تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / تیزهوشان / زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

تارریخ نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 - 1401
زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

با تعویقات پی در پی زمان آزمون های تیزهوشان، در نهایت این آزمون در مقطع پایه ششم به هفتم، راس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 9 مرداد 99 برگزار گردید و دانش آموزان در حوزه های امتحانی حضور پیدا کردند. پس از سپری کردن مرحله برگزاری آزمون، مهم ترین و اصلی ترین نگرانی دانش آموزان و خانواده آن ها مقوله اعلام نتایج می باشد، از این رو داوطلبان بی صبرانه در پی اعلام نتایج هستند. جذب و پذیرش دانش آموز برای تحصیل در پایه هفتم مدارس تیزهوشان صرفا بر اساس نتیجه آزمون سنجش هوش خواهد بود و نتایج این آزمون فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان به نشانی hoosh.medu.ir اعلام می شود.

نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان، حدودا دو ماه پس از برگزاری آزمون اعلام می شود، اما به دلیل تعویق های مکرر آزمون هوش پایه ششم به هفتم در سال 99، امکان اعلام نتایج در بازه زمانی کمتری نسبت به سال های گذشته وجود دارد.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 99 – 1400

اسامی پذیرفته شدگان دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان از طریق سایت نتایج تیزهوشان به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. گفتنی است که در سال گذشته نتایج آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی، تقریبا دو ماه پس از برگزاری آزمون و در تاریخ 13 مرداد ماه 98 اعلام شد، اما به علت تعویق های پی در پی زمان آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی 99 – 1400 و در نهایت برگزاری آن در 9 مرداد 99، به احتمال زیاد نتایج در مدت زمان کمتری پس از آزمون، نسبت به دوره های پیشین، اعلام می گردد و در سایت مذکور قرار می گیرد.
همزمان با اعلام نتایج، آدرس دقیق مدارس استعداد درخشان، تاریخ مراجعه حضوری و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به اطلاع پذیرفته شدگان می رسد و متقاضیان می بایست در تاریخ مقرر، جهت ثبت نام حضوری خود اقدام نمایند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 99 

نتایج آزمون تیزهوشان فقط از طریق سایت مربوطه قابل دریافت است و داوطلبان می توانند به ترتیب مراحل زیر از قبولی یا عدم قبولی خود مطلع شوند :

 • ورود به سایت hoosh.medu.ir
 • در کادر ظاهر شده کدملی و رمز عبور همگام خود را وارد نمایید. (در صورتی که رمز ورود همگام خود را فراموش نموده اید برای دریافت مجدد آن می بایست به صورت حضوری به مدرسه یا آموزش و پرورش محل زندگی خود مراجعه کنید.)
 • در مرحله بعد نقش (دانش آموز) و عنوان سازمانی (نام مدرسه) خود را انتخاب کنید.
 • پس از ورود به سایت، کارنامه شما با یکی از دو حالت زیر برایتان ظاهر می شود :

پذیرفته شده : چنانچه در آزمون تیزهوشان حدنصاب لازم را کسب کرده باشید، عبارت پذیرفته شده در کادر “وضعیت قبولی” درج خواهد شد و همچنین نام مدرسه قبولی در کادر “محل پذیرش” مشخص خواهد بود.

پذیرفته نشده : در صورتی که حد نصاب پذیرش را به دست نیاورده باشید، در کادر “وضعیت قبولی” عبارت پذیرفته نشده درج خواهد شد و نام هیچ مدرسه ای در کادر “محل پذیرش” قید نخواهد شد.

به دلیل آن که در روز های ابتدایی اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، سایت شلوغ است ممکن است در هنگام ورود به سامانه با خطا و مشکل مواجه شوید. لذا در صورتی که موفق به دریافت کارنامه خود نشده اید، با مشاوران مجرب ما در مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی 99 – 1400

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج در محاسبه نمرات امتحانی خود تردید داشته باشند، می توانند درخواست خود را مبنی بر اعتراض به نتایج در سایت مربوطه به ثبت برسانند. زمان در نظر گرفته شده برای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان، معمولا دو الی سه روز پس از انتشار کارنامه ها می باشد و با توجه به محدود بودن این زمان، توصیه می شود در همان روزهای ابتدایی برای ثبت اعتراض خود اقدام کنید. البته فقط در موارد زیر می توان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را انجام داد :

 • اشتباه در محاسبه تراز و نمره
 • عدم تطابق در تعداد پاسخ های صحیح و غلط در کارنامه و پاسخ برگ
 • عدم اعمال قانون پذیرش مربوط به دانش آموزان همزاد (دوقلو ، چندقلو ، همجنس یا غیر همجنس)
 • مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه
 • سایر موارد

نکاتی که باید برای ثبت نام مدارس تیزهوشان در نظر داشته باشید

عمدتا هیچ فهرست ذخیره ای برای پایه ششم به هفتم مدارس تیزهوشان اعلام نمی شود و امکان تغییر در نتایج اعلام شده بسیار کم می باشد. اگر  پس از اعتراض به نتایج، دلایل اعتراض شما عزیزان، موجه و منطقی باشد، اقدامات لازم برای صدور کارنامه جدید به عمل خواهد آمد.

همچنین قبل از اعلام نتایج، وضعیت دانش آموزان همزاد بررسی می شود و در صورت دارا بودن امتیاز لازم، نام آن ها نیز به صورت مازاد بر ظرفیت در فهرست پذیرفته شدگان قرار می گیرد.

دقت داشته باشید به دلیل آن که ثبت نام سایر مدارس آغاز می شود و ممکن است اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان کمی با تاخیر باشد، بنابراین توصیه ما به شما این است که در یکی از مدارس مورد نظر خود ثبت نام کنید تا اگر پس از اعلام نتایج در مدارس تیزهوشان پذیرفته نشدید، از ثبت نام سایر مدارس جا نمانید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

 1. Avatar

  سلام من با ۷۵ درست در علامه حلی ۲ دوره اول می توانم قبول شوم؟

دریافت مشاوره