خانه دکتری دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

زمان و نحوه دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری آزاد 1402
دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402 را دارند باید از تمام شرایط ثبت نام آزمون دکتری 1402 مطلع باشند. به این منظور هر ساله دفترچه ای تحت عنوان “دفترچه ثبت نام آزمون دکتری” منتشر می شود که برای داوطلبان دانشگاه آزاد و سراسری یکسان بوده اما مراحل بعد از دریافت کارنامه دکتری به صورت جداگانه و متفاوت برای دانشگاه های آزاد و سراسری طی خواهد شد. داوطلبان می توانند در زمان مقرر و با مراجعه به سایت سنجش نسبت به دریافت دفترچه نام نویسی در آزمون دکتری دانشگاه های آزاد اقدام کنند.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402

(در هنگام انتشار دفترچه، لینک بالا فعال خواهد شد.)

دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402 اواخر آبان ماه و از طریق سایت سنجش منتشر می شود.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

هنوز زمان دقیقی برای انتشار دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402 اعلام نگردیده اما طبق روال سال های گذشته انتظار می رود که این دفترچه در اواخر آبان ماه سال 1401 منتشر شده و در اختیار عموم قرار گیرد.

همانطور که گفته شد مقطع دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد دارای یک دفترچه ثبت نام یکسان می باشند، لذا تمام کسانی که علاقه مند به ادامه تحصیل در مقطع دکتری می باشند بایستی دفترچه مذکور را دانلود و مطالعه کنند. متقاضیان برای اطلاع از اخبار مربوط به انتشار دفترچه ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد 1402 می توانند با عضویت در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره و یا همین مقاله مطلع شوند.

نحوه دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

دفترچه ثبت نام کنکور دکتری دانشگاه آزاد 1402 از طریق سایت سنجش در زمان مشخصی منتشر خواهد شد که نحوه دسترسی به آن به شرح زیر می باشد:

 • مرحله اول: به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شوید و از منوی موجود در سمت راست گزینه “دکتری تخصصی” را انتخاب کنید.مرحله اول دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد
 • مرحله دوم: صفحه ای باز می شود که تمام لینک های مربوط به دکتری در آن قابل مشاهده است. اگر در زمان مناسبی اقدام کنید لینک “دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1402” را مشاهده خواهید کرد. به منظور دریافت آن، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.مرحله دوم دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

با توجه به این که از سال 96 تا کنون آزمون دکتری دانشگاه آزاد و سراسری به صورت هماهنگ و مشترک برگزار می شود، ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 و آزاد نیز به طور همزمان انجام می گیرد. از این رو دفترچه ای که برای دانشگاه های سراسری و آزاد منتشر می شود یکسان است. داوطلبان گرامی، جهت ثبت نام در آزمون دکتری می بایست پیش از هرگونه اقدام برای نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1402 نسبت به دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 اقدام نمایند.

برای دسترسی به دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402 پس از انتشار، لینک دانلود آن در جدول زیر قرار داده می شود که با کلیک بر روی آن می توان فایل pdf آن را دریافت کرد.

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون دکتری 1402

(در هنگام انتشار دفترچه، لینک بالا فعال خواهد شد.)

محتوای دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

از آن جا که مراحل ثبت نام آزمون دکتری به صورت اینترنتی انجام می گیرد، طبیعی است که سوالات زیادی برای داوطلبان مطرح باشد. بنابراین دفترچه راهنمای ثبت نام کمک بسیار خوبی برای این افراد می باشد تا بتوانند پاسخ اکثر سوالات خود را بیابند. به طور کلی محتوا و بخش های مختلف دفترچه ثبت نام آزمون دکتری به شرح زیر می باشد.

 • شرایط عمومی و اختصاصی جهت شرکت در آزمون دکتری
 • جزئیات مربوط به ثبت نام (زمان، مراحل، سایت، هزینه و…)
 • قوانین مربوط به نظام وظیفه
 • مدارک ثبت نام آزمون دکتری 
 • سهمیه های قابل استفاده
 • نحوه پذیرش دانشجو
 • مواد آزمون و ضرایب
 • مجموعه رشته های ارائه شده
 • و…

می توان گفت بخش عمده دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402 و سراسری به جداولی از رشته ها و مواد آزمون هر کدام اختصاص دارد. داوطلبان باید با دریافت و مطالعه کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دکتری، از تمام جوانب آزمون آن مطلع شده و از بروز هرگونه خطای احتمالی به هنگام ثبت نام آزمون دکتری 1402 جلوگیری کنند.

متقاضیان شرکت در آزمون دکتری 1402 برای اطلاع از شهریه دکتری یا کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 1402 می توانند بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایند.

تغییرات دفترچه ثبت نام 

دفترچه ثبت نام دکتری سال گذشته حاوی تغییراتی نسب به دوره های قبل تر از خود بوده و به همین دلیل امکان تغییراتی در دفترچه ثبت نام کنکور دکتری 1402 نسبت به سال های گذشته نیز وجود دارد که در این صورت موارد تغییر یافته در اینجا ذکر خواهد شد.

نکات ضروری مربوط به دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402

هر ساله دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دارای توضیحات کامل و جامعی در رابطه با شرایط عمومی و اختصاصی، مراحل ثبت نام و تمام نکات لازم می باشد که توجه به برخی از این نکات اهمیت بیشتری دارد. انتظار می رود که این موارد مهم برای دفترچه ثبت نام دکتری 1402 نیز وجود داشته که در زیر موارد مهم آن تشریح خواهد شد:

 • متقاضیان شرکت در آزمون دکتری مجاز به ثبت نام در رشته های مرتبط با رشته مقطع کارشناسی ارشد خود می باشند و در غیر اینصورت امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت.
 • کسانی که در وزارتخانه ها، سازمان ها و نهاد های دولتی شاغل هستند بایستی قبل از ثبت نام در کنکور دکتری، موافقت محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل اخذ نموده و آن را نزد خود نگه دارند.
 • دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع دکتری تخصصی در صورت عدم انصراف تا زمان ثبت نام در کنکور دکتری، اجازه نام نویسی و شرکت مجدد در این آزمون را نخواهند داشت.
 • فارغ التحصیلان و دانشجویان ترم آخر کارشناسی ارشد برای تکمیل ثبت نام خود بایستی فرم مخصوص معدل و تعداد واحدهای گذارنده را تکمیل و ارائه کنند.

 

سوالات متداول

1- دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402 در چه زمانی منتشر می گردد؟

هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار دفترچه ثبت نام دکتری آزاد تعیین نشده اما انتظار می رود اواخر آبان ماه 1401 این دفترچه در اختیار عموم قرار گیرد.

2- دریافت دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402 از چه طریقی ممکن است؟

شما می توانید با مراجعه به سایت الکترونیکی سازمان سنجش آموزش به نشانی sanjesh.org یا از طریق مقاله فوق در زمان انتشار آن به فایل دفترچه دسترسی پیدا نمایید.

3- محتوای دفترچه ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد 1402 شامل چه اطلاعاتی می باشد؟

این دفترچه شامل اطلاعاتی در زمینه شرایط، مدارک، هزینه ثبت نام و... می باشد که به طور کامل در مقاله ذکر شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری