تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

تاریخ اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد
زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

دانش آموزان جهت تحصیل در مدارس تیز هوشان می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند و آزمونی که هر ساله برای ورود به دوره اول متوسطه و همچنین برای دوره دوم متوسطه در تاریخ مقرر برگزار می شوند را شرکت نمایند. نتایج آزمون های مذکور در باره زمانی یک الی دو ماه پس از برگزاری آزمون در سایت azmoon.medu.ir اعلام خواهد شد.

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان در زمان مقرر توسط مرکز ملی استعدادهای درخشان اعلام شده و دانش آموزان می توانند نتایج نهایی سنجش خود را به صورت اینترنتی دریافت نماید.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان جهت ورود دانش آموزان به دوره های متوسطه اول (ششم به هفتم) و متوسطه دوم (نهم به دهم)، برگزار می شوند. بر اساس دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402، زمان برگزاری آزمون های پایه هفتم و دهم مدارس استعداد های درخشان سال جاری به ترتیب در روز های 26 و 27 خرداد ماه بوده است. در حال حاضر زمان دقیقی برای اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان در سال 1401 منتشر نشده است اما مطابق با روند سال های گذشته، نتایج آزمون تیزهوشان در حدود کمتر از دو ماه پس از زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان، یعنی در مرداد ماه به صورت اینترنتی منتشر خواهدشد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

همان طور که بیان شد، مشاهده و دریافت نتایج آزمون مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی و از طریق سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان در زمان مقرر امکان پذیر است. برای دریافت نتایج هر یک از آزمون های نهم به دهم و یا نتایج آزمون تیزهوشان ششم 1401 – 1402 می بایست روی گزینه مربوط به آن ها کلیک نموده و پس از آن طبق مراحل زیر پیش روید.

  • جهت مشاهده کارنامه و نتیجه آزمون خود، در زمان مقرر به “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان” به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نموده و پس از وارد نمودن شماره ملی و رمز ورود همگام در کادرهای تعیین شده روی گزینه “ورود” کلیک کرده تا وارد پنل کاربری خود شوید.
  •  نقش خود و عنوان سازمان را انتخاب کنید.
  • پس از تکمیل مراحل بالا، اطلاعات شخصی دانش آموز به همراه لینک دانلود دریافت کارنامه قابل مشاهده می باشد.
  • پس از دریافت کارنامه از سامانه، قسمتی در آن با عنوان “وضعیت قبولی” وجود دارد که این قسمت وضعیت قبولی یا عدم قبولی شما را در اولویت های انتخاب شده نمایش می دهد.
  • توجه داشته باشید که در صورت فراموشی رمز ورود، می توانید روی عبارت “رمز ورود جدید” کلیک کنید. در این صورت سامانه رمز ورود جدیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد، رمز جدید معمولا شماره سریال شناسنامه دانش آموز می باشد.
  • چنانچه داوطلبی نمره قبولی لازم را اخذ نکرده باشد، تعداد پاسخ های صحیح، غلط و نزده در هر درس به همراه تراز کسب شده و همچنین تراز آخرین فرد قبولی در مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی نمایش داده خواهد شد و اگر دانش آموز پذیرفته شده باشد، نام مدرسه قبولی ذکر خواهد شد.

داوطلبان در زمان مقرر شده می توانند با مراجعه به سایت و پس از وارد کردن کد ملی دانش آموز به عنوان نام کاربری و رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان وارد صفحه شخصی خود شده و نتایج خود را مشاهده نمایند.

نکته: داوطلبان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم علاوه بر سایت مذکور، می توانند نتایج خود را از طریق سایت hoosh.medu.ir نیز دریافت نمایند.

اعتراض به نتایج آزمون 

ممکن است برخی از دانش آموزانی که در ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم و یا نهم به دهم 1401 – 1402 شرکت کرده اند، به نتایج اعلام شده و کارنامه عدم قبولی خود اعتراض داشته باشند. به همین منظور در یک بازه زمانی مشخص امکان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1401 – 1402 برای دانش آموزان فراهم شده است. شرکت کنندگان برای ثبت اعتراض می توانند از طریق سایت Azmoon.medu.ir اقدام کرده و از طریق لینک موجود در سایت، اعتراض خود را نسبت به نتایج اعلام شده ثبت کنند.

 

سوالات متداول

1- چه زمانی می توان نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 را دریافت نمود؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی در این باره منتشر نشده است اما به محض انتشار در کانال تلگرامی تیزهوشان ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود.

2- در چه سایتی می توان نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 - 1402 را مشاهده نمود؟

مشاهده و دریافت نتایج آزمون مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی و از طریق سایت Azmoon.medu.ir می باشد.

3- آیا امکان ثبت اعتراض بعد از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان 1401 - 1402 وجود دارد؟

بله، داوطلبان با مراجعه به سایت Azmoon.medu.ir می توانند نسبت به ثبت اعتراض خود در زمان مقرر اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

  1. سلام خوبید؟ نتایج مدارس تیزهوشان کی اعلام میشه؟

  2. بهتر است نحوه دریافت رمز همگام را نیز برای دانش اموزان توضیح دهید

دریافت مشاوره پیج سمپاد