تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

تاریخ انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 1400
زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های معتبر از نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد که جزء دانشگاه های سراسری بوده و محور آموزشی آن بر یک نظام خاصی استوار است. حضور در کلاس های این دانشگاه اجباری نیست و دانشجویان با استفاده از مواد و منابع آموزشی روند تحصیل علم و دانش را طی می کنند. این دانشجویان می توانند فقط در آزمون هایی که در آخر هر ترم برگزار می شود، شرکت کرده و نمره قبولی را کسب نمایند. دانشگاه پیام نور هر ساله در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی ارشد رشته های مختلفی ارائه می دهد و داوطلبان می توانند با انجام فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور در موعد مقرر، در رشته مورد نظر خود تحصیل نمایند.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور همزمان با انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری انجام می شود.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

دانشگاه پیام نور به دلیل دارا بودن روش های منحصر به فرد آموزشی و کیفیت مناسب و نیز برگزاری برخی از کلاس ها به صورت نیمه حضوری و الکترونیکی (آنلاین) متقاضیان بسیاری دارد. همه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که قصد دارند مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه پیام نور اخذ کنند باید در آزمون سراسری کارشناسی ارشد شرکت کرده و پس از حضور در آزمون و اعلام نتایج ارشد، به انتخاب رشته محل های مورد نظر بپردازند. با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 فرآیند انتخاب رشته این آزمون در دهه اول تیر ماه 1400 انجام می گیرد، اما شما می توانید جهت اطلاع از زمان دقیق شروع این فرآیند مهم می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضویت داشته باشید.

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

با توجه به اهمیت مرحله انتخاب رشته در پذیرش داوطلبان، مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد 1400 می تواند راهگشای شرکت کنندگان در جهت انجام یک انتخاب رشته درست و اصولی باشد. بر همین اساس می بایست با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد نسبت به دریافت دفترچه مذکور اقدام کرده و اطلاعات خود را در خصوص لیست رشته های کارشناسی ارشد پیام نور 1400 و سایر مندرجات آن بالا ببرید. پس از اولویت بندی کردن رشته های دلخواه و تهیه فهرستی از آن ها می توانید در زمان تعیین شده با طی مراحل زیر انتخاب رشته خود را به انجام برسانید.

 •  به سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و آیکون “کارشناسی ارشد” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
 • بر روی لینک فعال انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400″ کلیک کنید.
 • در این مرحله به مطالعه نکات مطرح شده پرداخته و سپس گزینه “تایید و ادامه – گام بعدی” را انتخاب نمایید.
 • از طریق یکی از روش های زیر می توانید به صفحه کاربری خود در سیستم انتخاب رشته وارد شوید.
 1. وارد نمودن شماره پرونده و شماره پیگیری ثبت نام
 2. درج شماره پرونده، شماره داوطلبی و کد ملی
 • اکنون می توانید به ثبت حداکثر 100 کد رشته محل ارائه شده در فرم مربوطه بپردازید.
 • پس از تکمیل این فرآیند، یک کد 15 رقمی از سوی سامانه در اختیار شما قرار می گیرد. توجه کنید که دریافت نکردن این کد به منزله عدم ثبت و تکمیل انتخاب رشته توسط فرد متقاضی می باشد.

نکاتی در خصوص انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400

در دفترچه راهنمای انتخاب رشته تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبان برای این فرآیند از جمله ضوابط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها ارائه شده است. همچنین نکاتی که متقاضیان در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 باید در نظر داشته باشند و با توجه به آن نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظرشان اقدام کنند، در دفترچه مذکور عنوان شده اند. در این بخش برخی از این نکات و الزامات را بیان کرده ایم.

 1. پیش از اقدام به انتخاب رشته اطلاعات کافی در زمینه جزئیات و اطلاعات مربوط به کد رشته های انتخابی خود اعم از مسافت دانشگاه، دوره تحصیلی، میزان شهریه و… کسب نمایید.
 2. کد رشته محل های درج شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی پس از تایید نهایی و پایان مهلت ویرایش، قابل تغییر نمی باشند.
 3. عدم اقدام به انتخاب رشته داوطلبان در موعد اعلام شده، به منزله انصراف داوطلبان از ادامه مراحل آزمون تلقی می گردد.
 4. شرکت کنندگانی که در هنگام ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1400 دانشجوی سال آخر محسوب می شدند، می بایست حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 1400 فارغ التحصیل شوند. در غیر این صورت قبولی آن ها لغو خواهد شد.
 5. اگر احتمال فارغ التحصیل نشدن دانشجو تا 31 شهریور ماه 1400 وجود داشته باشد، لازم است که حداکثر تا تاریخ 10 مهر ماه 1400 انصراف خود را از رشته محل های انتخابی اعلام نماید.

همان طور که گفته شد، متقاضیان می توانند از طریق ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور 1400 نیز به این مقطع راه یابند که زمان و جزئیات ثبت نام و انتخاب رشته آن از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد. شایان ذکر است که دانشگاه های سراسری از جمله پیام نور در سال 99 به ارائه رشته محل هایی که دارای ظرفیت تکمیل نشده بودند، پرداختند و احتمال می رود که این روند در دوره های بعدی نیز ادامه داشته باشد. جهت اطلاع از جزئیات بیشتر در خصوص ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 1400 بر روی لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400 چه زمانی انجام می گیرد؟

این فرآیند در دهه اول تیر ماه 1400 صورت می پذیرد.

2- از چه طریقی می توان نسبت به انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 1400 اقدام کرد؟

انتخاب رشته در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

3- آیا دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی می توانند در انتخاب رشته ارشد پیام نور 1400 شرکت کنند؟

این داوطلبان تنها در صورتی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1400 فارغ التحصیل شوند، می توانند به انتخاب رشته بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد