تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

تاریخ انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400
زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته هر سال بین تعداد کثیری از داوطلبان واجد شرایط برگزار می شود و شرکت کنندگانی که در این مرحله نمره حدنصاب را کسب کنند‏، مجاز به انتخاب رشته ارشد 1400 می شوند. این دسته از متقاضیان می بایست مطابق با زمان بندی مندرج در اطلاعیه موجود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، فرآیند ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود را پس از مطالعه کامل دفترچه انتخاب رشته کنکور ارشد 1400 به انجام برسانند. در این مقاله قصد داریم در خصوص زمان و نحوه ثبت کدرشته محل های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری سال جاری، اطلاعات کاملی را ارائه نماییم.

فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال جاری در بازه زمانی 10 الی 13 شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

هر ساله پس از زمان برگزاری کنکور ارشد، کارنامه اولیه داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده و به فاصله چند روز نیز فرآیند انتخاب رشته آغاز می گردد. هر یک از داوطلبانی که با توجه به توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد خود مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می بایست براساس دستورالعمل های مربوطه نسبت به انتخاب کدرشته های محل های مورد علاقه خود و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

مطابق با مندرجات دفترچه انتخاب رشته این آزمون، فرآیند ثبت کدرشته محل های انتخابی متقاضیان در سایت sanjesh.org از روز چهارشنبه مورخ 10 شهریور ماه آغاز شد و تا روز شنبه مورخ 13 شهریور ماه نیز ادامه داشت. بنابراین داوطلبان مجاز می توانستند در این بازه زمانی به تکمیل فرم انتخاب رشته و همچنین در صورت نیاز، به ویرایش کدرشته های مورد نظر خود بپردازند. 

با توجه به این که هر ساله با تمدید مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد مواجه هستیم، سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای علاوه بر صدور فایل اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته، مهلت انجام این فرآیند را ابتدا تا روز دوشنبه 15 شهریور و سپس مجددا تا روز سه شنبه 16 شهریور ماه تمدید کرد تا داوطلبان بتوانند علاوه بر تکمیل فرم خود، در صورت نیاز نسبت به ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400 اقدام نمایند.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1400

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور ارشد مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند پس از مطالعه و استخراج کدرشته محل های مورد علاقه خود، مطابق با راهنمای زیر فرآیند ثبت و تکمیل فرم مربوطه در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را به انجام برسانند.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
  • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.
  • با ورود به صفحه جدید، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.
  •  به دو روش زیر می توانید وارد سیستم انتخاب رشته سنجش شوید:
  1. روش اول: وارد کردن شماره پرونده +شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی
  2. روش دوم: شماره پرونده + کد ملی + سال تولد + عبارت امنیتی
  • با ورود به پنل کاربری، بر روی گزینه “انتخاب رشته” کلیک کرده و با ثبت حداکثر 100 کدرشته محل با توجه به مجموعه امتحانی خود، فرآیند انتخاب رشته را انجام دهید. توجه داشته باشید که لازم است در نهایت کد پیگیری که سایت در اختیار شما قرار می دهد را دریافت نموده و تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 1400 نزد خود نگه دارید.

داوطلبانی که نسبت به ثبت کدرشته محل های خود در موعد مقرر اقدام نموده اند، می توانند در صورت نیاز به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400، اقدامات لازم در این راستا را در مهلت اولیه و یا تمدید مهلت انتخاب رشته به انجام برسانند. در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از زمان و نحوه ویرایش فرم انتخاب رشته خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، بر روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1400 از چه تاریخی آغاز می شود؟

این فرآیند در بازه زمانی 10 الی 13 شهریور ماه سال جاری انجام شد.

2- آیا مهلت مجددی جهت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال جاری اعلام شده است؟

بله، مهلت انتخاب رشته متقاضیان تا روز سه شنبه مورخ 16 شهریور ماه تمدید شد.

3- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

فرآیند تکمیل فرم انتخاب رشته داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد