خانه کارشناسی ارشد زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402

تاریخ اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد
زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402

پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد رشته های مختلف، شرکت کنندگان این آزمون منتظر انتشار نتایج اولیه خود می باشند. کارنامه اولیه داوطلبان نشان می دهد که چه کسانی موفق به کسب حدنصاب لازم برای انجام فرآیند انتخاب رشته هستند و از همین رو، اطلاع از زمان انتشار نتایج اولیه این آزمون از جمله دغدغه داوطلبان می باشد. این نتایج در موعد قید شده در دفترچه ثبت نام، از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد. داوطلبان پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1402 در صورت مجاز شده به انتخاب رشته می توانند نسبت به تکمیل این فرآیند اقدام نمایند.

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402 پس از برگزاری آزمون، به طور دقیق از طریق انتشار اطلاعیه از سوی سایت sanjesh.org اطلاع رسانی خواهد شد.

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402

به طور معمول، زمان حدودی انتشار نتایج اولیه کنکور ارشد به صورت کارنامه در دفترچه ثبت نام این آزمون ذکر می گردد. همچنین، تاریخ دقیق اعلام نتایج آزمون مذکور پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402، طی انتشار اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد که داوطلبان می توانند در تاریخ مقرر نسبت به دریافت آن اقدام کنند. اما با استناد به روند دوره های گذشته انتظار می رود حدودا یک ماه پس از برگزاری آزمون، نتایج مشخص گردد و با توجه به اینکه کنکور ارشد در اواسط اسفند ماه برگزار می شود بنابراین انتظار می رود نمرات اولیه نیز در اواخر فروردین ماه 1402 منتشر شود. متقاضیان عزیر می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره و همچنین به روزرسانی این مقاله از تازه ترین اخبار مربوط به این فرآیند به محض انتشار مطلع گردید.

نحوه دریافت نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402

تمام فرایند اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 1402 از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد و کارنامه کارشناسی ارشد نیز از همین طریق در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت که افراد می توانند مطابق مراحل زیر و در زمان مقرر اقدام به دریافت نتایج خود کنند.

  • به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org وارد شده و از منوی سمت راست گزینه “کارشناسی ارشد” را انتخاب کنید.

مرحله اول اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1400

  • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 (کارنامه اولیه)” کلیک نمایید.مرحله دوم اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1400
  • گزینه “ورود به سیستم” را بفشارید.

مرحله سوم اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1400

  • شماره پرونده و کد پیگیری خود را درج نموده و یا شماره پرونده، سال تولد و شماره ملی را در کادرهای مربوطه وارد نمایید و نهایتا کلید “ورود به سیستم” را برگزینید.مرحله چهارم اعلام نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1400

اعتراض به نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402

داوطلبان می توانند با مراجعه به بخش “ارسال درخواست” از طریق سایت سنجش درخواست خود را مبنی بر اعتراض به نتایج کنکور ارشد 1402 ثبت و ارسال نمایند که پس از بررسی نتیجه آن از طریق سایت مذکور می بایست نتیجه آن را در بخش “درخواست ها و پاسخ ها” مشاهده کنند. جهت آشنایی بیشتر با روند نحوه ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید. امکان اعتراض به رتبه کسب شده در کارنامه نتایج اولیه معمولا در همان بازه زمانی اعلام می گردد. 

پس از اعلام نتایج نهایی، متقاضیان می توانند نسبت به انجام انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 اقدام نمایند.

سوالات متداول

1- نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد 1402چه زمانی منتشر می شود؟

با توجه به این که ثبت نام این فرآیند هنوز آغاز نشده، بنابراین زمان اعلام نتایج آن را نیز مشخص نمی باشد.

2- چگونه می توان نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد را مشاهده کرد؟

بدین منظور می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

3- آیا امکان اعتراض به کارنامه اولیه کنکور کارشناسی ارشد وجود دارد؟

بله، برای ثبت اعترض خود لازم است به بخش سیستم ارسال درخواست سایت سازمان سنجش مراجعه کنید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید …دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
  1. با سلام نتایج انتخاب رشته ارشد سال ۱۴۰۱ چه زمانی اعلام می‌شود؟؟ ممنون از پاسخگویی شما

مشاوره ارشد پیج کارشناسی ارشد