تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی به کارشناسی / ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

تاریخ نام نویسی کنکور کاردانی به کارشناسی 1401
ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

فارغ التحصیلان دوره های کاردانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورت تمایل به ادامه تحصیل می توانند در کنکور کاردانی به کارشناسی یکی از گروه های فنی مهندسی، علوم پزشکی، علوم پایه، کشاورزی، منابع طبیعی و هنر شرکت کنند. رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می شوند و داوطلبانی که تمایل به شرکت در پذیرش هر کدام از این رشته ها دارند، باید در موعد مقرر اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته کنند. در ادامه مطلب، اطلاعاتی را پیرامون نحوه و زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 در اختیار شما قرار می دهیم.

پذیرفته شدگان دوره روزانه کنکور کاردانی به کارشناسی سال 1400، حق ثبت نام و شرکت در آزمون این مقطع برای سال 1401 را ندارند.

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

علاقه مندان به پذیرش در رشته های کاردانی به کارشناسی دانشگاه های سراسری مهر ماه 1401 می توانند در بازه زمانی مقرر که بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور از روز یکشنبه 29 خرداد الی یکشنبه 5 تیر ماه برای نام نویسی اقدام کنند اما با توجه به اتمام این بازه زمانی، مهلت مجددی تا 9 تیر ماه جهت ثبت نام و انتخاب رشته در نظر گرفته شده است. بر همین اساس داوطلبان بایستی به سایت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند. لازم به ذکر است که داوطلبان می توانند در صورت تمایل به صورت همزمان رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی را نیز در فرم انتخاب رشته خود درج کنند. شما می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضویت داشته باشید و جدیدترین اخبار در این زمینه از جمله تمدید مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 را دریافت نمایید.

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

همان طور که می دانید، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته های با کنکور و بدون کنکور این مقطع به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بنابراین پس از مراجعه به این سایت و کسب اطلاع از شرایط تعیین شده، مطابق با راهنمای زیر اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 و تکمیل روند نام نویسی خود نمایید.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org  و انتخاب گزینه “کاردانی به کارشناسی”  از فهرست سمت راست مرحله اول ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1401” مرحله دوم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” و درج اطلاعات خواسته شده و پرداخت هزینه ثبت نام مرحله سوم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسیانتخاب  سریال ثبت نام پذیرش دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مهر ماه 1401 و فشردن کلید “تایید و ادامه” مرحله چهارم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • پس از انتخاب درگاه بانکی، درگاه بانکی، فشردن کلید “پرداخت” مرحله پنجم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • انتخاب کلید ” تایید و ادامه-گام بعدی” مرحله ششم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • درج سریال کارت اعتباری و شماره همراه خود و انتخاب کادر  “تایید” مرحله هفتم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • در مرحله آخر می بایست پس از تکمیل فرم مربوطه، کد رهگیری را دریافت و یاد داشت نمایید.

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

در بخشی از دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی شرایط و ضوابطی جهت شرکت در آزمون ورودی این مقطع قید شده و همچنین به بیان مقررات پذیرش دانشجو در دوره های روزانه و غیر روزانه دانشگاه های سراسری پرداخته شده است. مجموعه ای از این شرایط که در دو دسته عمومی و اختصاصی قرار می گیرند، در فهرست زیر عنوان شده اند.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام
 • اعتقاد به یکی از ادیان تصریح شده در نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن کینه و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن شهرت در انجام کارهای غیراخلاقی
 • عدم سابقه عضویت در گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی

 • شرکت کنندگان این آزمون باید دارای مدرک کاردانی باشند و این مدرک بایستی حتما مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا وزارت علوم تحقیقات و فناوری قرار بگیرد.
 • داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 1400 شرکت کرده اند و در موسسات غیردولتی، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد و مجازی قبول شده اند، (در صورت نبود مشکل نظام وظیفه برای متقاضیان آقا) می توانند در آزمون سال 1401 شرکت کنند و پس از پذیرش در یکی از رشته های انتخابی، از رشته قبلی خود انصراف دهند.
 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کاردانی به کارشناسی سال 1400 در صورت ثبت نام در آزمون سال 1401، فقط مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه های نوبت دوم، غیرانتفاعی و… می باشند و نمی توانند از رشته های دانشگاه روزانه انتخاب کنند.
 • افرادی که در یکی از رشته های گروه علوم پزشکی قبول شده اند، پس از فارغ التحصیلی باید برابر با طول مدت تحصیل تعهدی منوط بر خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه نمایند.
 • دانشجویان آقا اگر سال آخر مقطع کاردانی باشند، می توانند در رابطه با موضوع خدمت سربازی از معافیت تحصیلی برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی استفاده کنند.
 • چنانچه در هر کدام از مراحل ثبت نام و حتی پس از پذیرفته شدن در آزمون، مشخص گردد که داوطلب دارای شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام نبوده است، از ادامه انجام مراحل و تحصیل داوطلب جلوگیری به عمل می آید.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

مطالعه شیوه نامه ثبت نام در این پذیرش یکی از مهم ترین اقداماتی است که داوطلبان باید پیش از نام نویسی انجام دهند. این فایل به طور معمول همزمان با آغاز مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد. بنابراین متقاضیان می بایست با مراجعه به سایت مذکور و یا از طریق لینک موجود در جدول زیر به این دفترچه دسترسی یابند.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

(جهت در یافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

داوطلبانی که در این آزمون ثبت نام کرده اند، می بایست در موعد مقرر نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 خود اقدام نموده و برای حضور در جلسه آزمون آماده شوند. یکی از اقداماتی که به کسب آمادگی بیشتر جهت شرکت در این رقابت کمک می کند، مطالعه دقیق منابع کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 می باشد که برای آشنایی با این منابع، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 چه زمانی انجام می شود؟

داوطلبان می توانند تا 9 تیر ماه در این فراخوان ثبت نام نمایند.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 اقدام کرد؟

نام نویسی و انتخاب رشته این مقطع به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

3- آیا پذیرفته شدگان دوره های روزانه کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 می توانند در آزمون سال 1401 شرکت کنند؟

بله، اما این افراد تنها مجاز به انتخاب رشته های غیر روزانه می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲۴۲ نظر

 1. سلام وقت بخیر
  من کاردانی بازیگری دارم.ایا میتونم در انتخاب رشته بصورت همزمان هم حسابداری (از گروه انسانی)و هم گرافیک(از گروه هنر) را انتخاب کنم؟

 2. سلام. من کاردانی رشته ی فناوری اطلاعات فنی خوندم. آیا امکانش هست که برای کارشناسی معماری فنی رو بخونم یا فقط میشه کد رشته ی خودم رو در دفترچه بزنم؟

 3. سلام خسته نباشید ، ببخشید من اگه بخام با دیپلم انسانی برای کاردانی فنی حرفه ای رشته حسابداری رو انتخاب کنم میتونم کاردانی پیوسته رو انتخاب کنم ؟ یا حتما باید کاردانی پیوسته باشه

 4. سلام ، خسته نباشید ، من دیپلم انسانی دارم میتونم برای کاردانی فنی حرفه ای رشته حسابداری شرکت کنم ؟

 5. سوال دیگه این هست ک تاریخ ثبت نام کاردانی به کارشناسی ۲۹/۳/۱۴۰۱شروع میشه ایا میتونم ازمون کاردانی به کارشناسی، ازمون بدم.؟

 6. سلام.من مدرک کاردانی گرافیک دارم و میخام برای کنکور رشته حسابداری مقطع کارشناسی شرکت کنم ایا امکانش هست؟؟؟

 7. سلام وقت بخیر اگر در کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ دوره روزانه قبول شده باشیم ولی ثبت نام نکرده باشیم میتونیم امسال دوباره برای دوره روزانه شرکت کنیم؟

 8. سلام من فارغ‌التحصیل رشته فوریت هستم ولی هنوز تسویه نکردم و مدرک نگرفتم میتونم تو کنکور ۱۴۰۱شرکت کنم

 9. سلام من ورودی بهمن ۱۳۹۹ هستم و بهمن ۱۴۰۱ تموم میکنم اگر من امسال برا کنکور کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنم روزانه ورودی بهمن قبول بشم ولی موفق به دریافت مدرک نشم آیا میتونم سال بعدش روزانه انتخاب کنم‌

  • با سلام، مطابق با دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۰، در صورتی که تا تاریخ ۳۱ بهمن ماه، موفق به دریافت مدرک کاردانی خود نشوید، محرومیتی نداشته و مجدد برای ورودی مهر سال آینده می توانید اقدام نمایید.

 10. سلام ‌
  ببخشید من رشتم‌ معماری آیا در زمان ثبت نام میتونم رشتم به رشته عمران تغییر بدم؟؟

 11. سلام من۰۵.۰۳.۱۴۰۱ خدمت سربازی ایم تموم میشه میتونم بدون ایست خدمت کاردانی به کارشناسی دانشگاه دولتی شرکت کنم؟

  • با سلام و وقت بخیر، با توجه به اینکه ثبت نام مقطع کاردانی در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ آغاز خواهد شد، نیازی به استفاده از قانون ایست خدمت نخواهید داشت.

 12. سلام. من یه سوال داشتم. من کاردانی مهندسی مدیریت پروژه دارم. اگه کنکور کاردانی به کارشناسی بخوام بدم میتونم رشته کامپیوتر رو انتخاب کنم؟

  • با سلام، منعی بابت تغییر رشته ی ذکر شده نداشته و ضمنا آزمونی برای این مقطع برگزار نخواهد شد و پذیرش صرفا براساس سوابق تحصیلی می باشد.

 13. سلام.من سال ۱۴۰۰ روزانه قبول شدم ولی ب دلیل مغایرت معدل لغو قبولی شدم.امسال میتونم باز شرکت کنم و روزانه انتخاب‌کنم؟؟

 14. سلام وقت بخیر
  کنکورکاردانی به کارشناسی رشته معماری سال۱۴۰۱ بر اساس کنکور هست یا سوابق تحصیلی؟

 15. سلام
  من ترم آخر کاردانی کامپیوتر دانشگاه آزاد هستم.
  پذیرش فقط بر اساس سوابق تحصیلی هست و یا میتونم کنکور بدم و رشته خودم قبول بشم؟

 16. سلام وقت بخیر من تیر ماه ۱۴۰۱ مدرک کاردانی حسابداری پیوسته را از دانشگاه فنی حرفه ای دریافت میکنم الا میتوانم در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنم

 17. سلام وقت بخیر ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی رشته کامپیوتر درسال ۱۰۴۱ برحسب سوابق یا آزمون؟

 18. سلام وقت بخیر، ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی تربیت بدنی بر حسب سوابق تحصیلی در چه تاریخی است؟

  • با سلام و وقت بخیر، مطابق با آخرین اطلاعیه ها، زمان ثبت نام مقطع کاردانی به کارشناسی، از تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ تا ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ می باشد.

 19. سلام ،بنده کاردانی را در رشته حسابداری دانشگاه علمی کاربردی گذرانده ام الان می خوام بدونم میتوانم دانشگاه فرهنگیان با رشته مربوط به آموزش و ابتدایی را بخوانم با تشکر.

 20. سلام وقت تون بخیر من ایمنی کار وحفاظت فنی خوندم علمی کاربردی میتونم کنکور ایمنی صنعتی بدم و دولتی قبول بشم در حال حاضر هم یه ترم دیگه دارم

 21. سلام وقت بخیر من دانشگا آزاد کاردانی تربیت بدنی خوندم حالا میتونم برای کارشناسی کنکور بدم و دولتی قبول بشم همین رشته تربیت بدنی رو؟؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره