تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / کاردانی به کارشناسی / زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

تاریخ ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی کشور، رشته های مقطع کاردانی به کارشناسی را به دو صورت با آزمون و بدون آزمون ارائه می دهند و داوطلبانی که قصد شرکت در رشته های با آزمون را ندارند، می توانند براساس سوابق تحصیلی خود نسبت به ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی اقدام نمایند. این فرآیند معمولا دو مرتبه در سال و در نیمسال های تحصیلی مهر و بهمن ماه انجام می شود و متقاضیان واجد شرایط می توانند در موعد مقرر به سایت ثبت نام کاردانی به کارشناسی مراجعه نموده و پس از کسب اطلاعات لازم، نام نویسی و انتخاب رشته خود را به انجام رسانند.

فرآیند ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه سال جاری، احتمالا در دهه سوم دی ماه انجام می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

همان طور که اشاره شد، فرآیند نام نویسی کاردانی به کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی (معدل فوق دیپلم)، در دو نیمسال مهر و بهمن ماه انجام می شود که افراد می توانند در تاریخی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می گردد، به صورت الکترونیکی مراحل ثبت نام خود را از طریق سایت این سازمان طی نمایند. زمان بندی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در این مقطع برای نیمسال اول و دوم به شرح ذیل می باشد.

زمان ثبت نام پذیرش مهر ماه

ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی نیمسال اول (مهر ماه) از روز یکشنبه مورخ 23 خرداد ماه 1400 آغاز شده و تا روز یکشنبه مورخ 30 خرداد ماه 1400 ادامه دارد. پس از اتمام مهلت اولیه نام نویسی، سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به تمدید مهلت ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 تا تاریخ 4 تیر ماه نمود تا داوطلبانی که بنا به هر دلیلی امکان ثبت نام در بازه زمانی مذکور را نداشتند، بتوانند مراحل مربوط به نام نویسی خود را به انجام برسانند.

البته به جز تاریخ فوق، متقاضیان همچنان می توانند در مهلت مجدد ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 یعنی در بازه زمانی 19 الی 22 مرداد ماه 1400 نسبت به نام نویسی و یا ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400 اقدام نمایند که در صورت اعلام تاریخ تمدید جدید، اخبار مربوطه از طریق کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره و همچنین این مقاله در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

زمان ثبت نام پذیرش بهمن ماه 

لازم است بدانید بسیاری از دانشگاه ها علاوه بر پذیرش در نیمسال اول یا مهر ماه، برای جذب و پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور در نیمسال دوم (بهمن ماه) نیز اقدام می نمایند. در نتیجه داوطلبان می توانند جهت پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته، در زمان مشخص از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور، اقدامات لازم را به انجام برسانند.

بنابر اطلاعیه منتشر شده، جدول رشته های تحصیلی بدون کنکور این مقطع در تاریخ 16 آذر ماه از طریق سایت این سازمان در دسترس داوطلبان قرار می گیرد و لینک مربوط به ثبت نام نیز به طور همزمان در سامانه فعال می گردد. این فرآیند تا روز 22 آذر ماه ادامه دارد و علاقه مندان می توانند مطابق با راهنمای ارائه شده در بخش بعد، اقدامات مربوط به نام نویسی خود را به انجام برسانند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 1400

داوطلبان برای ثبت نام و انتخاب رشته های بدون آزمون کاردانی به کارشناسی باید ابتدا در زمان مقرر از طریق سایت ثبت نام کاردانی به کارشناسی به کسب اطلاعات لازم پرداخته و سپس مطابق مراحل زیر عمل نمایند.

 • مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org
 • انتخاب گزینه “کاردانی به کارشناسی” از منوی تعبیه شده در سمت راست صفحه پیش رو
 • کلیک بر روی لینک فعال مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کاردانی به کارشناسی مهر / بهمن ماه سال 1400
 • انتخاب گزینه “خرید کارت اعتباری” جهت واریز هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی (داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در دانشگاه های غیرانتفاعی می باشند، بایستی کارت اعتباری جداگانه ای خریداری نمایند.)
 • دریافت شماره سریال ثبت نام پس از واریز هزینه ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی 1400
 • بازگشت به صفحه نخست ثبت نام و وارد نمودن شماره سریال نام نویسی و کد امنیتی جهت آغاز فرآیند
 • تکمیل فرم تقاضانامه و درج کد رشته محل های انتخابی خود

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی نیمسال اول 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در بازه زمانی بین 23 الی 30 خرداد ماه انجام شد.

2- برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی از چه طریقی می بایست اقدام نمود؟

این عمل از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه صورت می گیرد.

3- جهت انجام فرآیند ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی بهمن ماه 1400 چه زمانی در نظر گرفته شده است؟

نام نویسی در این پذیرش از روز 16 الی 22 آذر ماه انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ نظر

 1. با سلام و خسته نباشید
  رشته من معماری هست و معدلم ۱۸،۴۰ آیا شانس قبولی در دانشگاه دولتی دخترانه سمیه اصفهان رو دارم؟کاردانی به کارشناسی هستم و بر اساس معدل.

  • با سلام، برای قبولی در رشته های براساس سوابق تحصیلی عوامل مختلفی از جمله: معدل کل کاردانی شما و سایر داوطلبین، ظرفیت های رشته مدنظر و تعداد متقاضیان دخیل می باشد.

دریافت مشاوره