تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

تاریخ برگزاری دکتری وزارت بهداشت 1400
زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی (ph.D)، یکی از پرمتقاضی ترین آزمون هایی است که هر ساله توسط مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور برگزار می گردد. داوطلبانی مجاز به شرکت در این آزمون هستند که تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد به پایان رسانده باشند. متقاضیان واجد شرایطی که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 اقدام نموده اند، می بایست خود را برای حضور در جلسه آزمون آماده کنند.

آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی وزارت بهداشت 1400 در رشته های علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشکی به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد. برای اطلاع از تاریخ دقیق برگزاری آن، ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

آزمون دکتری وزارت بهداشت سال 1400 در تیر ماه برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

تمامی اطلاع رسانی ها در خصوص این آزمون از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی کشور به نشانی اینترنتی sanjeshp.ir انجام می گیرد. لذا شرکت کنندگان آزمون دکتری وزارت بهداشت با مراجعه به این سایت می توانند پیگیر آخرین اخبار و اطلاعیه های منتشر شده باشند. مطابق با تقویم زمانی برگزاری آزمون های علوم پزشکی سال 1400، آزمون مذکور قرار بود در روزهای 3 و 4 تیر ماه برگزار شود اما با توجه به اقدامات جدیدی که در راستای بهبود وضعیت حوزه های امتحانی و رعایت پروتکل های بهداشتی صورت گرفته، زمان برگزاری این آزمون به 3 روز افزایش یافت.

با انتشار اطلاعیه جدید این مرکز در روز 21 اردیبهشت ماه، به متقاضیان در خصوص تغییر مجدد زمان برگزاری آزمون مذکور و موکول شدن آن به روزهای 5 الی 7 تیر ماه خبر داده شد. در جدول زیر می توانید زمان بندی برگزاری آزمون تخصصی دکتری هر یک از رشته ها را مشاهده نمایید.

نکته: همچنین لازم به ذکر است که مطابق با اعلام وزارت بهداشت، آزمون رشته های نوبت سوم یعنی صبح روز یکشنبه مورخ 6 تیر ماه 1400 به صورت الکترونیکی و سایر آزمون ها به شکل کاغذی در دانشگاه محل حوزه آزمون برگزار می شود.

زمان برگزاری آزمون رشته های روز شنبه 5 تیر ماه 1400
صبح عصر
بهداشت حرفه ای، آمار زیستی، انگل شناسی پزشکی، قارچ شناسی پزشکی، علوم سلولی کاربردی، ویروس شناسی، مواد دندانی، سالمت دهان و دندانپزشکی اجتماعی، اپیدمیولوژی، طب سوزنی مدیریت اتطلاعات سلامت، مهندسی بافت، کاردرمانی، کتابداری و اطالع رسانی پزشکی، فیزیک پزشکی، علوم وفناوری های تصویربرداری پزشکی، گرایش تصویربرداری عصبی، مهندسی پزشکی (رباتیک)، سیاستهای غذا و تغذیه، مددکاری اجتماعی، سالمت و رفاه اجتماعی، آینده پژوهی سلامت، علوم وفناوری های تصویربرداری پزشکی– گرایش سلولی مولکولی، مهندسی بهداشت محیط، مطالعات اعتیاد
زمان برگزاری آزمون رشته های روز یکشنبه 6 تیر ماه 1400
صبح عصر
مجموعه فیزیولوژی (فیزیولوژی پزشکی،
فیزیولوژی ورزشی)، علوم بیومدیکال مقایسه ای، علوم تغذیه، علوم تشریحی، نانوفناوری پزشکی، فارماکولوژی پزشکی، اخلاق پزشکی، شنوایی شناسی، گفتار درمانی، اعضای مصنوعی و وسایل کمکی، ارگونومی
زیست پزشکی سامانه ای، سالمند شناسی، مجموعه علوم و صنایع غذایی) علوم و صنایع غذایی، بهداشت و ایمنی مواد غذایی)، سلامت در بلایا و فوریت ها، مجموعه آموزش پزشکی) آموزش پزشکی و یادگیری الکترونیکی)، بیولوژی و کنترل ناقلین بیماری ها (حشره شناسی
پزشکی)، مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)، بینایی سنجی، هوش مصنوعی در علوم پزشکی، تاریخ علوم پزشکی، فیزیوتراپی
زمان برگزاری آزمون رشته های روز دوشنبه 7 تیر ماه 1400 (نوبت صبح)
مجموعه مدیریت و اقتصاد (اقتصاد سلامت)، سیاست گذاری سلامت، مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی)، علوم اعصاب، مشاوره توانبخشی، مجموعه باکتری شناسی (باکتری شناسی پزشکی، توکسین های میکروبی)، خون شناسی آزمایشگاهی و علوم انتقال خون، ایمنی شناسی، بیولوژی تولید مثل، ژنتیک پزشکی، آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت، انفورماتیک پزشکی، مجموعه بهداشت باروری (بهداشت باروری، مامایی)، طب سنتی ایرانی، پرستاری، مجموعه زیست فناوری و پزشکی مولکولی) زیست فناوری پزشکی، پزشکی مولکولی)، بیوشیمی بالینی، مجموعه روانشناسی (روانشناسی بالینی، روانشناسی نظامی)، مجموعه داروسازی

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400

مجوز شرکت در هر آزمونی به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آن می باشد. چنانچه شرکت کنندگان این نکته را فراموش نمایند، از حضور آن ها در حوزه امتحانی ممانعت خواهد شد. این کارت از روز دوشنبه 31 خرداد لغایت جمعه 4 تیر ماه در دسترس داوطلبان قرار می گیرد. برای دریافت این کارت می بایست به سایت ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت مراجعه کرده و مطابق راهنمای زیر عمل نمایند.

  1. مراجعه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس اینترنتی sanjeshp.ir و انتخاب گزینه “دکتری تخصصی” از منوی سمت راست
  2. انتخاب گزینه “کارت ورود به جلسه آزمون”
  3. فشردن دکمه “کارت ورود به جلسه آزمون” 
  4. درج اطلاعات مربوط به کد ملی و شماره تلفن همراه خود و کلیک بر روی گزینه “جستجو”
  5. وارد نمودن رمز عبور ارسال شده به تلفن همراه

تذکر 1: داوطلبان اتباع خارجی می بایست شماره گذرنامه خود را در قسمت کد ملی وارد کنند.

تذکر 2: شماره همراهی که در این جا درج می کنید باید همان شماره ای باشد که در فرم ثبت نام خود وارد کرده اید.

نحوه پذیرش دانشجو در مقطع دکتری وزارت بهداشت 1400

علاوه بر لزوم کسب حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی دکتری وزارت بهداشت، موفقیت در مصاحبه علمی این آزمون نیز در پذیرش داوطلبان موثر می باشد. جدول زیر بیانگر میزان تاثیر 4 مولفه آزمون کتبی، سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی و تهیه طرح واره بر قبولی داوطلبان می باشد.

شیوه پذیرش داوطلبان در دوره دکتری تخصصی
آزمون کتبی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری مصاحبه علمی تهیه طرح واره
50 درصد 20 درصد 30 درصد
شیوه پذیرش داوطلبان در دوره دکتری پژوهشی
30 درصد 20 درصد 30 درصد 20 درصد

اطلاع از زمان برگزاری آزمون دکتری به داوطلبان کمک می کند تا برنامه ریزی آزمون دکتری 1400 خود را دقیق تر انجام دهند و از فرصتی که در اختیار دارند بیشترین بهره را ببرند. به متقاضیان شرکت در این آزمون پیشنهاد می گردد که از مشاوره تحصیلی دکتری در طی مسیر خود استفاده کرده تا بتوانند در تنظیم برنامه مطالعاتی و نیز آماده کردن شرایط خود برای حضور در مصاحبه دکتری وزارت بهداشت 1400 بهتر عمل نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر از موارد عنوان شده می توانید بر روی لینک های موجود در مقاله کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- آزمون دکتری وزارت بهداشت 1400 در چه تاریخی برگزار می گردد؟

این آزمون در روزهای 5 و 6 و 7 تیر ماه 1400 برگزار می گردد.

2- آیا کارت آزمون دکتری وزارت بهداشت را باید حضوری دریافت کرد؟

خیر، این کارت را می توان به صورت اینترنتی با مراجعه به سایت مرکز سنجش پزشکی به نشانی sanjeshp.ir دریافت کرد.

3- چه زمانی می توان به کارت آزمون دکتری وزارت بهداشت دسترسی پیدا کرد؟

کارت ورود به جلسه این آزمون از روز دوشنبه 31 خرداد ماه بر روی سایت مربوطه قرار می گیرد و داوطلبان تا روز جمعه 4 تیر ماه فرصت دارند نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج دکتری