شنبه , ۱۰ آبان ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کارشناسی ارشد / زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

تاریخ دقیق انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99
زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

یکی از پر متقاضی ترین آزمون ها، آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته گروه پزشکی است که توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می شود. داوطلبانی که در این آزمون شرکت نموده اند تمایل دارند تا هرچه سریع تر از نتیجه عملکرد خود باخبر شوند و در صورتی که واجد شرایط باشند، اقدام به انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت 99 نمایند.

بدیهی است که متقاضیانی مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه، شهریه پرداز و دانشگاه آزاد خواهند بود که نمره و رتبه حدنصاب را کسب کرده باشند تا بتوانند در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته محل های تحصیلی اقدام نمایند. قابل ذکر است که انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی انجام می گیرد که در ادامه مقاله مراحل آن ذکر شده است.

فرآیند انتخاب رشته معمولا چند روز پس از انتشار نتایج آزمون ارشد وزارت بهداشت انجام می شود.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

شرکت کنندگان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت سال جاری در روزهای 23 و 24 مرداد ماه 99 در حوزه های برگزاری آزمون حاضر شده و به رقابت با یکدیگر پرداختند. طبق اطلاعیه اخیر، نتایج کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت برای سال 99، در 30 شهریور ماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی الکترونیکی مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور  منتشر می شود.

با انتشار کارنامه اولیه داوطلبان، دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 بر روی سایت مذکور قرار خواهد گرفت و متقاضیان پس از مطالعه دقیق ضوابط مندرج در آن، در صورتی که حدنصاب نمره قبولی لازم را کسب کرده باشند یا به عبارتی مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند نسبت به ثبت انتخاب های خود در فرم انتخاب رشته موجود در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت اقدام نمایند.

قابل ذکر است که فرآیند انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت برای سال 99 از 31 شهریورماه شروع می شود و تا 2 مهرماه ادامه دارد. توجه کنید که این بازه زمانی تمدید شده است و داوطلبان می توانند تا 4 مهرماه 99 نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند که این مهلت انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت برای بار دیگر تمدید گشته و متقاضیانی که موفق به انتخاب رشته نشده اند، می توانند از ساعت 10:00 صبح روز یکشنبه مورخ 6 مهر 99 تا ساعت 16:00 روز دوشنبه مورخ 7 مهر 99 نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر خود اقدامات لازم را انجام دهند.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره، از آخرین اخبار پیرامون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت مثل زمان اعلام نتایج انتخاب رشته 99، مهلت مجدد انتخاب رشته 99 و… با خبر شوید.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

حساس ترین مرحله پس از آزمون، انتخاب رشته است و مهم ترین امر در انجام یک انتخاب رشته ایده آل، تحلیل صحیح کارنامه اولیه می باشد. مرکز سنجش آموزش پزشکی حدنصاب همه رشته ها را مشخص کرده است، بنابراین اگر نمره کل شما کمتر از حدنصاب رشته محل مورد نظر باشد، مجاز به انتخاب آن نخواهید بود. به دلیل اهمیت مرحله انتخاب رشته در آینده داوطلبان، انجام آن به طور دقیق و سنجیده مهم ترین عامل موفقیت محسوب می شود که دستیابی به آن از طریق افزایش آگاهی نسبت به این فرآیندحساس امکان پذیر می باشد.

مواردی که برای انجام انتخاب رشته ملزم به انجام آن هستید عبارتند از: آگاهی از لیست رشته های کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99، شرایط و ضوابط انتخاب رشته، میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99، شرایط دانشگاه ها و شهریه دوره ها و… از ملزومات انتخاب رشته به شمار می آیند که دستیابی به تمامی این نکات از طریق مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته میسر می شود. برای سهولت دسترسی شما، لینک مربوطه در کادر زیر ارائه شده است که با کلیک بر روی آن می توانید فایل مربوطه را دریافت نمایید. با توجه به اینکه دفترچه سال 99 هنوز منتشر نشده است، لینک دفترچه سال گذشته را به منظور بررسی شما در زمان باقی مانده تا شروع انتخاب رشته قرار داده ایم.

 دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت
دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 98 

(برای دانلود دفترچه، بر روی لینک کلیک نمایید.)

دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99

(برای دانلود دفترچه، بر روی لینک کلیک نمایید.) 

مراحل انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 

توصیه می کنیم پیش از ورود به سامانه مرکز سنجش پزشکی و ثبت کد رشته ها، ابتدا تمامی اولویت های خود را بر اساس علاقه در یک فرم پیش نویس وارد نمایید و بعد از این که از ترتیب کد رشته محل های ثبت شده اطمینان داشتید، نسبت به ثبت آن ها در سیستم انتخاب رشته اقدام نمایید.

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت طی فرصت چند روزه با طی کردن مراحل زیر، می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند. این فرآیند به شرح مراحل زیر می باشند.

مرحله اول انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

  • در این بخش بر روی عبارت “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها” کلیک فرمایید.مرحله دوم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت
  • اکنون مجددا گزینه “انتخاب رشته – محل / ویرایش انتخاب ها” را برگزینید. در این مرحله می بایست کد رهگیری خود را وارد کرده تا بتوانید نسبت به ثبت کد رشته های مورد نظر اقدام نمایید.

مرحله سوم انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت

در فرآیند انتخاب رشته چنانچه نیاز به جابجایی یا حذف کد رشته ای داشته باشید، می توانید از گزینه “جابجایی” یا “حذف” استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که این عمل پیش از فشردن دکمه “ثبت نهایی” امکان پذیر بوده و بعد از آن جابجایی یا حذف ممکن نخواهد بود. بعد از به اتمام رسیدن تمامی مراحل از فرم خود  پرینت گرفته و برای مراحل بعدی نزد خود نگه دارید. اگر ضمن انجام انتخاب رشته، در هریک از بخش ها به مشکلی برخورد کردید، تماس با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره برای شما سود بخش خواهد بود.

با آغاز مهلت انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت، داوطلبانی که در این آزمون شرکت کرده اند باید به انتخاب رشته محل های ارائه شده در دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 بر اساس اولویت ها و علایق خود در دوره هایی که مجاز شده اند اقدام نمایند. پس از اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت، چنانچه شرکت کنندگان در رشته محل انتخابی خود پذیرفته شده باشند، می بایست در بازه زمانی مقرر جهت ثبت نام در دانشگاه محل قبولی، اقدامات لازم را انجام دهند. معمولا مرکز سنجش آموزش پزشکی برای آن دسته از داوطلبانی که تمایل به ایجاد تغییر در کد رشته های انتخابی خود را دارند، فرصت چند روزه ای در نظر می گیرد تا به ویرایش انتخاب رشته ارشد وزارت بهداشت بپردازند. برای اطلاع از جزئیات کنکور ارشد پزشکی از جمله میزان تاثیر معدل در کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 و زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد وزارت بهداشت 99 می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت برای سال 99، در چه تاریخی انجام می شود؟

مطابق اطلاعیه اخیر مرکز سنجش پزشکی، زمان انتخاب رشته این آزمون در سال 99 از 31 شهریور ماه تا 2 مهر ماه می باشد.

2- برای انتخاب رشته آزمون ارشد وزارت بهداشت، از چه طریقی می توان اقدام نمود؟

انتخاب رشته این آزمون از طریق سایت سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی sanjeshp.ir انجام می شود که نحوه انجام آن در مقاله حاضر ذکر شده است.

3- دفترچه انتخاب رشته آزمون وزارت بهداشت حاوی چه اطلاعاتی می باشد؟

این دفترچه شامل اطلاعاتی مانند لیست رشته های ارائه شده، شرایط و ضوابط، میزان تاثیر سهمیه در انتخاب رشته، شرایط دانشگاه ها و شهریه دوره ها، سهمیه ها و ... می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره انتخاب رشته ارشد