تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / اخبار تحصیلی / زمان بازگشایی مدارس در سال 1400

زمان بازگشایی مدارس در سال 1400

زمان شروع فعالیت مدارس در سال 1400
زمان بازگشایی مدارس در سال 1400

تعطیلی مدارس و ادامه داشتن آن، زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم نیمسال تحصیلی پایه های مختلف و بسیاری از سوالات دیگر، این روزها دغدغه بسیاری از مدیران، معلمان، دانش آموزان و والدین آن ها می باشد. در این راستا می توان به تدابیری اشاره کرد که برای آموزش از راه دور در نظر گرفته شده است. به طور مثال در حال حاضر دانش آموزان با استفاده از برنامه شاد با معلم خود ارتباط برقرار می نمایند و هم اکنون بسیاری از دانش آموزان و خانواده های آن ها با این پرسش مواجه هستند که آیا همچنان برنامه های آموزشی مدارس به صورت مجازی ارائه می شوند یا دانش آموزان ملزم به شرکت در کلاس های درس حضوری هستند؟

مطابق اعلام وزارت آموزش و پرورش، مدارس کشور تا زمان بهبود وضعیت کرونا در کشور مجازی خواهد بود.

مدارس در سال 1400 چه زمانی بازگشایی می شوند؟

بنابر جدیدترین اخبار اظهارات معاون بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، مدارس متوسطه دوم از ۱۵ آبان و متوسطه اول و ابتدایی از اول آذر به صورت حضوری بازگشایی می شوند. لازم به ذکر است که این امر در خصوص مدارس ابتدایی می بایست با هماهنگی و اعلام آمادگی از سوی وزارت آموزش و پروش انجام گیرد.

با توجه به این که پیش از این نیز شرط بازگشایی مدارس، تکمیل روند واکسیناسیون تعیین شده بود، معاون وزارت بهداشت از موفقیت آمیز بودن این فرآیند تا حد زیادی خبر داده و آمار موجود، بیانگر این است که ۱۰۰ درصد کادر اداری و اولیای مدارس واکسن تزریق کرده‌اند و بالای ۸۰ درصد دانش‌آموزان نیز تحت واکسیناسیون قرار گرفته اند.

شایان ذکر است که هنوز اطلاع رسانی مشخصی در خصوص شیوه بازگشایی مدارس در بهمن ماه نیز صورت نگرفته است و چنانچه برنامه واکسیناسیون بدون مشکل و دقیق اجرار گردد و همچنین پیش شرط های لازم در زمینه برقراری آموزش حضوری رعایت شود، می توان کلاس های درسی را به صورت حضوری برگزار نمود. شما می توانید در کانال تلگرام مدارس ایران مشاوره با ما همراه باشید و به تازه ترین اخبار پیرامون این موضوع دست یابید.

با توجه به این که تا زمان محقق شدن تمامی اهداف در زمینه ایجاد محیط تحصیلی کم خطر و کنترل وضعیت بیماری، دانش آموزان می بایست آموزش ها را به صورت مجازی دنبال نمایند، ضروری است که با ورود به سامانه شاد آموزش و پرورش و استفاده از خدمات آن آشنا باشند. همچنین از طریق دنبال کردن پخش کلاس دانش آموزان در تلویزیون، دروس خود را به بهترین نحو، فرا گیرند تا در صورت مواجهه با کمبود وقت برای امتحانات پایان ترم، دچار استرس و نگرانی نشوند. در این راستا، در صورت مواجه شدن با ارور سامانه شاد در هنگام استفاده از این سامانه، می توانند با کلیک کردن بر روی لینک مربوطه از علل نمایان شدن پیغام های خطای این سامانه و نحوه برطرف کردن آن ها آشنا شوند.

 

سوالات متداول

1- مدارس در سال 1400 از چه زمانی بازگشایی می شوند؟

با توجه به اعلام وزارت بهداشت و نظر ستاد مبارزه با کرونا، مدارس متوسطه دوم از ۱۵ آبان و متوسطه اول و ابتدایی از اول آذر بازگشایی حضوری خواهند داشت.

2- ارائه آموزش ها در مدارس برای سال 1400 به چه صورت خواهد بود؟

آموزش ها در مدارس تا زمان تکمیل فرآیند واکسیناسیون به صورت مجازی ادامه خواهند داشت.

3- کلاس های درسی مدارس در سال 1400 در چه شرایطی به صورت حضوری برگزار می شوند؟

تکمیل روند واکسیناسیون سراسری دانش آموزان و معلمان کنترل وضعیت ناشی از موج پنجم بیماری کرونا ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب برای فاصله گذاری اجتماعی و ... از جمله شرایط برقراری آموزش به صورت حضوری می باشند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

  1. سلام وقت بخیر ایا مدارس ۱۴۰۰ حضوری هست یا مجازی؟!

    • ایران مشاوره

      با سلام و درود، در حال حاضر اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نشده؛ حضوری یا مجازی بودن مدارس به تصمیم گیری ستاد مقابله با کرونا بستگی خواهد داشت.

  2. سال تحصیلی پیشرو ۱۴۰۰-۱۴۰۱
    هم از ۱۵ شهریور شروع میشه؟

دریافت مشاوره