تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

تاریخ اعلام نتایج آزمون مدارس سمپاد
زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1401 – 1402

مدارس تیزهوشان از جمله برترین مدارس در سطح کشور می باشند که از جهت سطح علمی و امکانات آموزشی نسبت به مدارس دولتی زبانزد هستند. دانش آموزان باهوش و مستعد جهت تحصیل در این مدارس می بایست در زمان ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، نسبت به نام نویسی خود اقدام نمایند. این آزمون هر ساله برای ورود به دوره اول متوسطه و همچنین برای دوره دوم متوسطه در تاریخ مقرر برگزار می شوند و نتایج آن ها در باره زمانی یک الی دو ماه پس از برگزاری آزمون اعلام خواهد شد. 

پس از مشخص شدن نتایج آزمون تیزهوشان، امکان ثبت اعتراض نسبت به نتایج اعلام شده در یک بازه زمانی مشخص فراهم خواهد شد.

زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

همان طور که می دانید آزمون های ورودی مدارس تیزهوشان جهت ورود دانش آموزان به دوره های متوسطه اول (ششم به هفتم) و متوسطه دوم (نهم به دهم)، برگزار می شوند. با انتشار دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 زمان برگزاری آزمون های پایه هفتم و دهم مدارس استعداد های درخشان مشخص شد. بنابراین داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان که فرآیند نام نویسی خود را در زمان مقرر به انجام برسانند، می بایست در جلسه برگزاری آزمون هفتم و دهم که به ترتیب در روز های 20 و 21 خرداد ماه تعیین شده است، حضور به عمل آورند.

مطابق با روند سال های گذشته، نتایج آزمون تیزهوشان در حدود کمتر از دو ماه پس از زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان، به صورت اینترنتی منتشر خواهد شد. در حال حاضر زمان دقیقی در این زمینه اعلام نشده است اما شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع شوید.

نحوه مشاهده نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401

همان طور که بیان شد، مشاهده و دریافت نتایج آزمون مدارس تیزهوشان به صورت اینترنتی و از طریق سایت اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان در زمان مقرر و به شرح زیر امکان پذیر است.

نحوه دریافت نتایج آزمون تیزهوشان نهم به دهم

 • جهت مشاهده کارنامه و نتیجه آزمون خود، در زمان مقرر به “سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان” به آدرس azmoon.medu.ir مراجعه نمایید.
 • شماره ملی و رمز ورود همگام را در کادرهای تعیین شده وارد نمایید تا وارد پنل کاربری خود شوید.
 • پس از دریافت کارنامه از سامانه، قسمتی در کارنامه با عنوان “وضعیت قبولی” به چشم می خورد. این قسمت از کارنامه وضعیت قبولی یا عدم قبولی شما را در اولویت های انتخاب شده نمایش می دهد.
 • توجه داشته باشید که در صورت فراموشی رمز ورود، می توانید روی عبارت “رمز ورود جدید” کلیک کنید. در این صورت سامانه رمز ورود جدیدی را در اختیار شما قرار خواهد داد، رمز جدید معمولا شماره سریال شناسنامه دانش آموز می باشد.
 • چنانچه داوطلبی نمره قبولی لازم را کسب نکرده باشد، تعداد پاسخ های صحیح، غلط و نزده در هر درس به همراه تراز کسب شده و همچنین تراز آخرین فرد قبولی در مدارس تیزهوشان یا نمونه دولتی نمایش داده خواهد شد و اگر دانش آموز پذیرفته شده باشد، نام مدرسه قبولی ذکر خواهد شد.

نحوه دریافت نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم

برای دریافت نتایج آزمون تیزهوشان ششم می توان به روش فوق عمل نمود و پس از کلیک بر روی گزینه “سمپاد پایه هفتم” و سپس وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در کادرها، نتایج خود را مشاهده کنید.

شما عزیزان در زمان مقرری که جهت اعلام نتایج مشخص می شود، می توانید به سایت مذکور مراجعه نموده و پس از وارد کردن کد ملی دانش آموز به عنوان نام کاربری و رمز ورود همگام ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان، وارد صفحه شخصی دانش آموز شده و نسبت به مشاهده نتایج آزمون اقدام کنید و از وضعیت قبولی و یا عدم قبولی داوطلب مطلع گردید.

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان 1400 – 1401

ممکن است برخی از دانش آموزانی که در ثبت نام تیزهوشان ششم به هفتم و یا ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم شرکت کرده اند، پس از اعلام نتایج، به نتایج اعلام شده و کارنامه خود اعتراض داشته باشند. لازم به ذکر است که در یک بازه زمانی مشخص امکان ثبت اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان برای دانش آموزان فراهم خواهد شد. شرکت کنندگان در آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی نهم به دهم برای ثبت اعتراض بایستی به سایت Azmoon.medu.ir مراجعه کنند و از طریق لینکی که در سایت مذکور برای ثبت اعتراض قرار خواهد گرفت، اعتراض خود را نسبت به نتایج اعلام شده ثبت کنند.

داوطلبانی که در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان ششم به هفتم نیز شرکت کرده اند در صورت عدم رضایت از نتایج خود می توانند از طریق همین سایت نسبت به ارسال درخواست اعتراض خود اقدام نمایند. سال های گذشته دانش آموزانی بوده اند که نسبت به نتایج آزمون خود اعتراض داشته اند و اعتراض آن ها پس از بررسی، مورد موافقت قرار گرفته و نتیجه قبولی را دریافت کرده اند. البته لازم به ذکر است که دلایل شما برای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان باید منطقی باشد. تعدادی از دلایلی که می توان با توجه به آن ها نسبت به نتایج آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی اعتراض کرد، عبارتند از:

 1. اعمال نشدن قانون پذیرش مربوط به دوقلوها
 2. اشتباه در محاسبه نمره کل
 3. مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه و برگه ورود به جلسه دانش آموز
 4. عدم مطابقت تعداد پاسخ های درست و غلط و بدون پاسخ کارنامه با پاسخ برگی که در سایت وجود دارد.
 5. سایر موارد

همان طور که می دانید مدارس تیزهوشان از بین دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان و باهوش که بتوانند در زمان برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان موفق به کسب تراز و نمره قبولی شوند، دعوت به تحصیل می نماید. بنابراین برنامه ریزی آزمون تیزهوشان امری مهم و قابل توجه به حساب می آید.

توصیه می شود قبل از نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان اطلاعات مورد نظر را از دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون مدارس تیزهوشان 1400 – 1401 مطالعه نموده تا در هنگام ثبت نام با مشکل مواجه نشوید. همچنین شما می توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعاتی در زمینه شهریه مدارس تیزهوشان بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 1400 - 1401 در چه تاریخی انجام می شود؟

در حال حاضر تاریخ دقیقی در ایت باره منتشر نشده است اما به محض انتشار در کانال تلگرامی تیزهوشان ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود.

2- آیا زمان اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم و نهم به دهم در یک روز اعلام می شود؟

از آن جایی که در حال حاضر، زمان دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان در دسترس نیست، نمی توان به طور قطع در این باره نظر داد.

3- آیا امکان ثبت اعتراض بعد از اعلام نتایج آزمون تیزهوشان وجود دارد؟

بله، داوطلبان با مراجعه به سایت Azmoon.medu.ir می توانند نسبت به ثبت اعتراض خود در زمان مقرر اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. بهتر است نحوه دریافت رمز همگام را نیز برای دانش اموزان توضیح دهید

دریافت مشاوره