تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کنکور / زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

تاریخ انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99
زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

سازمان سنجش آموزش کشور در برخی دوره ها اقدام به فراهم کردن فرصت تکمیل ظرفیت کنکور سراسری می نماید تا داوطلبانی که در انتخاب رشته کنکور سراسری پذیرفته نشده اند، بتوانند شانس پذیرش خود را در رشته و دانشگاه مورد نظر مجددا امتحان نمایند. این امر زمانی میسر می شود که پس از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری ظرفیت دانشگاه ها تکمیل نشده باشد که در نتیجه، دانشگاه مربوطه فراخوان جذب دانشجو را بر اساس شرایط و ضوابط مقرر منتشر می کند. البته مطابق با تصمیم سازمان سنجش، فرآیند تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون دانشگاه سراسری از سال 97 به بعد لغو شده است و تنها شاهد تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان بهمن ها در بازه زمانی مذکور بوده ایم.

به همین دلیل نمی توان تاریخ دقیقی را به عنوان زمان تکمیل ظرفیت کنکور 99 اعلام نمود، اما در صورت برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری سال جاری، شرایط و مقررات آن در قالب دفترچه ای از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می گردد.

زمان انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

در صورت اعلام ظرفیت مازاد از سوی دانشگاه های سراسری، سازمان سنجش اطلاعیه ای مبنی بر تکمیل ظرفیت کنکور منتشر کرده و جزئیات مربوط به آن را به اطلاع داوطلبان می رساند. این روند در طی دوره های مختلف متفاوت بوده و ممکن است برای رشته های بی آزمون، با آزمون و یا هر دو صورت بگیرد. در سال 98، فرآیند تکمیل ظرفیت برای رشته های با آزمون انجام نشد و داوطلبان صرفا می توانستند در رشته های بدون آزمون اقدام به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری نمایند.

همچنین برنامه سازمان سنجش در خصوص زمان برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور سال جاری تا به این لحظه مشخص نیست اما با توجه به روند سال گذشته، امکان برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت و انتشار دفترچه مربوطه، بسیار کم است. شما عزیزان می توانید در کانال تلگرام کنکور همراه ما باشید تا از جدیدترین اطلاعیه های صادره در خصوص مبحث فوق آگاه شوید.

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

در دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری اطلاعاتی از جمله لیست رشته ها و دانشگاه های ارائه دهنده آن ها، جزئیات انتخاب رشته، شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های مختلف و … ذکر می شود. بنابراین یکی از اقدامات ضروری پیش از انتخاب رشته تکمیل ظرفیت، دانلود و بررسی این دفترچه می باشد. با توجه به این که تا کنون اخباری در زمینه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته آن منتشر نشده است، احتمالا این فرآیند در سال 99 نیز روند سال گذشته را در پیش بگیرد. اما در صورتی که در تکمیل ظرفیت سال جاری رشته های با آزمون ارائه شوند، لینک دانلود دفترچه آن را در جدول زیر فعال خواهیم کرد.

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99
دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

در فرآیند تکمیل ظرفیت داوطلبانی که در یکی از کد رشته های مورد نظر خود در انتخاب رشته کنکور 99 پذیرفته شده اند، اما تمایلی به تحصیل در آن ندارند نیز می توانند شرکت نمایند. لازم به ذکر است که در صورت قبولی، امکان بازگشت به رشته تحصیلی قبلی از آن ها سلب می گردد. به طور معمول در این مرحله، انتخاب رشته متقاضیان با محدودیت همراه بوده و از تعداد انتخاب کمتری برخوردار می باشند. بنابراین داوطلبان می بایست دقت دو چندانی در این امر داشته باشند و در صورت امکان از مشاوره انتخاب رشته کنکور کمک بگیرند. اگر شما نیز جزء متقاضیان تکمیل ظرفیت با آزمون می باشید و علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری بهمن ماه 99 هستید، می توانید به لینک مربوطه مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

1- دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری چه زمانی منتشر می شود؟

سازمان سنجش تا کنون زمان دقیقی را برای انتشار این دفترچه اعلام نکرده است. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام ایران مشاوره از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوید.

2- از چه طریقی می توان نسبت به دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری اقدام کرد؟

این دفترچه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. همچنین می توانید این دفترچه را از طریق لینک موجود در این مقاله دریافت نمایید.

3- مندرجات دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شامل چه مواردی است؟

این دفترچه شامل لیست رشته ها و دانشگاه های ارائه دهنده آن ها، جزئیات انتخاب رشته، شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های مختلف و ... می باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره تخمین رتبه