دوشنبه , ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

راهنمای دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 99
دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

برای دریافت آخرین اخبار در زمینه ثبت نام کنکور 99 و اطلاعیه های سازمان سنجش در خصوص کنکور سراسری می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره و یا پیج اینستاگرام ایران مشاوره عضو شوید.

هر ساله با نزدیک شدن به زمان ثبت نام کنکور سراسری برای بسیاری از داوطلبانی که قصد ثبت نام در کنکور را دارند سوالاتی در خصوص کد سوابق تحصیلی مطرح می شود که پاسخ آن ها را از ما می خواهند. در ابتدا لازم است بدانید که منظور از سوابق تحصیلی چیست؟ منظور از سوابق تحصیلی ، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد و دارا بودن کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی از جمله شرایط شرکت در کنکور سراسری است. البته با توجه به حذف مقطع پیش دانشگاهی در نظام آموزشی جدید ، داوطلبان این دوره فقط شاهد تاثیر معدل دیپلم خود در کنکور سراسری خواهند بود. بنابراین داوطلبان در صورت نداشتن کد سوابق تحصیلی امکان ثبت نام در کنکور سراسری را نخواهند داشت. اما نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 99 به چه صورت خواهد بود؟ برای دریافت پاسخ این سوال پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را دنبال کنید.

متقاضیان می توانند از طریق “سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری” ، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایند.

منظور از سوابق تحصیلی در کنکور 99 چیست؟

داوطلبان رشته های علوم انسانی و ریاضی فیزیک می توانند در کنکور تجربی شرکت کنند و بالعکس. اما داوطلبان رشته علوم انسانی که دروسی مانند فیزیک ، شیمی و زیست را نخوانده اند و هم چنین داوطلبان رشته تجربی که دروسی از جمله فلسفه ، منطق و جغرافیا را پشت سر نگذاشته اند ، این دروس جزء سوابق تحصیلی شان محسوب نخواهد شد. بنابراین منظور از سوابق تحصیلی در قانون تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکور سراسری ، نمره هر یک از دروس مرتبط می باشد. لازم است بدانید که فقط نمرات امتحاناتی که به صورت نهایی و سراسری برگزار شده اند ، جزو سوابق تحصیلی محسوب می شوند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاثیر معدل در کنکور می توانید با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید تا شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی کنند.

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی 99

داوطلبان کنکور سراسری 99 برای دریافت کد سوابق تحصیلی خود باید به سایت جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور به نشانی dipcode.medu.ir مراجعه کنند و با وارد کردن اطلاعات شخصی خود نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی مطابق با راهنمای تصویری زیر اقدام نمایند.

 • پس از ورود به سایت dipcode.medu.ir ، صفحه زیر برایتان نمایش داده می شود که بایستی بر روی لینک “مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی” کلیک کنید.

مرحله اول دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

 

 • اطلاعات مورد نیاز از جمله کد دانش آموزی ، کد منطقه ، کد مقطع و تاریخ تولد را در بخش های تعیین شده ثبت کرده و پس از وارد نمودن کد امنیتی موجود در صفحه ، کلید “ورود” را بفشارید.

مرحله دوم دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

 

توجه داشته باشید که کد دانش آموزی هر داوطلب ، بر روی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی درج شده است. شایان ذکر است در صورت فعال بودن لینک ثبت نام کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش ، شما می توانید پس از مراجعه به سایت این سازمان به نشانی sanjesh.org و گزینه “سراسری” ، روی لینک نام نویسی کنکور کلیک کرده و با ورود به بخش “دریافت کد سوابق تحصیلی” ، به سامانه جمع آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی آموزش و پرورش هدایت شوید. هم چنین می توانید جهت دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی کنکور سراسری ، از طریق سایت مذکور اقدام نمایید.

چه داوطلبانی مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 99 نمی باشند؟

آن دسته از داوطلبانی که دارای هر یک از شرایط زیر می باشند ، مشمول “طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری و دانشگاه آزاد” نبوده و بدیهی است که اطلاعات آن ها در سامانه مربوطه ، به ثبت نرسیده است.

فارغ التحصیلان دوره متوسطه

 • داوطلبانی که مدرک تحصیلی خود را قبل از سال 84 دریافت کرده اند.
 • فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش و هم چنین فارغ التحصیلان رشته های غیر نظری نیز مشمول تاثیر سوابق تحصیلی نمی باشند.
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم تطبیقی از مدارس غیر ایرانی خارج از کشور نیز دارای کد سوابق تحصیلی نبوده و مشمول این قانون نمی شوند.
 • متقاضیانی که فارغ التحصیل نظام ترمی واحدی نظام قدیم آموزش متوسطه می باشند.

فارغ التحصیلان دوره پیش دانشگاهی

 • فارغ التحصیلان مدرک پیش دانشگاهی که مدرک خود را قبل از سال 91 اخذ نموده اند ، مشمول این طرح نبوده و اطلاعات آن ها نیز از طریق سایت مذکور در دسترس نمی باشد.

توجه داشته باشید که داوطلبان برای تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری نیازمند کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی ، کد منطقه دیپلم و پیش دانشگاهی ، کد بخش محل تولد و … می باشند و در صورتی که هر یک از اطلاعات فوق به درستی در فرم نام نویسی به ثبت نرسند ، ثبت نام داوطلب ناقص باقی خواهد ماند. شما کاربران گرامی می توانید برای اطلاع از نحوه ثبت نام کنکور سراسری و مشاهده راهنمای تصویری آن ، روی لینک فوق کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا تمامی داوطلبان شرکت در کنکور سراسری مشمول اعمال سوابق تحصیلی می شوند؟

خیر ، تنها داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال 84 و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 به بعد اخذ نموده اند ، مشمول اعمال سوابق تحصیلی می شوند.

2- چگونه می توانم کد سوابق تحصیلی خود را دریافت نمایم؟

با مراجعه به سایت dipcode.medu.ir و وارد نمودن اطلاعاتی همچون کد دانش آموزی ، کد مقطع ، کد منطقه و تاریخ تولد ، می توانید به کد سوابق تحصیلی خود دسترسی پیدا کنید.

3- جهت دریافت کد سوابق تحصیلی ، به کد دانش آموزی دیپلم و پیش دانشگاهی نیاز دارم. چگونه برای دریافت این کدها اقدام کنم؟

کد دانش آموزی دیپلم و پیش دانشگاهی داوطلبان به ترتیب بر روی کارنامه دیپلم و پیش دانشگاهی آن ها درج شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ نظر

 1. Avatar

  سلام من الان ۲۰ام مرداد ماه هستم کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی رو نگرفتم الانم واسه انتخاب رشته ازم کد سوابق تحصیلی پیشدانشگاهی رو میخواد چیکار کنم ؟؟؟

 2. Avatar

  سلام ،خسته نباشید…من امروز وارد سایت شدم تا کد سوابق پیش دانشگاهیم رو دریافت کنم اما با وجود اطلاعات درستی ک وارد میکنم کدی برای من نمیاد و مینویسه ک یکی از اطلاعات اشتباهه میشه کمکم کنید.

  • Avatar

   با سلام چند بار تلاش کنید و در صورت عدم نتیجه گیری به اموزش پرورش محل تحصیل خود مراجعه نمایید

 3. Avatar

  سلام..امسال کنکور دارم و پیش دانشگاهی هستم کی میتونم کد سوابق تحصیلی چهارم وارد کنم؟

  • Avatar

   سلام شما میتوانید در تاریخ ۱۷ تیرماه کد سوابق تحصیلی خود را از سایت مربوط مشاهده کنید و از تاریخ ۱۷ تیرماه تا ۲۰تیرماه فرصت دارید اطلاعات خود را در سایت سنجش وارد کنید

  • Avatar

   سلام
   برای منم سوابق تحصیلی پیش رو ثبت نکردن مشکلی وجود نداره؟؟ بعد کنکور دادن باید ثبتش کنم؟

  • ایران مشاوره

   سلام شما میتوانید به سه روش اطلاعات خود را ویرایش کنید: ۱- از طریق سایت ویرایش انجام شود ۲- به باجه های رفع نقص مراجعه کنید ۳- نامه به سایت سازمان سنجش بزنید.

 4. Avatar

  سلام خسته نباشید من رشتم کامپیوتره میخواستم بپرسم با رشته های فنی میشه وارد دانشگاه فوهنگیان شد؟ برا کنکور ۹۷ چون نظام عوض شده ممکنه با این رشتهه بتونم وارد شم؟

 5. Avatar

  سلام من قصد شرکت در کنکور ۹۷ دارم متولد دی ۷۱ هستم با این شرایط سنی میتونم تربیت معلم قبول شم

  • Avatar

   سلام. شرط سنی برای ورود به دانشگاه های فرهنگیان نهایتا تا ۲۲ سال هستش + شرایط دیگه، اما متاسفانه شما شرط سنی لازم رو ندارید مگر اینکه از راه های دیگه وارد کار تدریس بشید. موفق باشید.

 6. Avatar

  سلام خسته نباشید من امسال کنکور دارم و همین شهریورم رفتم امتحان زیست دادم اما نمرم نه و نیم میشه
  احتمالا دانشگاه دولتی قبول میشم سوالم اینه با توجه به نمره ای ک میگیرم میتونم برم دانشگاه یا خیر و ایا تبصره جدیدی برا کسایی که در پیش دانشگاهی تو شهرطور قبول نمیشن هم اومده یا نه با تشکر

 7. Avatar

  سلام خسته نباشىد…. ببخشىد ىه سوال داشتم ازتون… اگه من بنا به دلاىلى کد سوابق تحصىلى دوره پىش دانشگاهى رو درىافت نکرده باشم چه مشکلى برام تو انتخاب رشته به وجود مىاد؟ امکان داره اصلا نتونم انتخاب رشته کنم؟

دریافت مشاوره تخمین رتبه 99