تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی

زمان ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 99
ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

فارغ التحصیلان دوره های کاردانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور ، در صورت تمایل به ادامه تحصیل می توانند در کنکور کاردانی به کارشناسی یکی از گروه های فنی مهندسی ، علوم پزشکی ، علوم پایه ، کشاورزی ، منابع طبیعی و هنر شرکت کنند. رشته های مقطع کاردانی به کارشناسی به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می شود و داوطلبانی که تمایلی به شرکت در کنکور ندارند ، می توانند همزمان با ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ، برای نام نویسی در رشته های بدون آزمون اقدام کنند.

برای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بایستی به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و ضمن ثبت نام ، رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99  از 14 اردیبهشت آغاز و تا 20 اردیبهشت ماه می باشد. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org ، دفترچه ثبت نام کاردانی به کارشناسی را دانلود کرده و از تمامی شرایط مربوط به آزمون اطلاع یابند. داوطلبان آزمون کاردانی به کارشناسی باید هنگام انجام ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی ، انتخاب رشته خود را نیز انجام دهند. لازم به ذکر است داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام می کنند می توانند علاوه بر انتخاب رشته های با آزمون ، رشته های بدون آزمون را نیز انتخاب کنند ولی داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی ثبت نام نکنند ، فقط مجاز به انتخاب رشته های بدون آزمون خواهند بود که برای این کار بایستی کارت اعتباری دانشگاه مورد نظر را خریداری نمایند و در انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99 موسسه های غیرانتفاعی شرکت کنند.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99

لیست رشته های بدون کنکور و با کنکور ، کاردانی به کارشناسی در دفترچه راهنمای ثبت نام قرار دارد و داوطلبان برای اطلاع از اینکه رشته مورد علاقشان در کدام واحد دانشگاهی ارائه شده است ، می توانند دفترچه را به دقت مطالعه کنند.

دفترچه راهنمای ثبت نام دوره های کاردانی به کارشناسی 98

 

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 98

(به محض انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 ، لینک فوق به روز رسانی می شود.)

 

 

دفترچه اصلاحات آزمون کاردانی به کارشناسی 98

 

هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99

داوطلبان باید قبل از اقدام به ثبت نام ، از طریق لینک قرار داده شده در سایت سنجشهزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 را واریز کنند. هزینه ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی شامل دو بخش است و داوطلب باید یک کارت اعتباری اصلی به مبلغ 34 هزار تومان خریداری نماید و در صورت تمایل به ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه های غیرانتفاعی ، باید یک کارت اعتباری جداگانه به مبلغ 6/900 تومان تهیه کند. همچنین در صورت تمایل به دریافت پیامک اطلاع رسانی ، می بایست مبلغ 600 تومان واریز نماید. پرداخت هزینه ثبت نام منحصرا به صورت اینترنتی و توسط کارت های بانکی عضو شبکه شتاب انجام می شود و کارت بانکی باید دارای رمز دوم باشد.

شرایط ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی 99

داوطلبانی که می خواهند در آزمون کاردانی به کارشناسی 98 ثبت نام کنند باید دارای شرایطی باشند که در این بخش به  شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی در این آزمون خواهیم پرداخت.

شرایط عمومی ثبت نام کاردانی به کارشناسی
 • اعتقاد به دین اسلام
 • اعتقاد به یکی از ادیان تصریح شده در نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن کینه و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن شهرت در انجام کارهای غیراخلاقی
 • عدم سابقه عضویت در گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی

 • شرکت کنندگان کنکور کاردانی به کارشناسی باید دارای مدرک کاردانی باشند و این مدرک بایستی حتما مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و یا وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد.
 • داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 97 شرکت کرده اند و در موسسات غیر دولتی ، نوبت دوم ( شبانه ) ، غیرانتفاعی ، دانشگاه آزاد و مجازی قبول شده اند اگر مشکل نظام وظیفه ( برای متقاضیان آقا ) نداشته باشند ، می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی 98 شرکت کنند و پس از پذیرش در یکی از رشته های انتخابی ، از رشته ی قبلی خود انصراف دهند.
 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کاردانی به کارشناسی سال 97 ، در صورت ثبت نام آزمون کاردانی به کارشناسی سال 98 ، فقط مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه های نوبت دوم ، غیر انتفاعی و … می باشند و نمی توانند از رشته های دانشگاه روزانه انتخاب کنند.
 • پذیرفته شدگان گروه آموزش پزشکی پس از فارغ التحصیلی باید برابر با طول مدت تحصیل ، تعهدی منوط بر تعهد خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بدهند.
 • دانشجویان آقا اگر سال آخر مقطع کاردانی باشند می توانند در رابطه با موضوع خدمت سربازی از معافیت تحصیلی برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی استفاده کنند.

داوطلبانی که می خواهند در آزمون کاردانی به کارشناسی 98 شرکت کنند هنگام انتخاب رشته مجاز خواهند بود که حداکثر در 16 رشته امتحانی انتخاب رشته کنند. پذیرش دانشجو در  50 رشته تحصیلی بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل فوق دیپلم ( کاردانی ) می باشند و برای تحصیل در رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی  نیازی به شرکت در آزمون نیست. اگر در هیچ یک از رشته های انتخابی خود پذیرفته نشدید می توانید در تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی به کارشناسی 99 شرکت کنید و با انتخاب رشته و دانشگاه مورد علاقه شانس خود را برای پذیرش در آن امتحان کنید.

 

سوالات متداول

1- داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی را دارند ، چه زمانی می توانند برای ثبت نام خود اقدام کنند؟

معمولا هفته سوم اردیبهشت ماه ، به عنوان بازه ثبت نامی این افراد در نظر گرفته می شود.

2- آیا داوطلبان آزمون کارشناسی ناپیوسته با داوطلبان کنکور سراسری ، در آزمونی یکسان ، شرکت می کنند؟

خیر ، این دو گروه از داوطلبان به صورت جداگانه در آزمون های مجزا حضور می یابند.

3- در حال تحصیل در یکی از دانشگاه های غیر روزانه هستم. آیا اجازه شرکت در آزمون سال جاری را دارم؟

بله ، می توانید در آزمون پیش رو شرکت کنید و پس از قبولی ، در صورت تمایل انصراف خود را از دانشگاه محل تحصیل قبلی ، نهایی سازید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99