خانه کاردانی فنی و حرفه ای زمان تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

زمان تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

تاریخ دقیق و مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1400
زمان تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

با وجود پذیرش گسترده داوطلبان ادامه تحصیل در مقطع فوق دیپلم از طریق کنکور کاردانی فنی و حرفه ای و انتخاب رشته های با آزمون، گاها شماری از واحدهای دانشگاهی به علت خالی ماندن بخشی از صندلی های برخی از رشته های تحصیلی شان، نسبت به ارائه درخواست برگزاری دوره تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه) به وزارت علوم اقدام می نمایند که آخرین دوره آن نیز در سال 96 برگزار شده است و پس از آن نیز تاکنون، شاهد پذیرش بدون کنکور (بر اساس سوابق تحصیلی) در مقطع فوق دیپلم واحدهای فنی و حرفه ای بوده ایم.

برگزاری این دوره (در صورت صلاحدید مراجع مربوطه)، صرفا برای ترم بهمن ماه امکان پذیر است و پیگیری دائم اطلاعیه ها و اخبار سایت سازمان سنجش آموزش کشور، می تواند به شما در آگاهی از زمان و نحوه دقیق ثبت نام دوره تکمیل ظرفیت کمک نماید. امکان شرکت در دوره تکمیل ظرفیت و انجام انتخاب رشته مربوطه، صرفا در زمان قانونی ثبت نام و تمدید مهلت آن امکان پذیر است که جزئیات ییشتر در ادامه برای شما ذکر شده است.

آخرین دوره تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کاردانی فنی و حرفه ای در سال 96 برگزار شده است.

زمان تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

آخرین دوره تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کاردانی فنی و حرفه ای در سال 98 و توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار شده است، بدین صورت که ظرفیت برخی از رشته های با آزمون از طریق پذیرش براساس سوابق تحصیلی تکمیل شد. پس از آن، پذیرش بدون کنکور (بر اساس سوابق تحصیلی) جهت تکمیل ظرفیت های خالی دانشگاه ها در نظر گرفته شد که داوطلبان می توانند با استناد به معدل دیپلم خود نسبت به قبولی در مقطع فوق دیپلم واحدهای فنی و حرفه ای اقدام نمایند.

هنوز هیچ گونه اطلاعیه و اخبار موثقی پیرامون برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور فوق دیپلم فنی و حرفه ای 1400 از سوی مراجع ذی ربط منتشر نشده است. احتمال انعقاد آن نیز نسبتا کم است و بنابر آخرین تصمیمات وزارت علوم، تکمیل صندلی های خالی دانشگاهی در نوبت بهمن ماه، به صورت بدون آزمون صورت می پذیرد. لازم به ذکر است که در صورت تصویب برگزاری تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون، امکان تمدید مهلت آن نیز وجود خواهد داشت.

هرگونه اطلاعات تکمیلی در این زمینه، به محض انتشار از سوی سایت رسمی سازمان سنجش، در این مقاله قرار داده خواهد شد. شما نیز برای آگاهی از بروزترین اخبار در این زمینه، می توانید در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره عضو شوید.

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

در صورت اتخاذ تصمیم برگزاری دوره تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1400 توسط وزارت علوم، اطلاعیه های متعددی پیرامون زمان ثبت نام، نحوه شرکت در دوره، شرایط و مدارک لازم و… توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد تا داوطلبان بتوانند با مطالعه آن، آگاهی کافی را نسبت به این فرایند کسب نمایند.

همان طور که اشاره نمودیم، آخرین دوره برگزاری تکمیل ظرفیت و انتخاب رشته کنکور فوق دیپلم فنی و حرفه ای به سال 96 بر می گردد و هنوز تصمیمی درباره انعقاد آن در سال جاری اتخاذ نگردیده است. بر این اساس داوطلبانی که متقاضی ادامه تحصیل در مقطع کاردانی دانشگاه ها و واحدهای فنی و حرفه ای هستند، می توانند شانس خود را از طریق پذیرش بدون آزمون (بر اساس معدل دیپلم) امتحان کنند.

بر اساس آخرین دوره برگزار شده تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون فوق دیپلم فنی و حرفه ای می توان این گونه اظهار نمود که این روند به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org صورت می پذیرد و متقاضیان شرکت در دوره و انجام انتخاب رشته می بایست در موعد اعلام شده نسبت به درج اطلاعات خود در سامانه و پرداخت هزینه مربوطه از طریق خرید کارت اعتباری اقدام نمایند. لیست رشته های دارای ظرفیت، در صورت انعقاد دوره، با شروع روند ثبت نام از طریق سایت سنجش منتشر می گردد که مطالعه آن برای کلیه داوطلبان لازم و ضروری است.

برای اطلاع از شرایط، مدارک و سایر مقررات مهم شرکت در دوره می توانید به آخرین نسخه منتشر شده دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای مراجعه نموده و با بررسی دقیق از اقدامات لازم جهت تکمیل این فرایند یا شرکت در دوره تکمیل ظرفیت بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای مطلع گردید.

چند سالی است که شاهد برگزاری دوره های تکمیل ظرفیت بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای از سوی سازمان سنجش و وزارت علوم هستیم. این فرایند به منظور پر کردن فضای خالی رشته محل های مختلف در سراسر کشور برگزار می شود و شرایط شرکت در آن، عینا مطابق شرایط ثبت نام و حضور در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای است. ملاک پذیرش از طریق این دوره در نیمسال دوم تحصیلی واحدهای فنی و حرفه ای، سوابق تحصیلی دیپلم داوطلبان است و زمان شروع نام نویسی و نحوه انجام آن نیز از طریق اخبار سایت سازمان سنجش آموزش کشور به اطلاع عموم می رسد.

 

سوالات متداول

1- تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 از چه زمانی آغاز می شود؟

هنوز هیچ تصمیم مشخصی پیرامون برگزاری دوره تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون کاردانی فنی و حرفه ای در سال 1400 اتخاذ نشده است.

2- آیا مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 تمدید می شود؟

بله، در صورت برگزاری این دوره، امکان تمدید چند روزه مهلت قانونی ثبت نام وجود دارد.

3- چگونه می توان از آخرین اخبار در رابطه با دوره تکمیل ظرفیت کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 مطلع شد؟

آخرین اخبار و اطلاعیه ها در این زمینه را می توانید با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور یا همین مقاله، به دست آورید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ نظر
 1. سلام میخاستم بدونم اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کاردانی فنی و حرفه ای کی هستش؟

  • با سلام ، در رابطه با اعلام نتایج تکمیل ظرفیت مقطع کاردانی فنی حرفه ای ، شما می توانید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید و یا با مراجعه حضوری به واحد مربوطه اطلاعات تکمیلی را به دست آورید . پیشنهاد می شود با عضویت در کانال تلگرام انتخاب رشته از آخرین احبار تحصیلی مطلع شوید .

 2. سلام ببخشید امسال هم تکمیل ظرفیت برگزار میشه؟!
  برای دانشگاه دولتی؟!

  • با سلام , تاکنون در رابطه با تکمیل ظرفیت دانشگاه های سراسری برای ورودی بهمن ماه سال ۱۳۹۸ اطلاعیه ای منتشر نشده است و باید منتظر اظلاعیه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور باشید . همچنین پیشنهاد می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار عضو کانال تلگرام انتخاب رشته باشید .

 3. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم تاریخ دقیق تکمیل ظرفیت کاردانی فنی و حرفه ای کی هستش؟!!!..

  • با سلام
   طبق اطلاعیه سازمان سنجش ، در حال حاضر از تاریخ ۱۵ ابان تا ۲۷ آبان امکان ثبت نام در مقطع کاردانی فنی و حرفه ای برای دانشگاه غیرانتفاعی وجود دارد. در خصوص ثبت نام برای واحد های دیگر دانشگاهی اطلاع رسانی صورت نگرفته است.

 4. سلام،ببخشید من امسال میرم دوازدهم،رشته نقشه کشی معماری در فنی حرفه ای،خواستم بگم ماامسال کنکورداریم یانه؟بعد معدل سال دهم ۱۸/۵۰به بالاوسال یازدهمم ۱۹به بالابوده،بااین معدلم میتونم روزانه دولتی بیارم یانه؟ممنونم

  • سلام کنکور کاردانی فنی از سال ۹۷ حذف شده است و احتمالا برای سال آینده نیز حذف میباشد و احتمال پذیرش با این معدل در دانشگاه روزانه برای شما وجود دارد.

دریافت مشاوره پیج کنکور