تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099072938 - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد 99
دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

مقطع کارشناسی ارشد و یا فوق لیسانس یک دوره ای از آموزش عالی به شمار می رود که دارا بودن مدرک کارشناسی از شرایط ثبت نام در این کنکور می باشد. در واقع منظور از کارشناسی ارشد ناپیوسته این است که دانشجویان پس از مقطع کارشناسی و دریافت مدرک خود اقدام به ادامه تحصیل می نمایند. داوطلبان به منظور اطلاع از تمام جزئیات ثبت نام و برگزاری کنکور کارشناسی ارشد می توانند دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون را که در ادامه مطلب قرار داده شده است ، دریافت نمایند.

علاقمندان به شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 99 علاوه بر مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام ، حتما اصلاحات دفترچه ثبت نام را که توسط سازمان سنجش منتشر شده است و در ادامه مطلب نیز گنجانده شده ، مورد مطالعه قرار دهند.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

در سال های گذشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد جدا از هم برگزار می شد و برای ثبت نام هر یک از دانشگاه ها نیز دفترچه ثبت نام جداگانه ای با عنوان دفترچه ثبت نام ارشد آزاد 99 و دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 99 سراسری منتشر می شد ولی از سال 96 تاکنون با ادغام کنکور این دو دانشگاه ، دفترچه ثبت نام مشترکی منتشر می شود و متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری ، آزاد ، غیر انتفاعی ، پیام نور و … باید با دریافت این دفترچه و اطلاع از تمام شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 99 ، برای ثبت نام خود اقدام کنند. برای دریافت دفترچه می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 98

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

(به محض انتشار دفترچه ، لینک فعال می شود.)

اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد 99

سازمان سنجش آموزش کشور ، اسامی دانشگاه ها و لیست رشته هایی که با تغییرات همراه بوده اند را در قالب دفترچه اصلاحات ثبت نام منتشر میکند که داوطلبان بر اساس آن می توانند نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند. در آزمون کارشناسی ارشد سال 98 نیز تغییراتی از قبیل ایجاد رشته جدید ، پذیرش دانشگاه جدید ، حذف رشته و اصلاح در نام رشته اتفاق افتاد که در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

نوع اصلاح ردیف کد رشته نام رشته توضیحات
ایجاد رشته 1 1116 – مجموعه فلسفه فلسفه و حکمت اسلامی در این رشته علاوه بر پذیرش دانشجو از مجموعه امتحانی 1113 ، از مجموعه امتحانی 1116(با کد ضریب یک) نیز توسط دانشگاه شهید مطهری ، پذیرش دانشجو انجام می گیرد.
2 1126 – مجموعه حقوق فقه و حقوق خصوصی در این رشته علاوه بر پذیرش دانشجو از مجموعه امتحانی 1112 ، از مجموعه امتحانی 1126(با کد ضریب یک) نیز توسط دانشگاه شهید مطهری ، پذیرش دانشجو انجام می گیرد.
3 1126 – مجموعه حقوق فقه و حقوق خانواده
4 1126 – مجموعه حقوق فقه و حقوق جزا در این رشته علاوه بر پذیرش دانشجو از مجموعه امتحانی 1112 ، از مجموعه امتحانی 1126(با کد ضریب سه) نیز توسط دانشگاه شهید مطهری ، پذیرش دانشجو انجام می گیرد.
پذیرش دانشگاه جدید 5 1126 – مجموعه حقوق معارف اسلامی و حقوق گرایش حقوق خانواده در رشته (معارف اسلامی و حقوق ، گرایش حقوق خانواده) علاوه بر دانشگاه امام صادق (ع) ، پذیرش دانشجو در دانشگاه ارومیه نیز انجام خواهد گرفت.
حذف رشته 6 1126 – مجموعه حقوق معارف اسلامی و حقوق گرایش حقوق عمومی این رشته از رشته های مجموعه حقوق حذف شده و پذیرش دانشجو در آن صورت نمی گیرد.
اصلاح نام گرایش 7 1251 – مجموعه مهندسی برق مهندسی پزشکی گرایش مهندسی ورزش نام صحیح گرایش: “مهندسی پزشکی گرایش ورزش”
8 1263 – مهندسی نقشه برداری مهندسی نقشه برداری گرایش اطلاعات مکانی (GIS) نام صحیح گرایش: “مهندسی نقشه برداری گرایش اطلاعات مکانی”

زمان و سایت انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 99

 ثبت نام کارشناسی ارشد سال 99 از در آذر ماه 98 انجام می گیرد. 2 الی 3 روز قبل از آغاز ثبت نام آزمون ، دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر خواهد شد تا داوطلبان با مطالعه آن ، از مدارک مورد نیاز اطلاع داشته باشند و با فراهم نمودن آن ها تا زمان ثبت نام ، مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند. ثبت نام مجدد و  ویرایش ثبت نام کارشناسی ارشد  از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بنابراین کلیه داوطلبان بایستی جهت انجام ثبت نام و دریافت دفترچه به پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. داوطلبان پس از دریافت دفترچه و اطلاع از تمام جزئیات آن ، می توانند با واریز هزینه به سایت سنجش مراحل ثبت نام خود را آغاز کنند.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد شامل چه مواردی می باشد؟

بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد بدون اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام اقدام به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری می کنند و در برخی موارد سبب ایجاد اشتباهاتی در زمان ثبت نام می شوند. به همین دلیل توصیه می شود دفترچه راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه کنید تا از تمام جزئیات و برگزاری کنکور کارشناسی ارشد اطلاع یابید.

به منظور کاهش خطا در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد ، یک نمونه فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام در انتهای دفترچه قرار داده شده است که داوطلبان می توانند با مطالعه آن ، از مدارک و اطلاعات مورد نیاز آگاهی یابند. علاوه بر آن داوطلبانی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی هستند می توانند فرم مخصوص میانگین تعداد واحد های گذرانده شده برای دانشجویان سال آخر را در دفترچه مشاهده نمایند. همچنین مواردی مانند شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام ، شرایط مربوط به وضعیت نظام وظیقه آقایان ، مدارک مورد نیاز جهث ثبت نام و … در داخل دفترچه قرار داده شده است.

پس از ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد اطلاع از رشته های کارشناسی ارشد 99 برای داوطلبان بسیار مهم است تا با اطلاع از رتبه مورد نیاز برای پذیرش در این رشته ها ، برنامه ریزی مناسبی برای مطالعه انجام دهند. رشته های تحصیلی تمام دانشگاه های روزانه ، غیرانتفاعی ، پیام نور و … در دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 قرار داده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام
  در ازمون کنکور ارشد ۹۷ شرکت کردم و رابطه با کارت کنکور اینطور نوشته بود:داوطلبانی که در دو کدرشته امتحانی متقاضی شده‌اند باید دو کارت شرکت در جلسه آزمون دریافت کنند.
  میخواستم بدونم منظور اینکه کارت کنکور سراسری و آزاد جدا از هم دیگه اس؟یا..

  و اینکه دفترچه کنکور و آزاد و سراسری بعد از کنکور کمنتشر میشه؟

  • ایران مشاوره

   باسلام منظور این است که کسانی که دردو رشته (اصلی و شناور) شرکت کرده اند باید برای هرکدام کارت ورود به جلسه دریافت کنند و دفترچه معمولا حدودیک تا دوهفته بعد از آمدن نتیجه ی اولیه روی سایت قرار میگیرد.

نتایج نهایی کنکور دریافت مشاوره