تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / انتخاب رشته / زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

زمان و نحوه انتخاب رشته کنکور ارشد 99
زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته هر ساله ، اوایل اردیبهشت ماه بین تعداد کثیری از داوطلبان واجد شرایط برگزار می شود و به تابعیت از آن ، زمان دریافت کارنامه و انتخاب رشته ارشد دهه دوم خرداد ماه است. اما در سال 98 شاهد تغییر بازه های زمانی به علت برخی مسائل کشورمان بودیم که در پی آن زمان برگزاری این آزمون سراسری ، برای دو گروه رشته های شناور و اصلی به 23 و 24 خرداد ماه تغییر یافت. بنابراین شاهد به تعویق افتادن زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد 98 و انتخاب رشته هم بودیم. اما فرایند برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 99 طبق روال سال های پیش و بر اساس جدول زمانی اعلام شده در ابتدای دفترچه راهنمای ثبت نام می باشد.

تقریبا 3 الی 4 هفته پس از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ، نتایج اعلام و پس از آن امکان انتخاب رشته برای داوطلبان فراهم می شود.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99

طبق اطلاعیه “سایت سازمان سنجش” پس از برگزاری آزمون و تصحیح پاسخ نامه ها ، کارنامه اولیه داوطلبان در دهه دوم خرداد ماه منتشر و به فاصله چند روز ، فرآیند انتخاب رشته آغاز می شود. داوطلبان برای مشاهده نتایج باید به “سایت سازمان سنجش” مراجعه کنند. در صورتی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند ، می بایست براساس دستورالعمل هایی که اعلام خواهد شد نسبت به انتخاب کدرشته های محل تحصیلی مورد علاقه خود و یا کدرشته های امتحانی مجاز ، اقدام به انتخاب رشته و تکمیل فرم آن از طریق سایت انتخاب رشته ارشد 99 نمایند.

زمان دقیق انتخاب رشته و نحوه انجام این امر مهم طی اطلاعیه ای از سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد اما شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد می توانند به منظور سهولت در اطلاع یابی از زمان و نحوه مراحل پس از آزمون مانند اعلام نتایج ، انتخاب رشته و تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ، با مشاوران تحصیلی در مرکز ایران مشاوره در ارتباط باشند.

راهنمای انتخاب رشته صحیح کنکور کارشناسی ارشد 99

یکی از بخش های مهم هر کنکور قسمت انتخاب رشته آن است. به این منظور داوطلب باید تدابیری بیاندیشد تا به موفقیت وی بیانجامد.

  • در درجه اول تمام افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند باید دفترچه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 رابه طور دقیق مورد مطالعه و بررسی قرار دهند. در این دفترچه هرگونه اطلاعات مرتبط با رشته ها و دانشگاه ها اعم از میزان شهریه ها ، آدرس دانشگاه ها ، شرایط پذیرش ، رشته های ارائه شده در هر دانشگاه و از این دست اطلاعات وجود دارند که دانستن آن ها برای هر متقاضی جهت ورود به دانشگاه مورد علاقه اش لازم است. بنابراین توصیه می شود که قبل از هر چیز داوطلب این دفترچه را کامل و دقیق مطالعه کرده تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری شود.
  • در مرحله بعد توصیه می شود که متقاضیان یک فرم پیش نویس از انتخاب رشته برای خود تهیه نمایند. به این صورت که کد رشته های مجاز و کد رشته های محل تحصیل مورد نظر خود را از دفترچه انتخاب رشته استخراج و یادداشت کنند. پس از آن می بایست این لیست انتخابی را براساس معیارهای خود و شرایط پذیرش دانشجو در هر دانشگاه اولویت بندی نمایند.
  • حال نوبت به بررسی انتخاب ها می رسد. شرکت کنندگان باید انتخاب های خود را قبل از وارد کردن در سامانه انتخاب رشته و نهایی کردن آن ، کد رشته های محل تحصیل و رشته تحصیلی را دقیقا مورد بررسی قرار دهند. پس از بررسی کد رشته ها و اطمینان از صحت آن ها ، می توانند جهت بررسی درستی چیدمان لیست انتخاب رشته از مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد کمک بگیرند. در نهایت در زمان مقرر برای انتخاب رشته می توانند به سایت انتخاب رشته مراجعه کرده و پیش نویسی را که از انتخاب های خود در دست دارند با دقت تمام وارد نمایند. دقت داشته باشید که هرگونه سهل انگاری در وارد کردن کدرشته ها می تواند منجر به سلب یک فرصت ایده آل شود.

همان طور که گفته شد از مهم ترین مراحل هر کنکور ، انتخاب رشته آن است که می توان گفت آینده فرد شرکت کننده را هم شکل می دهد. پس برای موفقیت در آن می بایست تمام تلاش لازم را به کار گیرید که بتوانید بهترین انتخاب ها را برای خود رقم زنید. در این راستا می توانید از تجربه افراد و مشاوره های آن ها بهره ببرید. هم چنین با کلیک بر روی ویرایش انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 99 می توانید از نحوه و زمان ویرایش انتخاب های خود آگاه شوید. جهت اطلاع از زمان اعلام نتیجه انتخاب رشته نیز می توانید از لینک زمان اعلام نتایج انتخاب رشته کارشناسی ارشد آزاد 99 استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 99