تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

زمان ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 99
ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

فارغ التحصیلان دوره های کاردانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورت تمایل به ادامه تحصیل می توانند در کنکور کاردانی به کارشناسی یکی از گروه های فنی مهندسی، علوم پزشکی، علوم پایه، کشاورزی، منابع طبیعی و هنر شرکت کنند. رشته های مقطع کاردانی به کارشناسی به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می شوند و داوطلبانی که تمایلی به شرکت در کنکور ندارند، می توانند همزمان با ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی، برای نام نویسی در رشته های بدون آزمون اقدام کنند.

برای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و ضمن ثبت نام، رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 از روز چهارشنبه مورخ 17 اردیبهشت آغاز شده و تا روز شنبه مورخ 27 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org ، دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی را دانلود کرده و از تمامی شرایط مربوط به آزمون اطلاع یابند. داوطلبان آزمون کاردانی به کارشناسی باید هنگام انجام ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ، انتخاب رشته خود را نیز انجام دهند.

همچنین داوطلبانی که از فرصت نام نویسی در آزمون کاردانی به کارشناسی بازمانده اند، می توانند از روز 25 الی 31 خرداد ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام می کنند می توانند علاوه بر انتخاب رشته های با آزمون ، رشته های بدون آزمون را نیز انتخاب نمایند اما متقاضیانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام نکنند ، فقط مجاز به انتخاب رشته های بدون آزمون خواهند بود که برای این کار بایستی کارت اعتباری دانشگاه مورد نظر را خریداری نموده و در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99 موسسه های غیرانتفاعی شرکت کنند.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99

لیست رشته های بدون کنکور و با کنکور کاردانی به کارشناسی در دفترچه راهنمای ثبت نام قرار دارد و داوطلبان برای اطلاع از این که رشته مورد علاقه آن ها در کدام یک از واحدهای دانشگاهی ارائه شده است، می توانند دفترچه را به دقت مطالعه کنند.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود اصلاحات اول دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 99

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99

داوطلبان باید قبل از اقدام به ثبت نام، از طریق لینک قرار داده شده در سایت سنجش هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 را واریز کنند. هزینه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی شامل دو بخش است و داوطلب باید یک کارت اعتباری اصلی خریداری نماید و در صورت تمایل به ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه های غیرانتفاعی، کارت اعتباری جداگانه ای نیز برای آن تهیه کند.

به دلیل عدم انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام نمی توان درمورد هزینه دقیق نام نویسی اظهار نظر نمود. اما این مبلغ در سال 98 برابر با 34 هزار تومان بود و داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی نیز مستلزم پرداخت 6 هزار و 900 تومان مازاد بر هزینه مذکور بودند که انتظار داریم هر یک از این مبالغ در سال 99، با کمی افزایش همراه باشند. توجه داشته باشید که هزینه نام نویسی در موعد مقرر به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب قابل پرداخت خواهد بود.

شرایط ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 99

داوطلبانی که می خواهند در آزمون کاردانی به کارشناسی 99 ثبت نام کنند باید دارای شرایطی باشند که در این بخش به شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 در این آزمون خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام
 • اعتقاد به یکی از ادیان تصریح شده در نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن کینه و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن شهرت در انجام کارهای غیراخلاقی
 • عدم سابقه عضویت در گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی

 • شرکت کنندگان کنکور کاردانی به کارشناسی باید دارای مدرک کاردانی باشند و این مدرک بایستی حتما مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد.
 • داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 98 شرکت کرده اند و در موسسات غیر دولتی، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد و مجازی قبول شده اند، اگر مشکل نظام وظیفه (برای متقاضیان آقا) نداشته باشند، می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی 99 شرکت کنند و پس از پذیرش در یکی از رشته های انتخابی، از رشته قبلی خود انصراف دهند.
 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کاردانی به کارشناسی سال 98، در صورت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سال 99، فقط مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه های نوبت دوم، غیر انتفاعی و … می باشند و نمی توانند از رشته های دانشگاه روزانه انتخاب کنند.
 • پذیرفته شدگان گروه آموزش پزشکی پس از فارغ التحصیلی باید برابر با طول مدت تحصیل، تعهدی منوط بر تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه نمایند.
 • دانشجویان آقا اگر سال آخر مقطع کاردانی باشند، می توانند در رابطه با موضوع خدمت سربازی از معافیت تحصیلی برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی استفاده کنند.

پذیرش دانشجو در 50 رشته تحصیلی بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل فوق دیپلم (کاردانی) می باشد و برای تحصیل در رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99 نیازی به شرکت در آزمون نیست. اگر در هیچ یک از رشته های انتخابی خود پذیرفته نشدید، می توانید در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 99 شرکت کرده و با انتخاب رشته و دانشگاه مورد علاقه شانس خود را برای پذیرش در آن امتحان کنید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی را دارند، چه زمانی می توانند برای ثبت نام خود اقدام کنند؟

داوطلبان می توانند از روز چهارشنبه مورخ 17 اردیبهشت لغایت روز سه شنبه مورخ 23 اردیبهشت ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش ثبت نام خود را انجام دهند.

2- آیا داوطلبان آزمون کارشناسی ناپیوسته با داوطلبان کنکور سراسری، در آزمونی یکسان شرکت می کنند؟

خیر، این دو گروه از داوطلبان به صورت جداگانه در آزمون های مجزا حضور می یابند.

3- در حال تحصیل در یکی از دانشگاه های غیر روزانه هستم. آیا اجازه شرکت در آزمون سال جاری را دارم؟

بله، می توانید در آزمون پیش رو شرکت کنید و پس از قبولی، در صورت تمایل انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قبلی نهایی سازید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵۲ نظر

 1. Avatar

  سلام خسته نباشید من دانشجوی کاردانی برق هستم آیا مهلتی برای ثبت نام در کنکور کاردانی به کارشناسی که ۱۴ شهریور برگزار میشه باقی مونده که بتونم ثبت نام کنم؟آیا در مهلت مجددی که از طریق سایت سنجش در تاریخ ۱۱شهریور اعلام شده میتونم ثبت نام کنم؟

  • ایران مشاوره

   باسلام، مطابق با اطلاعیه ی سازمان سنجش، برای افرادی که پذیرش رشته های آن ها براساس سوابق تحصیلی است از تاریخ۱۳۹۹/۰۶/۱۱تا۱۳۹۹/۰۶/۱۴ می توانند نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند، و برای ثبت نام در رشته های همراه با کنکور تنها می توانید در این فرصت باقی مانده از طریق ارسال درخواست از سایت سنجش اقدام نمایید

 2. Avatar

  سلام خسته نباشید
  تاریخ دقیق برگزاری کنکور کاردانی به کارشناسی درسته ک دوباره تغییرکرده؟؟
  یا تاریخ برگزاری همان ۱۴ شهریور میباشد؟
  لطفا راهنمایی کنید خیلی برام ضروریه ک بدونم

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، زمان برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۳۹۹/۰۶/۱۴ می باشد.

 3. Avatar

  با سلام.
  من دانشجوی کاردانی حسابداری هستم نتونستم واسه کنکور ثبت نام کنم ایا فرصت دوباره واسه ثبت نام در کنکور داده میشه؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام و درود. جهت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۳۹۹، می توانید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور، درخواست خود را مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام به ثبت برسارنید.

 4. Avatar

  با سلام.
  من دانشجوی کاردانی برق هستم نتونستم واسه کنکور ثبت نام کنم ایا فرصت دوباره واسه ثبت نام در کنکور داده میشه؟!

  • ایران مشاوره

   با سلام، تاکنون اطلاعیه ای در رابطه با مهلت مجدد ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۳۹۹ منتشر نشده است. لازم به ذکر است شما با ارسال درخواست به سازمان سنجش آموزش کشور می توانید درخواست خود را مطرح نمایید. پیشنهاد می شود جهت دریافت اطلاعات تکمیلی به نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید.

 5. Avatar

  سلام من دانشجوی ترم هشت مهندسی کارشناسی پیوسته هستم، اگر این ترم مدرک معادل کاردانیم رو بتونم بگیرم آیا امکانش هست که بتونم یک رشته کارشناسی نا پیوسته رو ادامه بدم؟ مشکل نظام وظیفه نداره؟

 6. Avatar

  با سلام.
  من دانشجوی کاردانی برق هستم نتونستم واسه کنکور ثبت نام کنم ایا فرصت دوباره واسه ثبت نام در کنکور داده میشه؟!؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۸، در صورتی که تمایل به نام نویسی در آزمون کاردانی به کارشناسی دارید، در بازه ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ لغایت ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ می توانید در آزمون نام نویسی نمایید.

 7. Avatar

  با سلام با مدرک کاردانی حسابداری دانشگاه علمی کاربردی میتوان در کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه دولتی شرکت کرد

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   بله؛ مدرک دانشگاه علمی کاربردی مورد تایید وزارت علوم می باشد، لذا با داشتن مدرک تحصیل مذکور امکان شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی را دارید.

 8. Avatar

  با سلام من کاردانی حسابداری هستم آیا میتونم هم تو رشته خودم و هم تو رشته تربیت بدنی همزمان کنکور بدم ؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۳۹۹، شما صرفا می توانید یکی از کد رشته های امتحانی را جهت شرکت در آزمون انتخاب نمایید.

 9. Avatar

  سلام خسته نباشید خواستم سوالی کنم در مورد رشته فناوری اطلاعات چه دروسی برایه این رشته نباز هس در ازمون کاردانی به کارشناسی؟؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۳۹۹، رشته مذکور ارائه نشده است، لذا جهت تمایل می توانید در رشته کامپیوتر در آزمون شرکت نمایید.

 10. Avatar

  سلام…
  خداقوت عرض میکنم خدمتتون بابت وقتی که برای پاسخگویی صرف میکنید…

  من سال ۹۶ کنکور سراسری شرکت کردم و رشته حسابداری دانشگاه سراسری روزانه مقطع کارشناسی پیوسته قبول شدم…بعد از ۳ ترم به دلایلی انصراف از تحصیل دادم و مهرماه سال ۹۸ در دانشگاه علمی کاربردی رشته حسابداری مقطع کاردانی(بدون کنکور) ثبت نام کردم و الان ترم دوم هستم…
  من بعد از اینکه مدرک کاردانی رو گرفتم میتونم کنکود کاردانی به کارشناسی شرکت کنم و در یک دانشگاه دولتی روزانه مشغول به تحصیل بشم؟؟؟

  یعنی از علمی کاربردی امکان ادامه در دانشگاه سراسری وجود داره؟؟

  پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

 11. Avatar

  سلام خسته نباشین …برای ثبت نام کنکور نیم افزار تا ۲۷ اردیبهشت ۹۹ مهلت هست؟؟

  • ایران مشاوره

   با سلام،
   مطابق با اطلاعیه سازمان سنجش، چنانچه قصد شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۳۹۹ داشته باشید می توانید تا ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ نسبت به نام نویسی در آزمون مذکور اقدام نمایید.

 12. Avatar

  سلام. من کاردانی شیمی دارم میتونم کارشناسی ناپیوسته ارتباط تصویری شرکت کنم؟ و اینکه آموزشکده های معرفی شده تو دفترچه روزانه هستن؟ ممنون

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۳۹۹ ، شما درصورت تمایل می توانید در رشته مذکور در آزمون شرکت کنید و پس از قبولی در واحد دانشگاهی موردنظر به ادامه تحصیل بپردازید.لازم به ذکر است لیست رشته – محل های رشته ذکر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام موجود در سایت سنجش مربوط به دوره های روزانه ، نوبت دوم ، غیر انتفاعی می باشد.

 13. Avatar

  سلام. داخل دفترچه کد مربوط به روانشناسی ۵۰۶۸ هست. تنها کد رشته محل ۵۰۶۸ برای دانشکده فنی حرفه ای دکتر شریعتی هست. من رفتم تو سایتشون اصلن رشته روانشناسی ندارن. یعنی هیچ جا کاردانی به کارشناسی روانشناسی نداره؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   با توجه به این امر که رشته روانشناسی به صورت پیوسته ارائه می شود ، در حال حاضر در مقطع کارشناسی ناپیوسته امکان نام نویسی در رشته مذکور را ندارید.لازم به ذکر است کد رشته ذکر شده مربوط به افرادی است که دارای مدرک کاردانی در رشته روانشناسی می باشند، به عبارتی دیگر دارای مدرک معادل کاردانی در این رشته هستند.

 14. Avatar

  سلام خسته نباشید وقت بخیر.من مدرک کاردانی کامپیوتر دارم از شاخه فنی حرفه ای ایا میتونم کنکور کاردانی به کارشناسی بدم و کارشناسی رو علوم تربیتی یا زبان انگلیسی بخونم ؟چه شرایطی لازمه ؟سپاس از راهنماییتون .

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۳۹۹ ، رشته ای به عنوان علوم تربیتی ارائه نشده است لذا درصورت تمایل می توانید در رشته های دیگر به عنوان مثال آموزش و پرورش ابتدایی نام نویسی نمایید؛ درضمن با توجه به شرایط فوق الذکر امکان انتخاب رشته زبان انگلیسی را دارید.

 15. Avatar

  سلام

  من مدرک کاردانی گرافیک دارم
  و الان ترم یک رشته ارتباط تصویری کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد هستم.

  من میخوام تو کنکور کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنم، میتونم بعد از قبولی در کنکور
  درس هایی ک پاس کردم رو در دانشگاه جدید تطبیق بدم؟

  مهمه برام لطفا جواب بدید.

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   در صورت موافقت واحد آموزشی می توانید نسبت به معادلسازی دروسی که محتوای آموزشی آن حداقل %۸۰ با محتوای دروس مشابه در رشته جدید مطابقت داشته و نمره هر یک از دروس کمتر از ۱۲ نباشد اقدام کنید.

 16. Avatar

  سلام من در حال حاضر خدمت سربازی می کنم میتونم برای کنکور ثبت نام کنم؟ چون تا مهر خدمت سربازی تموم میشه و میتونم ترم پاییز رو شرکت کنم

  • ایران مشاوره

   با سلام. مطابق با شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۳۹۸ افرادی که خدمت سربازی آنها تا تاریخ ۱۳۹۸/۶/۳۱ به اتمام می رسد مجاز به شرکت در کنکور بوده اند و شما می بایست شرایط را بر اساس دفترچه راهنمای ثبت نام سال ۱۳۹۹ بررسی کنید. لازم به ذکر است ثبت نام از تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۷ الی ۱۳۹۹/۲/۲۳ انجام خواهد شد.

 17. Avatar

  من کارشناسی ناپیوسته الکترونیک روزانه رادر سال ۸۳ گرفته ام.می خواستم بدانم می توانم دوباره کارشناسی ناپیوسته روزانه امتحان بدهم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بله شما می توانید با ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ناپیوسته و کسب رتبه لازم ، در دوره روزانه نیز انتخاب زشته انجام دهید . لازم به ذکر است تصمیم گیری در رابطه با پرداخت یا عدم پرداخت شهریه بر عهده وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری می باشد.

 18. Avatar

  سلام من دانشجوی کاردانی نرم افزار کامپیوتر هستم آیا می توانم در رشته ی زبان انگلیسی در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم؟ همچنین می توانم درکنکور سراسری رشته ی زبان شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   مطابق با قوانین وزارت علوم ، هر داوطلب می تواند بدون توجه به رشته فارغ التحصیلی و یا نوع مدرک کاردانی خود ، منحصراً در یکی از رشته های امتحانی گروه آزمایشی فنی و مهندسی ، کشاورزی و منابع طبیعی ، علوم پایه ، علوم انسانی ، هنر و یا دامپزشکی نام نویسی نماید و با توجه به نوع پذیرش در رشته امتحانی مذکور (براساس آزمون و یا سوابق تحصیلی) نسبت به ادامه فرایند ثبت نام اقدام کند.لازم به ذکر است چنانچه دارای منع از سوی نظام وظیفه باشید امکان نام نویسی در آزمون سراسری را ندارید.

 19. Avatar

  سلام وقت بخیر
  من کاردانی نرم افزار کامپیوتر دارم.
  برای کارشناسی می تونم به رشته های هنر برم؟رشته طراحی صنعتی یا بازیگری ؟
  برای این کار باید در کنکور سراسری شرکت کنم و از ابتدا کارشناسی پیوسته بخونم یا می تونم با مدرک کاردانی کامپیوتر و کارشناسی با رشته طراحی صنعتی یا بازیگری ادامه تحصیل بدم ؟

  • ایران مشاوره

   سلام ، شما با مدرک کاردانی خود می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته و در رشته های گروه هنر ادامه تحصیل داشته باشید ، اما جهت تحصیل در رشته های ذکر شده ( بازیگری ، طراحی صنعتی ) می بایست در آزمون سراسری گروه هنر ثبت نام و شرکت نمایید . پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات تکمیلی دفترچه انتخاب رشته کنکور هنر سال ۱۳۹۸ را مطالعه نمایید .

 20. Avatar

  سلام من مدرک کاردانی رشته کامپیوتر دارم میتونم کارشناسی رو آموزش ابتدایی بخونم؟ و بدون آزمون درسته؟معدل بالای چند؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه رشته مذکور در دانشگاه مدنظر ارائه شده باشد می توانید به ادامه تحصیل در رشته آموزش ابتدایی در مقطع کارشناسی ناپیوسته بپردازید ، در ضمن حدنصاب معدل شما به واحد دانشگاهی موردنظر بستگی دارد.

 21. Avatar

  سلام بنده کاردانی و کارشناسی ناپیوسته رشته ایمنی صنعتی دارم،میتونم دوباره کارشناس ناپیوسته بهداشت حرفه ای بدون آزمون شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   چنانچه شما منعی از سوی نظام وظیفه نداشته باشید ، درصورتی که رشته مدنظر در واحد دانشگاهی موردنظر براساس سوابق تحصیلی ارائه شود ، می توانید در مقطع کارشناسی ناپیوسته به تحصیل در رشته مذکور بپردازید.

 22. Avatar

  سلام من کاردانی اموربانکی رو دارم ازدانشگاه غیرانتفاعی.میخواستم بدونم چه رشته هایی رومیتونم برای کارشناسی شرکت کنم؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   شما در مقطع کارشناسی پیوسته مجاز به انتخاب هر کدام از رشته هایی که مدنظر دارید و در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز تمامی رشته ها (به غیر از گروه پزشکی ) می باشید.

 23. Avatar

  سلام
  من کاردانی نرم افزار کامپیوتر رو با موفقیت تموم کردم،ولی مدرکم رو نگرفتم و دانشگاه دیگه اونجا نیست.مدرک دیپلمم دستشون موند،چه کنم؟
  ۲- در دفترچه برای آموزش و دبیری ریاضی گفته:فرهنگیان و پیمانکاران ،من نمیتونم شرکت کنم؟؟

 24. Avatar

  سلام
  مدرک کاردانی معماری دانش پژوهان دارم
  میتونم از اول کنکور بدم یعنی همراه پیش دانشگاهی ها برای دانشگاه دولتی؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ، بله در صورتی که شما دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی مورد تایید وزارت علوم و یا وزارت بهداشت باشید ، مجاز به ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری هستید . پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات تکمیلی دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را مطالعه نمایید .

 25. Avatar

  سلام وقت بخیر.من مدرک کاردانی تربیت بدنی دارم ایا میتونم برای رشته ی کامپیوتر کنکور بدم؟

 26. Avatar

  سلام. با مدرک معادل کاردانی از دانشگاه پیام نور هم میشه توی کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کرد؟ و اینکه جایی شنیدم که اگر مدرک معادل کاردانی داشته باشیم نمیتونیم همون رشته ی قبلی رو برای کاردانی به کارشناسی ادامه بدیم. آیا این حرف درسته؟

  • ایران مشاوره

   با سلام ،
   درصورتی که دارای مدرک کاردانی از دانشگاه مذکور باشید ، منعی جهت شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی نخواهید داشت.لازم به ذکر است چنانچه رشته مدنظر شما ارائه شده باشد ، می توانید به ادامه تحصیل در رشته ی قبلی خود بپردازید.

دریافت مشاوره تخمین رتبه 99