تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / مشاوره تحصیلی / زمان بازگشایی دانشگاه ها 1400 – 1401

زمان بازگشایی دانشگاه ها 1400 – 1401

زمان بازگشایی و فعالیت دانشگاه ها
زمان بازگشایی دانشگاه ها 1400 – 1401

ظهور و انتشار ویروس کرونا، شرایط اضطراری را در جامعه به وجود آورده است. با توجه به تصمیمات ستاد ملی کرونا مقرر شد که برای جلوگیری از انتشار و همه گیری این ویروس، دانشگاه های کشور و به تبع آن خوابگاه های دانشجویی برای مدتی تعطیل باشند. بر همین اساس دانشجویان دانشگاه های مختلف دغدغه اطلاع از زمان بازگشایی مراکز و موسسات آموزش عالی و شیوه ارائه دروس در ترم بهمن ماه سال جاری را دارند. در ادامه مقاله شما را از جدیدترین تصمیمات وزارت علوم در این زمینه مطلع می کنیم.

تمامی کلاس های درس، امتحانات و دفاع از پایان نامه ها از تاریخ 14 فروردین ماه 1401 به بعد به صورت حضوری برگزار می گردد.

زمان بازگشایی دانشگاه ها در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 – 1401

همانطور که اشاره کردیم شرط برگزاری کلاس های درس به صورت حضوری در دانشگاه ها تکمیل روند واکسیناسیون دانشجویان و کارکنان دانشگاه ها بود و با توجه به اینکه اکثر افراد واکسینه شده اند و شیوع بیماری کاهش پیدا کرده است معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرده است که تمامی دانشگاه ها از تاریخ 14 فروردین ماه، از آمادگی کامل جهت برگزاری کلاس های حضوری برخوردار می باشند. همچنین دستورالعمل بازگشایی دانشگاه ها به واحدهای دانشگاهی ابلاغ گردیده است و تمامی کلاس های درس، امتحانات و دفاع از پایان نامه ها از تاریخ مذکور به بعد به صورت برپا خواهند شد.

آموزش در دانشگاه ها، مجازی یا حضوری؟

همان طور که ی دانید، به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا، مدت زمان زیادی است که آموزش مقاطع مختلف دانشگاه ها به صورت مجازی و از طریق سامانه های مختلف ارائه می شود. همچنین بنابر اطلاعیه های منتشر شده، آغاز فعالیت ها و برنامه های آموزشی حضوری در دانشگاه ها تنها به شرط انجام عمل واکسیناسیون میسر می شود.

لذا با توجه به واکسینه شدن تعداد زیاد محصلین و بهبود وضعیت کرونا، تمامی دانشجویانی که در مراکز آموزشی تحت نظارت وزارت علوم و وزارت بهداشت و موسسات غیر انتفاعی در حال تحصیل هستند و همچنین طلاب حوزه‌های علمیه سراسر کشور می بایست از تاریخ 14 فروردین ماه سال جاری به صورت حضوری در کلاس های درس شرکت نمایند.

همچنین تمامی امتحانات دانشجویان نیز به صورت حضوری برگزار خواهد شد، از این رو کلیه دانشگاه ها موظف اند بر اساس شرایط و امکانات خود، به مرور بستر لازم جهت آموزش فیزیکی را فراهم نموده و نسبت به رعایت کامل و دقیق دستورالعمل های بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری اقدام کنند.

 

سوالات متداول

1- آیا زمانی برای بازگشایی دانشگاه ها در نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 - 1401 اعلام شده است؟

بله، مطابق با آخرین اطلاعیه منتشر شده، کلاس های دانشگاه ها از تاریخ 14 فروردین ماه 1401 به صورت حضوری برپا خواهند شد.

2- نحوه برگزاری کلاس های درسی دانشگاه ها در نیمسال دوم 1400 - 1401 به چه صورت می باشد؟

بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده، کلاس های درسی تمام مقاطع تحصیلی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

3- آیا امتحانات دانشگاه ها در نیمسال دوم تحصیلی 1400 - 1401 به صورت حضوری برپا می شود؟

بله، امتحانات دانشگاه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره