تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400
دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

دانشجویان ممتازی که دارای سهمیه استعداد درخشان کارشناسی ارشد می باشند، برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور ارشد می بایست به سایت دانشگاه مد نظر خود مراجعه کرده و با مطالعه اطلاعیه و فراخوان های منتشر شده از شرایط و مراحل ثبت نام مطلع شوند و سپس به صورت اینترنتی، ثبت نام خود را انجام دهند.

برای اولین بار در سال 99، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که برخی از دانشگاه های سراسری و آزاد تصمیم به تکمیل ظرفیت های خالی که طی فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد پر نشده گرفته اند. مدتی پس از آن، کلیه شرایط و ضوابط، سهمیه ها، تسهیلات، کد رشته های دارای ظرفیت هر دانشگاه و… در قالب یک دفترچه راهنما که مطالعه آن باعث تکمیل اطلاعات متقاضیان خواستار پذیرش بدون کنکور ارشد بر حسب سوابق تحصیلی می شد، بر روی سایت این سازمان قرار گرفت. بنابراین یکی دیگر از راه های ورود به این مقطع، شرکت در فرآیند مذکور می باشد.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

(برای دریافت این فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

مطابق با مندرجات دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور، پذیرفته شدگان نهایی آزمون سال 99 اجازه شرکت در این مرحله از پذیرش در سال 1400 را ندارند.

زمان انتشار دفترچه کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

در صورتی که این پذیرش برای سال جاری تکرار شود، داوطلبان می بایست با دریافت دفترچه راهنمای مربوطه تمامی اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نموده و کد رشته های مورد علاقه خود را یادداشت کنند. این دفترچه در سال گذشته همزمان با شروع مهلت نام نویسی در 25 آذر ماه 99 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشورقرار گرفت. بر همین مبنا پیش بینی می گردد در سال جاری نیز با آغازثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400در اختیار داوطلبان قرار بگیرد. جهت کسب اطلاع از تاریخ دقیق انتشار این دفترچه می توانید درکانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره با ما همراه باشید.

با توجه به این که پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت مذکور انجام می شود، لذا علاقه مندان تحصیل در این دانشگاه نیز می توانند با مطالعه همین دفترچه از ضوابط و لیست رشته محل های ارائه شده مطلع شوند.

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400

همان طور که گفته شد، متقاضیان برای پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد، مستلزم مطالعه دفترچه راهنمای آن می باشند تا با آگاهی کامل نسبت به نام نویسی خود اقدام نموده و در روند ثبت نام خود با مشکل مواجه نشوند. این دفترچه در موعد مقرر از طریق سایت sanjesh.org قابل دریافت می باشد که جهت سهولت دسترسی شما به فایل pdf آن، لینک دانلود این دفترچه را در جدول زیر قرار داده ایم.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99

(برای دریافت این فایل، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400
(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

بهتر است بدانید که پذیرش ارشد بدون کنکور و بر اساس معدل تراز شده مقطع کارشناسی را می توان به نوعی تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد تلقی کرد با این تفاوت که شیوه برگزاری آن نسبت به سال های گذشته، دچار تغییراتی شده است. به عنوان مثال در این فرآیند حتی داوطلبانی که در کنکور ارشد حضور نداشتند نیز می توانستند شرکت نمایند.

بنابراین در صورتی که به هر علتی شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد را ندارید، پیشنهاد می کنیم در جستجوی اخبار مربوط به پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ارشد باشید تا در صورت برگزاری این مرحله از ثبت نام جا نمانید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک های موجود کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- تاریخ انتشار دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 چه زمانی است؟

با توجه به این که معمولا این دفترچه همزمان با زمان ثبت نام منتشر می شود، زمان انتشار آن در حال حاضر مشخص نیست. به محض انتشار اطلاعیه های مربوطه اخبار آن در کانال کارشناسی ارشد ایران مشاوره قرار می گیرد.

2- دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 از چه طریقی قابل دریافت است؟

شما می توانید این دفترچه را از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور و همچنین لینک موجود در این مقاله دانلود نمایید.

3- اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99 شامل چه جزئیاتی می باشد؟

این دفترچه شامل اطلاعاتی از قبیل زمان و نحوه نام نویسی، شرایط و مدارک مورد نیاز، سهمیه ها و دیگر اطلاعات مربوط به آن می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد