تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد 1400
دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

مقطع کارشناسی ارشد و یا فوق لیسانس یک دوره ای از آموزش عالی به شمار می رود که دارا بودن مدرک کارشناسی از شرایط ثبت نام در این کنکور می باشد. در واقع منظور از کارشناسی ارشد ناپیوسته این است که دانشجویان پس از مقطع کارشناسی و دریافت مدرک خود اقدام به ادامه تحصیل می نمایند. داوطلبان به منظور اطلاع از تمام جزئیات ثبت نام و برگزاری کنکور کارشناسی ارشد می توانند دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون را که در ادامه مطلب قرار داده شده است، دریافت نمایند و پس از آن از طریق سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد، اقدام به ثبت نام نمایند.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1400

(جهت دانلود، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

متقاضیان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، پس از مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام کنکور ارشد، می توانند نسبت به نام نویسی خود در زمان معین شده و در سایت سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.

دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

در سال های گذشته کنکور کارشناسی ارشد سراسری و آزاد جدا از هم برگزار می شد و برای ثبت نام هر یک از دانشگاه ها نیز دفترچه ثبت نام جداگانه ای با عنوان دفترچه ثبت نام ارشد آزاد و دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری منتشر می شد ولی از سال 96 تاکنون با ادغام کنکور این دو دانشگاه، دفترچه ثبت نام مشترکی منتشر می شود و متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری، آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور و… باید با دریافت این دفترچه و اطلاع از تمام شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد 1400، برای ثبت نام خود اقدام کنند. این دفترچه در تاریخ 16 آذر ماه 99 بر روی سایت سنجش به نشانی sanjesh.org قرار داده شد که به منظور تسهیل روند دریافت دفترچه مذکور، لینک مربوطه در جدول زیر قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 1400

(جهت دانلود، بر روی لینک فوق کلیک کنید.)

اصلاحیه دفترچه

 1. در مجموعه امتحانی 1110، رشته “زبان شناسی رایانشی” با ردیف رشته 4 و کد ضریب 1 اضافه شد.
 2. در مجموعه امتحانی 1111، در ردیف رشته 3، رشته “علوم قرآنی (برنامه درسی خاص)” صرفا توسط “دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب” پذیرش می شود.
 3. در مجموعه امتحانی 1128، در بخش عنوان دروس امتحانی، نام درس دوم از “واژگان و حروف کانچی” به “واژگان و حروف کانجی” اصلاح شد.
 4. در مجموعه امتحانی 1131،  نام رشته گرایش “مطالعات جهان گرایش مطالعات شبه قاره هند” به “مطالعات جهان گرایش مطالعات هند” اصلاح شد.
 5.  در مجموعه امتحانی 1204، ردیف رشته “مواد، انرژی و تکنولوژی کوانتومی” از 2 به 8 اصلاح شد.

سایت انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری 1400

 ثبت نام کارشناسی ارشد سال 1400، در بازه زمانی 16 تا 23 آذر ماه 99 انجام می گیرد. همزمان با آغاز ثبت نام آزمون، دفترچه راهنمای ثبت نام منتشر شد تا داوطلبان با مطالعه آن، از مدارک مورد نیاز اطلاع داشته باشند و با فراهم نمودن آن ها تا زمان ثبت نام، مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند. ثبت نام مجدد و ویرایش ثبت نام کارشناسی ارشد از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. بنابراین کلیه داوطلبان بایستی جهت انجام ثبت نام و دریافت دفترچه به پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایند. داوطلبان پس از دریافت دفترچه و اطلاع از تمام جزئیات آن، می توانند با واریز هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد به سایت سنجش آموزش کشور، مراحل ثبت نام خود را آغاز کنند.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد شامل چه مواردی می باشد؟

بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد، بدون اطلاع از شرایط و ضوابط ثبت نام، اقدام به ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد سراسری می کنند و این عمل در برخی موارد سبب ایجاد اشتباهاتی در زمان ثبت نام می شود. به همین دلیل توصیه می شود دفترچه راهنمای ثبت نام را به دقت مطالعه کنید تا از تمام جزئیات و برگزاری کنکور کارشناسی ارشد اطلاع یابید.

به منظور کاهش خطا در زمان ثبت نام کارشناسی ارشد، یک نمونه فرم پیش نویس تقاضانامه ثبت نام در انتهای دفترچه قرار داده شده است که داوطلبان می توانند با مطالعه آن، از مدارک و اطلاعات مورد نیاز آگاهی یابند. علاوه بر آن داوطلبانی که دانشجوی سال آخر مقطع کارشناسی هستند، می توانند فرم مخصوص میانگین تعداد واحد های گذرانده شده برای دانشجویان سال آخر را در دفترچه مشاهده نمایند. همچنین مواردی مانند شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام، شرایط مربوط به وضعیت نظام وظیقه آقایان، مدارک مورد نیاز جهث ثبت نام و… در داخل دفترچه قرار داده شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید روی لینک مشاوره تحصیلی کارشناسی ارشد، کلیک نمایید.

پس از ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ارشد اطلاع از رشته های کارشناسی ارشد 1400 برای داوطلبان بسیار مهم است تا با اطلاع از رتبه مورد نیاز برای پذیرش در این رشته ها، برنامه ریزی مناسبی برای مطالعه انجام دهند. رشته های تحصیلی تمام دانشگاه های روزانه، غیرانتفاعی، پیام نور و… در دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد قرار داده شده است. شما می توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر، بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه آزمون کارشناسی ارشد چه زمانی منتشر می شود؟

دفترچه مذکور همزمان با شروع فرآیند نام نویسی کنکور کارشناسی ارشد یعنی 16 آذر ماه 99 منتشر شد.

2- محتویات دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد را چه مواردی تشکیل می دهند؟

تمامی جزئیات لازم برای ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد مانند شرایط ثبت نام، مدارک مورد نیاز، لیست رشته های امتحانی و... در این دفترچه راهنما ذکر شده است.

3- چگونه می توان به دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دسترسی داشت؟

این دفترچه را می توان پس از انتشار از مقاله فوق، دانلود و مطالعه کرد اما سایت اصلی منتشر کننده آن سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ نظر

 1. سلام من کارشناسی جغرافیا دارم میتونم ارشد باغبانی یا اموزش ابتدایی کنکور بدمممنون

 2. سلام ، شبتون بخیر ، یه سوال داشتم ، من فارغ التحصل کارشناسی رشته ی مدیریت جهانگردی دانشگاه سمنان هستم، آیا میتوتم برای کنکور کارشناسی ارشد آموزش ابتدایی بخونم ؟؟؟

 3. باسلام‌میخوام بدونم‌ ظرفیت رشته ی متالورژی تو کارشناسی ارشده چقده و چ دانشگاههای ارشد رو متالورژی رو ارائه میدن با تشکر

 4. سلام،من لیسانس مهندسی مواد و متالورژی دارم،
  می خواستم بپرسم برای ارشد چه رشته ها و گرایش هایی غیر از گرایش های مواد میتونم بخونم???

  • با سلام و درود، به دلیل تحصیل در وزارت علوم تغییر رشته مانعی نداشته و مجاز به شرکت در آزمون اکثر رشته ها می باشید.

 5. سلام من کارشناسی رشته گیاهپزشکی هستم امکان تحصیل در رشته کامپیوتر گرایش IT یا روانشناسی وجود دارد؟؟

  جایی نوشته بود اشخاصی که رشته اصلیشون جزو رشته شناور است نمیتوانددر رشته های دیگر ثبت نام کند

  • با سلام، محدودیتی برای شرکت کردن شما در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته های ذکر شده وجود ندارد.

 6. سلام راستش من گیج شدم و نیاز ب کمک پارم من لیسانس و فوق لیسانس اقتصاد دارم. امسال میخوام کنکور ارشد زبان المانی شرکت کنم. با توجه به جدول رسته های شناور ک رشته زبان المانی در اون قید نشده؛؛ ایا امکانش رو دارم ک کنکور ارشد آلمانی بدم؟

  • با سلام، مجموعه زبان آلمانی، از مجموعه های اصلی می باشد. شما می توانید اقدام به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد برای این رشته نمایید.

 7. با سلام بنده کارشناس پرستاری هستم
  خواستم بپرسم ارشد روانشناسی بالینی مرتبط با رشته پرستاری هست یا خیر
  و اینکه کدام رشته روانشناسی مرتبط با کارشناسی پرستاری میباشد

  • با سلام و درود، با توجه به شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کارشناسی ارشد وزارت علوم در سال ۱۳۹۹، محدودیتی جهت شرکت در مجموعه امتحانی روانشناسی با مدرک کارشناسی غیر مرتبط وجود ندارد.

 8. آیا از رشته‌ی انسانی مثل حقوق یا روان‌شناسی، می‌توان در ارشد هوش مصنوعی ثبت نام کرد؟

 9. سلام.
  من کارشناسی رشته آمار خوندم.میخوام برا ارشد تربیت بدنی بخونم امکانش هست؟

  • با سلام. با توجه به قوانین مصوب وزارت علوم، شما با هر رشته ای مجاز به شرکت درآزمون سراسری ارشد رشته ی مورد علاقه ی خود می باشید.

 10. باسلام
  بنده (کارشناسی هوشبری(در گروه پیراپزشکی )دارم
  لذا میخواستم ببینم امکان ادامه تحصیل در رشته های ارشد علوم سیاسی ویا جامعه شناسی را دارم؟
  باتوجه به شرایطم کدام رشته را پیشنهاد میکنید
  پیشاپیش ازراهنماییتون ممنونم

  • با سلام.
   شما می توانید در کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم شرکت کرده و رشته های علوم سیاسی یا جامعه شناسی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید ؛ انتخاب شما برای رشته های کارشناسی ارشد می تواند بر اساس نوع بازار کار ، هدف و علاقه باشد.

 11. سلام
  در ازمون کنکور ارشد ۹۷ شرکت کردم و رابطه با کارت کنکور اینطور نوشته بود:داوطلبانی که در دو کدرشته امتحانی متقاضی شده‌اند باید دو کارت شرکت در جلسه آزمون دریافت کنند.
  میخواستم بدونم منظور اینکه کارت کنکور سراسری و آزاد جدا از هم دیگه اس؟یا..

  و اینکه دفترچه کنکور و آزاد و سراسری بعد از کنکور کمنتشر میشه؟

  • باسلام منظور این است که کسانی که دردو رشته (اصلی و شناور) شرکت کرده اند باید برای هرکدام کارت ورود به جلسه دریافت کنند و دفترچه معمولا حدودیک تا دوهفته بعد از آمدن نتیجه ی اولیه روی سایت قرار میگیرد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد