خانه تیزهوشان زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403

تاریخ برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم
زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

دانش آموزانی که قصد دارند تحصیلات خود را در پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان (سمپاد) ادامه دهند، باید در آزمون تیزهوشان نهم که هر ساله از سوی وزارت آموزش و پرورش برگزار می گردد، شرکت نموده و حدنصاب نمره قبولی آن را نیز کسب نمایند. داوطلبان واجد شرایط ثبت نام آزمون تیزهوشان که در موعد مقرر نام نویسی خود را به انجام رسانده اند، می بایست مطابق با زمان اعلام شده در جلسه آزمون حضور یابند.

تاریخ برگزاری این آزمون از طریق دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان اطلاع رسانی می شود. توجه داشته باشید که چند روز قبل از زمان برگزاری آزمون تیزهوشان باید کارت ورود به جلسه آن را از درگاه ورود به آزمون های وزارت آموزش و پرورش به آدرس pada.medu.ir دریافت کنید. داشتن این کارت و کارت شناسایی در روز برگزاری آزمون الزامی است چرا که در صورت عدم به همراه داشتن آن، از حضور داوطلب در جلسه ممانعت به عمل خواهد آمد.

داوطلبان آزمون تیزهوشان پایه نهم به دهم تنها زمانی مجاز به شرکت در آزمون می باشند که با پرداخت هزینه ثبت نام، کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند.

زمان برگزاری آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

همان طور که گفته شد، دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم مدارس سمپاد باید در آزمون مدارس تیزهوشان شرکت کنند. این افراد برای ثبت نام و شرکت در این امتحان می بایست دفترچه ای که با عنوان دفترچه ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم  به خوبی مطالعه نمایند. در این دفترچه تمامی شرایط و ضوابط و همچنین جدول زمان بندی آن که شامل زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان نهم به دهم، دریافت کارت ورود به جلسه، تاریخ برگزاری آزمون و اعلام نتایج است، قرار دارد.

هنوز خبر دقیقی از زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد پایه دهم امسال در دسترس نیست ولیکن طبق تجربیات گذشته انتظار می رود که این آزمون نیز همچون سال های اخیر در خرداد ماه برگزار شود. شما می توانید در فاصله باقی مانده تا برگزاری آزمون مذکور، با شرکت در کلاس تیزهوشان نهم خود را برای حضور در عرصه رقابت آماده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید بر روی لینک فوق کلیک کنید.

منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم

همانطور که می دانید سوالاتی که داوطلبان آزمون تیزهوشان باید به آن پاسخ دهند شامل دو دسته استعداد تحصیلی و استعداد تحلیلی می باشد. سوالات استعداد تحصیلی مربوط به دروس بوده و از کتب درسی هشتم و نهم طرح می شود که در ادامه به جزئیات هر درس پرداخته ایم.

موارد امتحانی، ضریب و تعداد سوالات آزمون مدارس تیزهوشان نهم 1402 – 1403
سوالات استعداد تحصیلیتعداد سوالضریب رشته تحصیلیضریب سمپاد مهارتی
ریاضیات10ریاضی فیزیک: 43
علوم تجربی: 2
علوم انسانی: 2
علوم تجربی10ریاضی فیزیک: 23
علوم تجربی: 4
علوم انسانی: 2
قرآن و پیام های آسمانی10ریاضی فیزیک: 11
علوم تجربی: 1
علوم انسانی: 1
مطالعات اجتماعی10ریاضی فیزیک: 11
علوم تجربی: 1
علوم انسانی: 1
زبان و ادبیات فارسی10ریاضی فیزیک: 22
علوم تجربی: 2
علوم انسانی: 4

 متقاضیان می توانند به منظور آمادگی و آشنایی با نحوه طراحی سوالات به مقاله دانلود نمونه سوالات آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403 مراجعه کنند. همچنین می توانید با کلیک بر لینک زیر از بهترین منابع مطالعاتی آزمون تیزهوشان  مطلع شوید.

منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

منابع آزمون تیزهوشان نهم به دهم 1402 – 1403

(جهت دریافت فایل، روی لینک بالا کلیک کنید)

سوالات متداول

1- آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402-1403 چه زمانی برگزار می گردد؟

هم اکنون خبر دقیقی از تاریخ و ساعت دقیق برگزاری آزمون در دسترس نیست، ولیکن انتظار می رود همچون سال های اخیر آزمون تیزهوشان در خرداد ماه برگزار شود.

2- چه زمانی می توانیم کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 - 1403 را دریافت نماییم؟

حداکثر باید تا چند روز پیش از شروع آزمون کارت مربوطه را دریافت کنید؛ پس از تعیین دقیق تاریخ برگزاری آزمون از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

3- برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مدارس تیزهوشان نهم به دهم 1402 - 1403 از چه طریقی باید اقدام کنیم؟

دریافت این کارت به صورت اینترنتی از طریق سایت pada.medu.ir امکان پذیر است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر
  1. سلام
    من از ازمون امسال جا موندم
    جبرانی نمیزارن؟؟

مشاوره تیزهوشان پیج سمپاد