تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / تیزهوشان / زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

تارریخ نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 - 1401
زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

هر ساله پس از سپری کردن مرحله برگزاری آزمون، مهم ترین و اصلی ترین نگرانی دانش آموزان و خانواده آن ها مقوله اعلام نتایج می باشد، از این رو داوطلبان بی صبرانه در پی اعلام نتایج هستند. جذب و پذیرش دانش آموز برای تحصیل در پایه هفتم مدارس تیزهوشان صرفا بر اساس نتیجه آزمون سنجش هوش خواهد بود و نتایج این آزمون فقط به صورت اینترنتی و از طریق سایت ثبت نام مدارس تیزهوشان به نشانی hoosh.medu.ir اعلام می شود.

نتایج آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان، حدودا دو ماه پس از برگزاری آزمون اعلام می شود.

زمان اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

در حال حاضر زمان مشخصی برای اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم اعلام نشده است؛ اسامی پذیرفته شدگان دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان از طریق سایت نتایج تیزهوشان به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. گفتنی است که در سال گذشته نتایج آزمون تیزهوشان ششم ابتدایی، تقریبا دو ماه پس از برگزاری آزمون اعلام شد، به همین جهت با توجه به زمان برگزاری آزمون برای سال تحصیلی 1400 – 1401 در روزهای 20 و 21 خرداد تعیین شده است به احتمال زیاد نتایج در مدت زمان مشابه ای، نسبت به دوره های پیشین، اعلام می گردد و در سایت مذکور قرار می گیرد.
جهت اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج آزمون تیزهوشان و سایر اخبار مرتبط با این آزمون می توانید به عضویت کانال تلگرام تیزهوشان ایران مشاوره درآیید تا از به روزترین اخبار مربوطه مطلع شوید.
همزمان با اعلام نتایج، آدرس دقیق مدارس استعداد درخشان، تاریخ مراجعه حضوری و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به اطلاع پذیرفته شدگان می رسد و متقاضیان می بایست در تاریخ مقرر، جهت ثبت نام حضوری خود اقدام نمایند.

نحوه مشاهده نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم 1400 – 1401

نتایج آزمون تیزهوشان فقط از طریق سایت مربوطه قابل دریافت است و داوطلبان می توانند به ترتیب مراحل زیر از قبولی یا عدم قبولی خود مطلع شوند.

  • ورود به سایت hoosh.medu.ir
  • در کادر ظاهر شده کدملی و رمز عبور همگام خود را وارد نمایید. (در صورتی که رمز ورود همگام خود را فراموش نموده اید برای دریافت مجدد آن می بایست به صورت حضوری به مدرسه یا آموزش و پرورش محل زندگی خود مراجعه کنید.)
  • در مرحله بعد نقش (دانش آموز) و عنوان سازمانی (نام مدرسه) خود را انتخاب کنید.
  • پس از ورود به سایت، کارنامه شما با یکی از دو حالت زیر برایتان ظاهر می شود.

پذیرفته شده: چنانچه در آزمون تیزهوشان حدنصاب لازم را کسب کرده باشید، عبارت پذیرفته شده در کادر “وضعیت قبولی” درج خواهد شد و همچنین نام مدرسه قبولی در کادر “محل پذیرش” مشخص خواهد بود.

پذیرفته نشده: در صورتی که حد نصاب پذیرش را به دست نیاورده باشید، در کادر “وضعیت قبولی” عبارت پذیرفته نشده درج خواهد شد و نام هیچ مدرسه ای در کادر “محل پذیرش” قید نخواهد شد.

به دلیل آن که در روز های ابتدایی اعلام نتایج آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، سایت شلوغ است ممکن است در هنگام ورود به سامانه با خطا و مشکل مواجه شوید. لذا در صورتی که موفق به دریافت کارنامه خود نشده اید، با مشاوران مجرب ما در مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

اعتراض به نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ششم ابتدایی 1400 – 1401

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج در محاسبه نمرات امتحانی خود تردید داشته باشند، می توانند درخواست خود را مبنی بر اعتراض به نتایج در سایت مربوطه به ثبت برسانند. زمان در نظر گرفته شده برای اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان، معمولا دو الی سه روز پس از انتشار کارنامه ها می باشد و با توجه به محدود بودن این زمان، توصیه می شود در همان روزهای ابتدایی برای ثبت اعتراض خود اقدام کنید. البته فقط در موارد زیر می توان اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان را انجام داد:

  • اشتباه در محاسبه تراز و نمره
  • عدم تطابق در تعداد پاسخ های صحیح و غلط در کارنامه و پاسخ برگ
  • عدم اعمال قانون پذیرش مربوط به دانش آموزان همزاد (دوقلو ، چندقلو ، همجنس یا غیر همجنس)
  • مطابقت نداشتن اولویت های ثبت شده در کارنامه
  • سایر موارد

نکاتی که باید برای ثبت نام مدارس تیزهوشان در نظر داشته باشید

عمدتا هیچ فهرست ذخیره ای برای پایه ششم به هفتم مدارس تیزهوشان اعلام نمی شود و امکان تغییر در نتایج اعلام شده بسیار کم می باشد. اگر  پس از اعتراض به نتایج، دلایل اعتراض شما عزیزان، موجه و منطقی باشد، اقدامات لازم برای صدور کارنامه جدید به عمل خواهد آمد.

همچنین قبل از اعلام نتایج، وضعیت دانش آموزان همزاد بررسی می شود و در صورت دارا بودن امتیاز لازم، نام آن ها نیز به صورت مازاد بر ظرفیت در فهرست پذیرفته شدگان قرار می گیرد.

دقت داشته باشید به دلیل آن که ثبت نام سایر مدارس آغاز می شود و ممکن است اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان کمی با تاخیر باشد، بنابراین توصیه ما به شما این است که در یکی از مدارس مورد نظر خود ثبت نام کنید تا اگر پس از اعلام نتایج در مدارس تیزهوشان پذیرفته نشدید، از ثبت نام سایر مدارس جا نمانید.

 

سوالات متداول

1- نتایج آزمون مدارس تیزهوشان ششم به هفتم 1400 چه زمانی اعلام می شود؟

تا کنون زمان انتشار نتایج این دوره به طور دقیق مشخص نشده است، اما شما می توانید با عضویت در کانال تیزهوشان ایران مشاوره از زمان دقیق انتشار آن مطلع شوید.

2- نتایج آزمون مدارس تیزهوشان پایه هفتم به چه صورت اعلام می گردد؟

نتایج این آزمون برای پایه هفتم از طریق سایت hoosh.medu.ir و برای پایه دهم در سایت azmoon.medu.ir اعلام می شود.

3- پس از اعلام نتایج، فرآیند نام نویسی پذیرفته شدگان به چه صورت خواهد بود؟

داوطلبان در صورت قبولی می بایست در موعد مقرر همراه با مدارک مورد نیاز به مدرسه محل پذیرش خود مراجعه نموده و سایر مراحل ثبت نام را به صورت حضوری تکمیل نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک نظر

  1. سلام من با ۷۵ درست در علامه حلی ۲ دوره اول می توانم قبول شوم؟

دریافت مشاوره