تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 1401

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 1401

تاریخ و نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری 1401
زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 1401

پس از زمان برگزاری آزمون دکتری، نمرات یا تراز آزمون کتبی توسط پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود و داوطلبانی که موفق به کسب رتبه قبولی شده اند، می توانند انتخاب رشته خود را در سایت مذکور انجام دهند. تاریخ اعلام نتایج آزمون دکتری اعم از نتایج اولیه، انتخاب رشته و مصاحبه از طریق دفترچه ثبت نام به صورت حدودی اطلاع رسانی می شود. البته سازمان سنجش طی اطلاعیه های زمان های دقیق مراحل مذکور را از طریق پایگاه اینترنتی خود به اطلاع داوطلبان می رساند که جزئیات بیشتر در ادامه برای شما ذکر شده است.

نتایج اولیه آزمون دکتری سال 1401، در دهه اول اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 1401

همانطور که می داتید، آزمون دکتری شامل 3 مرحله آزمون کتبی، انتخاب رشته و مصاحبه می باشد. داوطلبانی که در آزمون کتبی شرکت کرده اند، پس از دریافت نتایج اولیه آن که در قالب کارنامه دکتری از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می شود، در صورت کسب حدنصاب نمره آن بایستی انتخاب رشته خود را انجام دهند. اعلام نتایج انتخاب رشته دکتری و همچنین نتیجه مصاحبه آن، همانند مرحله اول بر روی سایت مذکور قرار می گیرد.

البته تاریخ اعلام نتایج هر مرحله، در دفترچه راهنمای ثبت نام و دفترچه انتخاب رشته دکتری درج می شود که بر این اساس، نتایج آزمون کتبی در نیمه اول اردیبهشت ماه و نتایج نهایی در نیمه اول شهریور ماه 1401 منتشر می گردد اما تاکنون تاریخ دقیق اعلام جواب مراحل مختلف آزمون مقطع دکتری دانشگاه های سراسری برای سال 1401 مشخص نشده است. از این رو پیشنهاد می شود برای اطلاع از آخرین اخبار در اسرع وقت به کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره بپیوندید.

زمان اعلام نتایج آزمون دکتری 1401
مراحل زمان
نتایج اولیه (کارنامه آزمون کتبی) دهه اول اردیبهشت ماه
نتایج انتخاب رشته حدود یک ماه پس از انتخاب رشته
نتایج نهایی (مصاحبه) نیمه اول شهریور ماه

نحوه مشاهده نتایج آزمون دکتری 1401

متقاضیان می توانند با اطلاعات شخصی اعم از شماره داوطلبی، شماره پرونده، شماره شناسنامه و سال تولد نسخه پی دی اف کارنامه آزمون کتبی خود را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت کنند که مراحل آن در ادامه ذکر شده است.

  • ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org و انتخاب گزینه “دکترای تخصصی”
  • کلیک بر روی لینک فعال “کارنامه اولیه آزمون دکتری 1401”
  • انتخاب یکی از روش های موجود در صفحه برای مشاهده کارنامه و سپس فشردن دکمه “جستجو”
  1. روش اول: از طریق وارد کردن شماره داوطلبی، شماره شناسنامه و سال تولد
  2.  روش دوم: با درج نمودن شماره پرونده و شماره شناسنامه

مراحل دریافت نتایج انتخاب رشته و مصاحبه دکتری دانشگاه های سراسری همانند مراحلی است که در بالا ذکر شده و تنها تفاوت آن در مرحله دوم می باشد. یعنی برای دریافت نتایج انتخاب رشته بایستی لینک فعال “کارنامه انتخاب رشته کنندگان آزمون دکتری سال 1401” را انتخاب کرده و برای نتایج نهایی یا همان نتایج مصاحبه دکتری نیز بر روی گزینه “کارنامه نهایی آزمون دکتری 1401” کلیک نمایید.

تذکر: البته متقاضیان تحصیل در دانشگاه آزاد برای دریافت نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد و همچنین نتیجه مصاحبه آن می بایست به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی این دانشگاه به نشانی azmoon.org مراجعه کنند.

داوطلبان با دانستن نحوه ثبت درخواست در سایت سنجش می توانند در صورت اعتراض به نتایج آزمون دکتری فرآیند مربوطه را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به انجام برسانند. شایان ذکر است که ثبت اعتراض در سه مرحله انتشار کارنامه اولیه، اعلام نتایج انتخاب رشته و همچنین نتایج نهایی امکان پذیر می باشد.

سوالات متداول

1- نتایج اولیه آزمون دکتری 1401 در چه تاریخی منتشر می شود؟

کارنامه اولیه این آزمون در دهه اول اردیبهشت ماه 1401 در دسترس شرکت کنندگان قرار می گیرد.

2- چه زمانی نتایج نهایی آزمون دکتری 1401 اعلام می شود؟

نتایج نهایی آزمون دکتری در نیمه اول شهریور ماه سال 1401 منتشر خواهد شد.

3- چگونه می توان نتایج آزمون دکتری دانشگاه های سراسری را مشاهده کرد؟

دریافت و مشاهده این نتایج از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org امکان پذیر می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری