یکشنبه , ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سراسر کشور - 9099071647
- 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98
دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در گذشته کنکور کارشناسی برای دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت جداگانه انجام می گرفت اما چند سالی است که به دلیل ادغام کنکور سراسری و آزاد با یکدیگر، شاهد برگزاری یک آزمون در سراسر کشور هستیم ، بنابراین ثبت نام کنکور سراسری و ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به صورت همزمان در بازه زمانی 24 بهمن ماه آغاز و تا 2 اسفند انجام خواهد شد. کنکور دانشگاه آزاد و سراسری برای پنج گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، زبان و هنر با ماهیتی تستی (چهار گزینه ای) برگزار می شود که نتیجه این آزمون برای ورود به رشته و دانشگاه مورد نظر داوطلب بسیار مهم می باشد تا جایی که رتبه داوطلب تاثیر 70 درصدی بر قبولی او خواهد داشت و 30 درصد باقی مانده همان تاثیر مثبت نمره نهایی و معدل داوطلبان نظام جدید آموزشی می باشد (تاثیر نمره نهایی و معدل داوطلبان نظام قدیم آموزشی 25 درصد است). داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه آزاد هستند ، می توانند برای ثبت نام خود به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و پس از خرید کارت اعتباری مربوطه ، شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت کنند. نکته بسیار مهمی که لازم است گفته شود این است که دانشگاه آزاد در بسیاری از رشته های خود به صورت بدون کنکور نیز دانشجو می پذیرد اما معمولا پذیرش در رشته های پزشکی و پیراپزشکی داوطلب باید در کنکور شرکت نموده و تراز و رتبه لازم را کسب نماید.

با توجه به اینکه کنکور سراسری و دانشگاه آزاد برای دو گروه نظام جدید و نظام قدیم برگزار می شود ، این امکان وجود دارد که یک دفترچه ثبت نام برای هر دو گروه منتشر گردد.

 زمان انتشار دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد 98

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره شد به دلیل ادغام کنکور دانشگاه آزاد و سراسری ، ثبت نام در آزمون این دو دانشگاه در یک بازه زمانی (24 لغایت 2 اسفند) انجام خواهد شد ، بنابراین یک دفترچه ثبت نام برای هر دو دانشگاه منتشر گردد. لازم است داوطلبان قبل از شروع ثبت نام دفترچه ثبت نام کنکور سراسری را با دقت مطالعه نموده تا در جریان تمام جزئیات مرتبط با این آزمون قرار بگیرند. معمولا دفترچه ثبت نام یک الی دو روز قبل از شروع ثبت نام بر روی سایت قرار می گیرد ، با توجه به اینکه شروع ثبت نام از 24 بهمن 97 می باشد به احتمال زیاد دفترچه 22 یا 23 بهمن ماه منتشر گردد. دفترچه متشکل از بخش های مختلفی می باشد که در ادامه تعدادی از آن ها را ذکر خواهیم نمود.

 • شرایط عمومی و اختصاصی کنکور
 • مدارک لازم جهت ثبت نام
 • هزینه ثبت نام و نحوه پرداخت هزینه
 • نحوه خرید کارت اعتباری
 • شروع زمان ثبت نام
 • فرم پیش نویس ثبت نام
 • تعداد سوالات و مدت زمان پاسخ دهی
 • زمان برگزاری آزمون

سایت انتشار دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

ممکن است این سوال برای اکثر داوطلبان کنکور مطرح شود که آیا دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد نیز از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد؟ در پاسخ به این سوال داوطلبان باید بگوییم که بله ، دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org منتشر خواهد شد که شما می توانید برای دانلود به سایت مذکور مراجعه کنید ، سپس نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایید. نکته قابل ملاحظه ای که وجود دارد این است که دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور نیز دانشجو می پذیرد که دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته آن از طریق سایت سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org در مرداد ماه منتشر خواهد شد.

دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد

مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد قبل از شروع زمان ثبت نام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد ، داوطلبان می توانند با مطالعه این دفترچه در جریان تمام جزئیات مرتبط با این آزمون قرار بگیرند. دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد به احتمال زیاد دهه سوم بهمن ماه (22 یا 23 بهمن) بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. ثبت نام کنکور از 24 بهمن آغاز و تا 2 اسفند نیز ادامه خواهد داشت. زمان برگزاری کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 13 و 14 تیر ماه می باشد ، شما می توانید برای اطلاع از زمان ثبت نام کنکور سراسری و دانشگاه آزاد ، تاثیر سهمیه بسیج در کنکور دانشگاه آزاد ، شرایط ثبت نام در دانشگاه آزاد ، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استـان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  آقا کنکور دانشگاه آزاد حذف شده نداریم. نگه خبر ندارید که کنکور دانشگاه آزاد و سراسری یکی شده عجب

دریافت مشاوره