تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه پیام نور / زمان انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1400 – 1401

زمان انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1400 – 1401

تاریخ انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1400 - 1401
زمان انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1400 – 1401

تمامی داوطلبینی که اقدام به ثبت نام دانشگاه پیام نور کرده و سال تحصیلی خود را در این دانشگاه آغاز نموده اند و همچنین دانشجویان این دانشگاه می بایست پیش از شروع هر ترم به صورت کاملا اینترنتی، فرآیند انتخاب واحد خود را به انجام برسانند. توجه داشته باشید این اقدام بلا استثنا برای تمامی دانشجویان ضروری بوده و شرکت در کلاس ها نیز منوط به انتخاب واحد می باشد که زمان آن برای تمامی واحدهای تحت نظارت این دانشگاه، مشابه می باشد یکسان و جزئیات آن از طریق درگاه اطاع رسانی دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir در نوبت های مختلف اعلام و تمدید می گردد. همچنین در صورت ایجاد تغییراتی در این زمینه، واحد دانشگاهی مربوطه مسئولیت اطلاع رسانی را به عهده دارد.

انتخاب واحد دانشگاه پیام نور در سه بازه زمانی نیمسال اول، دوم و ترم تابستان در نظر گرفته می شود که قبل از انجام آن لازم است که دانشجویان اقدام به پرداخت شهریه نمایند.

زمان انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1400 – 1401

دانشجویان می توانند با پیگیری تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور از اخبار مهمی همچون زمان ثبت نام، مهلت انتخاب واحد، تاریخ امتحانات و… این دانشگاه اطلاع کسب نمایند. پروسه انتخاب واحد در سه نوبت زمانی که شامل نیمسال اول، نیمسال دوم و ترم تابستان می باشد، برگزار خواهد شد که جهت انجام فرآیند آن یک بازه زمانی چند روزه برای داوطلبین در نظر گرفته می شود. شایان ذکر است که مهلت انتخاب واحد برای دانشجویان جدید الورود چه در نیمسال اول و چه در نیمسال دوم به صورت جداگانه لحاظ می شود.

زمان انتخاب واحد نیمسال اول

مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه پیام نور برای کلیه دانشجویان که ورودی های سال 1400 و قبل از آن بوده اند، فرآیند انتخاب واحد از تاریخ 10 تا 26 شهریور ماه در نظر گرفته شده بود اما این روند تا تاریخ 7 مهر ماه و برای دانشجویان جدید الورود تا تاریخ 12 آبان ماه تمدید شد. برای دانشجویانی که نیاز به حذف و اضافه یک یا چند درس دارند نیز بازه زمانی 7 الی 20 مهر ماه لحاظ شده است.

زمان انتخاب واحد نیمسال اول دانشگاه پیام نور 1400 – 1401
رویداد بازه زمانی
مهلت اولیه انتخاب واحد 10 شهریور الی 26 شهریور ماه 
تمدید مهلت انتخاب واحد 26 شهریور الی 7 مهر ماه
حذف و اضافه 7 مهر الی 20 مهر ماه
مهلت انتخاب واحد دانشجویان جدید الورود 12 مهر الی 25 مهر ماه
تمدید مهلت انتخاب واحد دانشجویان جدید الورود 25 مهر الی 12 آبان ماه

زمان انتخاب واحد نیمسال دوم

نیمسال دوم تحصیلی دانشگاه پیام نور بعد از اتمام امتحانات دانشجویان در نیمسال اول شروع می شود. زمان انتخاب واحد این نیمسال تاکنون اعلام نشده است اما روند مذکور برای سال گذشته در بازه زمانی بهمن ماه انجام شد که علت آغاز انتخاب واحد در این بازه زمانی در نتیجه شیوع ویروس کرونا بود. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از بروز ترین اخبار مربوط به این موضوع مطلع شوید.

زمان انتخاب واحد تابستان

بعضی از دانشجویان بنا به دلایلی از جمله جبران و یا گذراندن تعدادی از واحدهای درسی خود تمایل به انتخاب واحد در ترم تابستان نیز خواهند داشت که دانشگاه پیام نور برای این دسته از افراد با در نظر گرفتن زمان مجزا این امکان را فراهم می نماید. مطابق با روال هر ساله زمان انتخاب واحد در تقویم آموزشی دانشگاه و از طریق سامانه گلستان دانشگاه پیام نور به اطلاع تمامی دانشجویان می رسد که تا این لحظه اخبار جدیدی پیرامون این موضوع منتشر نگردیده است اما به محض انتشار اطلاعیه های جدید و موثق در این باره، جزئیات آن در اسرع وقت از طریق این مقاله در اختیار شما قرار می گیرد.

نحوه انتخاب واحد دانشگاه پیام نور 1400 – 1401

به منظور تکمیل مراحل انتخاب واحد خود در سامانه گلستان دانشگاه پیام نور می بایست مطابق با روند زیر عمل کنید.

  1. ابتدا به سامانه گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی reg.pnu.ac.ir و یا osreg.pnu.ac.ir مراجعه کنید.
  2. نام کاربری و رمز عبور خود را در کادرهای مربوطه وارد نمایید تا به پورتال شخصی خود در سامانه دسترسی پیدا کنید.
  3. اکنون بر روی عبارت “گزارش های آموزش” کلیک کرده و سپس گزینه “درس های ترمی” و بعد “لیست دروس ارائه شده” را انتخاب نمایید.
  4. در نوار موجود در بالای صفحه، دکمه “ثبت نام” را فشرده و سپس به ترتیب “عملیات ثبت نام” و “ثبت نام اصلی” را انتخاب کنید.
  5. در این مرحله با صفحه ای روبرو می شوید که شامل دروس ارائه شده در ترم جاری می باشد که می بایست شماره درس و شماره گروه را در قسمت های مربوطه وارد کنید و سپس گزینه “ثبت” را برگزینید.

 

سوالات متداول

1- زمان برگزاری فرآیند انتخاب واحد نیمسال اول 1400 - 1401 دانشگاه پیام نور در چه تاریخی انجام می پذیرد؟

برای نیمسال اول این فرآیند در تاریخ 10 الی 20 شهریور انجام پذیرفت که این بازه زمانی تا تاریخ 7 مهر ماه و برای دانشجویان جدید الورود تا تاریخ 12 آبان تمدید شد.

2- زمان انتخاب واحد نیمسال دوم دانشگاه پیام نور در چه بازه زمانی صورت می گیرد؟

تاکنون اطلاعیه ای پیرامون زمان انتخاب واحد نیمسال دوم منتشر نشده است اما به محض انتشار، جزئیات لازم از طریق این مقاله در دسترس شما قرار می گیرد.

3- انتخاب واحد دانشگاه پیام نور از طریق چه سایتی انجام می شود؟

بدین منظور می بایست به سامانه گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir و یا osreg.pnu.ac.ir مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره