تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی فنی و حرفه ای / ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

نام نویسی آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1400
ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

در چندین سال اخیر پذیرش دانشجو در 9 رشته امتحانی از طریق شرکت در آزمون آن رشته ها و پذیرش در باقی رشته های امتحانی بدون نیاز به شرکت در کنکور و براساس سوابق تحصیلی صورت می گرفت. اما مطابق با اطلاعیه اخیر منتشر شده، تعداد رشته های با کنکور کاردانی فنی و حرفه ای در پذیرش سال 1400 از 9 رشته به 5 رشته کاهش یافت.

مشخصات این رشته های امتحانی در دفترچه ای تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای ذکر می شود که این دفترچه چند روز قبل از شروع ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای و توسط سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

داوطلبان باید قبل از اقدام به نام نویسی، با مطالعه دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای از کلیه شرایط و ضوابط اطلاع یابند و سپس برای ثبت نام و انتخاب رشته خود در سامانه مذکور اقدام نمایند.

پذیرش در تعدادی از رشته های کاردانی فنی و حرفه ای به صورت با کنکور و در سایر رشته های آن بدون آزمون و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می باشد.

زمان ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

متقاضیانی که تمایل به شرکت در پذیرش با کنکور کاردانی فنی و حرفه ای دارند می بایست پس از اعلام زمان ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 1400 به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای 1400 بپردازند.

به این صورت می توانند اطلاع کاملی از تمامی شرایط عمومی و اختصاصی پذیرش در این آزمون به دست آورده و پس از آن نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. داوطلبان این آزمون در سال جاری از روز 30 خرداد لغایت 6 تیر ماه 1400 فرصت دارند تا با مراجعه به سایت این سازمان اقدامات مربوط به نام نویسی خود را به انجام برسانند.

البته لازم به ذکر است که با توجه به مهلت تمدید شده ثبت نام در این آزمون می توانند همچنان تا پایان روز جمعه مورخ 11 تیر ماه 1400 نسبت به نام نویسی خود اقدام کنند. با توجه به جدیدترین اطلاعیه صادر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، برای داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته های بدون آزمون یا با آزمون کاردانی فنی و حرفه ای که تا کنون موفق به ثبت نام نشده اند، فرصت دیگری از روز 19 الی 22 مرداد ماه در نظر گرفته شده است. 

راهنمای ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

اولین اقدامی که لازم است در خصوص ثبت نام در این آزمون انجام شود، مطالعه و بررسی دفترچه راهنمای ثبت نام می باشد. در این دفترچه اطلاعاتی از قبیل لیست رشته های با کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400 ارائه شده است و داوطلبان با شناختی که از مجموعه رشته های با آزمون فنی و حرفه ای به دست می آورند، می توانند آن ها را به ترتیب اولویت های مورد نظر خود تنظیم کرده و در هنگام انجام فرآیند نام نویسی، در فرم انتخاب رشته مربوطه به ثبت برسانند. در قدم بعدی می بایست به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای و نام نویسی خود مطابق مراحل مراحل زیر اقدام کنند.

 1. به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید.
 2. از منوی موجود در سمت راست صفحه گزینه “کاردانی فنی و حرفه ای” را انتخاب کنید.
 3. بر روی لینک فعال “سامانه ثبت نام آزمون دوره های کاردان نظام جدید دانشگاه فنی و حفه ای و موسسات غیرانتفاعی سال 1400” کلیک نمایید.
 4. اکنون می بایست هزینه ثبت نام را پرداخت کنید. به همین منظور گزینه “خرید سریال ثبت نام” را از سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 5. در این صفحه تیک مربوط به عبارت “سریال ثبت نام آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی” را فعال کنید.
 6. اطلاعات خواسته شده را در قسمت های مربوطه وارد کرده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.
 7. در این مرحله اطلاعات شما نمایان خواهد شد که چنانچه مورد تاییدتان واقع شد باید بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.
 8. پس از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک می بایست اطلاعات کارت بانکی خود را که دارای رمز دوم پویا می باشد را وارد کرده و دکمه “پرداخت” را بفشارید.
 9. اگر پرداخت به صورت کامل انجام شده باشد از سوی سامانه برای شما یک سریال ثبت نام 16 رقمی صادر خواهد شد که لازم است آن را یادداشت کرده و جهت طی کردن ادامه فرآیند ثبت نام به صفحه اول بازگردید.
 10. گزینه “ثبت نام” را انتخاب کنید.
 11. در این صفحه باید به مطالعه دقیق مقررات و نکات ذکر شده بپردازید و بر روی گزینه “تایید” کلیک نمایید.
 12. حالا باید سریال ثبت نام خریداری شده را در کادر مشخص شده وارد کنید.
 13. در ادامه می بایست به بارگذاری مدارک ثبت نام کاردانی فنی حرفه ای 1400 و تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام فرمایید.
 14. نهایتا یک کد رهگیری برای شما منتشر خواهد شد که لازم است از آن پرینت تهیه کرده و تا انتهای مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

توجه 1: هر داوطلب مجاز به انتخاب حداکثر 50 کد رشته می باشد.

توجه 2: پیش از واریز وجه ثبت نام دقت کافی داشته باشید و در خصوص ضوابط پذیرش اطلاعات کافی کسب کنید چرا که در صورت انصراف از ادامه این روند، هزینه پرداخت شده به هیچ وجه قابل بازگردانی نخواهد بود.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

همان طور که در بخش های قبل اشاره کردیم، داوطلبان برای اطلاع از کلیه جزئیات مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای باید دفترچه راهنمای ثبت نام را مطالعه کنند. این دفترچه را می توان با مراجعه به سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی فنی حرفه ای دریافت کرد. با توجه به این که دفترچه مذکور همزمان با شروع ثبت نام منتشر می گردد، اطلاعاتی که مورد نیاز متقاضیان می باشد در قالب یک فایل در تاریخ 20 بهمن ماه 99 بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت. در این فایل، لیست رشته و گرایش ها، مجموعه های امتحانی، منابع و ضرایب دروس، شیوه پذیرش دانشجو در هر رشته محل و عنوان و کد دیپلم های مورد پذیرش در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای ذکر شده اند.

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی فنی و حرفه ای
دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی فنی و حرفه ای 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

لیست رشته ها و کد دیپلم های مورد پذیرش در آزمون فنی و حرفه ای سال 1400

(جهت دریافت فایل، بر روی لینک فوق کلیک نمایید.)

دانلود فایل اصلاحیه دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

(جهت دریافت فایل، روی لینک کلیک کنید.)

شرایط ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

برای پذیرفته شدن در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای یک سری شرایط و ضوابط وجود دارد و تنها داوطلبان دارای این شرایط که در دو دسته عمومی و اختصاصی جا می گیرند، مجاز به ثبت نام خواهند بود. ضوابط مذکور به شرح موارد زیر می باشند.

شرایط عمومی

 • معتقد بودن به دین اسلام یا یکی از ادیان مورد قبول جمهوری اسلامی ایران
 • نداشتن کینه و دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران
 • عدم مبارزه مسلحانه با حکومت جمهوری اسلامی ایران
 • عدم وابستگی به گروه های مخالف جمهوری اسلامی ایران
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • عدم شهرت به فساد اخلاقی

شرایط اختصاصی

 • متقاضیان باید دارای مدرک فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جدید یا دیپلم فنی و حرفه ای نظام قدیم باشند.
 • داوطلبان دارای مدرک دیپلم متوسطه نظری می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود، در این آزمون شرکت کنند. این داوطلبان صرفا می توانند رشته های مقطع تحصیلی کاردانی ناپیوسته را انتخاب نمایند.
 • شرکت کنندگانی که حدنصاب قبولی در یکی از کد رشته های اعلام شده برای نیمسال اول تحصیلی را کسب کنند، ولی نتوانند تا شهریور سال 1400 دیپلم خود را دریافت کنند، پذیرش آن ها لغو می شود.
 • پذیرفته شدگان نیمسال دوم تحصیلی، در صورتی مجاز به ثبت نام خواهند بود که مدرک فارغ التحصیلی خود را تا پایان نیمسال اول تحصیلی دریافت کنند.
 • داوطلبانی که موفق به قبولی در دانشگاه های روزانه دوره کاردانی فنی و حرفه ای سال 99 شده اند، مجاز به ثبـت نـام برای سال 1400 نیستند.
 • دانشجویان آقا که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، در صورت تمایل به ثبت نام و شرکت مجدد در دوره های کاردانی فنی و حرفه ای، باید از رشته قبلی خود انصراف دهند تا از نظر نظام وظیفه، منعی برای تحصیل نداشته باشند.
 • پذیرفته شدگان دوره های کاردانی دانشگاه های نوبت دوم و غیرانتفاعی سال 99، چنانچه متقاضی ثبت نام مجدد کاردانی فنی و حرفه ای در سال 1400 می باشند، می توانند بدون انصراف از رشته قبلی خود در این دوره شرکت کنند و پس از پذیرش در یکی از کد رشته های انتخابی، از رشته قبلی خود انصراف دهند.

مدارک و اطلاعات لازم برای ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400

برای ثبت نام کاردانی فنی و حرفه ای نیازمند یک سری از مدارک جهت تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی خود می باشید. این مدارک شامل عکس داوطلب و اطلاعات مربوط به وضعیت او می باشد. عکس متقاضی باید به صورت فایل اسکن شده در آمده و مطابق فرمت های تعیین شده در سامانه بارگذاری گردد. سایر مدارک نیز در فهرست زیر عنوان شده اند.

 • فایل اسکن شده عکس داوطلب ( مشخصات عکس : 4 * 3، فرمت jpg، حجم 70 کیلوبایت، ابعاد 300×2000 الی 400×3000 )
 • سریال اعتباری ثبت نام
 • کدپیگیری 12 رقمی مربوط به سهمیه رزمندگان و ایثارگران
 • کد 13 رقمی مربوط به اتباع غیرایرانی
 • کد نظام وظیفه برای داوطلبان آقا
 • کد 4 رقمی رایانه ای دیپلم

متقاضیان شرکت در آزمون دوره های کاردانی فنی و حرفه ای پس از اعلام علاقه مندی و انتخاب رشته های ارائه شده در این پذیرش، مهلتی را تا زمان برگزاری کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 در اختیار دارند تا با مطالعه منابع کنکور کاردانی فنی حرفه ای 1400 آمادگی های لازم را جهت شرکت در جلسه آزمون کسب نمایند. حدود 3 الی 4 روز پیش از اجرای آزمون مذکور برای داوطلبان کارت ورود به جلسه کنکور کاردانی فنی و حرفه ای 1400 صادر شده و بر روی حساب کاربری شخصی آن ها در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد که لازم است در اسرع وقت نسبت به دریافت این کارت و اطمینان از صحت مندرجات آن اقدام کنند. برای اطلاع از زمان و نحوه دریافت آن می توانید بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

سوالات متداول

1- برای ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه ای 1400 چه زمانی باید اقدام کنیم؟

نام نویسی در این آزمون از 30 خرداد لغایت 11 تیر ماه 1400 انجام می شود.

2- سایت ثبت نام کنکور کاردانی فنی و حرفه ای کدام است؟

ثبت نام این آزمون، از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود.

3- آیا برای تحصیل در تمام رشته های فنی و حرفه ای باید در آزمون شرکت کنیم؟

خیر، پذیرش در برخی از رشته های دوره های کاردانی فنی حرفه ای به صورت بدون آزمون صورت می گیرد که لیست آن ها در دفترچه ثبت نام این آزمون ذکر می گردد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

یک نظر

 1. سلام من کنکور حسابداری ثبت نام کردم آیا امکان تغییرات در ثبت نام وجود دارد

دریافت مشاوره