تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / زمان برگزاری آزمون قضاوت

زمان برگزاری آزمون قضاوت

زمان آزمون قضاوت 99
زمان برگزاری آزمون قضاوت 99

گزینش داوطلبان برای تصدی منصب قضا هر ساله به دو صورت جذب عمومی و جذب اختصاصی صورت می پذیرد. در جذب اختصاصی که توسط قوه قضائیه انجام می شود، داوطلب از شرکت در آزمون معاف است و پذیرش بر اساس مصاحبه های علمی می باشد. اما در شیوه جذب عمومی داوطلبان باید در آزمونی که توسط سازمان سنجش برگزار می شود، شرکت کنند. طبق روال سال های گذشته آزمون قضاوت به صورت مشترک برای دانش آموختگان حوزوی و دانشگاهی معمولا 21 مرکز استان برگزار می شود و داوطلبان باید با دریافت کارت ورود به جلسه و اطلاع از آدرس حوزه های امتحانی برای حضور در محل آزمون اقدام نمایند.

مرحله تشریحی آزمون قضاوت (جذب عمومی) سال جاری، که قرار بود در 21 آذر ماه برگزار شود، به تعویق افتاد.

زمان برگزاری آزمون قضاوت 99

زمان برگزاری آزمون جذب عمومی

همان طور که می دانید، آزمون جذب عمومی تصدی منصب قضا در دو بازه زمانی متفاوت انجام می شود و هر یک متقاضیان دانشگاهی و حوزوی می بایست پس از اطلاع از زمان و محل برگزاری آزمون، اقدامات لازم از جمله دریافت کارت ورود به جلسه خود را برای حضور در این رقابت، به انجام برسانند. زمان اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای جذب عمومی، 2 آبان ماه 99 می باشد و داوطلبان ملزم به تکمیل مراحل ثبت نام و دقت در ارائه اطلاعات مربوطه در موعد مقرر شده، می باشند.

ویژه داوطلبان دانشگاهی

داوطلبان دانشگاهی در دو مرحله از آزمون قضاوت شرکت داده می شوند. مرحله اول همزمان با داوطلبان حوزوی برگزار می گردد و متقاضیانی که در این مرحله از آزمون حدنصاب لازم را کسب نمایند، مجاز به حضور در آزمون مرحله دوم می شوند. سوالات آزمون مرحله اول کاملا تستی بوده ولی سوالات آزمون مرحله دوم به صورت تشریحی می باشد که زمان برگزاری آن در 21 آذر ماه 99 توسط سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است.

توجه نمایید که به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا و محدودیت های اعمال شده در استان ها، زمان برگزاری مرحله تشریحی آزمون تصدی منصب قضا به تعویق افتاده و در صورت برقراری شرایط لازم، این آزمون در تاریخ 1 اسفند ماه 99 برگزار خواهد شد.

ویژه داوطلبان حوزوی

شیوه برگزاری آزمون قضاوت برای داوطلبان حوزوی بدین صورت است که متقاضیان ابتدا در یک آزمون تستی شرکت می کنند و در صورتی که نمره و حدنصاب لازم را کسب نمایند، برای انجام مصاحبه علمی و شفاهی توسط قوه قضائیه دعوت خواهند شد.

مطابقه با اطلاعیه های اخبر اعلام شده توسط سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، این آزمون در 2 آبان ماه سال 99 برگزار خواهد شد.

زمان برگزاری مصاحبه جذب اختصاصی

جذب اختصاصی تصدی منصب قضا فاقد آزمون کتبی بوده و تمامی شرکت کنندگان اعم از داوطلبان دانشگاهی و حوزوی، صرفا با حضور در جلسه مصاحبه علمی مورد سنجش قرار می گیرند. متقاضیان واجد شرایط پذیرش جذب اختصاصی آزمون قضاوت 99 که در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نموده اند، می توانند از در شهریور ماه سال جاری در جلسه مصاحبه حضور یابند. البته هنوز زمان دقیقی مبنی بر برپایی این مصاحبه اعلام نشده است و به محض مشخص شدن آن، اطلاعات لازم در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت (جذب عمومی)

تنها جذب عمومی تصدی منصب قضا دارای آزمون کتبی می باشد که تمامی شرکت کنندگان می بایست پیش از حضور در جلسه آزمون، کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت را با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نمایند. این کارت معمولا چند روز پیش از زمان برگزاری آزمون، در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و با توجه به زمان ثبت نام آزمون قضاوت 99 جذب عمومی و تاریخ برگزاری آن در 2 آبان 99 می باشد.

کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت (جذب عمومی) برای کلیه شرکت کنندگان، از روز 29 مهر ماه 99 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org قرار داده می شود و داوطلبان متقاضی شرکت در این آزمون می توانند با مراجعه به سایت مذکور و وارد کردن اطلاعات ثبت نامی خود همچون نام، نام خانوادگی، شماره پرونده، کدملی، سال تولد و… نسبت به تهیه پرینت کارت مذکور اقدام نمایند.

بر روی کارت ورود به جلسه علاوه بر اطلاعات شخصی و تحصیلی داوطلب، آدرس محل برگزاری آزمون نیز درج شده است. به داوطلبان توصیه می شود در اسرع وقت کارت خود را دریافت نمایند و در صورت مشاهده خطا یا اشکال در اطلاعات درج شده بر روی کارت خود، در تاریخ 1 آبان 99 با مراجعه به باجه های رفع نقص، به رفع مشکل خود بپردازند. مسئولین باجه های رفع نقص از 8 صبح لغایت 12 ظهر و از 14 الی 17 در باجه رفع نقص حوزه مربوطه حضور خواهند داشت.

نکات مهم

  • حضور داوطلب نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون در حوزه امتحانی الزامی است.
  • رعایت حجاب کامل اسلامی در تمام مراحل آزمون و استخدام برای داوطلبان خانم الزامی است.
  • همراه داشتن کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی و اصل شناسنامه در روز برگزاری آزمون الزامی است.
  • داوطلبانی که به دلیل نداشتن اطلاعاتی مانند شماره پرونده، شماره داوطلبی یا کدپیگیری ثبت نام موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشده اند، لازم است با مراجعه به باجه های رفع نقص سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دریافت اطلاعات فوق اقدام نمایند.
 لازم است بدانید که دارندگان واجد شرایط ثبت نام آزمون قضاوت از شرکت در آزمون عمومی قضاوت معاف هستند. این دسته از متقاضیان می توانند بدون شرکت در آزمون کتبی با مراجعه به سامانه جذب اختصاصی قوه قضائیه به نشانی qazahrm.ir ثبت نام خود را انجام داده و در زمان تعیین شده در جلسه مصاحبه علمی حضور یابند.

سوالات متداول

1- آزمون قضاوت سال 99 چه زمانی برگزار می شود؟

جذب عمومی آزمون قضاوت سال 99 در روز 2 آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

2- داوطلبان آزمون قضاوت 99 چه زمانی می توانند کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایند؟

کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت (جذب عمومی) از روز 29 مهر ماه 99 قابل دسترسی می باشد.

3- از چه طریقی می توان به کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت 99 اقدام کرد؟

لینک مربوط به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون قضاوت بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

 

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی