تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / اخبار تحصیلی / زمان بازگشایی مدارس در سال 1400 – 1401

زمان بازگشایی مدارس در سال 1400 – 1401

زمان شروع فعالیت مدارس در سال 1400 - 1401
زمان بازگشایی مدارس در سال 1400 – 1401

تعطیلی مدارس و ادامه داشتن آن، زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم نیمسال تحصیلی پایه های مختلف و بسیاری از سوالات دیگر، این روزها دغدغه بسیاری از مدیران، معلمان، دانش آموزان و والدین آن ها می باشد. در این راستا می توان به تدابیری اشاره کرد که برای آموزش از راه دور در نظر گرفته شده است. به طور مثال در حال حاضر دانش آموزان با استفاده از برنامه شاد با معلم خود ارتباط برقرار می نمایند و هم اکنون بسیاری از دانش آموزان و خانواده های آن ها با این پرسش مواجه هستند که آیا همچنان برنامه های آموزشی مدارس به صورت مجازی ارائه می شوند یا دانش آموزان ملزم به شرکت در کلاس های درس حضوری هستند؟

مطابق اعلام وزارت آموزش و پرورش، کلاس های مدارس کشور از تاریخ 14 فروردین ماه 1401 به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

مدارس در سال تحصیلی 1400 – 1401 چه زمانی بازگشایی می شوند؟

بنابر جدیدترین اخبار اظهارات معاون بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، با توجه به شرایط موجود حضوری شدن کلاس ها با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر می باشد. از این رو مدارس تمامی مقاطع از تاریخ 14 فروردین ماه 1401 به صورت حضوری بازگشایی می شوند.

با توجه به این که پیش از این نیز شرط بازگشایی مدارس، تکمیل روند واکسیناسیون تعیین شده بود، معاون وزارت بهداشت از موفقیت آمیز بودن این فرآیند تا حد زیادی خبر داده و آمار موجود، بیانگر این است که ۱۰۰ درصد کادر اداری و اولیای مدارس واکسن تزریق کرده‌اند و بالای ۸۰ درصد دانش‌آموزان نیز تحت واکسیناسیون قرار گرفته اند.

در صورتی که اخبار جدیدی در خصوص برپایی کلاس های درسی مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش منتشر شود، جزئیات لازم در اسرع وقت از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره در اختیار شما قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که بدانید تا قبل از این، دانش آموزان می بایست آموزش ها را به صورت مجازی با ورود به سامانه شاد آموزش و پرورش دنبال می کردند، همچنین از طریق دنبال کردن پخش کلاس دانش آموزان در تلویزیون، آموزش دروس در اختیار محصلین قرار می گرفت تا در صورت مواجهه با کمبود وقت برای امتحانات پایان ترم، دچار استرس و نگرانی نشوند.

 

سوالات متداول

1- مدارس برای سال تحصیلی 1400 - 1401 از چه زمانی بازگشایی می شوند؟

با توجه به اعلام وزارت بهداشت و نظر ستاد مبارزه با کرونا، مدارس متوسطه دوم از ۱۵ آبان و متوسطه اول و ابتدایی از اول آذر بازگشایی حضوری خواهند داشت.

2- ارائه آموزش ها در مدارس برای سال 1400 - 1401 به چه صورت خواهد بود؟

آموزش ها در مدارس تا زمان تکمیل فرآیند واکسیناسیون به صورت مجازی ادامه دارد و بعد از آن به صورت حضوری قابل اجرا می باشند.

3- کلاس های درسی مدارس در سال 1400 - 1401 در چه شرایطی به صورت حضوری برگزار می شوند؟

تکمیل روند واکسیناسیون سراسری دانش آموزان و معلمان، ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب برای فاصله گذاری اجتماعی و ... از جمله شرایط برقراری آموزش به صورت حضوری می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱۴ نظر

 1. سلام مدرسه ها بعد از عید باز میشود یا خیر ؟

 2. سلام خسته نباشید مدارس آخر بهار تعطیل می شود.؟

 3. آیا مدارس از شنبه باز است؟

  • با سلام، بستگی به مدرسه و محل سکونت و تحصیل شما دارد؛ در رابطه با بازگشایی مدارس، می توانید اطلاعات لازم را از مدیر مدرسه خود کسب کنید.

 4. سلام آیا مدارس از یک بهمن به صورت الزامی یا اخیاری باز می شود؟

 5. آیا امتحانات دی ماه ۱۴۰۰ حضوری یا مجازی است ؟

  • با سلام، بستگی به شهر محل سکونت و مدرسه محل تحصیل شما دارد؛ می توانید از مدیر مدرسه پیگیری های لازم را انجام دهید.

 6. سلام وقت بخیر ایا مدارس ۱۴۰۰ حضوری هست یا مجازی؟!

  • با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نشده؛ حضوری یا مجازی بودن مدارس به تصمیم گیری ستاد مقابله با کرونا بستگی خواهد داشت.

 7. سال تحصیلی پیشرو ۱۴۰۰-۱۴۰۱
  هم از ۱۵ شهریور شروع میشه؟

دریافت مشاوره