خانه کاردانی به کارشناسی ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402

تاریخ نام نویسی کنکور کاردانی به کارشناسی 1402
ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402

فارغ التحصیلان دوره های کاردانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورت تمایل به ادامه تحصیل می توانند در کنکور کاردانی به کارشناسی یکی از گروه های فنی مهندسی، علوم پزشکی، علوم پایه، کشاورزی، منابع طبیعی و هنر شرکت کنند. رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته به دو صورت با کنکور و بدون کنکور ارائه می شوند و داوطلبانی که تمایل به شرکت در پذیرش هر کدام از این رشته ها دارند، باید در موعد مقرر اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته کنند. در ادامه مطلب، اطلاعاتی را پیرامون نحوه و زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 در اختیار شما قرار می دهیم.

ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی از 28 خرداد ماه تا 4 تیر ماه 1402 قابل انجام می باشد.

زمان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402

علاقه مندان به پذیرش در رشته های کاردانی به کارشناسی دانشگاه های سراسری مهر ماه 1402 می توانند در بازه زمانی مقرر که از طریق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد، برای ثبت نام به سایت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی مراجعه کنند. لازم به ذکر می باشد که تاریخ انجام فرآیند مربوطه از روز 28 خرداد ماه لغایت 4 تیر ماه 1402 در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است که داوطلبان می توانند در صورت تمایل به صورت همزمان رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 را نیز در فرم انتخاب رشته خود درج کنند. شما می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضویت داشته باشید و جدیدترین اخبار در این زمینه از جمله تمدید مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 را دریافت نمایید.

نحوه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402

همان طور که می دانید، فرآیند ثبت نام و انتخاب رشته های با کنکور و بدون کنکور این مقطع به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بنابراین پس از مراجعه به این سایت و کسب اطلاع از شرایط تعیین شده، مطابق با راهنمای زیر اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 و تکمیل روند نام نویسی خود نمایید.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org  و انتخاب گزینه “کاردانی به کارشناسی”  از فهرست سمت راست مرحله اول ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام و انتخاب رشته دوره های کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1402” مرحله دوم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” و درج اطلاعات خواسته شده و پرداخت هزینه ثبت نام مرحله سوم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسیانتخاب  سریال ثبت نام پذیرش دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مهر ماه 1402 و فشردن کلید “تایید و ادامه” مرحله چهارم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • پس از انتخاب درگاه بانکی، درگاه بانکی، فشردن کلید “پرداخت” مرحله پنجم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • انتخاب کلید ” تایید و ادامه-گام بعدی” مرحله ششم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • درج سریال کارت اعتباری و شماره همراه خود و انتخاب کادر  “تایید” مرحله هفتم ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی
 • در مرحله آخر می بایست پس از تکمیل فرم مربوطه، کد رهگیری را دریافت و یاد داشت نمایید.

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402

در بخشی از دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 شرایط و ضوابطی جهت شرکت در آزمون ورودی این مقطع قید شده و همچنین به بیان مقررات پذیرش دانشجو در دوره های روزانه و غیر روزانه دانشگاه های سراسری پرداخته شده است. مجموعه ای از این شرایط که در دو دسته عمومی و اختصاصی قرار می گیرند، در فهرست زیر عنوان شده اند.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به دین اسلام
 • اعتقاد به یکی از ادیان تصریح شده در نظام جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن کینه و دشمنی با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • دارا بودن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن شهرت در انجام کارهای غیراخلاقی
 • عدم سابقه عضویت در گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران

شرایط اختصاصی

 • شرکت کنندگان این آزمون باید دارای مدرک کاردانی باشند و این مدرک بایستی حتما مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا وزارت علوم تحقیقات و فناوری قرار بگیرد.
 • داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 1401 شرکت کرده اند و در موسسات غیردولتی، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد و مجازی قبول شده اند، (در صورت نبود مشکل نظام وظیفه برای متقاضیان آقا) می توانند در آزمون سال 1402 شرکت کنند و پس از پذیرش در یکی از رشته های انتخابی، از رشته قبلی خود انصراف دهند.
 • پذیرفته شدگان دوره های روزانه آزمون کاردانی به کارشناسی سال 1401 در صورت ثبت نام در آزمون سال 1402، فقط مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه های نوبت دوم، غیرانتفاعی و… می باشند و نمی توانند از رشته های دانشگاه روزانه انتخاب کنند.
 • افرادی که در یکی از رشته های گروه علوم پزشکی قبول شده اند، پس از فارغ التحصیلی باید برابر با طول مدت تحصیل تعهدی منوط بر خدمت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه نمایند.
 • دانشجویان آقا اگر سال آخر مقطع کاردانی باشند، می توانند در رابطه با موضوع خدمت سربازی از معافیت تحصیلی برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی استفاده کنند.
 • چنانچه در هر کدام از مراحل ثبت نام و حتی پس از پذیرفته شدن در آزمون، مشخص گردد که داوطلب دارای شرایط ذکر شده در دفترچه ثبت نام نبوده است، از ادامه انجام مراحل و تحصیل داوطلب جلوگیری به عمل می آید.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402

مطالعه شیوه نامه ثبت نام در این پذیرش یکی از مهم ترین اقداماتی است که داوطلبان باید پیش از نام نویسی انجام دهند. این فایل به طور معمول همزمان با آغاز مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد. بنابراین متقاضیان می بایست با مراجعه به سایت مذکور و یا از طریق لینک موجود در جدول زیر به این دفترچه دسترسی یابند. مطالعه این دفترچه جهت آشنایی با آزمون برای داوطلبان ورورد به مقطع کارشناسی ناپیوسته در نظر گرفته شده است.

دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1401

(جهت در یافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

داوطلبانی که در این آزمون ثبت نام کرده اند، می بایست در موعد مقرر نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 خود اقدام نموده و برای حضور در جلسه آزمون آماده شوند. یکی از اقداماتی که به کسب آمادگی بیشتر جهت شرکت در این رقابت کمک می کند، مطالعه دقیق منابع کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 می باشد که برای آشنایی با این منابع، می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 چه زمانی انجام می شود؟

داوطلبان می توانند از تاریخ 28 خرداد الی 4 تیر ماه در این فراخوان ثبت نام نمایند.

2- از چه طریقی می توان نسبت به ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1402 اقدام کرد؟

نام نویسی و انتخاب رشته این مقطع به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- آیا پذیرفته شدگان دوره های روزانه کنکور کاردانی به کارشناسی 1401 می توانند در آزمون سال 1402 شرکت کنند؟

بله، این افراد می توانند برای شرکت در دوره های روزانه نیز فرآیند انتخاب رشته را به انجام برسانند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸۴ نظر
 1. سلام .من کاردانی پیوسته الکترونیک رو چند روزه تموم کردم و برای ثبت نام برای کارشناسی کی باید اقدام کنم و آیا من کنکور دارم؟

 2. سلام و درود واقعا خسته نباشید ، خیلی کامل و عالی توضیحات لازم رو ارائه کردید . فقط یه سوال داشتم ، من کاردانی رشته آموزش ابتدایی رو گرفتم ، میتونم برای رشته مدیریت بازرگانی کنکور بدم و دانشگاه روزانه برم ؟ امکانش هست؟ و منابعش از چی هست؟ ممنون

  • با سلام بله ، هیچ منعی برای تحصیل در دانشگاه روزانه نخواهید داشت. رشته ذکر شده بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

 3. سلام.من رشته کاردانی رشته الکتروتکینک هستم.ایا رشته من کنکور داره؟چه موقعی باید ثبت نام کنم؟
  الان هم برای تکمیل ظرفیت بهمن ماه ثبت نام کنم؟?

  • با سلام بله ، رشته الکتروتکنیک جز رشته های با کنکور محسوب می شود و شما در بازه ۱۴۰۲/۴/۱۸ الی ۱۴۰۲/۴/۲۵ ثبت نام خود را برای کنکور انجام می دهید و کنکور در تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳ برگزار می شود. اگر مدنظر شما ورود از بهمن ماه می باشد منعی برای ثبت نام نخواهید داشت.

 4. سلام خسته نباشید من کاردانی پیوسته معماری ترم سوم هستم میتونم الان برای کارشناسی ناپیوسته ثبت نام کنم تا اخر خرداد ۱۴۰۲کاردانی رو تموم میکنم

  • با سلام ثبت نام حال حاضر برای ورودی بهمن ماه می باشد و شما باید در بازه ۱۴۰۲/۳/۲۸ الی ۱۴۰۲/۴/۴ ثبت نام خود را انجام دهید.

 5. محمد علی احمدی

  سلام خسته نباشید
  من دانشجوی کاردانی مکانیک هستم در حال حاضر برای کارشناسی من کنکور ندارم دسته؟
  برای انتخاب دانشگاه دولتی باید دفتر چه پر کنم در تاریخ اول تیر درسته ؟
  برای رفتن به داشگاه ازاد باید چه اقدامی انجام بدم لطفا راهنمایی کنید ؟

  • با سلام، بله، رشته شما در مقطع کارشناسی ناپیوسته کنکور ندارد همچنین برای دانشگاه های دولتی نیز باید در زمان مشخص شده از سمت سازمان سنجش انتخاب رشته نمایید برای دانشگاه های آزاد نیز می بایست از طریق سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته نمایید.

 6. سلام وقتتون بخیر من ‌دانشگاه دولتی با سوابق تحصیلی کاردانی به کارشناسی قبول شدم الان برای ادامه باید ثبت نام کنم باز ؟ اخه اینجا زده کاردانی به کارشناسی ناپیوسته من پیوسته ام

نمایش دیدگاه های بیشتر
دریافت مشاوره