تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

تاریخ انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته گروه پزشکی توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می شود. داوطلبانی که در این آزمون شرکت نموده اند، تمایل دارند از نتیجه عملکرد خود اطلاع یابند. تا در صورتی که مجاز شده و واجد شرایط لازم باشند، نسبت به انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت اقدام نمایند. این مرکز یک بازه زمانی را به منظور انجام این فرآیند تعیین کرده و آن را به اطلاع متقاضیان می رساند. علاقه مندان می بایست از تمامی نکات و جزئیات مربوط به انتخاب رشته مطلع شده و در اولین فرصت به انجام این امر بپردازند.

طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش پزشکی، زمان انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت در تاریخ 1 خردادماه 1401 اعلام خواهد شد.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

با انتشار نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت، وضعیت مجاز یا غیرمجاز شدن داوطلبان جهت انجام انتخاب رشته مشخص می گردد. متقاضیانی که قصد شرکت در این فرآیند را دارند، ملزم به مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت می باشند. با توجه به سالیان قبل، انتخاب رشته همزمان با اعلام نتایج اولیه خواهد بود که هنوز تاریخ دقیقی برای آن مشخص نشده، طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش پزشکی، زمان دقیق این فرآیند در تاریخ 1 خردادماه 1401 اعلام خواهد شد و در این مقاله نیز قرار می گیرد، همچنین برای اطلاع دقیق از مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد وزارت بهداشت 1401 ، تمدید زمان و سایر اخبار در این خصوص می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شوید.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401

حساس ترین مرحله پس از آزمون، انتخاب رشته است و مهم ترین امر در انجام یک انتخاب رشته ایده آل، تحلیل صحیح کارنامه اولیه می باشد. مرکز سنجش آموزش پزشکی حدنصاب همه رشته ها را مشخص کرده است، بنابراین اگر نمره کل شما کمتر از حدنصاب رشته محل مورد نظر باشد، مجاز به انتخاب آن نخواهید بود. داوطلبانی که مجاز شده اند، می توانند طبق مراحل زیر به انجام این فرآیند بپردازند.

  • به سایت انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت به نشانی sanjeshp.ir وارد شوید و بر روی گزینه “کارشناسی ارشد” کلیک نمایید و سپس گزینه “ارشد” از منوی سمت راست سایت را انتخاب کنید.
  • در این بخش بر روی عبارت “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها” کلیک نمایید.
  • اکنون مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها” را برگزینید. در این مرحله می بایست کد رهگیری خود را وارد کرده تا بتوانید نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر اقدام نمایید.

توصیه می کنیم پیش از ورود به سامانه مرکز سنجش پزشکی و ثبت کد رشته ها، ابتدا تمامی اولویت های خود را بر اساس علاقه در یک فرم پیش نویس وارد نمایید و بعد از این که از ترتیب کد رشته محل های ثبت شده اطمینان داشتید، نسبت به ثبت آن ها در سیستم انتخاب رشته اقدام کنید.

در فرآیند انتخاب رشته چنانچه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای داشته باشید، می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که این عمل پیش از فشردن دکمه “ثبت نهایی” امکان پذیر بوده و بعد از آن جابجایی یا حذف ممکن نخواهد بود. بعد از به اتمام رسیدن تمامی مراحل از فرم مربوطه پرینت گرفته و برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارید.

پس از اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 1401، چنانچه شرکت کنندگان در هر یک از رشته محل های انتخابی خود پذیرفته شده باشند، می بایست در بازه زمانی مقرر جهت ثبت نام در دانشگاه محل قبولی، اقدام نمایند. آن دسته از متقاضیانی که در این مرحله قبول نشده و یا از رشته محل قبولی خود ناراضی هستند نیز می توانند منتظر انتشا اخبار مربوط به برگزاری فرآیند تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد وزارت بهداشت باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر، می توانید بر روی لینک های مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 در چه تاریخی انجام می شود؟

زمان انجام این فرآیند هنوز مشخص نشده که به محض اعلام، در این مقاله قرار خواهد گرفت.

2- برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 از چه طریقی می توان اقدام نمود؟

انتخاب رشته این آزمون از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir انجام می شود.

3- آیا در زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 1401 تمدید می شود؟

بله، طبق روند سال های گذشته امکان تمدید مهلت نیز وجود دارد که در صورت انتشار تاریخ آن، دراین مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد