تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / سامانه و سایت / دریافت رمز عبور پادا

دریافت رمز عبور پادا

دریافت رمز عبور پادا
دریافت رمز عبور پادا

در راستای ارائه خدمات الکترونیک و گسترش روز افزون دنیای ارتباطات، وزارت آموزش و پرورش کشور اقدام به راه اندازی سامانه هایی چون پادا و سیدا نموده است. هدف اصلی از راه اندازی سامانه پادا مشاهده و دریافت کارنامه اینترنتی دانش آموزان، بدون نیاز به مراجعه حضوری به مدارس می باشد. دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی پس از دریافت نام کاریری و رمز عبور خود در سامانه پادا می توانند، از تمامی خدمات الکترونیکی این سامانه همچون مشاهده و دریافت اینترنتی کارنامه دانش آموزان، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی و ثبت نام مدارس شاهد استفاده نمایند. در ادامه قصد داریم به بررسی نحوه دریافت و بازیابی رمز عبور سامانه پادا بپردازیم پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

برای ورود به سامانه پادا ابتدا می بایست، رمز عبور و نام کاربری دانش آموزان توسط مدیر مدارس و با استفاده از سامانه دانش آموزی سیدا دریافت شود.

نحوه دریافت رمز عبور سامانه پادا

سامانه پادا، سامانه پرونده الکترونیکی دانش آموزان به نشانی اینترنتی pada.medu.ir می باشد. برای ورود به این سامانه و ثبت نام از طریق آن ابتدا می بایست رمز عبور و نام کاربری دانش آموزان توسط مدیر مدارس و با استفاده از سامانه دانش آموزی سیدا دریافت شود. بنابراین دانش آموزان از طریق مراجعه حضوری به مدارس خود می توانند نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور این سامانه اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که پس از ورود به سامانه پادا امکان بهرمندی از خدماتی چون پیش ثبت نام، ثبت نام دانش آموزان جدید الورود، ثبت نام پایه اول مدارس شاهد، مشاهده کارنامه، دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی و بازیابی کلمه عبور فراهم می باشد. مدیران مدارس جهت دریافت رمز عبور پادا از طریق سامانه سیدا می توانند مراحل عنوان شده را به ترتیب راهنمای زیر دنبال نمایند.

  • ابتدا به سامانه دانش آموزی سیدا به نشانی اینترنتی sida.medu.ir مراجعه نموده و پس از درج نام کاربری، کلمه عبور و کد امنیتی کلید “ورود کاربران” را بفشارید.
  • از منوی سمت راستدر صفحه پورتال شخصی خود، بر روی گزینه “مدیریت کاربران” کلیک کنید.
  • حال در لیست نمایش داده شده گزینه “انتصاب و دسترسی” را انتخاب نموده و سپس آیکون “کلمه عبور دانش آموزان” را بفشارید.
  • اکنون پس از انتخاب کلاس مربوطه و مشاهده اسامی دانش آموزان، بر روی گزینه “انتخاب” کلیک نمایید.
  • در جدول نمایش داده شده در مقابل اسامی هر یک از دانش آموزان، رمز عبور ورود به سامانه پادا قابل مشاهده خواهد بود.

چگونه می توان رمز عبور سامانه پادا را بازیابی نمود؟

همان طور که پیش تر نیز بیان شد، از جمله خدمات دیگر سامانه پادا امکان بازیابی رمز عبور در صورت فراموشی است. متقاضیان برای بازیابی رمز عبور سامانه پادا، می بایست به صورت زیر عمل کنند:

  •  مراجعه به سایت پادا به نشانی pada.medu.ir و کلیک بر روی گزینه “بازیابی کلمه عبور”

مرحله اول بازیابی رمز عبور در سامانه پادا

  • وارد کردن کد ملی و کد امنیتی در کادرهای مربوطه و کلیک بر روی گزینه “ثبت”

مرحله دوم بازیابی رمز عبور در سامانه پادا

با توجه به موارد بیان شده، ذکر این نکته نیز الزامی است که تمامی مراحل فوق جهت دریافت رمز عبور دانش آموزان برای ورود به سامانه پادا قابل اجرا می گردد. همچنین شایان ذکر است که امکان دسترسی به کارنامه تحصیلی دانش آموزان علاوه بر استفاده از سامانه پادا، از طریق ورود به پورتال شخصی در سامانه همگام نیز فراهم می باشد.

 

سوالات متداول

1- دانش آموزان جهت دریافت رمز عبور سامانه پادا از چه طریقی می بایست اقدام نمایند؟

برای ورود به سامانه پادا ابتدا باید رمز عبور و نام کاربری دانش آموزان توسط مدیر مدارس و با استفاده از سامانه دانش آموزی سیدا دریافت شود.

2- چگونه می توان رمز عبور سامانه پادا را بازیابی کرد؟

بازیابی رمز عبور این سامانه از طریق سامانه دانش آموزی سیدا و با استفاده از مراحل عنوان شده در متن مقاله امکان پذیر می باشد.

3- آیا امکان دریافت کارنامه اینترنتی دانش آموزان از طریق سامانه پادا امکان پذیر است؟

بله، امکان دسترسی به کارنامه تحصیلی دانش آموزان علاوه بر استفاده از سامانه پادا، از طریق ورود به پورتال شخصی در سامانه همگام نیز فراهم می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره