9099071647    تماس از تلفن ثابت
خانه آزمون استخدامی زمان برگزاری آزمون قضاوت 1401

زمان برگزاری آزمون قضاوت 1401

تاریخ برگزاری و انتشار کارت جذب عمومی آزمون قضاوت
زمان برگزاری آزمون قضاوت 1401

گزینش داوطلبان برای تصدی منصب قضا هر ساله به دو صورت جذب عمومی و جذب اختصاصی صورت می پذیرد. در جذب اختصاصی که توسط قوه قضائیه انجام می شود، داوطلب از شرکت در آزمون معاف است و پذیرش بر اساس مصاحبه های علمی می باشد. اما در شیوه جذب عمومی داوطلبان باید در آزمونی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود، شرکت کنند. طبق روال سال های گذشته آزمون قضاوت به صورت مشترک برای دانش آموختگان حوزوی و دانشگاهی معمولا در 20 مرکز استان برگزار می شود و داوطلبان باید با دریافت کارت ورود به جلسه و اطلاع از آدرس حوزه های امتحانی برای حضور در محل آزمون اقدام نمایند.

معمولا مرحله تشریحی آزمون قضاوت (جذب عمومی) در 20 مرکز استان برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون قضاوت 1401

زمان برگزاری آزمون جذب عمومی

همان طور که می دانید، آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضا در دو بازه زمانی متفاوت انجام می شود و هر یک از متقاضیان دانشگاهی و حوزوی می بایست پس از اطلاع از زمان و محل برگزاری آزمون، اقدامات لازم از جمله دریافت کارت ورود به جلسه خود را برای حضور در این رقابت، به انجام برسانند. لازم به ذکر است که هنوز زمان برگزاری این آزمون برای سال جاری مشخص نشده است اما مطابق با سال های گذشته می توان گفت این بازه زمانی که توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور برای جذب عمومی اعلام می گردد معمولا در اسفند ماه می باشد و داوطلبان ملزم به تکمیل مراحل ثبت نام و دقت در ارائه اطلاعات مربوطه در موعد مقرر شده، می باشند.

آزمون مرحله تستی 

داوطلبان دانشگاهی و حوزوی در دو مرحله از آزمون قضاوت شرکت داده می شوند. مرحله اول کاملا به صورت تستی می باشد که معمولا زمان برگزاری آن در تاریخ  اسفند ماه می باشد. متقاضیانی که در این مرحله از آزمون نمره حدنصاب لازم را کسب نمایند، مجاز به حضور در آزمون مرحله دوم می شوند.

آزمون مرحله تشریحی

متقاضیان شرکت کننده در صورتیکه در آزمون مرحله اول که به صورت تستی بوده است نمره حدنصاب را کسب کرده باشند می بایست خود را برای آزمون تشریحی که زمان برگزاری آن از سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد و معمولا در خرداد ماه برگزار می شود، آماده نمایند.

محل برگزاری آزمون

این آزمون هر ساله در مراکز 20 استان برگزار می گردد که آدرس این محل ها از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می گردد. با توجه به اینکه هنوز محل برگزاری آزمون قضاوت سال 1401 مشخص نمی باشد در ادامه جهت آشنایی بیشتر شما، فایل آدرس محل برگزاری آزمون دوره قبل را قرار داده ایم.

محل برگزاری جذب عمومی آزمون قضاوت
دانلود فایل آدرس محل برگزاری جذب عمومی آزمون قضاوت 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود فایل آدرس محل برگزاری جذب عمومی آزمون قضاوت 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

زمان برگزاری مصاحبه جذب اختصاصی

جذب اختصاصی تصدی منصب قضا فاقد آزمون کتبی بوده و تمامی شرکت کنندگان اعم از داوطلبان دانشگاهی و حوزوی، صرفا با حضور در جلسه مصاحبه علمی مورد سنجش قرار می گیرند. متقاضیان واجد شرایط پذیرش جذب اختصاصی آزمون قضاوت 1401 که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده اند، می توانند در اردیبهشت ماه در جلسه مصاحبه حضور یابند.

مواد امتحانی مصاحبه

مواد امتحانی این مصاحبه شامل دو بخش حقوقی و جزایی می باشد.

 • بخش حقوقی: حقوق مدنی و آیین دادرسی مدنی
 • بخش جزایی: حقوق جزای عمومی، حقوق جزای اختصاصی و آیین دادرسی کیفری

محل برگزاری مصاحبه

محل برگزاری مصاحبه هر داوطلب در تماس تلفنی به او اعلام می گردد که این مصاحبه در سال گذشته در یکی از آدرس های زیر برگزار می شد.

الف- تهران، خیابان حافظ، تقاطع خیابان سمیه، روبروی دانشگاه امیرکبیر،معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضائیه (ساختمان شماره ۳ قوه قضاییه؛ شهید صدیقیان)، طبقه نهم.

ب- قم، بلوار ۱۵ خرداد، بعد از پمپ بنزین، نبش خیابان سعدی، مرکز آموزش قوه قضائیه، طبقه همکف

کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 1401

با توجه به اینکه تنها جذب عمومی تصدی منصب قضا دارای آزمون کتبی می باشد لذا تمامی شرکت کنندگان می بایست پیش از حضور در هر دو مرحله  آزمون، کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت را با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نمایند. این کارت معمولا چند روز پیش از زمان برگزاری آزمون، در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. تاکنون تاریخ دقیقی از زمان انتشار کارت ورود به جلسه آزمون تشریحی اعلام نشده است. در ادامه زمان و نحوه انتشار کارت ورود به آزمون تستی را شرح داده ایم.

زمان انتشار کارت آزمون تستی جذب عمومی

کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت (جذب عمومی) برای کلیه شرکت کنندگان، در اسفند ماه و چند روز قبل از برگزاری آزمون بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قرار داده می شود.

نحوه دریافت کارت آزمون تستی جذب عمومی

داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود طبق مراحل زیر اقدام نمایند:

 1. ابتدا به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه نموده و از سمت چپ صفحه گزینه “سایر آزمون های استخدامی” را انتخاب نمایید.
 2. سپس گزینه “کارت شرکت در آزمون تشریحی (مرحله دوم) تصدی منصب قضا سال 1401” را انتخاب کنید.
 3. با وارد کردن اطلاعات خود از طریق یکی از چهار روش زیر اقدام به مشاهده و دریافت کارت نمایید:
 • وارد نمودن شماره پرونده و سریال ثبت نامی
 • وارد نمودن شماره پرونده و کد پیگیری
 • وارد نمودن شماره پرونده و کد ملی
 • وارد نمودن شماره پرونده و شماره داوطلبی

باجه های رفع نقص کارت آزمون تستی جذب عمومی

چنانچه داوطلبان مغایرتی در اطلاعات درج شده در کارت ورود به جلسه مشاهده کردند می توانند با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات نسبت به اطلاح آن ها اقدام نمایند. اما در صورتیکه مغایرتی در قسمت (جنسیت) یا عکس داوطلبی وجود داشته باشد، می بایست طبق اطلاعیه در تاریخ و ساعت مقرر به محل باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت مراجعه نمایند. در ادامه جهت آشنایی شما آدرس باجه های رفع نقص دوره قبل را در جدول قرار داده ایم.

باجه های رفع نقص کارت شرکت در آزمون قضاوت 
 دانلود فایل آدرس باجه های رفع نقص کارت شرکت در آزمون قضاوت 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

 دانلود فایل آدرس باجه های رفع نقص کارت شرکت در آزمون قضاوت 1401

(به محض انتشار، لینک فوق فعال می گردد.)

منابع آزمون قضاوت 1401

داوطلبان دانشگاهی و حوزوی که شرایط ثبت نام آزمون قضاوت را دارا بودند و در آزمون ثبت نام کرده اند می بایست با مطالعه منابع آزمون نسبت به شرکت در آن آمادگی لازم را کسب نمایند. متقاضیان شرکت کننده در آزمون می توانند از طریق لینک قرار گرفته شده در جدول زیر نسبت به دسترسی به منابع اقدام نمایند.

منابع آزمون قضاوت 1401
لینک مستقیم مشاهده منابع آزمون قضاوت 1401

(جهت دریافت فایل ، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

نکات مهم
 • داوطلبان بایستی نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحانی حضور داشته باشند.
 • رعایت حجاب کامل اسلامی در تمام مراحل آزمون و استخدام برای داوطلبان خانم الزامی است.
 • داوطلبان در روز برگزاری آزمون می بایست کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی و اصل شناسنامه خود را همراه داشته باشند.
 • داوطلبانی که به دلیل نداشتن اطلاعاتی مانند شماره پرونده، شماره داوطلبی یا کدپیگیری ثبت نام موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشده اند، لازم است با مراجعه به باجه های رفع نقص سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت اطلاعات فوق اقدام نمایند.
 لازم است بدانید که افراد واجد شرایط ثبت نام آزمون قضاوت از شرکت در آزمون عمومی قضاوت معاف هستند. این دسته از متقاضیان می توانند بدون شرکت در آزمون کتبی با مراجعه به سامانه جذب اختصاصی قوه قضائیه به نشانی qazahrm.ir ثبت نام خود را انجام داده و در زمان تعیین شده در جلسه مصاحبه علمی حضور یابند.

سوالات متداول

1- آزمون قضاوت سال ۱۴۰۱ چه زمانی برگزار می شود؟

هنوز زمان این فرآیند برای سال جاری مشخص نشده است اما به محض اعلام، متن مقاله به روز رسانی می گردد.

2- داوطلبان آزمون قضاوت ۱۴۰۱ چه زمانی می توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند؟

کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت (جذب عمومی) از چند روز قبل از برگزاری قابل دسترسی می باشد.

3- از چه طریقی می توان به کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت ۱۴۰۱ اقدام کرد؟

لینک مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره استخدامی پیج استخدامی