تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دکتری / دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکترا آزاد 99
دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد 99

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

بدون تردید تکمیل ظرفیت یکی از مراحل مهم برای دانشجویان دکتری می باشد چرا که فرصت مجددی است برای داوطلبانی که از کد رشته قبولی خود رضایت ندارند. بنابراین قصد داریم در این مقاله که تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد، برای شما آماده کرده ایم به موضوعاتی همچون زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97، شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری آزاد ، مشاوره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 97 و زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97 بپردازیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و در صورتی که در انتها سوال یا ابهامی برایتان بوجود آمد می توانید با بخش مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید. مشاوران مرکز، آماده پاسخگویی به سوالات شما داوطلبان گرامی هستند.

زمان انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97

لازم است در ابتدا این مطلب مهم را ذکر کنیم که دانشگاه آزاد در سال های گذشته در دو نوبت مهر و آبان اقدام به تکمیل ظرفیت رشته های دارای ظرفیت خود می کرد که در سال 96 برخلاف سال های گذشته تنها در یک نوبت اقدام به تکمیل ظرفیت نمود. فعلا در رابطه با اینکه تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 97 دانشگاه آزاد در دو نوبت انجام خواهد شد یا یک نوبت خبری زمان تکمیل ظرفیت دکتری آزاد منتشر نگردیده است. به محض اعلام، در سایت و کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره، به اطلاعتان خواهیم رساند. در رابطه با زمان آغاز انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد نیز مستحضر باشید که پس از اعلام نتایج انتخاب رشته اولیه یعنی اواخر مهر یا اوایل آبان ماه، آغاز می شود که به محض اعلام زمان دقیق آغاز انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 97، در همین صفحه و کانال تلگرامی به اطلاعتان خواهیم رساند.

مشاوره انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 

قبل از پرداختن به موضوع انتخاب رشته لازم است بدانید که فقط آن دسته از داوطلبانی مجاز به شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 می باشند که در آزمون دکتری سراسری 97 ( به دلیل ادغام آزمون دکتری سراسری و آزاد ) شرکت کرده باشند. پس از انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت دکتری آزاد دارای ظرفیت مجاز به انتخاب 20 رشته محل خواهید بود که به دلیل محدودیت در انتخاب رشته ها می بایست به این نکته توجه داشته باشید که میزان فاصله تراز خودتان با نمره آخرین فرد قبولی، چندان زیاد نباشد. اگر تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 97 بر خلاف سال 96، در دو نوبت انجام شود افرادی که هم در تکمیل ظرفیت مهر و هم بهمن ماه شرکت کرده اند پس از قبولی در تکمیل ظرفیت بهمن، قبولی آن ها در تکمیل ظرفیت مهر ماه لغو خواهد شد و اگر تکمیل ظرفیت همانند سال 96، تنها در یک نوبت ( مهر ماه ) انجام شود و داوطلبی هم در انتخاب رشته اولیه شرکت کرده و هم در تکمیل ظرفیت در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت، قبولی داوطلب در انتخاب رشته اولیه لغو می گردد و می بایست در رشته ای که در تکمیل ظرفیت پذیرفته شده ادامه تحصیل دهد.

جهت دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد کلیک نمایید. 

( به محض انتشار دفترچه، لینک بالا فعال می گردد. )

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد 97

نتایج تکمیل ظرفیت دکتری آزاد ، همچون سال های گذشته در اواخر مهر ماه اعلام می شود و بنا بر اعلام هر دانشگاه، دانشجویان در ورودی مهر یا بهمن می توانند تحصیل خود را در دانشگاه پذیرفته شده آغاز نمایند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که چون داوطلبان آزمون دکتری، علاوه بر آزمون می بایست در مصاحبه نیز شرکت نمایند، بنابراین اخبار مربوط به نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد بهمن ماه را تا مشخص شدن زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری آزاد 97 به منظور شرکت در مصاحبه، دنبال کنید.

سوالات متداول

1- آیا تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد امسال انجام می گیرد؟

بستگی به تعداد ثبت نام کنندگان نهایی دارد.

2- دفترچه تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد شامل چه اطلاعاتی است؟

جزئیات لازم برای انتخاب رشته و تمام کد رشته محل های ارائه شده

3- دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد از چه سایتی قابل دریافت است؟

سایت رسمی دانشگاه آزاد

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099072938

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره