تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری آزاد 1401
دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1401

داوطلبانی که قصد شرکت در این آزمون دکتری دانشگاه آزاد را دارند باید از تمام شرایط ثبت نام آزمون دکتری، مدارک ثبت نام، جزئیات ثبت نام و… مطلع باشند. به این منظور هر ساله دفترچه ای تحت عنوان “دفترچه ثبت نام آزمون دکتری” منتشر می شود که برای داوطلبان دانشگاه آزاد و سراسری یکسان است زیرا چند سالی است که فرآیند ثبت نامی آزمون دکتری، برگزاری آزمون و اعلام نتایج اولیه، برای تمامی داوطلبان این مقطع به صورت یکپارچه انجام می گردد اما مراحل بعد از دریافت کارنامه دکتری به صورت جداگانه و متفاوت برای دانشگاه های آزاد و سراسری طی خواهد شد.

داوطلبان می توانند به صورت اینترنتی نسبت به دریافت دفترچه نام نویسی در آزمون دکتری، اقدام کنند. اما چه زمانی و چگونه می توان به آن دسترسی داشت؟

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد یکسان است و از سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان و سایت انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 1400 پیش از شروع ثبت نام در تاریخ 1 آذر ماه منتشر شد و داوطلبان می توانند با مطالعه آن در مهلت ثبت نام که ابتدا از تاریخ 2 تا 9 مهر آذر 99 تعیین گشت و سپس مجددا تا تاریخ 12 آذر ماه تمدید شد، نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام نمایند. علاقه مندانی که قصد تحصیل در دانشگاه آزاد را دارند نیز، باید این دفترچه را دریافت کرده و به دقت مورد مطالعه قرار دهند تا از تمام شرایط و جزئیات مربوط به این آزمون، مطلع شوند.

مسئولیت انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور می باشد. نحوه دریافت دفترچه از طریق سایت مرجع، طبق مراحل زیر است.

 • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شوید و از منوی موجود در سمت راست، گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب کنید.مرحله اول دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد
 • صفحه ای باز می شود که تمام لینک های مربوط به دکتری در آن قابل مشاهده است. اگر در زمان مناسبی اقدام کنید لینک “دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1400” را مشاهده خواهید کرد. به منظور دریافت آن، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.مرحله دوم دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400

با توجه به این که از سال 96 تا کنون آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به صورت هماهنگ و مشترک برگزار می شود، ثبت نام آزمون دکتری سراسری و آزاد نیز به طور همزمان انجام می گیرد. از این رو دفترچه ای که برای دانشگاه های سراسری و آزاد منتشر می شود یکسان است. شما داوطلبان گرامی، جهت ثبت نام در آزمون دکتری می بایست پیش از هرگونه اقدام برای نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری، نسبت به دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری اقدام نمایید.

برای دسترسی به دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری، پس از انتشار، لینک دانلود آن در جدول زیر قرار داده می شود که با کلیک بر روی آن می توانید فایل pdf آن را دریافت کنید.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود اصلاحیه دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک فوق کلیک نمایید.)

محتوای دفترچه ثبت نام آزمون دکتری

از آن جا که مراحل ثبت نام آزمون دکتری از طریق به صورت اینترنتی انجام می گیرد و برخورد مستقیمی بین داوطلبان آزمون با برگزار کننده آن وجود ندارد، طبیعی است که سوالات زیادی برای داوطلبان مطرح باشد. بنابراین دفترچه راهنمای ثبت نام، کمک بسیار خوبی برای این افراد می باشد تا بتوانند پاسخ اکثر سوالات خود را بیابند. به طور کلی محتوا و بخش های مختلف دفترچه ثبت نام آزمون دکتری به شرح زیر می باشد.

 • شرایط عمومی و اختصاصی جهت شرکت در آزمون دکتری
 • جزئیات مربوط به ثبت نام (زمان، مراحل، سایت، هزینه و…)
 • قوانین مربوط به نظام وظیفه
 • مدارک ثبت نام آزمون دکتری 
 • سهمیه های قابل استفاده
 • نحوه پذیرش دانشجو
 • مواد آزمون و ضرایب
 • مجموعه رشته های ارائه شده
 • و…

می توان گفت بخش عمده دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به جداولی از رشته ها و مواد آزمون هر کدام، اختصاص دارد. در واقع مهم ترین قسمت موجود در دفترچه ثبت نام را همین جداول تشکیل می دهند. با دریافت و مطالعه کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری، از تمام جوانب آزمون آن مطلع شده و از بروز هرگونه خطای احتمالی به هنگام ثبت نام آزمون دکتری، جلوگیری کنید. برای اطلاع از شهریه دکتری یا کارت ورود به جلسه آزمون دکتری، می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1400 در چه زمانی منتشر می گردد؟

این دفترچه در تاریخ 1 آذر ماه 99 در دسترس داوطلبان قرار گرفت.

2- دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد از چه طریقی ممکن است؟

شما می توانید با مراجعه به سایت الکترونیکی سازمان سنجش آموزش به نشانی sanjesh.org یا از طریق مقاله فوق، در زمان انتشار آن، به فایل دفترچه دسترسی پیدا نمایید.

3- محتوای دفترچه ثبت نام آزمون دکتری شامل چه اطلاعاتی می باشد؟

این دفترچه شامل اطلاعاتی در زمینه شرایط، مدارک، هزینه ثبت نام و... می باشد که به طور کامل در مقاله ذکر گشته است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری