تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

تاریخ دقیق انتشار و نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور پیام نور
زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور معمولا هر ساله به ارائه رشته هایی به صورت بدون آزمون می پردازند. متقاضیانی که در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام به انتخاب رشته های بدون آزمون این دانشگاه نموده اند، می بایست پس از انتشار اسامی پذیرفته شدگان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اقدام به نام نویسی در دانشگاه محل قبولی نمایند. لازم به ذکر است هر ساله پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور در دو نوبت مهر و بهمن از طریق سایت مذکور انجام می شود. بر همین مبنا، شرکت کنندگان با این پرسش مواجه هستند که نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی این دانشگاه در هر دو نیمسال تحصیلی چه زمانی منتشر می شود؟

تا کنون تاریخ اعلام نتایج بدون کنکور نیمسال اول دانشگاه پیام نور اعلام نشده است اما پیش بینی می شود نتایج در هفته اول مهر ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شود.

زمان انتشار نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

علاقه مندانی که در آزمون سراسری نتیجه مطلوبی کسب نکرده و یا قصد دارند بدون شرکت در کنکور تحصیلات خود در مقطع کارشناسی را آغاز نمایند، می توانند رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را انتخاب کنند. پذیرش این رشته ها دو نوبت در سال انجام می گیرد و لذا انتشار نتایج برای ورودی های مهر و بهمن ماه در بازه های زمانی جداگانه و مطابق برنامه زمانی زیر صورت می گیرد.

نیمسال تحصیلی مهر ماه

از آن جایی که دانشگاه پیام نور جزو دانشگاه های سراسری به شمار می آید، اعلام نتیجه انتخاب رشته داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه همزمان با اعلام نتایج بدون کنکور سراسری 1401 صورت می پذیرد. با توجه به این که هنوز زمان دقیق دریافت نتایج نیمسال تحصیلی اول مشخص نشده، پیش بینی می شود کارنامه های نهایی از هفته اول مهر ماه در سایت سازمان سنجش قابل مشاهده باشند.

توجه نمایید که پذیرفته شدگان پس از دریافت نتیجه پذیرش خود می بایست به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه و موسسه محل قبولی مراجعه نموده و به کسب اطلاعات لازم در خصوص نحوه، زمان و مدارک ثبت نام نهایی بپردازند. در صورتی که دانشگاه مورد نظر برنامه مشخصی برای نام نویسی در سایت خود ارائه نکرده باشد، داوطلبان می توانند مطابق با جدول زمانبندی موجود در اطلاعیه این سازمان، به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنند.

نیمسال تحصیلی بهمن ماه

مدتی پس از اتمام فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه که به نوعی همان تکمیل ظرفیت رشته هایی است که در پذیرش مهر ماه خالی مانده اند، سازمان سنجش کارنامه داوطلبانی که در این مرحله شرکت کرده اند را منتشر می نماید. تا کنون تاریخ دقیق دریافت نتایج نیمسال تحصیلی دوم اعلام نشده است، اما مطابق سال گذشته انتظار می رود نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1401 در اواخر دی ماه انتشار یابد. متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور نوبت مهر و بهمن به کانال تلگرام ایران مشاوره مراجعه نمایند.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401

نتایج پذیرش دوره مهر و بهمن هر ساله به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اعلام می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مذکور از کارنامه نهایی خود مطلع شوند. در ادامه نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1401 شرح داده شده است.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و بر روی گزینه “سراسری” کلیک کنید.
  • بر روی لینک فعال “اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه سال 1401” کلیک نمایید.
  • در مرحله بعد، با درج شماره پرونده و شماره شناسنامه و سپس انتخاب دکمه “مشاهده نتیجه” می توانید نسبت به مشاهده کارنامه پذیرش خود اقدام کنید.

در صورتی که اطلاعات کاربری خود را گم کرده یا به آن دسترسی ندارید، می توانید از طریق ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اقدام به بازیابی آن ها نمایید.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور سال 1401 چه زمانی صورت می گیرد؟

تا کنون سازمان سنجش تاریخ دقیق اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور نوبت مهر و بهمن ماه را اعلام نکرده است. زمان احتمالی انتشار نتایج در مقاله بیان شده است.

2- نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور چگونه اعلام می شود؟

نتایج بدون کنکور این دانشگاه در سال جاری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر می گردد.

3- ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیمسال دوم به چه نحوی انجام می شود؟

پذیرفته شدگان نوبت بهمن می بایست با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به نام نویسی اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید...



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک نظر

  1. سلام ؛ من امسال با توجه به یک سری شرایط رابه خوبی کسب نکردم رتبه من ۹۵ هزار شد و معدل نهایی من ۱۵/۵۰ شد من می تونم دانشگاه پیام نور شهر کاشان رشته گردشگری یا حسابداری ، معماری ، مدیریت بازرگانی قبول بشم ؟!

دریافت مشاوره