تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

زمان انتشار نتایج بدون کنکور پیام نور 1400
زمان اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

داوطلبانی که در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور ثبت نام می کنند، همواره در انتظار اعلام نتایج آن ها می باشند تا از وضعیت قبولی خود مطلع شوند. ثبت نام، انتخاب رشته و اعلام نتایج بدون کنکور پیام نور مستقل از ثبت نام کنکور سراسری می باشد. به عبارتی، نتایج داوطلبانی که انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور را انجام می دهند، چه در آزمون سراسری شرکت کنند و چه شرکت نکنند، طی یک مرحله اعلام می گردد.

حدودا یک الی دو هفته پس از پایان مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری، نتایج قبولی افراد در کد رشته محل های انتخابی اعلام می شود.

نتایج انتخاب رشته بدون کنکور نیمسال اول دانشگاه پیام نور احتمالا اوایل مهر ماه منتشر می گردد.

زمان انتشار نتایج نهایی بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

نیمسال تحصیلی مهر ماه

از آن جا که دانشگاه پیام نور جزو دانشگاه های سراسری به شمار می آید، انتشار نتیجه انتخاب رشته داوطلبان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه همزمان با اعلام نتایج بدون کنکور سراسری می باشد. نتایج انتخاب رشته بدون کنکور پیام نور داوطلبانی که جهت پذیرش در نیمسال تحصیلی اول 99، به ثبت نام و انتخاب رشته پرداختند، در تاریخ 24 مهر ماه 99 و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، منتشر شد.

نیمسال تحصیلی بهمن ماه

دانشگاه پیام نور معمولا در دو نیمسال تحصیلی مهر و بهمن به پذیرش بدون کنکور داوطلبان می پردازد. ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور در بهمن ماه معمولا همان فرآیند ثبت نام تکمیل ظرفیت بدون کنکورسراسری می باشد و بعد از به اتمام رسیدن زمان ثبت نام آن در اواسط دی ماه، مطابق با تاریخ ذکر شده در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه پیام نور 99 (دوره بهمن ماه)، قرار بود نتایج بدون کنکور سراسری در نیمه دوم دی ماه 99 منتشر شود که سرانجام این نتایج در تاریخ 17 دی ماه 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

متقاضیانی که از وضعیت پذیرش خود در بهمن ماه سال جاری مطلع شده اند، در صورت کسب قبولی در یکی از کد رشته محل های انتخابی خود، می بایست از تاریخ 20 دی ماه 99 به سایت دانشگاه پذیرفته شده و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اینترنتی در سایت دانشگاه مقصد نیز اقدام نمایند.

نحوه مشاهده نتایج نهایی بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400

داوطلبانی که در دوره بدون کنکور دانشگاه های سراسری (پیام نور) مهر یا بهمن ماه شرکت نموده اند، می توانند با مراجعه به سایت اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه سراسری در زمان مقرر، از نتایج انتخاب رشته خود مطلع شوند. به همین منظور می توانید برای مشاهده کارنامه خود، مطابق راهنمای زیر مراحل را طی نمایید.

 • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید و در صفحه جدید، بر روی گزینه “سراسری” کلیک کنید تا وارد صفحه مربوط به آن شوید.
 • اگر در زمان مقرر به سایت مراجعه نموده باشید، لینک فعال “اعلام نتایج پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر / بهمن ماه سال 1400″، را مشاهده می کنید که می بایست آن را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده می توانید وارد پورتال شخصی خود شده و با استفاده از یکی از روش های موجود، از نتیجه آزمون خود مطلع شوید.
  1. روش اول: از طریق درج کردن مشخصات هویتی و شماره داوطلبی
  2. روش دوم: با وارد کردن شماره پرونده و شماره شناسنامه

مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور 1400

پس از اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور و اطلاع از رشته محل پذیرفته شده، داوطلبان باید با مراجعه به سایت دانشگاه پذیرفته شده از زمان و جزئیات فرآیند ثبت نام به صورت اینترنتی اطلاع یابند. مدارک مورد نیاز به جهت تکمیل نام نویسی داوطلب در دانشگاه مورد قبولی به شرح زیر است.

 1. 6 قطعه عکس پرسنلی 4*3
 2. کپی از تمام صفحات شناسنامه به همراه اصل آن (2 نسخه)
 3. کپی از کارت ملی به همراه اصل آن (2 نسخه)
 4. اصل و یا گواهی مدرک دیپلم نظام جدید
 5. اصل و یا گواهی مدرک دیپلم نظام قدیم
 6. اصل و یا گواهی مدرک فارغ التحصیلی دیپلم 4 ساله نظام قدیم
 7. مدرک نظام وظیفه برای آقایان

داوطلبان با شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور و اخذ پذیرش در آن، می توانند از ترم تحصیلی بهمن ماه، در کلاس های درسی حاضر شده و تحصیل خود را آغاز کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- اعلام نتایج بدون کنکور نیسمال اول دانشگاه پیام نور سال 1400 چه زمانی صورت می گیرد؟

زمان انتشار این نتایج به طور دقیق مشخص نیست اما احتمالا در هفته پایانی شهزیور و یا هفته اول مهر ماه اسامی پذیرفته شدگان اعلام گردد.

2- نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیسمال دوم 1400 چگونه منتشر می شود؟

نتایج بدون کنکور مهر و بهمن ماه این دانشگاه در سال جاری از طریق سایت sanjesh.org منتشر می گردد.

3- ثبت نام پذیرفته شدگان نهایی پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور 1400 به چه نحوی انجام می شود؟

نام نویسی پذیرفته شدگان در رشته محل قبولی به صورت اینترنتی از طریق سایت واحد دانشگاهی پذیرنده صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. سلام ؛ من امسال با توجه به یک سری شرایط رابه خوبی کسب نکردم رتبه من ۹۵ هزار شد و معدل نهایی من ۱۵/۵۰ شد من می تونم دانشگاه پیام نور شهر کاشان رشته گردشگری یا حسابداری ، معماری ، مدیریت بازرگانی قبول بشم ؟!

دریافت مشاوره