سه شنبه , ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کنکور / ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای

نام نویسی آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 99
ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال 98 تغییراتی در روند جذب دانشجو برای رشته های کاردانی فنی و حرفه ای ایجاد شد. بدین صورت که پذیرش دانشجو در 9 رشته امتحانی از طریق شرکت در آزمون آن رشته ها و پذیرش در باقی رشته های امتحانی بدون نیاز به شرکت در کنکور و براساس سوابق تحصیلی صورت گرفت که برای آزمون سال 99 نیز شاهد همین تغییرات می باشیم. مشخصات این رشته های امتحانی در دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای ذکر می شود. این دفترچه چند روز قبل از شروع ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای و توسط سایت سازمان سنجش منتشر می گردد.

داوطلبان باید قبل از اقدام به نام نویسی، با مطالعه دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای از کلیه شرایط و ضوابط اطلاع یابند و سپس برای ثبت نام و انتخاب رشته خود در سامانه مذکور اقدام نمایند.

در سال 99 فقط برای 9 رشته امتحانی آزمون برگزار می شود و پذیرش در سایر رشته ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99

زمان ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای سال 99 برای شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید از روز 11 الی 18 خرداد ماه آغاز می شود و داوطلبان باید نسبت به نام نویسی و انتخاب رشته خود اقدام کنند.البته بازه زمانی مذکور تا روز چهارشنبه مورخ 21 خرداد ماه تمدید شد.

با توجه به اطلاعیه اخیر سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبانی که در فرصت های پیشین موفق به نام نویسی در آزمون کاردانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی نشده اند، می توانند از 18 لغایت 22 تیر ماه 99، نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. نام نویسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام می شود. چنانچه قصد ثبت نام در دوه های کاردانی فنی و حرفه ای 99 را دارید، می توانید به ترتیب مراحل زیر برای ثبت نام خود اقدام کنید.

 • وارد شدن به سایت سنجش به آدرس sanjesh.org
 • دریافت دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 99 و مطالعه آن، زیرا اطلاعات موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام تا حد زیادی در تسهیل و تسریع روند ثبت نام شما تاثیرگذار خواهد بود.
 • واریز هزینه ثبت نام از طریق خرید کارت اعتباری
 • دریافت فرم ثبت نام و تکمیل آن

با توجه به این که ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای هم زمان انجام می شود، بنابراین در زمان تکمیل فرم، باید کد رشته های مورد علاقه خود را نیز درج کنید و هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 50 کد رشته می باشد.

 • در پایان ثبت نام، از شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام ارائه شده، پرینت تهیه نمایید تا در زمان اعلام نتایج با استفاده از آن ها از رشته قبولی خود مطلع شوید.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99

داوطلبان برای اطلاع از کلیه جزئیات مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای، باید دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک قرار داده در سایت سنجش دریافت کنند. هم چنین کد رشته های جدید مورد نیاز برای تکمیل فرم ثبت نام، در سری دوم دفترچه با عنوان اصلاحات دفترچه ثبت نام آزمون فنی و حرفه ای قرار داده شده است.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی فنی و حرفه ای
دانلود فترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای 99 

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99

برای پذیرفته شدن در کاردانی فنی و حرفه ای یکسری شرایط و ضوابط وجود دارد و تنها داوطلبان دارای این شرایط، مجاز به ثبت نام خواهند بود. از جمله این شرایط عبارت اند از:

شرایط عمومی

 • معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن کینه و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم مبارزه مسلحانه با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم وابستگی به گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • دارا بودن مدرک فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید یا دیپلم فنی و حرفه ای نظام قدیم
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم متوسطه نظری می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود، در ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 99 شرکت کنند. این داوطلبان صرفا می توانند رشته های مقطع تحصیلی کاردانی ناپیوسته را انتخاب نمایند.
 • داوطلبانی که حدنصاب قبولی در یکی از کد رشته های اعلام شده برای نیمسال اول تحصیلی را کسب کنند، ولی نتوانند تا شهریور سال 99 دیپلم خود را دریافت کنند، پذیرش آن ها لغو می شود.
 • پذیرفته شدگان رشته های بدون کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 نیمسال دوم تحصیلی، در صورتی مجاز به ثبت نام خواهند بود که مدرک فارغ التحصیلی خود را تا پایان نیمسال اول تحصیلی دریافت کنند.
 • پذیرفته شدگان دانشگاه های روزانه دوره کاردانی فنی و حرفه ای سال 98، مجاز به ثبـت نـام برای سال 99 نیستند.
 • دانشجویان آقا که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت مجدد در دوره های کاردانی فنی و حرفه ای، باید از رشته قبلی خود انصراف دهند تا از نظر نظام وظیفه، منعی برای تحصیل نداشته باشند.
 • پذیرفته شدگان دوره های کاردانی دانشگاه های نوبت دوم و غیرانتفاعی سال 98، چنانچه متقاضی ثبت نام مجدد کاردانی فنی و حرفه ای در سال 99 می باشند، می توانند بدون انصراف از رشته قبلی خود در این دوره شرکت کنند و پس از پذیرش در یکی از کد رشته های انتخابی، از رشته قبلی خود انصراف دهند.

مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99

برای ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای نیازمند مدارک و اطلاعات لازم می باشید و برای آگاهی از این اطلاعات می توانید فرم پیش نویس ثبت نام را که در انتهای دفترچه قرار داده شده است، به دقت بررسی کنید.

 • اسکن عکس داوطلب ( مشخصات عکس : 4*3، فرمت jpg، حجم 70 کیلوبایت، ابعاد 300×2000 الی 400×3000 )
 • سریال اعتباری ثبت نام
 • کدپیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران
 • کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی
 • کد نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • کد 4 رقمی رایانه ای دیپلم

روز جمعه مورخ 14 شهریور ماه به عنوان زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 در نظر گرفته شده است. توجه داشته باشید که تمامی داوطلبان می بایست پیش از حضور در جلسه آزمون، کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 99 را با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org دریافت نمایند.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه ای چه زمانی باید اقدام کنیم؟

ثبت نام آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، از روز 11 الی 18 خرداد ماه صورت می گیرد که البته زمان ثبت نام تا 21 خرداد ماه تمدید شد.

2- سایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای کدام است؟

ثبت نام این آزمون، از سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

3- آیا برای تمام رشته های فنی و حرفه ای باید در آزمون شرکت کنیم؟

خیر، لیست رشته هایی که پذیرش در آن ها به صورت بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می پذیرد، در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه ای قید شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.ساعت تماس از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل و از طریق تلفن های ثابت –
تماس از استان تـهران: 9092305538
تماس از سایر استان ها: 9099072938 - 9099071647
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

یک نظر

 1. Avatar

  سلام من کنکور حسابداری ثبت نام کردم آیا امکان تغییرات در ثبت نام وجود دارد

دریافت مشاوره پشتیبانی کنکور 1400