تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

تاریخ دقیق انتشار و نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور پیام نور 1400
زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور معمولا هر ساله به ارائه رشته هایی به صورت بدون آزمون می پردازند. متقاضیانی که در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدام به انتخاب رشته های بدون آزمون این دانشگاه نموده اند، می بایست اخبار مربوط به اعلام نتایج را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دنبال کنند. پس از انتشار اسامی پذیرفته شدگان، داوطلبان در صورت تمایل می توانند اقدام به نام نویسی در دانشگاه محل قبولی نمایند. بر همین مبنا، شرکت کنندگان با این پرسش مواجه هستند که نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی این دانشگاه چه زمانی و از چه طریقی منتشر می شود؟

نتایج انتخاب رشته بدون کنکور نیمسال دوم دانشگاه پیام نور در تاریخ 20 دی ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در دسترس قرار گرفت.

زمان انتشار نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

علاقه مندانی که در آزمون سراسری نتیجه مطلوبی کسب نکرده و یا قصد دارند بدون شرکت در کنکور تحصیلات خود در مقطع کارشناسی را آغاز نمایند، می توانند رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را انتخاب کنند. پذیرش این رشته ها دو نوبت در سال انجام می گیرد و لذا انتشار نتایج برای ورودی های مهر و بهمن ماه در بازه های زمانی جداگانه و مطابق برنامه زمانی زیر صورت می گیرد.

نیمسال تحصیلی مهر ماه

از آن جایی که دانشگاه پیام نور جزو دانشگاه های سراسری به شمار می آید، اعلام نتیجه انتخاب رشته داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه همزمان با اعلام نتایج بدون کنکور سراسری 1400 صورت می پذیرد. داوطلبانی که جهت پذیرش در نیمسال تحصیلی اول سال جاری این دانشگاه به ثبت نام و انتخاب رشته پرداخته بودند، می توانند در روز یکشنبه 4 مهر ماه به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و از رشته محل پذیرفته شده مطلع شوند. 

توجه نمایید که پذیرفته شدگان پس از دریافت نتیجه پذیرش خود می بایست به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه و موسسه محل قبولی مراجعه نموده و به کسب اطلاعات لازم در خصوص نحوه، زمان و مدارک ثبت نام نهایی بپردازند. در صورتی که دانشگاه مورد نظر برنامه مشخصی برای نام نویسی در سایت خود ارائه نکرده باشد، داوطلبان می توانند مطابق با جدول زمانبندی موجود در اطلاعیه این سازمان، به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه کنند.

نیمسال تحصیلی بهمن ماه

مدتی پس از اتمام فرآیند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه که به نوعی همان تکمیل ظرفیت رشته هایی است که در پذیرش مهر ماه خالی مانده اند، سازمان سنجش کارنامه داوطلبانی که در این مرحله شرکت کرده اند را منتشر می نماید. بنابر اطلاع رسانی این سازمان، نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور بهمن ماه 1400 در تاریخ 20 دی ماه مشخص می گردد.

نحوه مشاهده نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

نتایج پذیرش مهر ماه هر ساله به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور اعلام می شود و بنابراین داوطلبان می توانند به سایت مذکور مراجعه نموده و مطابق با راهنمای زیر عمل کنند. در سال های گذشته متقاضیانی که رشته های ارائه شده در ترم بهمن ماه را انتخاب می کردند، می بایست به صورت حضوری جهت اطلاع از نتیجه ثبت نام خود اقدام می نمودند. اما در دوره های اخیر به علت کنترل شیوع بیماری در کشور، این شیوه تغییر نموده و نتایج نیمسال دوم نیز به صورت اینترنتی منتشر می گردد.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و بر روی گزینه “سراسری” کلیک کنید.
  • بر روی لینک فعال “اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی سراسری بهمن ماه سال 1400″ کلیک نمایید.
  • در مرحله بعد، با درج شماره پرونده و شماره شناسنامه و سپس انتخاب دکمه ‘مشاهده نتیجه” می توانید نسبت به مشاهده کارنامه پذیرش خود اقدام کنید.

در صورتی که اطلاعات کاربری خود را گم کرده یا به آن دسترسی ندارید، می توانید از طریق ثبت و ارسال درخواست در سایت سازمان سنجش اقدام به بازیابی آن ها نمایید.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج بدون کنکور نیسمال دوم دانشگاه پیام نور سال 1400 چه زمانی صورت می گیرد؟

نتایج بدون کنکور بهمن ماه این دانشگاه در تاریخ 20 دی ماه 1400 منتشر می شود.

2- نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیسمال دوم چگونه اعلام می شود؟

نتایج بدون کنکور مهر و بهمن ماه این دانشگاه در سال جاری از طریق سایت sanjesh.org منتشر می گردد.

3- ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور به چه نحوی انجام می شود؟

پذیرفته شدگان می بایست با مراجعه به سایت واحد دانشگاهی محل قبولی، از زمان، نحوه و سایر جزئیات نام نویسی مطلع شوند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. سلام ؛ من امسال با توجه به یک سری شرایط رابه خوبی کسب نکردم رتبه من ۹۵ هزار شد و معدل نهایی من ۱۵/۵۰ شد من می تونم دانشگاه پیام نور شهر کاشان رشته گردشگری یا حسابداری ، معماری ، مدیریت بازرگانی قبول بشم ؟!

دریافت مشاوره