تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / دانشگاه پیام نور / زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور

تاریخ انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 99
زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پیام نور از دانشگاه های معتبری است که زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند و مدرکی که به فارغ التحصیلان ارائه می دهد کاملا معتبر می باشد. تحصیل در دانشگاه پیام نور با تحصیل در سایر دانشگاه ها متفاوت بوده و بر یک نظام آموزشی خاصی استوار است. در این دانشگاه دانشجویان یاد می گیرند که چگونه با استفاده از مواد و منابع آموزشی به کسب علم و دانش بپردازند ، برای حضور آن ها در کلاس الزامی وجود ندارد و می توانند فقط در آزمون هایی که در آخر هر ترم برگزار می شود ، شرکت کنند و نمره قبولی را کسب نمایند.

دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد با هدف نیروی انسانی متخصص و متعهد به دوصورت با آزمون و فراگیر اقدام به جذب دانشجو می نماید که ما در این مطلب قصد داریم در خصوص انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 99 که همزمان با دانشگاه سراسری انجام می شود توضیحاتی ارائه دهیم.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور همزمان با انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری انجام می شود.

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور 99

دانشگاه پیام نور به دلیل دارا بودن روش های منحصر به فرد آموزشی و کیفیت مطلوب و نیز برگزاری برخی از کلاس ها به صورت نیمه حضوری و الکترونیکی ( آنلاین ) ، داوطلبان بسیاری را به سمت خود جذب می کند. همه فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی که قصد دارند مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه پیام نور اخذ کنند باید در آزمون سراسری کارشناسی ارشد ثبت نام کنند و پس از حضور در آزمون و اعلام نتایج ارشد 99 ، به انتخاب رشته دانشگاه پیام نور بپردازند.

با توجه به سال های گذشته پیش بینی می شود انتخاب رشته ارشد پیام نور 99 از دهه آخر تیر ماه آغاز گردد. جهت اطلاع از زمان دقیق شروع این فرآیند مهم می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد عضو شده و پیگیری های لازم را انجام دهید.

نکاتی مهمی که باید در زمان انتخاب رشته رعایت کنید

با توجه به اهمیت مرحله انتخاب رشته در پذیرش داوطلبان ، مطالعه دفترچه انتخاب رشته ارشد 99 می تواند کمک شایانی برای داوطلبان در انجام یک انتخاب رشته درست و اصولی باشد. در ادامه به برخی از نکاتی که متقاضیان در زمان انتخاب رشته باید در نظر داشته باشند و با توجه به آن نسبت به ثبت کد رشته محل های مورد نظرشان اقدام کنند ، اشاره شده است.

داوطلبان می بایست برای صرف زمان کم تر و جلوگیری از بروز خطای احتمالی در سامانه انتخاب رشته ، ابتدا کد رشته محل های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در نمونه فرمی که معمولا در دفترچه راهنمای انتخاب رشته قرار داده می شود ، درج نمایند و در صورت اطمینان نسبت به ثبت آن ها در سامانه مربوطه اقدام کنند.

نکته قابل توجه دیگر این است که کد رشته محل های درج شده در فرم انتخاب رشته اینترنتی پس از تایید نهایی و پایان مهلت ویرایش ، قابل تغییر نمی باشند. بنابراین داوطلبان می بایست پیش از تکمیل نهایی آن ، جزئیات و اطلاعات مربوط به کد رشته های انتخابی خود اعم از مسافت دانشگاه ، دوره تحصیلی ، میزان شهریه و … مطالعه نموده و مدنظر داشته باشند.

فرآیند انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور ، صرفا در بازه زمانی که توسط اطلاعیه های سازمان سنجش منتشر می شود امکان پذیر است و عدم انتخاب رشته داوطلبان در موعد مقرر ، به منزله انصراف آن ها از ادامه مراحل آزمون تلقی می گردد.

تمامی داوطلبان شرکت کننده در انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد که در هنگام ثبت نام ارشد 99 دانشجوی سال آخر محسوب می شدند ، می بایست حداکثر تا تاریخ 31 شهریور ماه 99 فارغ التحصیل شوند ، در غیر این صورت قبولی آن ها لغو خواهد شد.

تذکر: چنان چه بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته ، به دلایلی داوطلب احتمال فارغ التحصیل شدن تا زمان 31 شهریور ماه 99 را نمی دهد ، می بایست حداکثر تا تاریخ 30 مرداد ماه 99 از روش زیر نسبت به انصراف خود از گزینش آزمون اقدام نماید.

داوطلبان می توانند از طریق ارسال درخواست کتبی با موضوع عدم فارغ التحصیلی خود (امضا و اثر انگشت داوطلب در برگه درخواست الزامی است) به همراه کپی شناسنامه و یا کارت ملی ، از طریق پست سفارشی به آدرس: تهران ، صندوق پستی 1365-15875 به اداره ثبت نام – واحد کارشناسی ارشد سازمان سنجش آموزش کشور ارسال نمایند. داوطلبان باید درخواست خود را به نحوی ارسال کنند که تا تاریخ مذکور واصل شود تا از گزینش نهایی این آزمون حذف گردند.

اگر جزو داوطلبانی هستید که موفق به کسب وضعیت مجاز در انتخاب رشته کارشناسی ارشد نشده اید ، امید خود را از دست ندهید. چرا که دانشگاه پیام نور امکانی را برای ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد فراهم آورده است که داوطلبان می توانند بدون شرکت در کنکور ارشد سراسری تحصیل خود را در این مقطع دانشگاه پیام نور آغاز نمایند. طرحی که دانشگاه پیام نور چندین سال برای این امر در نظر گرفته است ، ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور 99 نام دارد که با کلیک بر روی لینک آن می توانید به کسب اطلاعات بیشتر بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد پیام نور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره