تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی به کارشناسی / زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

تاریخ ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی کشور، رشته های مقطع کاردانی به کارشناسی را به دو صورت با آزمون و بدون آزمون ارائه می دهند و داوطلبانی که بنا به هر دلیلی امکان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را ندارند، می توانند براساس سوابق تحصیلی خود نسبت به ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 اقدام نمایند.

البته بیشتر رشته های ارائه شده در این دوره به صورت بدون کنکور می باشند و پذیرش دانشجویان تنها در 16 رشته از طریق کنکور انجام می پذیرد. همچنین ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی در دو زمان بندی مختلف برای ورودی مهر و بهمن انجام می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه در زمان مشخص، ثبت نام خود را آغاز نمایند.

فرآیند ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

فرآیند نام نویسی کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی (معدل فوق دیپلم)، در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود که افراد می توانند در موعد مقرری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، به صورت مجازی مراحل ثبت نام خود را از طریق سایت سازمان مذکور تکمیل کنند. زمان بندی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در این مقطع برای نیمسال اول و دوم به شرح ذیل می باشد.

زمان ثبت نام پذیرش مهر ماه

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی نیمسال اول (مهر ماه) از روز یکشنبه مورخ 23 خرداد ماه 1400 آغاز شده و تا روز یکشنبه مورخ 30 خرداد ماه 1400 ادامه دارد. پس از اتمام مهلت اولیه نام نویسی، سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به تمدید مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 تا تاریخ 4 تیر ماه نمود تا داوطلبانی که بنا به هر دلیلی امکان ثبت نام در بازه زمانی مذکور را نداشتند، بتوانند مراحل مربوط به نام نویسی خود را به انجام برسانند.

البته به جز تاریخ فوق، متقاضیان همچنان می توانند در مهلت مجدد ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 یعنی در بازه زمانی 19 الی 22 مرداد ماه 1400 نسبت به نام نویسی و یا ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 اقدام نمایند که در صورت اعلام تاریخ تمدید جدید، اخبار مربوطه از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره و همچنین این مقاله در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

زمان ثبت نام پذیرش بهمن ماه 

لازم است بدانید برخی از دانشگاه ها علاوه بر پذیرش در نیمسال اول یا مهر ماه، برای جذب و پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در نیمسال دوم (بهمن ماه) 1400 نیز اقدام می نمایند، در نتیجه داوطلبان می توانند جهت پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، در زمان مشخص از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اقدامات لازم را به انجام برسانند.

بنابر برگزاری این فرآیند در دوره های قبلی، این مرحله به طور معمول در دی ماه انجام می گیرد. توجه نمایید که جدول رشته های تحصیلی نیز همزمان با شروع ثبت نام، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دسترس خواهد بود که در تاکنون تاریخ دقیق نام نویسی بدون کنکور کاردانی به کارشناسی برای بهمن ماه 1400 مشخص نمی باشد. 

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

داوطلبان برای ثبت نام بدون آزمون کاردانی به کارشناسی باید ابتدا در زمان مقرر از طریق سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی، دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 را دریافت نموده و پس از مطالعه آن و اطلاع از شرایط و مدارک ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400، نسبت به نام نویسی خود مطابق با مراحل ذکر شده در ادامه این مقاله اقدام کنند.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • انتخاب گزینه “کاردانی به کارشناسی” از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه پیش رو
 • کلیک بر روی لینک فعال مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی 1400
 • انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” جهت واریز هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی (داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی می باشند، بایستی کارت اعتباری جداگانه ای خریداری نمایند.)
 • دریافت شماره سریال ثبت نام پس از واریز هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400
 • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و وارد نمودن شماره سریال نام نویسی و کد امنیتی جهت آغاز فرآیند
 • تکمیل فرم تقاضانامه و درج کد رشته محل های انتخابی خود

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 از طریق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 می بایست رشته هایی را انتخاب نمایند که پذیرش در آن ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می گیرد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی برای نیمسال اول 1400 از چه زمانی آغاز می شود؟

ثبت نام در این فرآیند از تاریخ 23 خرداد ماه 1400 از طریق سایت رسمی سازمان سنجش آغاز می شود.

2- برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی به کدام سایت می بایست مراجعه نمود؟

برای ثبت نام می بایست به سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه نمود.

3- آیا مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی برای نیمسال اول 1400 تمدید شود؟

بله، مطابق با آخرین اطلاعیه سازمان سنجش، داوطلبان می توانند در بازه زمانی 19 الی 22 مرداد ماه 1400 نسبت به نام نویسی خود همچنان اقدام نمایند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. با سلام و خسته نباشید
  رشته من معماری هست و معدلم ۱۸،۴۰ آیا شانس قبولی در دانشگاه دولتی دخترانه سمیه اصفهان رو دارم؟کاردانی به کارشناسی هستم و بر اساس معدل.

  • با سلام، برای قبولی در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کل کاردانی شما و سایر داوطلبین، ظرفیت های رشته مدنظر و تعداد متقاضیان دخیل می باشد.

دریافت مشاوره