تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کارشناسی ارشد / زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

تاریخ انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401 زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401[/caption]

کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته هر سال بین تعداد کثیری از داوطلبان برگزار می شود و شرکت کنندگانی که در این مرحله نمره حدنصاب را کسب کنند‏، مجاز به انتخاب رشته ارشد می شوند. این دسته از متقاضیان می بایست مطابق با زمان بندی مندرج در اطلاعیه ای که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد، فرآیند ثبت کدرشته محل های مورد نظر خود را در این سایت به انجام برسانند. به داوطلبان توصیه می گردد برای جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل و بروز اشتباه در انتخاب رشته، در اولین فرصت نسبت به تکمیل فرم مربوط به این فرآیند اقدام نموده و آن را به ساعات پایانی موکول نکنند.

فرآیند انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد سال جاری اواخر خرداد ماه 1401 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

به طور معمول هر ساله حدودا یک ماه پس از برگزاری کنکور کارشناسی ارشد کارنامه اولیه داوطلبان از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده و به فاصله چند روز نیز فرآیند انتخاب رشته آغاز می گردد. هر یک از داوطلبانی که با توجه به توضیحات کارنامه کارشناسی ارشد خود مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می بایست براساس دستورالعمل های مربوطه نسبت به انتخاب کدرشته های محل های مورد علاقه خود و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.

البته قرار است اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 1401 در اواخر خرداد ماه صورت گیرد و همچنین زمانبندی فرآیند انتخاب رشته این آزمون مطابق جدول زیر خواهد بود.

زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401
زمان اولیه انتخاب رشته تمدید مهلت انتخاب رشته
اواخر خرداد ماه 1401 متعاقبا اعلام خواهد شد.

در ضمن مطابق با روند سال های گذشته معمولا مهلت اولیه انتخاب رشته برای آن دسته از افرادی که موفق به انجام این فرآیند نشده اند، تمدید خواهد شد. البته با توجه به مشخص نبودن زمان آن نیز شما می توانید در کانال تلگرام کارشناسی ارشد ایران مشاوره عضویت داشته باشید و دقیق ترین اخبار در زمینه تغییر و یا تمدید مهلت انتخاب رشته این مقطع را در اسرع وقت دریافت کنید.

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد 1401

داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور ارشد مجاز به انتخاب رشته شده باشند، می توانند پس از مطالعه و استخراج کدرشته محل های مورد علاقه خود، مطابق با راهنمای زیر فرآیند تکمیل فرم مربوطه در سایت انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد را به انجام برسانند.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و گزینه “کارشناسی ارشد” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
  • بر روی لینک فعال “سامانه جامع آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 (کارنامه نتایج اولیه و انتخاب رشته)” کلیک کنید.
  • با ورود به صفحه جدید، کلید “ورود به سیستم” را بفشارید.
  •  به دو روش زیر می توانید وارد سیستم انتخاب رشته سنجش شوید.
  1. روش اول: وارد کردن شماره پرونده +شماره پیگیری ثبت نام + عبارت امنیتی
  2. روش دوم: شماره پرونده + کد ملی + سال تولد + عبارت امنیتی

با ورود به پنل کاربری، بر روی گزینه “انتخاب رشته” کلیک کرده و با ثبت حداکثر 100 کدرشته محل با توجه به مجموعه امتحانی خود، فرآیند انتخاب رشته را انجام دهید. توجه داشته باشید که لازم است در نهایت کد پیگیری که سایت در اختیار شما قرار می دهد را دریافت نموده و تا زمان اعلام نتایج انتخاب رشته ارشد 1401 نزد خود نگه دارید.

داوطلبانی که نسبت به ثبت کدرشته محل های خود در موعد مقرر اقدام نموده اند، می توانند در صورت نیاز به ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد، اقدامات لازم در این راستا را در مهلت اولیه و یا تمدید مهلت انتخاب رشته به انجام برسانند. در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از زمان و نحوه ویرایش فرم انتخاب رشته خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، بر روی لینک مرتبط با آن کلیک نمایید.

 

سوالات متداول

1- انتخاب رشته کارشناسی ارشد 1401 از چه تاریخی آغاز می شود؟

زمان انجام این فرآیند حدودا همزمان با اعلام نتایج اولیه و در اواخر خرداد ماه صورت می گیرد.

2- انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری از چه طریقی انجام می شود؟

فرآیند انتخاب رشته داوطلبان این آزمون از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- داوطلبان جهت ورود به سایت سازمان سنجش و انجام انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد به چه اطلاعاتی نیاز دارند؟

متقاضیان به دو روش می توانند نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند که اولی وارد کردن شماره پرونده +شماره پیگیری ثبت نام بوده و دومی، درج شماره پرونده + کد ملی + سال تولد می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج کارشناسی ارشد