تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

تاریخ انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400
زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته گروه پزشکی توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می شود. داوطلبانی که در این آزمون شرکت نموده اند، تمایل دارند از نتیجه عملکرد خود باخبر شوند تا در صورتی که مجاز شده و واجد شرایط لازم باشند، نسبت به انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت اقدام نمایند. این مرکز یک بازه زمانی را به منظور انجام این فرآیند تعیین کرده و آن را به اطلاع متقاضیان می رساند. علاقه مندان می بایست از تمامی نکات و جزئیات مربوط به انتخاب رشته مطلع شده و در اولین فرصت انتخاب رشته خود را به انجام رسانند..

انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال جاری در بازه زمانی بین 2 الی 4 شهریور ماه انجام گرفت.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت داوطلبان، وضعیت مجاز یا غیرمجاز شدن آن ها جهت انجام امر انتخاب رشته مشخص می گردد. متقاضیانی که قصد شرکت در این فرآیند را دارند، ملزم به مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشند که این دفترچه در سال جاری همزمان با انتشار کارنامه اولیه داوطلبان در روز 31 مرداد ماه منتشر شده است. دو روز پس از صدور دفترچه مذکور، سامانه انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت برای علاقه مندان فعال گشت و فرصت انجام این فرآیند تا روز 4 شهریور ماه در نظر گرفته شد.

بر اساس اطلاعیه جدیدی که بر روی سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت قرار گرفت، مهلت مجددی جهت ثبت یا ویرایش کد رشته محل های ارائه شده از ساعت 8 صبح روز یکشنبه 7 شهریور ماه تا ساعت 24 همان روز تعیین شد. لذا افرادی که از انتخاب رشته در فرصت اولیه جا مانده اند یا نیاز به ویرایش فرم مربوطه دارند، می توانند اقدامات لازم در این زمینه را به انجام برسانند. تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 1400 به همین جا ختم نشد و بنا به درخواست داوطلبان، فرصت دیگری از روز 11 لغایت 13 شهریور ماه یه منظور ثبت یا تصحیح کد رشته در نظر گرفته شد.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400

حساس ترین مرحله پس از آزمون، انتخاب رشته است و مهم ترین امر در انجام یک انتخاب رشته ایده آل، تحلیل صحیح کارنامه اولیه می باشد. مرکز سنجش آموزش پزشکی حدنصاب همه رشته ها را مشخص کرده است، بنابراین اگر نمره کل شما کمتر از حدنصاب رشته محل مورد نظر باشد، مجاز به انتخاب آن نخواهید بود. داوطلبانی که مجاز شده اند، می توانند با طی مراحل زیر به انجام این فرآیند بپردازند.

  • به سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به نشانی sanjeshp.ir وارد شوید و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک نمایید و سپس گزینه “ارشد” از منوی سمت راست سایت را انتخاب کنید.
  • در این بخش بر روی عبارت “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها” کلیک نمایید.
  • اکنون مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها” را برگزینید. در این مرحله می بایست کد رهگیری خود را وارد کرده تا بتوانید نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر اقدام نمایید.

توصیه می کنیم پیش از ورود به سامانه مرکز سنجش پزشکی و ثبت کد رشته ها، ابتدا تمامی اولویت های خود را بر اساس علاقه در یک فرم پیش نویس وارد نمایید و بعد از این که از ترتیب کد رشته محل های ثبت شده اطمینان داشتید، نسبت به ثبت آن ها در سیستم انتخاب رشته اقدام کنید.

در فرآیند انتخاب رشته چنانچه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای داشته باشید، می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که این عمل پیش از فشردن دکمه “ثبت نهایی” امکان پذیر بوده و بعد از آن جابجایی یا حذف ممکن نخواهد بود. بعد از به اتمام رسیدن تمامی مراحل از فرم خود پرینت گرفته و برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارید.

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1400، چنانچه شرکت کنندگان در هر یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته شده باشند، می بایست در بازه زمانی مقرر جهت ثبت نام در دانشگاه محل قبولی، اقدام نمایند. آن دسته از متقاضیانی که در این مرحله قبول نشده و یا از رشته محل قبولی خود ناراضی هستند نیز می توانند منتظر انتشا اخبار مربوط به برگزاری فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 در چه تاریخی انجام می شود؟

این فرآیند در بازه زمانی بین 31 مرداد الی 4 شهریور ماه انجام شد.

2- برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 از چه طریقی می توان اقدام نمود؟

انتخاب رشته این آزمون از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir انجام می شود.

3- آیا در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1400 تمدید می شود؟

بله، برای انجام این فرآیند، روز 7 شهریور ماه به عنوان مهلت مجدد در نظر گرفته شد. همچنین این فرصت برای بار سوم از روز 11 لغایت 13 شهریور ماه تمدید شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد