تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / آزمون استخدامی / زمان برگزاری آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

زمان برگزاری آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

تاریخ دقیق برگزاری آزمون وکالت قوه قضائیه 1400
زمان برگزاری آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه جهت پرورش نیروی انسانی شایسته و کارآمد و اعطای “پروانه وکالت دادگستری” به آنان، اقدام به برگزاری آزمونی تحت عنوان “آزمون وکالت قوه قضائیه” میان متقاضیان واجد شرایط می نماید.

لذا داوطبانی که در بازه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه نسبت به نام نویسی خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org اقدام کنند، می بایست در تاریخ مقرر و با توجه به حوزه امتحانی درج شده بر روی کارت ورود به جلسه خود، در این آزمون شرکت نمایند.

متقاضیان دریافت پروانه وکالت دادگستری می بایست در زمان مقرر جهت شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه در حوزه های برگزار کننده آزمون حضور یابند.

زمان برگزاری آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

پس از تکمیل فرم اینترنتی ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 1400، متقاضیان می توانند همراه با کارت ورود به جلسه خود در جلسه آزمون شرکت نمایند. مطابق با اعلام مرکز وکلای قوه قضائیه‏، آزمون وکالت و کارشناسی رسمی مرکز وکلای قوه قضائیه اواخر شهریور ۱۴۰۰ به ترتیب در تاریخ 19 و 18 شهریور ماه برگزار می‌شود. شایان ذکر است که در صورت تغییر زمان برپایی این آزمون ها‏‌، اطلاعات لازم در اسرع وقت از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره در اختیار شما داوطلبان گرامی قرار خواهد گرفت.

داوطلبان می توانند تا روز برگزاری آزمون با توجه به مواد و منابع آزمون وکالت قوه قضائیه در نظر گرفته شده توسط مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، خود را برای شرکت و موفقیت در آزمون مربوطه به طور کامل آماده نمایند. همچنین پس از اعلام نتایج اولیه آزمون وکالت قوه قضائیه 1400، اسامی پذیرفته شدگان آزمون کتبی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود.

این افراد به میزان دو برابر ظرفیت، به مصاحبه حضوری دعوت خواهند شد. ناگفته نماند که دعوت شدن به مصاحبه، به منزله قبولی داوطلبان تلقی نمی شود و ملاک پذیرفته شدن آن ها در آزمون مربوطه، کسب حدنصاب نمره در هر دو مرحله کتبی و مصاحبه حضوری می باشد که زمان و مکان مرحله مصاحبه حضوری آزمون معمولا از طریق سایت ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه اطلاع رسانی می شود.

زمان و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

داوطلبان برای شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه می بایست حتما در تاریخ مقرر و با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org، کارت ورود به جلسه آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 خود را دریافت کنند و از صحت تمامی اطلاعات مندرج بر روی آن، اطمینان حاصل نمایند. کارت ورود به جلسه این آزمون معمولا 2 الی 3 روز قبل از برگزاری در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که مشاهده و چاپ آن در طی اقدامات زیر انجام می شود.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • انتخاب گزینه “سایر آزمون های استخدامی” از منوی رنگی سمت راست صفحه
 • کلیک بر روی لینک فعال کارت شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه
 • واردن کردن اطلاعات ثبت نامی به یکی از چهار روش زیر
 1. استفاده از شماره پرونده و شماره سریال
 2. وارد کردن شماره پرونده و کد پیگیری
 3. درج شماره پرونده و کد ملی
 4. با ثبت کردن شماره پرونده و شماره داوطلبی

داوطلبان می بایست نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون به همراه کارت ورود به جلسه خود در حوزه های امتحانی تعیین شده، حضور داشته باشند. همچنین متقاضیان شرکت در این آزمون برای حضور در جلسه امتحان می بایست اطلاعات مندرج شده بر روی کارت ورود به جلسه را مشاهده کنند تا از زمان و محل دقیق برگزاری آگاه شوند. همچنین افراد باید بدانند که به همراه داشتن کارت ورود به جلسه آزمون وکالت و همچنین کارت ملی یا شناسنامه عکس دار در روز برگزاری آزمون الزامی است و در صورت فراموش کردن آن ها، به هیچ عنوان اجازه حضور در جلسه آزمون به داوطلبان داده نمی شود.

نکات مهم پیرامون برگزاری آزمون وکالت قوه قضائیه 1400

برای شرکت در تمامی آزمون ها رعایت ضوابط و الزامات ضروری می باشد و از آن جایی که در سال جاری درگیر گسترش بیماری کرونا هستیم، داوطلبان ملزم به رعایت اقدامات ویژه ای برای جلوگیری از انتشار ویروس عامل این بیماری خواهند بود. تعدادی از نکاتی که می بایست قبل و در هنگام حضور در حوزه برگزاری آزمون در نظر داشته باشید، در موارد زیر خلاصه شده است.

 1. به همراه داشتن پرینت کارت ورود به جلسه به همراه اصل کارت ملی یا شناسنامه عکس دار و ماسک 3 لایه معمولی (بدون فیلتر)
 2. حضور در حوزه امتحانی حدودا نیم ساعت قبل از شروع آزمون
 3. عدم اقدام به انجام کارهایی که از موارد تقلب محسوب می شوند از جمله خدشه وارد کردن به پاسخنامه یا تحویل دیر هنگام آن
 4. خودداری از آوردن وسایل اضافی از قبیل کیف و ساک دستی، تلفن همراه، ساعت، انگشتر و دستبند هوشمند
 5. رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی (حداقل یک متر) مخصوصا هنگام ورود و خروج
 6. پرهیز از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی
 7. استفاده از دستمال کاغذی به هنگام عطسه و سرفه و یا قسمت داخلی آرنج
 8. خودداری از رفت و آمد بی مورد
 9. همکاری با مسئولان حوزه به هنگام تشخیص عکس و بازرسی بدنی
 10. به همراه داشتن وسایل ضروری آزمون شامل مداد، تراش و پاک کن و عدم جا به جا کردن وسایل با دیگر داوطلبان
 11. اقدام به تکمیل فرم خوداظهاری توسط کلیه شرکت کنندگان

داوطلبان علاقه مند به شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه، به محض اطلاع از تاریخ اجرای آزمون و زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون وکالت قوه قضائیه 1400، می بایست در اسرع وقت خود را آماده کنند. چنانچه شرکت کنندگان در هنگام چاپ کارت خود دچار مشکل شوند و یا مندرجات روی کارت مخالف با مشخصات آن ها باشد، باید برای رفع نواقص موجود به آدرس باجه های رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه نمایند. همچنین متقاضیانی که به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا باشند، لازم است در زمان مقرر گواهی بیمارستان را به مسئولین این باجه ها تحویل بدهند تا زمان دیگری برای برگزاری آزمون آن ها تعیین شود.

سوالات متداول

1- آزمون وکالت و کارشناسی رسمی مرکز وکلای قوه قضائیه 1400 چه زمانی برگزار خواهد شد؟

آزمون وکالت در روز جمعه مورخ 19 شهریور و آزمون کارشناسی رسمی نیز در روز پنجشنبه مورخ 18 شهریور ماه برگزار مى‌گردد.

2- چه زمانی و از چه طریقی می توانیم کارت ورود به جلسه آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 را پرینت نماییم؟

داوطلبان می توانند 2 الی 3 روز قبل از برگزاری آزمون، با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به مشاهده و چاپ کارت خود اقدام کنند.

3- آیا مبتلایان به ویرس کرونا از شرکت در آزمون وکالت قوه قضائیه 1400 منع خواهند شد؟

این دسته متقاضیان می بایست پس از اطمینان از ابتلا و دریافت تاییدیه از بیمارستان، مدارک مربوطه را به باجه رفع نقص محل برگزاری آزمون ارائه کنند و در زمان دیگری که متعاقبا به آن ها اعلام می گردد، در آزمون شرکت نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ نظر

 1. سلام زمان ثبت نام ازمون قوه قضاییه چه تاریخی هست؟؟

 2. سلام
  ایا زمان ثبت نام مشاوران حقوقی گذشته و تمدید نمیشود؟

دریافت مشاوره پیج آزمون استخدامی