خانه کاردانی فنی و حرفه ای دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲

دفترچه نام نویسی بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای
دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲

متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org فرآیند نام نویسی خود را در نیمسال دوم (ورودی مهر ماه یا بهمن) انجام دهند. بنابراین داوطلبان باید در تاریخ اعلام شده از سوی سازمان مذکور، نسبت دریافت دفترچه راهنمای مربوطه اقدام نموده و پس از اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای و همچنین کسب سایر اطلاعات لازم، فرآیند نام نویسی و ثبت کد رشته محل های مورد نظر خود را به صورت اینترنتی به انجام برسانند.

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ نیمسال بهمن هنوز منتشر نشده است اما انتظار می رود در هفته اول دی ماه منتشر شود.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1402

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای دربرگیرنده اطلاعاتی همچون لیست رشته های ارائه شده، شرایط پذیرش و نکاتی از این قبیل می باشد. رشته های ارائه شده برای این ترم به همراه فرم تقاضانامه ثبت نام داوطلبان منتشر می شود. لذا متقاضیان می بایست دفترچه ثبت نام را که در بردارنده کلیه ضوابط و نکات مربوط به انتخاب رشته و پذیرش دانشجویان می باشد، مورد مطالعه قرار دهند و سپس کدرشته های مورد علاقه خود را از میان رشته های اعلام شده برگزینند. این دفترچه برای نیمسال بهمن پذیرش بدون کنکور ۱۴۰۲ هنوز منتشر نشده است. جهت اطلاع از زمان انتشار دفترچه و جزییات بیشتر می توانید در کانال تلگرام ایران مشاوره عضویت یابید.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1402
نیمسال اول (مهرماه)نیمسال دوم (بهمن ماه)
18 تیر 1402احتمالا در هفته اول دی ماه 1402

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1402

همان طور که اشاره شد، همزمان با شروع مهلت ثبت نام،‌ دفترچه راهنمای این فرآیند یا فایل های pdf راهنمای ثبت نام، لیست رشته ها و اصلاحیه های مربوطه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد. همچنین به منظور آسان سازی دسترسی شما به فایل های مذکور، لینک دانلود آن ها را در بخش زیر قرار داده ایم. داوطلبان به منظور ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای می بایست تمامی اطلاعیه های ذکر شده در دفترچه را دانلود و مطالعه نمایند. 

دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای بهمن ماه ۱۴۰۲

تاریخ انتشار :

به زودی فعال می گردد

جزئیات دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲

داوطلبان می بایست قبل از اقدام به نام نویسی در این فرآیند، دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای را مطالعه نمایند تا از شرایط، زمان، هزینه ثبت نام و سایر اطلاعات مربوطه آگاهی یابند. در ادامه مندرجات موجود در دفترچه را نام برده ایم.

 • زمان و نحوه ثبت نام
 • شرایط عمومی و اختصاصی نام نویسی
 • وضعیت نظام وظیفه داوطلبان آقا
 • ظرفیت رشته محل ها
 • لیست رشته های ارائه شده
 • مدارک لازم جهت ثبت نام اینترنتی و حضوری

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1402

از مهم ترین بخش های دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی حرفه ای، می توان به قسمت شرایط آن اشاره کرد. این قسمت شامل دو بخش عمومی و اختصاصی است که داشتن همه آنها از الزامات نام نویسی فرد متقاضی به شمار می آید. لذا در این مرحله به تفکیک هر یک مورد بررسی قرار داده شده است.

شرایط عمومی

 • اعتقاد به یکی از ادیان مطرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
 • التزام به قانون اساسی و احکام اسلامی
 • عدم دشمنی با جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن فساد اخلاقی و اعتیاد به مواد مخدر

شرایط اختصاصی

 • داشتن مدرک تحصیلی در یکی از شاخه های فنی حرفه ای و کار و دانش تا پایان شهریور ماه سال جاری برای کد رشته های انتخابی که مربوط به نیمسال اول است، الزامی می باشد.
 • در صورتی که کد رشته انتخابی مرتبط با نیمسال دوم باشد، داوطلب می بایست مدرک تحصیلی خود را تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-1403 دریافت کند. در غیر این صورت قبولی آن ها ملغی خواهد شد.
 • داشتن یکی از مدارک: دیپلم فنی حرفه ای دوره چهار ساله نظام قدیم، دیپلم نظام آموزشی جدید و یا مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبان دیپلم شاخه نظری نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی
 • برخورداری از توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی یکی از شروط پذیرش خواهد بود.
 • سرباز ها مجاز به تحصیل همزمان با خدمت نخواهند بود

داوطلبان پس از ثبت کدرشته ها می بایست منتظر اعلام نتایج بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای باشند که چنانچه در یکی از دانشگاه ها مورد پذیرش واقع شوند می بایست نسبت به نهایی کردن روند ثبت نام خود با مراجعه حضوری یا به صورت اینترنتی اقدامات لازم را به عمل آورند.

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ نیمسال بهمن چه زمانی منتشر می شود؟

انتظار می رود این دفترچه مطابق با سال گذشته در هفته اول دی ماه منتشر شود.

2- دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ۱۴۰۲ نیمسال بر روی کدام سایت قرار می گیرد؟

این فایل از طریق سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد.

3- در دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای چه مواردی عنوان شده است؟

مندرجات این دفترچه شامل شرایط ثبت نام، ضوابط پذیرش و ظرفیت دانشگاه ها، کد رشته محل ها و تمامی اطلاعات مربوط به ثبت نام متقاضیان می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره