توانند نسبت به سال های گذشته انتخاب های بیشتری در کد رشته محل های بدون آزمون خود داشته باشند. کنکور مسئله ی بسیار مهمی در زندگی تمامی دانش آموزان است که آن را می توانیم سکوی پرتاب به سمت آینده ای موفق بدانیم. دانستن تمامی نکاتی که بایستی در ثبت نام و مراحل کنکور انجام بگیرد یکی از مواردی است که اضطراب را تا حدود زیادی از داوطلبان دور نموده و می توانند با ذهنی باز به مطالعه کتاب های درسی  بپردازند و خود را برای یک کنکور موفق آماده نمایند. مرکز ایران مشاوره این مقاله را به جهت آماده سازی شما داوطلبان در کنکور سراسری 97 فراهم نموده است با مطالعه دقیق آن ما را تا پایان همراهی نمایید.

شرایط ثبت نام کنکور سراسری 97

شرایط عمومی

 • داوطلب اعمالی برخلاف شئونات تحصیلی ، شغلی و اسلامی نداشته باشد.
 • داوطلب هیچ دشمنی با نظام جمهوری اسلامی نداشته باشد.
 • داوطلب بایستی معتقد به دین اسلام و یا یکی از ادیانی که در قانون اساسی تصریح شده است باشد.
 • عدم اعتیاد داوطلب به هرگونه مواد مخدر
 • داشتن سلامت جسمانی مناسی با رشته ی درخواستی
 • هر داوطلب بایستی در جلسه کنکور مناسب با دین خود واجبات را انجام داده و از محرمات بپرهیزد.

شرایط اختصاصی

 • کلیه افرادی که از سال 64 به بعد 2 بار از در کنکور سراسری در سالهای مختلف شرکت کرده و در دانشگاه های روزانه پذیرفته شده اند دیگر حق شرکت در کنکور 97 را ندارند.
 • داوطلبی که در دوره ی روزانه در یکی از مقاطع کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می باشد دیگر نمی تواند در ثبت نام کنکور سراسری 97 شرکت نماید. تنها در صورتی می تواند شرکت شرکت نماید که تا 30 بهمن 96 از دانشگاه روزانه محل تحصیل خود انصراف دهد.
 • داوطلبانی که متقاضی شرکت در کنکور 97 هستند بایستی مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم و مدرک کاردانی داشته باشد. آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را تا پایان شهریور ماه دریافت نمایند می توانند در ثبت نام کنکور 97 شرکت نمایند.
 • چنانچه داوطلبانی که در کنکور 96 در یکی از دانشگاه های غیر روزانه پذیرفته شده است می تواند بدون انصراف از دانشگاهی که تحصیل می کند در کنکور 97 شرکت نموده و پس از قبولی در کنکور از دانشگاه قبلی خود انصراف دهد.
 • آن دسته از افرادی که مدرک کاردانی خود را در یکی از رشته های علوم پزشکی دارند و قصد دارند که در ثبت نام کنکور سراسری 97شرکت نمایند بایستی حتما تا تاریخ 31 شهریور ماه 97 جهت ورودی بهمن ماه و 30 بهمن 97 جهت ورود بهمن ماه طرح نیروی انسانی خود را به پایان برسانند.
 • همه ی دانشجویانی که قصد شرکت در کنکور 97 را دارند و می خواهند از دانشگاه فعلیشان انصراف دهند بایستی فرم شماره 3 انصراف را تکمیل نمایند. همچنین تاریخ انصراف قطعی دانشجو بایستی قبل از 1 اسفند 96 باشد. در رابطه با شرایط انصراف از تحصیل و شرکت مجدد دانشگاه روزانه می توانید روی لینک کلیک نموده و یا با مرکز ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.
 • همچنین آقایانی که قصد شرکت در کنکور سراسری 97 را دارند حتما از شرایط معافیت تحصیلی باخبر شوند.
 • اگر اقایانی که قصد انصراف از دانشگاه فعلیشان را دارند و قبلا سابقه انصراف نداشته اند می توانند برای 1 سال از معافیت تحصیلی انصراف استفاده نمایند.
 • فارغ التحصیلان تمامی مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند در کنکور سراسری 97 شرکت نمایند

نحوه ثبت نام کنکور سراسری97

در ثبت نام کنکور سراسری 97 مانند سال های گذشته داوطلبان می توانند به وب سایت سازمان سنجش به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در کنکور 97 ثبت نام نمایند. دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی و در دست داشتن آن از موارد مهمی است که در هنگام ثبت نام نباید فراموش شود. تمامی داوطلبان برای ثبت نام در ابندا بایستی کارت اعتباری را خریداری نمایند. به این صورت که برای شرکت در هر گروه ازمایشی یک کارت اعتباری و دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی یک کارت اعتباری به صورت جداگانه تهیه نمایند. و پس از وارد کردن اطلاعاتی که در سایت در خواست شده است ثبت نام خود را انجام دهید. پس از پایان مراحل ثبت نام سیستم یک کد رهگیری به داوطلب ارائه می نماید که نگه داشتن آن کد تا زمان ثبت نام در دانشگاه به آن نیاز خواهد شد.

 • در رابطه با پرداخت هزینه کارت اعتباری بایستی بگوییم که به صورت اینترنتی به وسیله کارت های بانکی عضو شتاب که پرداخت الکتریکی آن فعال می باشد با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان میلغ 200.000 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام پرداخت کرده و می تواند کارت اعتباری یا همان شماره سریال 12 رقمی را دریافت نماید.

تاریخ و زمان ثبت نام کنکور سراسری 97

ثبت نام کنکور سراسری 97 مانند سال گذشته به احتمال زیاد از نیمه دوم بهمن ماه آغاز می شود. طبق روال سال های گذشته چند روزی داوطلبان زمان دارند تا بتوانند در کنکور 97 ثبت نام نمایند و همچنین احتمال دارد که در اسفند ماه برای افرادی که از ثبت نام جامانده اند زمان خاصی را در نظر بگیرند. توصیه می کنیم در زمانی که ارائه شده ثبت نام خود را انجام داده که مشکلی برایتان پیش نیاید. در رابطه با زمان دقیق ثبت نام کنکور سراسری 97 به محض اطلاع دقیق در همین صفحه به شما اعلام خواهیم نمود.

بروزرسانی: ثبت نام کنکور 97 از 1 بهمن تا 8 بهمن ماه ادامه داشت و طبق اطلاعیه سازمان سنجش تا روز چهارشنبه 11 بهمن ماه تمدید شد.
تذکر: ثبت نام تا روز جمعه 13 بهمن ماه در سایت سازمان سنجش امکان پذیر است.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام کنکور سراسری کلیک نمایید

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور سراسری 97 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸۲ نظر

 1. سلام
  ببخشید من متولد ۷۶ و دانشجوی ترم ۸ دانشگاه غیر انتفاعی ام و تا حالا انصراف ندادم. میخاستم بدونم میتونم بدون انصراف کنکور سراسری بدم و دانشگاه دلخواه قبول شم ؟ یا با توجه به این که سال چهارم تحصیلمه از نظر نظام وظیفه به مشکل میخورم؟

  • باسلام در صورتی که سقف واحد های مجاز کاردانی را گذرانده باشید مدرک معادل کاردانی به شما تعلق خواهد گرفت . در این صورت به دلیل استفاده از دوسال معافیت تحصیلی مقطع کاردانی ، امکان تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته وجود نخواهد داشت .شما می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته تحصیل کنید .

 2. سلام من دانشجوی ترم سه دانشگاه روزانه هستم میخواستم بدونم میتونم تو کنکور۹۸ شرکت کنم و بعدا از دانشگاه انصراف بدم .اخه من شنیده بودم که میتونی تو کنکور شرکت کنی اما فقط دانشگاه آزاد حق انتخاب رشته داریو بعد قبولیتم میتونی بری انصراف بدی این جوریه یا نه ؟!توروخدا جواب بدین خیلی ضروریه

  • با سلام
   دانشجویان دانشگاه های روزانه مجاز به شرکت در ازمون سراسری نخواهند بود و جهت شرکت در ازمون سراسری لازم است انصراف خود را تا تاریخی که در دفترچه ازمون هر سال اعلام میشود(بهمن یا اسفند ماه) به دانشگاه در حال تحصیل خود اعلام نمایند؛مگر اینکه در ترم اخر تحصیلشان باشند.
   دانشجویان سایر دانشگاه ها میتوانند بدون انصراف از تحصیل در ازمون سراسری شرکت کرده و در صورت پذیرش نسبت به انصراف از دانشگاه قبلی اقدام نمایند.
   در ضمن داوطلبی که در دوره روزانه پذیرفته شده باشد اعم از اینکه در دانشگاه ثبت نام نکند و یا پس از ثبت نام اقدام به انصراف نماید از انتخاب دوره روزانه در ازمون سراسری به مدت یک سال محروم خواهد بود.

 3. سلام من دانشجوی ترم اخر مهندسی کامپیوتر روزانه دانشگاه رازی کرمانشاهم الان میخاهم بعد فارغ التحصیلی برای کنکور ۹۸ تجربی ثبت نام کنم بهم گفتن اگه در رشته های پزشکی قبول بشم حتی اگر دانشگاه هم روزانه باشه باید شهریه بدم چون فقط یک بار میشه از سهمیه تحصیل رایگان استفاده کرد خواستم ببینم این حقیقت داره و چنین قانونی هسست؟؟؟
  خواهش میکنم جواب بدین

  • با سلام .بله به همین صورت هست . برای بار دوم باید شهریه پرداخت بفرمایید حتی اگر در دانشگاه سراسری قبول شوید

 4. سلام
  من امروز این پیام برام اومده

  داوطلب گرامی با توجه به مغایرت بین عنوان دیپلم وگروه آزمایشی انتخابی شما درآزمون سراسری سال ۱۳۹۷ لازم است درصورت تاییدموضوع ، عدد ۱ رابه همین شماره پیامک ارسال نماییددرغیراینصورت دراسرع وقت وحداکثر تا تاریخ ۹۶/۱۲/۱۶ به سایت این سازمان، لینک مربوط به ثبت نام وویرایش اطلاعات درآزمون مذکور، منوی ویرایش اطلاعات مراجعه و در صورت اشتباه در انتخاب گروه آزمایشی (بند ۳۷تقاضانامه)آن را اصلاح نمایید.

  حالا باید چیکار کنم
  با تشکر

  • سلام. اگر شما خودتون عمدا، رشته گروه آزمایشی رو به غیر از رشته دیپلمتون وارد کردید و در واقع تغییر رشته انجام دادید و از این موضوع مطلع هستید،عدد ۱ را به شماره ای که برای شما پیامک ارسال کرده بفرستید اما اگر که از تفاوت رشته دیپلم و گروه آزمایشی بیخبر هستید و اشتباهی ثبت نام کردید باید حتما ویرایش کنید.

 5. سلام
  من مدرک لیسانس روزانه دارم ایا میتونم در کنکور سراسری انسانی شرکت کنم
  ممنون میشم راهنمایی کید

  • سلام. شما میتونید در هر گروه آزمایشی که مایل هستید شرکت کنید اما با توجه به اینکه لیسانس شما از دانشگاه روزانه هستش و هر فرد فقط یک بار در هر مقطع حق استفاده از دانشگاه روزانه را دارد اگر موفق به قبولی در دوره روزانه شوید این دوره برای شما رایگان محسوب نمی شود و باید شهریه پرداخت کنید.

 6. سلام من کاردانی رشته الکترونیک دارم با رتبه تک رقمی الانم که خدمتم تموم شده علاقه زیادی به رشته حقوق پیدا کردم چطوری میتونم این رشته رو بخونم لطفا به ایمیلم پیام بدید ممکنه جوابتونو پیدا نکنم تو سایت اینم شمارمه ۰۹۳۰۳۹۶۹۳۳۰مشکل مالی هم نیست تشکر

  • سلام. برای تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه های معتبر و روزانه باید در کنکور انسانی شرکت کنید و در صورت داشتن رتبه لازم وارد دانشگاه و رشته حقوق بشید. موفق باشید.

 7. سلام

  من میخواستم بدونم واقعا رشته های پیراپزشکی بدون کنکور هست یا نه ؟

  اگه هست کدوم دانشگاه ؟

  با چه معدلی ؟

  • سلام. بله پیراپزشکی بدون کنکور وجود داره اما با شرایط خاص و اینکه خود دانشگاه های دولتی هستن که این رشته ها رو ارائه میدن و معدل کتبی لازم برای این رشته ها حداقل ۱۵هستش. موفق باشید.

 8. باسلام اصلاحیه کنکور ۹۷کی هست بعضیاشو اشتباه زدیم میخاستم اصلاح کنم

 9. سلام من از کنکور جاموندم تورو خدا بگین بازم میشه اسفند ماه ثبتنتام کرد یانه

 10. ایا دانشجویان اخراجی هم میتوانن در کنکور ثبت نام کنن

 11. سلام
  دفترچه زده تا ۲۰ اسفند باید انصراف بدیم ولی شما زدید ۳۰ بهمن؟مشکلی پیش میاد اوایل اسفند برا انصراف اقدام کنم؟

 12. سلام میخاستم بپرسم اونایی که دی قبول شدن کی میتونن واسه کنکور ثبت نام کنند؟

 13. سلام من دانشجوی ترم دو رشته حسابداری دانشگاه پیام نور هستم خیلی دوست دارم در رشته بهداشت عمومی تحصیل کنم .اما میترسم این ترم مرخصی بگیرم واز طرفی قبول نشم یه ترم از دانشگاه عقب بمونم . این ترم ۲۰ واحد گرفتم به نظرتون امکان داره همزمان با تحصیل در دانشگاه برای کنکور۹۷ رشته تجربی بخونم و رشته مورد نظرم قبول شم؟ ممنون میشم کمکم کنید.

 14. سلام ، من دانشجوی ترم ۵ ریاضی هستم ، الان میخام دوباره کنکور بدم اما کد دانش آموزیم تایید نمیشه و نمیتونم ثبت نام کنم میشه بگید مشکل از کجاس ؟ممنون

 15. سلام خسته نباشید,بنده مدرک پیش دانشگاهی خودراسا۹۰گرفته ام وامسال درازمون سراسری مجدداشرکت کردم(بعدازاخذمدرک کارشناسی)ولی به علت تغییرفامیلی قادربه ثبت نام بافامیل جدیدنشدم ومجبورشدم بافامیل قدیمی ثبت نام کنم ایاهنگام شرکت درازمون به من ایرادمیگیرن؟ایااشکالی نداره بافامیل قدیمی ثبت نام کردم؟باسپاس فراوان

 16. سلام ببخشید
  من در کنکور امسال ثبت نام کردم.
  رشته برق صنعتی
  ازم عنوان پیش دانشگاهی میخواستن
  نمیدونم چیه
  کسی میدونه از کجا باید بفهمم

  • سلام. برای عنوان باید رشته ای که پیش دانشگاهیش رو دارید بزنید مثلا ریاضی، انسانی و یا تجربی. موفق باشید

 17. سلام من سال سومی ک میخوام کنکور بدم و واس گرفتن معافیت موقت دانشگاه ازاد ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی رو گرفتم میتونم امسال کنکور بدم؟ و واس ثبت نام باید کدوم کد مورد نظر وضعیت نظام وظیفه رو بزنم ؟ من کد ۳ رو زدم ولی شک دارم

 18. سلام من دیپلم کارودانش دارم وکارشناسی کامپیوتر ۳۵ سال دارم می خوام پزشکی شرکت کنم ۹۷
  امکانش هست؟

 19. سلام خسته نباشید من دوتا درس فلسفه و ریاضی قبول نشدم میتونم کنکور شرکت کنم یا ن پیش دانشگاهی هست جواب بدید ممنون

 20. سلام با تشکر از اطلاعاتتون،لطفا درباره بند ۴۱ فرم ثبت نام کنکور سراسری،دقیقا بفرمایید آیا برای دانشگاه آزاد،پردیس،فرهنگیان و بقیه الله باید این قسمت علامت زده شود؟یا فقط شامل پیام نور و غیر انتفاعی می شود؟

 21. سلام
  کسی که دیپلم کار و دانش داره و در حال حاضر پیش دانشگاهی انسانی میخونه میتونه کنکور انسانی شرکت کنه ؟
  با تشکر

 22. سلام
  کسی که دیپلم کار و دانش داره و در حال حاضر پیش دانشگاهی میخونه میتونه کنکور انسانی شرکت کنه ؟
  با تشکر .

 23. سلام من دانشجوی دانشگاه ازادم که سال ۹۶ روزانه قبول نشدم
  برای ثپت نام کنکور کدوم کد نظام وظیفه رو باید وارد کنم
  دفترچه راهنما رو خوندم اما متوجه نشدم که کدوک کده.

 24. سلام .ببخشیدمن به دلایلی مجبورشدم اسمم رو توشناسنامه تغییربدم وچون مدارک جدیدم آماده نبود مجبورشدم بامدارک سابقم ثبت نام کنم.آیا اماکنش هست ک بعدبتونم اطلاعات جدیدم رو وارد کنم و ویرایش انجام بدم؟و دیگه اینکه من الان دانشجوی دانشگاه سما هستم کاردانی حسابداری میخونم واین ترم تمومم.میخوام تو کنکور۹۷شرکت کنم مشکلی نداره؟

 25. با سلام و خسته نباشید
  من کنکور ۹۶ شرکت کردم و مردود شدم ولی در دانشگاه آزاد یزد پزشکی قبول شدم و اقدام به ثبت نام کردم اما بعد حدود یک ماه انصراف دادم
  حالا برای ثبت نام کنکور۹۷ اقدام کردم ولی در قسمت بند ۴۵ فرم ثبت نام که مربوط به کد نظام وظیفه است نمیدانم کد ۶ بزنم یا ۱۲ ؟؟(با توجه به این که در سیستم پلیس+۱۰ برای من معافیت دانشگاه ازاد ثبت است)
  و همچنین در قسمت بند ۳۲ باید کدام گزینه را انتخاب کنم و ایا باید فرم ۳ که مربوط به انصراف است را پر کنم؟؟؟(با توجه به این که قبلا انصراف داده بودم و این که ایا این فرم برا دانشگاه ازاد ایت یا نه؟) متولد شهریور ۷۸ هستم

 26. سلام من فارغ تحصیل دوره روزانه کارشناسی دانشگاه دولتی صنعتی اصفهان هستم اگه توی کنکور ٩٧ شرکت کنم و پزشکی قبول بشم باید شهریه بدم. لطفا راهنماییم کنید

 27. سلام.من کنکور ۹۶ رتبم ۷هزار شده. دانشگاه هم انتخاب رشته نکردم.رشته نیمه متمرکز دانشگاه انتظامی امین انتخاب رشته کردم جزء معرفی شده ها بودم.ولی باسه مراحل گزینش نرفتم.آیا می تونم تو کنکور ۹۷ رشته های روزانه را انتخاب کنم؟؟؟

 28. سلام من مدرک ارشد دارم ولی مدارک لیسانس و ارشدم رو از دانشگاه دولتی نگرفتم، با توجه به بند “و” صفحه ۱۶ دفترچه ۹۷ آیا امکان تحصیل در رشته های پزشکی دندانپزشکی و داروسازی برای بنده هست یا نه؟
  درضمن اون رای دیوان که بهش استناد کردن اصلا وجود نداره!

 29. سلام من فرزند جانباز ۲۵% هستم ولی هنوز درصد نهایی معین نشده اگه در کنکور سهمیه جانبازی بزنم و تایید نهایی نشه خود به خود سهمیه مناطق به من تعلق میگیرد؟لطفا پاسخگو باشید ممنون

 30. سلام
  من کاردانی رو در تربیت معلم و لیسانس و فوق لیسانس رو در دانشگاه پیام نور خوندم.
  با توجه به اینکه قید شده: «مطابق مصوبه پنجاه و یکمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مورخ ۲۵/۳/۱۳۹۲، دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته کلیه رشته های تحصیلی و دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) و دکترای حرفه ای دامپزشکی با رعایت شرایط ذیل از طریق قبولی در آزمون سراسری در مقطع دکترای عمومی رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پردیسهای خودگردان ( شعب بین الملل سابق) دانشگاه های علوم پزشکی و یا ظرفیتهای مازاد تحصیل نمایند»
  آیا بنده هم برای تحصیل در رشته پزشکی صرفا میتونم در پردیس بخونم؟

 31. سلام این یک بند از ثبت نام کنکور پارساله {بنابراین فارغ التحصیلان هر مقطع مجاز به تحصیل مجدد در همان مقطع نمی باشند . همچنین فارغ التحصیلان مقطع کاردانی مجاز به شروع به تحصیل در مقاطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته نمی باشند و نیز فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مجاز به شروع به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته و دکتری پیوسته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی نیستند.} من کاردانی نقشه برداری فارغ التحصیل هستم و مشکل نظام وظیفه ندارم الان من میخوام کارشناسی پیوسته رشته خودمو بخونم {کارشناسی ناپیوسته به لطف ساختار اموزشیمون سوابق تحصیلیه ازمونی نیست و هر دانشگاهی دانشجو خودشو میگیره منم دانشگاهمون کارشناسی ناپیوسته نداره} اگه شما مطلع هستید من مجازم کارشناسی پیوسته بخونم.

 32. titanic:
  سلام خدمت شما عزیزان
  چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدین
  ۱_یڪی از دوستان من دیپلم ڪاردانش داره و اینڪه میخواد تو ڪنڪور تجربی شرڪت ڪنه ایشون میتونن ثبت نام ڪنن و اینڪه میخوان پیش دانشگاهی بگیرن خرداد۹۷ ایا ڪسی ڪه دیپلم ڪاردانش داره میتونه ڪنڪور تجربی شرڪت ڪنه؟
  ۲_ایا ڪسی ڪه هنوز دیپلم نداره و تا ۲۰بهمن ماه از طریق مدرسه بزگسالان دیپلمش اخذ میشه میتونه تو ڪنڪور ثبت نام ڪنه و معدل از خودش بزنه و وقتی ڪه مدرڪ رو اخذ ڪرد بره تو سایت ڪنڪور و ویرایش ڪنه معدل و ڪد سوابق تحصیلیش رو ؟
  لطفا راهنمایی کنید تشکر…

 33. سلام و عرض خسته نباشید خواهش میکنم کمکم کنید
  بنده دیپلم رو تا اخر دی ماه تموم میکنم امروز اخرین امتحانم رو دادم و بهم گفتن احتمال داره که دیپلمم تا اخر دی۹۶ صادر نشه
  میخواستم بدونم ایا اسفند ۹۶میتونم برای کنکور سراسری ۹۷ثبت نام کنم یا خیر لطفا کمکم کنید ممنونم از شما

 34. سلام وقت بخیر من کارودانش رشته برق صنعتی میخونم ایا میتونم دانشکده افسری برم؟؟

  • با سلام. برای ورود به دانشکده افسری فقط باید از سه رشته نظری انسانی،تجربی و ریاضی وارد بشید.موفق باشید.

 35. با سلام، من کارشناسیم رو از دانشگاه دولتی(روزانه) گرفتم و درحال خوندن کارشناسی ارشد در دانشگاه دولتی(روزانه) هستم و تا قبل از پایان بهمن ماه فارغ‌التحصیل میشم. میخواستم بدونم که با توجه به اصلاحیه ای که توی دفترچه دوم کنکور۹۶ مبنی بر حق تحصیل مجدد رایگان اومده، آیا میتونم در رشته های علوم پزشکی به صورت رایگان درس بخونم؟
  ممنون میشم اگه جواب بدین

 36. سلام ببخشید تازه در رشته کامپیوتر مقطع کاردانی دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم و مشمول هستم میتونم در کنکور سراسری شرکت کنم

 37. سلام
  میخواستم بگم رشته کامپیوتر در مقطع کاردانی آذرماه فارغ التحصیل شدم مشمول هستم آیا میتونم در کنکور سراسری۹۷ شرکت کنم لطفا جواب بدین…

 38. سلام تاریخ کنکور کاردانی به کارشناسی معماری کی هست؟

 39. سلام وقت بخیر، ازتون جدا خواهش میکنم پاسخگو باشید، خیلی ضروری هست برام!
  من کنکور ۹۶، علوم تربیتی دانشگاه گیلان رو قبول شدم ولی نرفتم، (به دلایل مشکلات شخصی) و الان هم دارم آزاد شهرستان خودمون میخونم (روانشناسی)، سال ۹۷ از کل کنکور محروم هستم و یا فقط دوره های روزانه…؟ (از هرکس میپرسم یک چیزی میگه! یکی میگه کلا محرومی اون یکی میگه فقط روزانه و شبانه میتونی بری) – درخواست رفع محرومیت هم دادم تو سایت سنجش…
  خواهش میکنم با اطمینان بهم پاسخ بدید!

  • با سلام. شما که در کنکور ۹۶ شرکت کرده بودی فقط از رشته های روزانه کنکور ۹۷ به اندازه ی یک سال محروم هستی و حتما باید بری دانشگاه گیلان که قبول شده بودی انصراف بدی و سال ۹۸ میتونی برای رشته های روزانه مجددا در کنکور سراسری شرکت کنی.موفق باشید

 40. سلام من دانشجوی روزانه ام میخوام سال ۹۸کنکور بدم واسه فرهنگیان ومتولد۷۸ام .آیا اگه قبول شدم باید شهریه بدم؟از دانشگاه فعلیمم لازمه حتما انصراف بدم؟

  • سلام. چون این مقطع رو تموم نمیکنید در دانشگاه روزانه، اگه مجدد روزانه قبول شید نیاز نیست هزینه ای پرداخت کنید.برای اینکه بتونید تو کنکور سراسری شرکت کنید باید حتما تاقبل از ثبت نام در کنکور از دانشگاه انصراف بدید. موفق باشید.

 41. سلام من تاحالا کنکور شرکت نکردم رشته دبیرستانم انسانیه ومیخوام بهمن ماه پیش تجربی بخونم ایا میتونم توکنکورتجربی شرکت کنم که پزشکی قبول شم ؟؟؟؟؟؟؟

  • سلام برای اینکه بتونید تو کنکور سراسری شرکت کنید نیازی نیست حتما پیش تجربی داشته باشید فقط زمان ثبت نام در کنکور گروه آزمایشی رو تجربی انتخاب می کنید و کنکور تجربی می دین. موفق باشید.

 42. سلام من لیسانس شیمی دارم .میتونم بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی شرکت کنم ?

 43. سلام ،بنده مدرک دیپلم عراقی ،(ترجمه شده به فارسی معادل دیپلم ) دارم ،وباهاش وارد دانشگاه شدم ،والآن از دانشگاه انصراف دادم ومعافیت تحصیلی یک ساله گرفتم
  ،وشناسنامه ایرانی هم ۴ماه پیش گرفتم ،یعنی مدرکم عربی ترجمه شده به فارسیه
  وشناسنامم هم ایرانی

  نمیدونم چکار کنم آیا منو تو کنکور انسانی ۹۷ قبول میکنن ؟
  کد سوابق تحصلی هم که ندارم

  خواااااااهشا راهنمایییم کنید
  ۰۹۳۸۷۴۴۷۷۱۴

 44. سلام خسته نباشین.رتبه ام۱۰هزارشده ومنطقه هستم.چقدامکان داره توتکمیل ظرفیت دامپزشکی اهوازیامشهدقبول بشم؟امکان داره برای پرکردن ظرفیتشون رتبه بالاترروبپذیرن؟توسالهای قبل وجودداشته.؟ممنون میشم اگ پاسخ بدین..

 45. سلام و خسته نباشید. من دانشجوی کاردانی رشته نرم افزار شبانه هستم. می خوام ترم ۱ رو شبانه بخونم بعد کنکور ۹۷ شرکت کنم ادامشو تو روزانه بخونم یا رشتمو تغیر بدم میشه شرایط هر دو را برام بگین.

 46. باسلام خدمت دوستان,من امسال دانشگاه فردوسی مشهد درس میخونم ۱۳۹۶و شبانه هستم مایل هستم درکنکور۹۷شرکت کنم,آیا باید قبل ثبت نام کنکور یا قبل از سرجلسه باید از دانشگاهم انصراف بدم یانه ؟؟

  • با سلام. بله شما چون در حال حاضر دانشجوی دانشگاه فردوسی که یک دانشگاه سراسریه،هستی و از طرفی هم چون میخوای در کنکور سراسری شرکت کنی حتما باید قبل از زمان ثبت نام کنکور ۹۷ که از ۱ بهمن شروع میشه و تا ۸ بهمن ادامه داره،کارای انصرافت رو به اتمام رسونده باشی.موفق باشید.

 47. رویا(ریحانه)جباری

  سلام من دانشجوی مهندسی شیلات هستم و این ترم ترم آخره که دارم درس میخوانم و اگر خدا بخواهد در این ترم فارغ التحصیل می شوم خیلی میخواهم در کنکور سراسری علوم انسانی و زبان شرکت کنم و آرزومه یکی از دانشجویان دانشکده اطلاعات دانشگاه تهران شوم چی کار کنمممم؟؟؟؟؟؟؟؟حتما میخواهم در کنکور سال بعد شرکت کنم حتی می خواهم همزمان با کنکور سراسری کنکور ارشد هم بدهم چی کار کنمممممممممممممم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. شما باید کتاب های رشته ی انسانی رو تهیه کنید،همچنین کتاب های کمک آموزشی بعلاوه آزمون های آزمایشی و در نهایت از یک برنامه ریزی جامع و قوی الگو بگیرید که اینجا تو کامنت نمیشه خیلی وارد جزئیات شد و توضیح کامل داد چون مبحث برنامه ریزی خیلی گسترده ست.اگه بدون برنامه ریزی کارشناس کنکوری بخواید پیش برید متاسفانه نمیتونید موفق بشید.

 48. سلام
  لیسانس برق قدرت از روزانه گرفتم. میخوام کنکور ۹۸ شرکت کنم. احتمال داره این قانون که دانشجویانی که مدرک روزانه گرفتند برداشته بشه؟

  • سلام. دانشجویانی که یک بار در هر مقطع به صورت زورانه و رایگان تحصیل کردن برای بار دوم در همان مقطع نمی تونن رایگان تحصیل کنند حتی اگه دانشگاه روزانه قبول بشن باید به اندازه شهریه شبانه اون رشته و دانشگاه شهریه پرداخت کنن.

 49. سلام.من سال ۹۶ کنکور دادم و اصلا دانشگاه نرفتم حالا برای کنکور سال ۹۷ باید چه کار کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام. اگه شما در سال ۹۶ که در کنکور شرکت کردی دانشگاه روزانه قبول شده باشی و نرفته باشی از کنکور سال ۹۷ محروم میشی اما اگه در سال ۹۶ به دلیل اینکه رتبت خوب نبود و مجاز نشدی به هیچ دانشگاه و رشته ای بری خیلی راحت در کنکور ۹۷ میتونی شرکت کنی.همه چی در سال ۹۷ به تلاش شما بستگی داره. موفق باشید.

 50. با سلام و خسته نباشید. ببخشید من فوق دیپلم صنایع شیمیایی دارم که البته بهمن ۹۶ فارغ التحصیل میشم. خواستم بدونم میتونم تو کنکور دانشکده افسری شرکت کنم؟

 51. سلام،من ترم ۳ارشد ریاضی هستم،میخواستم کنکور تجربی ۹۷بدم،اگه الان از دانشکاه انصراف بدم باید جریمه بدم؟اگه دانشگاه روزانه قبول بشم چطور؟

 52. سلام،من کارشناسی ناپیوسته ترم ۳ هستم و دیپلم فنی دارم میتونم از دانشگاه انصراف بدم بعد کنکور ۹۷شرکت کنم

 53. سلام. آیا این درسته از طریق کنکور تجربی هم میشه رشته ی مهندسی شیمی رو انتخاب کرد یا خیر؟
  اگر این امکان وجود داره چگونه پذیرش صورت میگیره؟ باتوجه به رتبه در زیر گروه تجربی یا با توجه به درصد دروسی خاص؟

 54. سلام وقت بخیر من دیپلم هنرستان و پیش دانشگاهی هنر دارم.. آیا می تونم کنکور تجربی سراسری شرکت کنم ؟ در ضمن لیسانس گرافیک دانشگاه غیر انتفاعی هم خوندم ؟

 55. سلام، من دانشگاه پیام نور پرند دانشجو بودم الان دوسال که نمیرم.از طرفیم انصراف ندادم، من میتونم تو کنکور ۹۷شرکت کنم؟

  • سلام. چون دانشگاهی که تحصیل میکردید پیام نور بوده هیچ محدودیتی برای شرکت تو کنکور سال بعد ندارین حتی اگه از دانشگاه انصراف داده باشین یا مشغول به تحصیل باشین. موفق باشید.

 56. سلام
  من سال ۹۳ کنکور دادم با اینکه دانشجو بودم تو شرایط مطلبی درباره انصراف نبود ایا قانون جدیده؟ اگه هست میشه بعد از کنکور و اعلام نتایج انصراف داد؟
  لطفا جواب بدید ممنون

 57. سلام
  من دانشجوی ترم۵مهندسی هستم
  میخوام در کنکور ۹۷برای دبیری تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان اصفهان شرکت کنم
  چه کاری لازم انجام بدم؟
  ممنون

  • سلام. باید شرایط سنیش رو داشته باشید. شرایط سنی کنکور ۹۶ تا ۲۲ سال بود اما احتمالا برای کنکور ۹۷ زیر ۲۰ سال باشه. شرط معدل هم داره. اگر شرایطش رو دارا باشید باید اوایل بهمن ماه تو کنکور ثبت نام کنید و تیرماه کنکور بدید. موفق باشید.

 58. سلاممن رتبه ی ۲۹۱ ایثارگری آوردم آیاحقوق دانشگاه گیلان قبولمیشم؟؟؟؟

  • سلام. احتمال قبولیتون وجود داره. هر چند سهمیه ی ۵ درصدی ایثارگری سال اولی هست که اعمال میشه و باید تجربه بدست بیاد. اما با توجه به کارنامه های امسال که مورد بررسی قرار گرفته شانس قبولی دارید. موفق باشید.

 59. سلام
  دانش اموزان کلاس یازدهم میتوانند کنکور شرکت کنند؟
  آیا اطلاعاتی در زمینه کنکور ۹۸ برای این دوره جدید که با مشکلات فراوانی در اولین دوره وجود داشته وجود دارد؟
  اگر دانش اموزی سال دوازدهم را در شهر قزوین بخواند ولی تا یازدهم تهران بوده چه سهمیه ای میباشد.
  سپاس

  • سلام. برای شرکت در کنکور رشته های تجربی، نیاز به مدرک دیپلم سه ساله همراه با مدرک پیش دانشگاهی و یا دیپلم ۴ ساله دارید. برای سهمیه بستگی داره تو چه منطقه ای از قزوین یا تهران بوده باشید.

  • دوتا شهر جزو منطقه ۱ به حساب میاد بنا بر این هیچ سهمیه ای در کنکور نداری

اگر نمی توانید با ما تماس بگیرید کلیک کنید