تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400
دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

در گذشته کنکور کارشناسی برای دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت جداگانه انجام می گرفت اما چند سالی است که به دلیل ادغام کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر، شاهد برگزاری یک آزمون در سراسر کشور هستیم. ثبت نام کنکور سراسری و ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد نیز به صورت همزمان و معمولا در آذر ماه، انجام خواهد شد. کنکور دانشگاه آزاد و سراسری برای گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی با ماهیت تستی (چهار گزینه ای) برگزار می شود.

داوطلبانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه آزاد هستند، می توانند برای ثبت نام خود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و با در دسترس داشتن مدارک ثبت نام کنکور سراسری و سپس خرید کارت اعتباری مربوطه، شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت کنند. نکته بسیار مهمی که لازم است گفته شود این است که قبل از انجام دادن فرآیند ثبت نام، داوطلبان می بایست به دقت دفترچه ثبت نام کنکور سراسری و آزاد را که تحت عنوان یک دفترچه منتشر می شود، مطالعه نمایند تا بتوانند، با دریافت اطلاعات و آگاهی کامل، مراحل نام نویسی خود در آزمون سراسری و آزاد را طی نمایند.

 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک کنید.)

با توجه به این که برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ادغام شده است، دفترچه ثبت نام آن نیز در غالب یک دفترچه راهنما منتشر می شود.

زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

همان طور که در ابتدای این مقاله اشاره شد به دلیل ادغام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری، ثبت نام آزمون این دو دانشگاه در یک بازه زمانی و از تاریخ 12 لغایت 18 بهمن ماه 99 انجام خواهد شد، بنابراین یک دفترچه ثبت نام برای هر دو دانشگاه منتشر می گردد. لازم است داوطلبان قبل از شروع ثبت نام، دفترچه ثبت نام کنکور 1400 را با دقت مطالعه نموده تا در جریان تمام جزئیات مرتبط با این آزمون قرار بگیرند. دفترچه ثبت نام آزمون سراسری و آزاد، همزمان با شروع شدن زمان ثبت نام کنکور یعنی 12 بهمن ماه 99 و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انتشار یافت.

نحوه دریافت دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

علاقه مندان به شرکت در کنکور سراسری و آزاد، قبل از این که بخواهد اقدامات مربوطه به نام نویسی خود را به انجام برسانند، در ابتدا بایستی به سایت ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری 1400 به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و دفترچه ثبت نام کنکور را دریافت نمایند. با مطالعه درست و دقیق این دفترچه، فرآیند ثبت نام در کنکور آسان تر می گردد و از به وجود آمدن اشتباهات در انجام مراحل آن جلوگیری می شود.

به جهت تسهیل دریافت دفترچه ثبت نام کنکور 1400، لینک آن در جدول زیر قرار داده شده است.

 دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400
دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک مربوطه کلیک کنید.)

در صورتی که در دریافت دفترچه دچار مشکل شدید، می توانید با کارشناسان مجرب مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 1400

مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد، قبل از شروع زمان ثبت نام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد و داوطلبان می توانند با مطالعه این دفترچه در جریان تمام جزئیات مرتبط با این آزمون قرار بگیرند. این دفترچه متشکل از بخش های مختلفی می باشد که در ادامه تعدادی از آن ها را ذکر خواهیم نمود.

شما می توانید به جهت دریافت مشاوره در زمینه کنکور سراسری و آزاد، بر روی لینک مشاوره کنکور کلیک نمایید.

نکته بسیار مهمی که لازم است گفته شود این است که دانشگاه آزاد در بسیاری از رشته های خود، از طریق ثبت نام بدون کنکور آزاد نیز دانشجو می پذیرد اما به جهت پذیرش در رشته های پر طرفدار، مانند پزشکی و پیراپزشکی، داوطلب باید در کنکور شرکت نموده و تراز و رتبه لازم را کسب نماید. شما می توانید به جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سهمیه بسیج در کنکور آزاد روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- آیا دفترچه ثبت نام کنکور آزاد جدا از کنکور سراسری است؟

خیر، دفترچه ثبت نام کنکور سراسری برای دانشگاه های سراسری و آزاد، یکسان است.

2- چه سایتی مسئولیت ثبت نام کنکور آزاد داوطلبان را دارد؟

با توجه به ادغام آزمون های سراسری و آزاد ثبت نام کنکور آزاد نیز از سایت رسمی سازمان سنجش و آموزش به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

3- دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری حاوی چه مطالبی است؟

این دفترچه شامل اطلاعاتی مانند نحوه ثبت نام، شرایط عمومی و اختصاصی شرکت کنندگان، سهمیه های آزمون و... می باشد که متقاضیان حتما باید نسبت به مطالعه آن اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

  1. سلام
    من قصد دارم فقط دانشگاه آزاد قبول شم.تو ثبت نام کنکور حتما باید از دانشگام انصراف بدم؟!
    دانشجو ترم ۲ دانشگاه روزانه هستم

  2. آقا کنکور دانشگاه آزاد حذف شده نداریم. نگه خبر ندارید که کنکور دانشگاه آزاد و سراسری یکی شده عجب

دریافت مشاوره