چهارشنبه , ۵ آذر ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / کاردانی فنی و حرفه ای / ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

نام نویسی آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1400
ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

در سال 98 تغییراتی در روند جذب دانشجو برای رشته های کاردانی فنی و حرفه ای ایجاد شد. بدین صورت که پذیرش دانشجو در 9 رشته امتحانی از طریق شرکت در آزمون آن رشته ها و پذیرش در باقی رشته های امتحانی بدون نیاز به شرکت در کنکور و براساس سوابق تحصیلی صورت گرفت که برای آزمون سال 99 نیز شاهد همین تغییرات بودیم. مشخصات این رشته های امتحانی در دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای ذکر می شود که این دفترچه چند روز قبل از شروع ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای و توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

داوطلبان باید قبل از اقدام به نام نویسی، با مطالعه دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای از کلیه شرایط و ضوابط اطلاع یابند و سپس برای ثبت نام و انتخاب رشته خود در سامانه مذکور اقدام نمایند.

پذیرش در تعدادی از رشته های کاردانی فنی و حرفه ای به صورت با کنکور و در سایر رشته های آن بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

متقاضیانی که تمایل به شرکت در پذیرش با کنکور کاردانی فنی و حرفه ای دارند می بایست پس از اعلام زمان ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 1400 به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 1400 بپردازند. به این صورت می توانند اطلاع کاملی از تمامی شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش در این آزمون به دست آورده و پس از آن نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. در سال گذشته داوطلبان فرصت داشتند از روز 11 لغایت 18 خرداد ماه 99 نام نویسی و انتخاب رشته خود را به انجام برسانند، اما برای شرکت کنندگان کنکور کاردانی فنی حرفه ای نظام جدید در سال 1400 هنوز هیچ اطلاعیه ای مبنی بر تاریخ آغاز ثبت نام صادر نشده است و بنابراین نمی توان زمانی را جهت انجام این فرآیند پیش بینی کرد.

اگر شما جزء علاقه مندان به شرکت در این آزمون و در جستجوی اخبار مربوط به زمان بندی نام نویسی و برگزاری آن هستید، می توانید عضو کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره شوید تا شما را در اولین فرصت از تمامی جزئیات پیرامون کنکور کاردانی فنی حرفه ای آگاه سازیم.

راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

اولین اقدامی که لازم است در خصوص ثبت نام در این آزمون انجام شود، مطالعه و بررسی دفترچه راهنمای ثبت نام می باشد. در این دفترچه اطلاعاتی از قبیل لیست رشته های با کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400 ارائه شده است و داوطلبان با شناختی که از مجموعه رشته های با آزمون فنی و حرفه ای به دست می آورند، می توانند آن ها را به ترتیب اولویت های مورد نظر خود تنظیم کرده و در هنگام انجام فرآیند نام نویسی، در فرم انتخاب رشته مربوطه به ثبت برسانند. در قدم بعدی می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای و نام نویسی خود مطابق مراحل مراحل زیر اقدام کنند.

 1. به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید.
 2. از منوی موجود در سمت راست صفحه گزینه “کاردانی فنی و حرفه ای” را انتخاب کنید.
 3. بر روی لینک فعال “سامانه ثبت نام آزمون دوره های کاردان نظام جدید دانشگاه فنی و حفه ای و موسسات غیرانتفاعی سال 1400” کلیک نمایید.
 4. اکنون می بایست هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. به همین منظور گزینه “خرید سریال ثبت نام” را از سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 5. در این صفحه تیک مربوط به عبارت “سریال ثبت نام آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی” را فعال کنید.
 6. اطلاعات خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد کرده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.
 7. در این مرحله اطلاعات شما نمایان خواهد شد که چنانچه مورد تاییدتان واقع شد باید بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.
 8. پس از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک می بایست اطلاعات کارت بانکی خود را که دارای رمز دوم پویا می باشد را وارد کرده و دکمه “پرداخت” را بفشارید.
 9. اگر پرداخت به صورت کامل انجام شده باشد از سوی سامانه برای شما یک سریال ثبت نام 16 رقمی صادر خواهد شد که لازم است آن را یادداشت کرده و جهت طی کردن ادامه فرآیند ثبت نام به صفحه اول بازگردید.
 10. گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.
 11. در این صفحه باید به مطالعه دقیق مقررات و نکات ذکر شده بپردازید و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.
 12. حالا باید سریال ثبت نام خریداری شده را در کادر مشخص شده وارد کنید.
 13. در ادامه می بایست به بارگذاری مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 1400 و تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام فرمایید.
 14. نهایتا یک کد رهگیری برای شما منتشر خواهد شد که لازم است از آن پرینت تهیه کرده و تا انتهای مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

توجه 1: هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 50 کد رشته می باشد.

توجه 2: پیش از واریز وجه ثبت نام دقت کافی داشته باشید و در خصوص ضوابط پذیرش اطلاعات کافی کسب کنید چرا که در صورت انصراف از ادامه این روند، هزینه پرداخت شده به هیچ وجه قابل بازگردانی نخواهد بود.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

همان طور که در بخش های قبل اشاره کردیم، داوطلبان برای اطلاع از کلیه جزئیات مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای باید دفترچه راهنمای ثبت نام را با مراجعه به سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای دریافت کنند. مندرجات این دفترچه شامل شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400، ضوابط پذیرش دانشجو در این دانشگاه و موسسات غیرانتفاعی، زمان و راهنمای ثبت نام، رشته محل های ارائه شده، مدارک مورد نیاز و… می باشد. در کادر زیر دفترچه مربوط به سال 99 را قرار داده ایم تا به طور تقریبی با محتویات آن آشنا شوید. لینک مربوط به دریافت فایل دفترچه سال 1400 به محض انتشار فعال می گردد.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی فنی و حرفه ای
دانلود فترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای 99 

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای 1400

(به محض انتشار، این لینک فعال خواهد شد.)

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

برای پذیرفته شدن در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای یک سری شرایط و ضوابط وجود دارد و تنها داوطلبان دارای این شرایط که در دو دسته عمومی و اختصاصی جا می گیرند، مجاز به ثبت نام خواهند بود. ضوابط مذکور به شرح موارد زیر می باشند.

شرایط عمومی

 • معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن کینه و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم مبارزه مسلحانه با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم وابستگی به گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • متقاضیان باید دارای مدرک فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید یا دیپلم فنی و حرفه ای نظام قدیم باشند.
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم متوسطه نظری می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود، در این آزمون شرکت کنند. این داوطلبان صرفا می توانند رشته های مقطع تحصیلی کاردانی ناپیوسته را انتخاب نمایند.
 • شرکت کنندگانی که حدنصاب قبولی در یکی از کد رشته های اعلام شده برای نیمسال اول تحصیلی را کسب کنند، ولی نتوانند تا شهریور سال 1400 دیپلم خود را دریافت کنند، پذیرش آن ها لغو می شود.
 • پذیرفته شدگان نیمسال دوم تحصیلی، در صورتی مجاز به ثبت نام خواهند بود که مدرک فارغ التحصیلی خود را تا پایان نیمسال اول تحصیلی دریافت کنند.
 • داوطلبانی که موفق به قبولی در دانشگاه های روزانه دوره کاردانی فنی و حرفه ای سال 99 شده اند، مجاز به ثبـت نـام برای سال 1400 نیستند.
 • دانشجویان آقا که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت مجدد در دوره های کاردانی فنی و حرفه ای، باید از رشته قبلی خود انصراف دهند تا از نظر نظام وظیفه، منعی برای تحصیل نداشته باشند.
 • پذیرفته شدگان دوره های کاردانی دانشگاه های نوبت دوم و غیرانتفاعی سال 99، چنانچه متقاضی ثبت نام مجدد کاردانی فنی و حرفه ای در سال 1400 می باشند، می توانند بدون انصراف از رشته قبلی خود در این دوره شرکت کنند و پس از پذیرش در یکی از کد رشته های انتخابی، از رشته قبلی خود انصراف دهند.

مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

برای ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای نیازمند یک سری از مدارک جهت تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی خود می باشید. این مدارک شامل عکس داوطلب و اطلاعات مربوط به وضعیت او می باشد. عکس متقاضی باید به صورت فایل اسکن شده در آمده و مطابق فرمت های تعیین شده در سامانه بارگذاری گردد. سایر مدارک نیز در فهرست زیر عنوان شده اند.

 • فایل اسکن شده عکس داوطلب ( مشخصات عکس : 4 * 3، فرمت jpg، حجم 70 کیلوبایت، ابعاد 300×2000 الی 400×3000 )
 • سریال اعتباری ثبت نام
 • کدپیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران
 • کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی
 • کد نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • کد 4 رقمی رایانه ای دیپلم

متقاضیان شرکت در آزمون دوره های کاردانی فنی و حرفه ای پس از اعلام علاقه مندی و انتخاب رشته های ارائه شده در این پذیرش، مهلتی را تا زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 در اختیار دارند تا با مطالعه منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400 آمادگی های لازم را جهت شرکت در جلسه آزمون کسب نمایند. حدود 3 الی 4 روز پیش از اجرای آزمون مذکور برای داوطلبان کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 صادر شده و بر روی حساب کاربری شخصی آن ها در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد که لازم است در اسرع وقت نسبت به دریافت این کارت و اطمینان از صحت مندرجات آن اقدام کنند. برای اطلاع از زمان و نحوه دریافت آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1400 چه زمانی باید اقدام کنیم؟

تاکنون تاریخی برای آغاز این فرآیند اعلام نشده است، اما شما می توانید با عضویت در کانال کنکور ایران مشاوره ار جدیدترین اخبار در این زمینه در اسرع وقت آگاه شوید.

2- سایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای کدام است؟

ثبت نام این آزمون، از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

3- آیا برای تمام رشته های فنی و حرفه ای باید در آزمون شرکت کنیم؟

خیر، پذیرش در برخی از رشته های دوره های کاردانی فنی حرفه ای به صورت بدون آزمون صورت می گیرد که لیست آن ها در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته این آزمون ذکر می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

یک نظر

 1. Avatar

  سلام من کنکور حسابداری ثبت نام کردم آیا امکان تغییرات در ثبت نام وجود دارد

دریافت مشاوره