تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 1400

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 1400

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری 1400
زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 1400

پس از حضور متقاضیان در زمان برگزاری آزمون دکتری 1400، نمرات یا تراز آزمون کتبی در زمان مقرر توسط پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود و داوطلبینی که رتبه قبولی دکتری را کسب کرده باشند، مجاز به انتخاب رشته دکتری می شوند.

متقاضیان بعد از پذیرفته شدن در رشته انتخابی خود می توانند در زمان مصاحبه دکتری آماده مرحله گزینش شوند که در نهایت، چنانچه نمره قبولی آزمون حضوری را نیزر اخذ نمایند، امکان تحصیل در این مقطع برای آن ها فراهم می گردد. جهت اطلاع از زمان و نحوه مشاهده نتایج اولیه آزمون مقطع دکتری دانشگاه های سراسری لطفا تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

داوطلبین آزمون مقطع دکتری تنها در صورت کسب رتبه قابل قبول، مجاز به شرکت در مرحله انتخاب رشته می شوند.

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1400

افراد واجد شرایط ثبت نام آزمون دکتری که مراحل نام نویسی خود را طی نموده اند، بایستی جهت حضور در آزمون کارت ورود به جلسه آزمون دکتری خود را به صورت اینترنتی دریافت نمایند. پس از شرکت در مرحله نخست کنکور دکتری، حال متقاضیان مشتاق دریافت نتایج اولیه خود هستند که تاریخ انتشار نتایج آزمون دکتری دانشگاه های سراسری برای سال 1400 مشخص نمی باشد.

اما در صورت مشخص شدن زمان اعلام آن، نتایج شرکت کنندگان به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و متقاضیان می توانند با وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در جایگاه مشخص، کارنامه خود را دریافت نمایند.

لازم به ذکر است که مجاز شدگان این مرحله که موفق به دریافت رتبه قبولی دکتری شده اند، می توانند در زمان بندی که سوی سازمان سنجش مشخص می گردد؛ جهت آغاز مراحل انتخاب رشته خود اقدامات لازم را به انجام برسانند. 

نحوه مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری 1400

پس از انتشار نتایج اولیه داوطلبان مقطع دکتری دانشگاه های سراسری در تاریخ مشخص، متقاضیان می توانند با در دست داشتن اطلاعات شخصی، شماره داوطلبی یا شماره پرونده، نسخه پی دی اف کارنامه خود را از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند که مراحل آن در ادامه ذکر شده است.

  • برای مشاهده کارنامه دکتری ابتدا می بایست وارد صفحه سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org شوید و از منوی موجود در سمت راست صفحه پیش رو، گزینه “دکترای تخصصی” را انتخاب نمایید.
  • در این مرحله می بایست روی لینک فعال مربوط به کارنامه اولیه آزمون دکتری 1400 کلیک کنید.
  • اکنون وارد سیستم مشاهده نتایج می شوید و می توانید با دو روش کارنامه نهایی آزمون دکتری خود را دریافت نمایید.
  1. روش اول: از طریق وارد کردن شماره شناسنامه، شماره پرونده و سال تولد
  2.  روش دوم: با درج نمودن شماره شناسنامه، شماره داوطلبی و سال تولد

پس از کسب حدنصاب موردنیاز، متقاضیان می توانند با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته دکتری و استخراج کدرشته های مورنظر برای انتخاب رشته اقدام نمایند و در صورت قبولی به مصاحبه دعوت شوند. موفقیت در مرحله گزینش حضوری یا مصاحبه تعیین کننده پذیرش قطعی متقاضی در دانشگاه می باشد که البته در نظر داشته باشید، پذیرفته‌شدگان نهایی دوره‌های روزانه در آزمون دکتری در صورت انصراف از تحصیل، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری تخصصی 1401 نخواهند بود.

همچنین داوطلبان آزمون دکتری با دانستن نحوه ثبت درخواست در سایت سنجش می توانند در صورت معترض بودن، فرآیند اعتراض به نتایج آزمون دکتری 1400 را از طریق سایت sanjesh.org پیگیری نمایند. شایان ذکر است که ثبت اعتراض نسبت به نتایج آزمون مقطع دکتری در سه مرحله انتشار کارنامه اولیه، اعلام نتایج انتخاب رشته و همچنین اعلام نتایج نهایی این آزمون امکان پذیر است.

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون دکتری 1400 در چه تاریخی منتشر می شود؟

تاریخ انتشار این نتایج برای سال 1400 تاکنون مشخص نشده است.

2- چگونه می توان نتایج اولیه آزمون مقطع دکتری دانشگاه های سراسری را مشاهده کرد؟

مشاهده این نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور امکان پذیر می باشد.

3- آیا در صورت انصراف پذیرفته‌ شدگان دوره‌ روزانه آزمون دکتری 1400، امکان شرکت این افراد در آزمون دکتری 1401 وجود دارد؟

 پذیرفته‌ شدگان دوره روزانه این آزمون، در صورتی که در دانشگاه ثبت نام کرده و یا نکرده باشند، از شرکت در آزمون دکتری تخصصی 1401 نخواهند بود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری