تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی به کارشناسی / ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

نام نویسی آزمون کاردانی به کارشناسی 1400
ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

فارغ التحصیلان دوره های کاردانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورت تمایل به ادامه تحصیل می توانند در کنکور کاردانی به کارشناسی یکی از گروه های فنی مهندسی، علوم پزشکی، علوم پایه، کشاورزی، منابع طبیعی و هنر شرکت کنند. رشته های مقطع کاردانی به کارشناسی به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می شوند و داوطلبانی که تمایلی به شرکت در کنکور ندارند، می توانند بدون نیاز به ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی، برای نام نویسی در لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی اقدام کنند.

برای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بایستی به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نمایید و ضمن ثبت نام، رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی را دانلود کرده و از تمامی شرایط مربوط به این آزمون اطلاع یابند. این متقاضیان باید هنگام تکمیل مراحل ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی، انتخاب رشته خود را نیز انجام دهند. طبق اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور، زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 از تاریخ 23 تا 30 خرداد ماه 1400 در نظر گرفته شده است.

همچنین سازمان سنجش معمولا برای داوطلبانی که از فرصت نام نویسی در آزمون کاردانی به کارشناسی بازمانده اند، زمانی تحت عنوان مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی در نظر  می گیرد تا بتوانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته خود اقدام کنند که این زمان تا تاریخ 4 تیر ماه 1400 تعیین شده است.

لازم به ذکر است داوطلبانی که در آزمون فوق ثبت نام می کنند، می توانند در زمان مقرر علاوه بر انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی، رشته های بدون آزمون را نیز انتخاب نمایند اما متقاضیانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام نکنند، فقط مجاز به انتخاب رشته های بدون آزمون خواهند بود.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

لیست رشته های بدون کنکور و با کنکور کاردانی به کارشناسی در دفترچه راهنمای ثبت نام قرار دارد و داوطلبان برای اطلاع از این که رشته مورد نظر آن ها در کدام یک از واحدهای دانشگاهی ارائه شده است، می توانند دفترچه را به دقت مطالعه کنند.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود سری اول اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

داوطلبان باید قبل از اقدام به ثبت نام، از طریق لینک قرار داده شده در سایت سازمان سنجش، هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 را واریز کنند. این هزینه شامل دو بخش است و داوطلب باید یک کارت اعتباری اصلی خریداری نماید و در صورت تمایل به ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه های غیرانتفاعی، کارت اعتباری جداگانه ای نیز برای آن تهیه کند.

به دلیل عدم انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام نمی توان درمورد هزینه دقیق نام نویسی اظهار نظر نمود اما این مبلغ در سال 99 برابر با 46 هزار تومان به علاوه 600 تومان هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه بوده و داوطلبان برای انتخاب رشته دانشگاه غیرانتفاعی نیز مستلزم پرداخت 9 هزار و 300 تومان، مازاد بر هزینه مذکور بودند که انتظار داریم هر یک از این مبالغ در سال 1400، با کمی افزایش همراه باشند. توجه داشته باشید که هزینه نام نویسی در موعد مقرر به صورت اینترنتی و از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب قابل پرداخت خواهد بود.

شرایط ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 1400

داوطلبانی که می خواهند در آزمون مذکور شرکت کنند می بایست دارای شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 باشند که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام
 • اعتقاد به یکی از ادیان تصریح شده در نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن کینه و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن شهرت در انجام کارهای غیراخلاقی
 • عدم سابقه عضویت در گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی

 • شرکت کنندگان کنکور کاردانی به کارشناسی باید دارای مدرک کاردانی باشند و این مدرک بایستی حتما مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا وزارت علوم تحقیقات و فناوری قرار بگیرد.
 • داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 99 شرکت کرده اند و در موسسات غیردولتی، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد و مجازی قبول شده اند، اگر مشکل نظام وظیفه (برای متقاضیان آقا) نداشته باشند، می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی 1400 شرکت کنند و پس از پذیرش در یکی از رشته های انتخابی، از رشته قبلی خود انصراف دهند.
 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کاردانی به کارشناسی سال 99 در صورت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 1400، فقط مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه های نوبت دوم، غیرانتفاعی و… می باشند و نمی توانند از رشته های دانشگاه روزانه انتخاب کنند.
 • پذیرفته شدگان گروه علوم پزشکی پس از فارغ التحصیلی باید برابر با طول مدت تحصیل، تعهدی منوط بر تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه نمایند.
 • دانشجویان آقا اگر سال آخر مقطع کاردانی باشند، می توانند در رابطه با موضوع خدمت سربازی از معافیت تحصیلی برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی استفاده کنند.
 • چنانچه در هر کدام از مراحل ثبت نام و حتی پس از پذیرفته شدن در آزمون، مشخص گردد که داوطلب دارای شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام نبوده است، از ادامه انجام مراحل و تحصیل داوطلب جلوگیری به عمل می آید.

همان طور که اشاره شد پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی به کارشناسی به دو صورت با آزمون و بدون آزمون اجرا می گردد که ثبت نام داوطلبان در روش بدون آزمون آن بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل فوق دیپلم (کاردانی) می باشد و در واقع برای تحصیل در رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 نیازی به شرکت در آزمون نیست. اگر در هیچ یک از رشته های انتخابی خود پذیرفته نشدید، می توانید در صورت برگزاری دوره تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 شانس خود را برای تحصیل در مقطع دکتری به طور مجدد امتحان کنید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی 1400 را دارند، تا چه زمانی می توانند برای ثبت نام خود اقدام کنند؟

این دسته از داوطلبان می توانند تا تاریخ 4 تیر ماه 1400 روند ثبت نام خود را طی نمایند.

2- آیا داوطلبان آزمون کارشناسی ناپیوسته با داوطلبان کنکور سراسری، در آزمونی یکسان شرکت می کنند؟

خیر، این دو گروه از داوطلبان به صورت جداگانه در آزمون های مجزا حضور می یابند.

3- در حال تحصیل در یکی از دانشگاه های غیر روزانه هستم. آیا اجازه شرکت در آزمون سال جاری را دارم؟

بله، می توانید در آزمون پیش رو شرکت کنید و پس از قبولی، در صورت تمایل انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قبلی نهایی سازید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷۶ نظر

 1. سلام من کاردانی به کارشناسی معماری ثبت نام کردم زیر فرمی که پرینت گرفتم نوشته نیازی به شرکت در آزمون نیست الان باید چیکار کنم؟چه زمانی مشخص میشه که من قبول شدم یا نه

 2. سلام خسته نباشید من تاریخ ثبت نام رو نمیدونستم الان امدم ببینم دیدم وقتش گذشته الان چیکار باید بکنم؟
  دیگه نمیتونم ثبت نام کنم؟؟؟

  • با سلام و درود، جهت ثبت نام در مقطع کاردانی به کارشناسی می بایست درخواست خود را در سیستم پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور به ثبت برسانید.

 3. با سلام تشکر
  ببخشید رشته من( برق )بدون ازمون هست ایا الون باید ثبتنام کنم یا الون فقط ثبتنام رشته های با ازمون هست تشکر

  • با سلام، در صورتی که پذیرش رشته شما بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد، باید نسبت به انتخاب رشته اقدام کنید.

 4. سلام
  زمان دقیق انتشار دفترچه کی هست ؟؟ الان میتونیم ثبت نام کنیم ولی هنوز دفترچه منتشر نشده!!!

  • با سلام و وقت بخیر، ثبت نام از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ شروع خواهد شد. در حال حاضر لینک دفترچه راهنمای ثبت نام فعال نشده است.

 5. سلام، وقت بخیر، امروز ۲۳ خرداد هست ، اما توی سایت سنجش هنوز هیچ خبری از ثبت نام نیست، در صورتی که شروع ثبت نام رو زده از ۲۳ خرداد

 6. سلام من رشته کاردانی صنایع شیمیایی هستم میخواستم بدونم آیا می تونم داخل انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی رشته ام رو به کامپیوتر تغییر بدم.

 7. سلام
  امکانش هست تو انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی مثلا هم گرافیک بزنیم هم معماری
  در کل حداکثر چند تا رشته رو میشه انتخاب کرد
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • با سلام و وقت بخیر، شما می توانیدحداکثر ۵۰ کد رشته محل انتخاب نمایید و تنها مجاز به انتخاب رشته از یک مجموعه می باشید.

 8. سلام من دانشجوی ترم ۸ دانشگاه دولتی هستم و تا شهریور فارغ التحصیل میشم
  کنکور۱۴۰۰ ثبت نام کردم ولی انصراف ندادم میخواستم بپرسم مشکلی ایجاد میکنه

 9. با سلام. من فارغ التحصیل رشته مدارک پزشکی هستم. چند سال ثبت نام میکنم. اما قبول نمیشم. به نظرتون علتش چی میتونه باشه؟؟؟؟

  • با سلام و درود، پذیرش بر اساس معدل و ظرفیت دانشگاه بوده و تعداد افرادی که معدل بالاتری دارند نسبت به شما بیشتر بوده و باعث عدم قبولی شما می شود.

 10. با سلام من فارغ التحصیل سال ۸۳ کاردانی بهداشت عمومی از دانشگاه سراسری هستم . دو سال طرح رو بعد از اتمام تحصیل نگذروندم . ایا میتونم امسال در ازمون سراسری کارشناسی ناپیوسته بهداشت عمومی شرکت کنم؟؟لطفا راهنمایی بفرمایید .سپاس

  • با سلام، شما می توانید پس از مشخص شدن وضعیت طرح خود، اقدام به ثبت نام در مقطع کارشناسی پیوسته رشته مهندسی باغبانی بر اساس سوابق تحصیلی نمایید.

 11. سلام و وقت بخیر. من کاردانی حسابداریی و کارشناسی حسابداری و فوق مدیریت دارم . خواستم بدونم با داشتن مدرک کاردانی حسابداری میشه ازمون کاردانی به کارشناسی زبان انگلیسی شرکت کنم؟؟

  • با سلام و وقت بخیر، محدودیتی جهت تغییر رشته وجود ندارد. لازم به ذکر است مطابق با قوانین نظام وظیفه، آقایانی که دارای کارت پایان خدمت و یا معافیت نیستند، مجاز به تحصیل مجدد نمی باشند.

 12. با سلام،من ترم اخر کاردانی الکترونبک هستم،چه موقع باید برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد اقدام کنم؟ آیا از زمان ثبت نام گذشته یا هنوز وقت هست و میتونم ثبت نام انجام بدم؟ممنون

 13. با سلام و تشکر
  من فوق دیپلم itاز دانشگاه علمی کاربردی دارم می تونم آزمون کاردانی به کارشناسی رشته بهداشت مواد غذایی دانشگاه دولتی انتخاب کنم?

 14. با سلام
  من ۲ سال مدرک کاردانیم رو از دانشگاه آزاد گرفتم امکانش هست در کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ شرکت کنم وارد دانشگاه دولتی بشم؟

 15. سلام وقتتون بخیر ,من کاردانی فناوری اطلاعات دارم می تونم ازمون کاردانی به کارشناسی رشته مهندسی بهداشت محیط دانشگاه آزاد رو انتخاب کنم

 16. سلام وقتتون بخیر ,من کاردانی فناوری اطلاعات دارم می تونم ازمون کاردانی به کارشناسی رشته مهندسی دانشگاه آزاد رو انتخاب کنم

 17. با سلام و خسته نباشید
  بنده ترم چهارم کاردانی هستم میخواستم بدونم برای رشته مهندسی برق بدون کنکور باید چه معدلی را وارد کنم چون معدل کل هنوز معلوم نیست

 18. سلام وقت بخیر یک سوال داشتم کاردانی حقوق ایا میشه کنکور کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنم برای مهندسی هوافضا
  امکان هست ممنون میشم راهنمایم کنید

 19. سلام وقت بخیر، من هنوز مدرک اصلی کاردانیم رو نگرفتم و فقط مدرک موقت بهم دادن، میتونم در آزمون کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ شرکت کنم و با قبولی وارد دانشگاه دولتی و یا آزاد بشم؟ و اینکه رشته گردشگری (جهانگردی) جزو رشته های بدون کنکور است آیا؟
  ممنون میشم پاسخ بدید⁦⁩

  • با سلام و وقت بخیر، در صورتی که تاریخ فارغ التحصیلی شما تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ ثبت شده باشد، محدودیتی جهت شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی نخواهید داشت.

 20. درود و شب خوش. کاردانی گرافیک دارم؛برای اینکه روانشناسی و بخوام بخونم میتونم کاردانی به کارشناسی شرکت کنم؟چند بار سوالم و فرستادم اما جوابی نیومده.میشه لطفا راهنماییم کنید

  • باسلام، به دلیل این که رشته روانشناسی به صورت پیوسته ارائه می شود، امکان تحصیل این رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته وجود ندارد.

 21. درود و شب خوش. کاردانی گرافیک دارم؛برای اینکه روانشناسی و بخوام بخونم میتونم کاردانی به کارشناسی شرکت کنم؟

  • با سلام و درود، رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود. لذا جهت تحصیل در این رشته می بایست در مقطع ثبت نام نمایید.

 22. با سلام،من امسال می خواهم در کنکور کارشناسی ناپیوسته رشته مهندسی برق قدرت شرکت کنم،آیا کنکور برای من با آزمون برگزار می شود؟

  • با سلام، با توجه به اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش رشته برق جزء رشته های ارائه شده پذیرش بدون آزمون و براساس سوابق تحصیلی می باشد.

 23. سلام.بنده ترم ۱۰ کارشناسی پیوسته هستم و تا شهریور ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم.می خواستم بدونم با درنظر گرفتن قوانین دفترچه ۹۹ قسمت وظیفه عمومی کد ۱۲،آیا درحال حاظر با اخذ مدرک معادل از دانشگاه مجاز به شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی خواهم بود یا خیر؟

 24. سلام وقتتون بخیر
  من ترم سه کاردانی کامپیوتر هستم و تا سال ۱۴۰۱ من کاردانی ام تموم میشه آیا میتونم با سوابق تحصیلی توی رشته کارشناسی زبان انگلیسی شرکت کنم

 25. با سلام، طبق تصمیمات جدیدی ک راجب کنکور گرفته شده آیا رشته حسابداری برای مقطع کارشناسی بازهم در رده رشته های با سوابق تحصیلی هستش یا خیر؟

  • با سلام و درود، طبق اطلاعیه ی سازمان سنجش، تمامی رشته های کارشناسی ناپیوسته بجز رشته های پیراپزشکی در سال۱۴۰۰ بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

 26. سلام من مدرک کاردانی گرافیک دادم سال۹۹ هم کنکور دادم هم طبق سوابق تحصیلی شرکت کردم ولی قبول نشدم میتونم بازم شرکت کنم ؟؟؟؟

  • با سلام و درود، به دلیل عدم قبولی در دوره ی روزانه، مجاز به شرکت مجدد می باشید. لازم به ذکر است پذیرش رشته ی مورد نظر در سال ۱۴۰۰ بدون آزمون می باشد.

 27. سلام من دانشجوی ترم ۳ کاردانی گرافیک هستم تا بهمن ۱۴۰۰تحصیلم تموم میشه ایا میتونم توی کنکور ۱۴۰۰شرکت کنم وبرای کاردانی به کارشناسی فقط ورودی بهمن انتخاب کنم یا باید یکسال صبرکنم؟

 28. سلام وقتتون بخیر من دانشجو کاردانی برق هستم و الان ترم اخر هستم ایا میتونم در کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ثبت نام کنم و اگه ثبت نام کنم تا مدرک کاردانیم نیاد میشه دانشگاه ثبت نام کنم

  • با سلام و وقت بخیر، در صورت فارغ التحصیلی تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱، مجاز به شرکت در کنکور کاردانی به کارشناسی ۱۴۰۰ می باشید.

 29. سلام من کاردانی نرم افزار هستم امسال کنکور کاردانی به کارشناسی دارم ایا این رشته هم جزوه رشته های بدون کنکور هست؟
  اگه هست ممنون میشم شرایطشو بگید

 30. سلام ،رشته حسابداری برای مقطع کارشناسی بدون کنکور هستش یا نه؟

 31. با سلام و احترام.
  سال نو بر شما و همکاران گرامی مبارک
  بنده در سال ۱۳۸۹ مدرک کاردانی خود را با معدل ۱۴/۵۰ از دانشگاه غیرانتفاعی کار قزوین در رشته ی اقتصاد و بهره‌ وری اخذ نموده ام. آیا هم اکنون میتوانم در دوره ی روزانه ی کاردانی به کارشناسی ثبت نام نمایم یا خیر؟
  با تشکر

 32. باسلام من ترم چهار کاردانی روزانه هستم رشته مکانیک خودرو می خواستم ببینم رشته ما بدون کنکور هست یا باید کنکور شرکت کنم ؟؟

  • با سلام، مطابق با اطلاعیه ی ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۰، رشته ی مکانیک خودرو بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

 33. سلام وقت بخیر
  ۹۹ کنکور دادم روزانه قبول شدم بخاطر مدرکم که خیلی دیراماده شد نتونستم دانشگاه ثبت نام کنم الان سال بعد که شرط معدل هستش
  روزانه نمیتونم شرکت کنم؟

  • با سلام، خیر، شما برای سال ۱۴۰۰ مجاز به انتخاب رشته های دوره ی روزانه نمی باشید. لازم به ذکر است می توانید ارسال درخواست جهت رفع محرومیت در سایت سازمان سنجش انجام دهید، در صورت موافقت، مجاز به انتخاب می باشید.

 34. سلام‌من مدرک کاردانی رشته کشاورزی الان رشته کشاورزی براساس کنکور کاردانی به کارشناسی یا براساس سوابق تحصیلی

  • با سلام و درود، با توجه به اطلاعیه ی سازمان سنجش، رشته های پیراپزشکی فقط بر اساس آزمون بوده و سایر رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارند.

 35. سلام
  من دانشجوی ترم ۴ کاردان کامپیوتر هستم و تا تیر ماه ۱۴۰۰ مقطع کاردانی من تمام میشود،
  خواستم ببینم باید خرداد ماه۱۴۰۰ باید ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را انجام بدهم؟یا تا خرداد سال آینده (۱۴۰۱)باید صبر کنم؟؟؟

 36. با سلام من دانشجوی ترم اخر نرم افزار در مقطع کاردانی هستم
  طبق اطلاعیه سنجش رشته ما بدون کنکوره سال ۱۴۰۰ میخواستم بدونم ممکنه نزدیک کنکور تجدید نظر کنن و دوباره کنکور برگزار شه یا خیر؟
  یا اگر با سوابق تحصیلیه به چه صورته؟

  • با سلام و وقت بخیر، طبق اخرین اطلاعیه منتشر شده، این رشته جز، رشته های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ( شرط معدل) می باشد.

 37. سلام وقت بخیر من مقطع کاردانی هستم هنوز یه ترم دیگ دارم ایامن میتونم برای کارشناسی ثبتنام کنم؟

 38. سلام وقت بخیر من مدرک کاردانی رشته گردشگری رودارم میخواستم بدونم برای کارشناسی باید ازمون بدم یا براساس سوابق تحصیلی هست؟؟

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره