خانه کارشناسی ارشد زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

تاریخ انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402
زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته هر سال بین تعداد کثیری از داوطلبان برگزار می شود و شرکت کنندگانی که در این مرحله نمره حدنصاب را کسب کنند‏، مجاز به انتخاب رشته ارشد می شوند. این دسته از متقاضیان می بایست مطابق با زمان بندی مندرج در اطلاعیه ای که از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد، فرآیند ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود را در این سایت به انجام برسانند. به داوطلبان توصیه می گردد برای جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل و بروز اشتباه در انتخاب رشته، در اولین فرصت نسبت به تکمیل فرم مربوط به این فرآیند اقدام نموده و آن را به ساعات پایانی موکول نکنند.

فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402 مدتی پس از اعلام نتایج اولیه آغاز خواهد شد.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

به طور معمول هر ساله حدودا یک ماه پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 1402 کارنامه اولیه داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش منتشر شده و به فاصله چند روز نیز فرآیند انتخاب رشته آغاز می گردد. هر یک از داوطلبانی که با توجه به توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد خود مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می بایست براساس دستورالعمل های مربوطه نسبت به ثبت کدرشته های محل های مورد علاقه خود و همچنین تکمیل فرم مربوطه اقدام نمایند.

با وجود این که زمان اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 1402 تا کنون منتشر نشده اما به محض مشخص شدن وضعیت شرکت کنندگان و اعلام زمان دقیق انجام فرآیند انتخاب رشته، این مقاله به روزرسانی شده و تازه ترین اخبار مربوطه در کانال تلگرام کارشناسی ارشد  ایران مشاوره منتشر می شود.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402
زمان اولیه انتخاب رشته مهلت مجدد انتخاب رشته
هنوز اعلام نشدههنوز اعلام نشده

مطابق با روند سال های گذشته برای آن دسته از افرادی که موفق به انجام این فرآیند در مهلت اولیه نشده اند، مهلت مجددی در نظر گرفته می شود که بازه دقیق آن از سوی سایت ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 1402 اعلام می گردد.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1402

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور ارشد مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند پس از مطالعه و استخراج کدرشته محل های مورد علاقه خود، مطابق با راهنمای زیر فرآیند تکمیل فرم مربوطه در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را به انجام برسانند.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “کارشناسی ارشدرا از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.مرحله اول انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.
  • مرحله دوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  • با ورود به صفحه جدید، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.مرحله سوم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401
  •  به دو روش زیر می توانید وارد سیستم انتخاب رشته سنجش شوید.
  1. روش اول: وارد کردن شماره پرونده +شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی
  2. روش دوم: شماره پرونده + کد ملی + سال تولد + عبارت امنیتیمرحله چهارم انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401

سپس با ورود به پنل کاربری، بر روی گزینه “انتخاب رشته” کلیک کرده و با ثبت حداکثر 100 کدرشته محل با توجه به مجموعه امتحانی خود، فرآیند انتخاب رشته را انجام دهید. توجه داشته باشید که لازم است در نهایت کد پیگیری که سایت در اختیار شما قرار می دهد را دریافت نموده و تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 1402 نزد خود نگه دارید.

داوطلبانی که نسبت به ثبت کدرشته محل های خود در موعد مقرر اقدام نموده اند، می توانند در صورت نیاز به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402، اقدامات لازم در این راستا را در مهلت اولیه و یا تمدید مهلت انتخاب رشته به انجام برسانند. در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از زمان و نحوه ویرایش فرم انتخاب رشته خود در سایت سازمان سنجش، بر روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید. توجه داشته باشید که اگر قصد ایجاد تغییر در کد رشته های انتخابی خود را دارید می بایست هرچه سریع تر نسبت به انجام آن اقدام نمایید، چراکه پس از پایان فرآیند انتخاب رشته دیگر امکان ویرایش به کاربران داده نمی شود. داوطلبان می توانند پس از اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد سراسری 1402 نسبت به نام نویسی در دانشگاه پذیرفته شده اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1402 از چه تاریخی آغاز می شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که هنوز تاریخی در این خصوص مشخص نشده است.

2- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

فرآیند انتخاب رشته داوطلبان این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- داوطلبان جهت ورود به سایت سازمان سنجش و انجام انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

متقاضیان به دو روش می توانند نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند که به طور کامل در مقاله درج شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد