یکشنبه , ۹ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

تاریخ اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد 1400 - 1401
زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

مدارس تیزهوشان از جمله برترین مدارس در سطح کشور می باشند که از جهت سطح علمی و امکانات آموزشی نسبت به مدارس دولتی زبانزد هستند. دانش آموزان باهوش و مستعد جهت تحصیل در این مدارس می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. این آزمون هر ساله برای ورود به دوره اول متوسطه و همچنین برای دوره دوم متوسطه در تاریخ مقرر برگزار می شوند و نتایج آن ها در باره زمانی یک الی دو ماه پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد. 

پس از مشخص شدن نتایج آزمون تیزهوشان، امکان ثبت اعتراض نسبت به نتایج اعلام شده در یک بازه زمانی مشخص فراهم خواهد شد.

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

همان طور که می دانید آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان جهت ورود دانش آموزان به دوره های متوسطه اول (ششم به هفتم) و متوسطه دوم (نهم به دهم)، برگزار می شوند. آزمون ورودی سال 99 – 1400 در دو پایه هفتم و دهم، در دو روز متوالی و تاریخ های 9 و 10  مرداد ماه برگزار شد. پس از برگزاری این آزمون ها معمولا دانش آموزان و والدین آن ها علاقه دارند تا زودتر از نتایج آزمون مطلع شوند.

در ادامه مطلب به شرح زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون این مدارس برای دوره های اول و دوم متوسطه خواهیم پرداخت.

زمان و نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

دانش آموزان برای ورود و ادامه تحصیل در این مدرسه، می بایست در آزمون تیزهوشان شرکت نمایند. داوطلبانی که در روز 10 مرداد ماه 99 در آزمون تیزهوشان نهم به دهم شرکت کرده بودند، می توانستند در 6 شهریور ماه، نتایج آزمون خود را از طریق سامانه مربوطه مشاهده نمایند. در حال حاضر زمان دقیقی در زمینه تاریخ برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان در سال تحصیلی 1400 – 1401 وجود ندارد، بنابراین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان از جدیدترین اخبار مرتبط با این موضوع مطلع گردید.

 • جهت مشاهده کارنامه و نتیجه آزمون خود، در زمان مقرر به “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی” به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نمایید.
 • شماره ملی و رمز ورود همگام را در کادرهای تعیین شده وارد نمایید تا وارد پنل کاربری خود شوید.
 • پس از دریافت کارنامه از سامانه، قسمتی در کارنامه با عنوان “وضعیت قبولی” به چشم می خورد. این قسمت از کارنامه وضعیت قبولی یا عدم قبولی شما را در اولویت های انتخاب شده نمایش می دهد.
 • توجه داشته باشید که در صورت فراموشی رمز ورود، می توانید روی عبارت “رمز ورود جدید” کلیک کنید. در این صورت سامانه رمز ورود جدیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد، رمز جدید معمولا شماره سریال شناسنامه دانش آموز می باشد.
 • چنانچه داوطلبی نمره قبولی لازم را کسب نکرده باشد، تعداد پاسخ های صحیح، غلط و نزده در هر درس به همراه تراز کسب شده و همچنین تراز آخرین فرد قبولی در مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی نمایش داده خواهد شد و اگر دانش آموز پذیرفته شده باشد، نام مدرسه قبولی ذکر خواهد شد.

زمان و نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

همان طور که پیش تر اشاره شد، آزمون تیزهوشان ششم به هفتم در روز پنج شنبه 9 مرداد ماه 99 برگزار شد و نتایج آزمون تیزهوشان ششم، چند هفته پس از برگزاری آزمون، در 6 شهریور ماه از طریق سایت hoosh.medu.ir قابل مشاهده بود. در صورت مشخص شدن زمان برگزاری و اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم سال تحصیلی 1400 – 1401، مقاله بروز رسانی خواهد شد.

شما عزیزان در زمان مقرری که جهت اعلام نتایج مشخص می شود، می توانید به سایت مذکور مراجعه نموده و پس از وارد کردن کد ملی دانش آموز به عنوان نام کاربری و رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، وارد صفحه شخصی دانش آموز شده و نسبت به مشاهده نتایج آزمون اقدام کنید و از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی داوطلب مطلع گردید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

ممکن است برخی از دانش آموزانی که در ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم و یا ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم شرکت کرده اند، پس از اعلام نتایج، به نتایج اعلام شده و کارنامه خود اعتراض داشته باشند. لازم به ذکر است که در یک بازه زمانی مشخص امکان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان فراهم خواهد شد. شرکت کنندگان در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم برای ثبت اعتراض بایستی به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه کنند و از طریق لینکی که در سایت مذکور برای ثبت اعتراض قرار خواهد گرفت، اعتراض خود را نسبت به نتایج اعلام شده ثبت کنند.

داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم نیز شرکت کرده اند در صورت عدم رضایت از نتایج خود می توانند از طریق سایت hoosh.medu.ir نسبت به ارسال درخواست اعتراض خود اقدام نمایند. سال های گذشته دانش آموزانی بوده اند که نسبت به نتایج آزمون خود اعتراض داشته اند و اعتراض آن ها پس از بررسی، مورد موافقت قرار گرفته و نتیجه قبولی را دریافت کرده اند. البته لازم به ذکر است که دلایل شما برای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان باید منطقی باشد. تعدادی از دلایلی که می توان با توجه به آن ها نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی اعتراض کرد، عبارتند از:

 1. اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دوقلوها
 2. اشتباه در محاسبه نمره کل
 3. مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه و برگه ورود به جلسه دانش آموز
 4. عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و بدون پاسخ کارنامه با پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
 5. سایر موارد

شما عزیزان برای ثبت اعتراضات خود می توانید از مشاوره تلفنی مرکز ایران مشاوره راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

همان طور که می دانید مدارس تیزهوشان از بین دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و باهوش که بتوانند در زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان موفق به کسب تراز و نمره قبولی شوند، دعوت به تحصیل می نماید. بنابراین برنامه ریزی آزمون تیزهوشان امری مهم و قابل توجه به حساب می آید. توصیه می شود قبل از نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اطلاعات مورد نظر را از دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 مطالعه نموده تا در هنگام ثبت نام با مشکل مواجه نشوید. همچنین شما می توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعاتی در زمینه شهریه مدارس تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 در چه تاریخی انجام می شود؟

هنوز آزمون سال تحصیلی 1400 - 1401 برگزار نشده است.

2- آیا زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم در یک روز اعلام می شود؟

از آن جایی که در حال حاضر، زمان دقیق برگزاری آزمون تیزهوشان و اعلام نتایج در دسترس نیست، نمی توان به طور قطع در این باره نظر داد.

3- آیا امکان ثبت اعتراض بعد از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان وجود دارد؟

بله، داوطلبان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم با مراجعه به سایت hoosh.medu.ir و داوطلبان نهم به دهم نیز با مراجعه به وبسایت Azmoon.medu.ir می توانند نسبت به ثبت اعتراض خود در زمان مقرر اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  بهتر است نحوه دریافت رمز همگام را نیز برای دانش اموزان توضیح دهید

دریافت مشاوره