سه شنبه , ۳۰ دی ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99

تاریخ ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99
زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99

دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی کشور، رشته های مقطع کاردانی به کارشناسی را به دو صورت با آزمون و بدون آزمون ارائه می دهند و داوطلبانی که بنا به هر دلیلی امکان ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی را ندارند، می توانند براساس سوابق تحصیلی خود نسبت به ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99 اقدام نمایند.

البته بیشتر رشته های ارائه شده در این دوره به صورت بدون کنکور می باشند و پذیرش دانشجویان تنها در 16 رشته از طریق کنکور انجام می پذیرد. همچنین ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی در دو زمان بندی مختلف برای ورودی مهر و بهمن انجام می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت مربوطه در زمان مشخص، ثبت نام خود را آغاز نمایند.

فرآیند ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99

فرآیند نام نویسی کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی (معدل فوق دیپلم)، در دو نیمسال مهر ماه و بهمن ماه انجام می شود که افراد می توانند در موعد مقرری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، به صورت مجازی مراحل ثبت نام خود را از طریق سایت سازمان مذکور تکمیل کنند. زمان بندی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در این مقطع برای نیمسال اول و دوم به شرح ذیل می باشد.

پذیرش مهر ماه

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی نیمسال اول (مهر ماه)  از روز 17 اردیبهشت ماه آغاز شد و تا روز 23 اردیبهشت ماه ادامه داشت. پس از اتمام مهلت اولیه نام نویسی، سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به تمدید مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 نمود تا داوطلبانی که بنا به هر دلیلی امکان ثبت نام در بازه زمانی مذکور را نداشتند، بتوانند مراحل مربوط به نام نویسی خود را به انجام برسانند.

بنابراین متقاضیان می توانستند در مهلت مجدد ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 که از روز 25 خرداد ماه تا 31 خرداد 99 نیز ادامه داشت، نسبت به نام نویسی و یا ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99 اقدام نمایند.

پذیرش بهمن ماه 

لازم است بدانید برخی از دانشگاه ها علاوه بر پذیرش در نیمسال اول یا مهر ماه، برای جذب و پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در نیمسال دوم (بهمن ماه) 99 نیز اقدام می نمایند، در نتیجه داوطلبان می توانند جهت پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، در زمان مشخص از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اقدامات لازم را به انجام برسانند.

بنابر آخرین اطلاعیه منتشر شده، این مرحله از روز پنجشنبه مورخ 11 دی ماه 99 آغاز می گردد و تا روز سه شنبه مورخ 16 دی ماه 99 ادامه دارد. توجه نمایید که جدول رشته های تحصیلی نیز همزمان با شروع ثبت نام یعنی از تاریخ 11 دی ماه 99، از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دسترس خواهد بود.

از آن جایی که امکان تمدید مهلت ثبت نام این فرآیند وجود دارد، شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از تاریخ تمدید آن در صورت انتشار اطلاعیه ای و همچنین جدیدترین اخبار در این خصوص مطلع گردید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99

داوطلبان برای ثبت نام بدون آزمون کاردانی به کارشناسی باید ابتدا در زمان مقرر از طریق سایت ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی، دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99 را دریافت نموده و پس از مطالعه آن و اطلاع از شرایط و مدارک ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99، نسبت به نام نویسی خود مطابق با مراحل ذکر شده در ادامه این مقاله اقدام کنند.

  • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
  • انتخاب گزینه “کاردانی به کارشناسی” از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه پیش رو
  • کلیک بر روی لینک فعال مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی
  • انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” جهت واریز هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی (داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی می باشند، بایستی کارت اعتباری جداگانه ای خریداری نمایند.)
  • دریافت شماره سریال ثبت نام پس از واریز هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 99
  • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و وارد نمودن شماره سریال نام نویسی و کد امنیتی جهت آغاز فرآیند
  • تکمیل فرم تقاضانامه و درج کد رشته محل های انتخابی خود

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99 از طریق دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 99 در اختیار داوطلبان قرار داده خواهد شد. همچنین توجه داشته باشید که متقاضیان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 99 می بایست رشته هایی را انتخاب نمایند که پذیرش در آن ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان صورت می گیرد.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی برای نیمسال دوم 99 از چه زمانی آغاز می شود؟

مهلت ثبت نام این فرآیند از تاریخ 11 دی ماه 99 آغاز می گردد.

2- برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی به کدام سایت می بایست مراجعه نمود؟

سایت رسمی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org

3- آیا مهلت ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی برای نیمسال دوم 99 تمدید شده است؟

خیر، در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر تمدید زمان ثبت نام بدون آزمون کاردانی به کارشناسی برای بهمن 99 در دست نمی باشد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره