تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دکتری / زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

تاریخ ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402
زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته های غیر پزشکی (وزارت علوم) دانشگاه های سراسری و آزاد را دارند، ابتدا می بایست در آزمون کتبی آن ثبت نام و شرکت نمایند و چنانچه موفق به کسب نمره قبولی و حد نصاب لازم گردند، به مرحله دوم یعنی مصاحبه دکتری که به صورت حضوری برگزار می شود، راه می یابند. ثبت نام هر دو مرحله امتحان کتبی و مصاحبه به صورت مشترک و در یک بازه زمانی یکسان انجام می پذیرد که با شروع مهلت زمانی مذکور، واجدان شرایط ثبت نام آزمون دکتری می توانند نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی نام نویسی اقدام نمایند.

آزمون دکتری سراسری و آزاد در سال های اخیر ادغام شده است. در نتیجه می توان این گونه اظهار نمود که انجام فرآیند های مربوط به ثبت نام دکتری تا زمان اعلام نتایج، میان داوطلبان ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد مشترک می باشد. سازمان سنجش آموزش کشور، مجری برگزاری این کنکور مهم می باشد. متقاضیان می بایست در مهلت تعیین شده توسط این مرجع قانونی، جهت انجام نام نویسی اینترنتی آزمون دکتری، به سایت ثبت نام آزمون دکتری مراجعه نمایند.

ثبت نام اینترنتی آزمون دکتری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گردد.

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

هر ساله با شروع مهلت ثبت نام آزمون دکتری، دستور العملی تحت عنوان دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری توسط سایت سنجش منتشر می گردد که مطالعه آن، پیش از اقدام به نام نویسی، به کلیه متقاضیان شرکت در این آزمون پیشنهاد می شود. هنوز زمان دقیق ثبت نام اینترنتی کنکور دکتری 1402 مشخص نمی باشد اما پیش بینی می شود  مانند دوره گذشته در آذر ماه صورت پذیرد.

البته همان گونه که می دانید، معمولا پروسه نام نویسی کنکور دکتری به همین مهلت قانونی چند روزه محدود نمی گردد و سازمان سنجش، این بازه زمانی را چندین مرتبه تحت عناوین تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری و مهلت مجدد نام نویسی آزمون دکتری مجددا ارائه می دهد. از این رو امکان نام نویسی جدید و همچنین ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری 1402 وجود دارد. 

همچنین شما می توانید جهت اطلاع از زمان دقیق انجام این فرآیند در کانال تلگرام دکتری ایران مشاوره عضو شوید.

جدول زمانبندی ثبت نام ازمون دکتری سراسری 1401 و 1402
سال  مهلت اولیه ثبت نام تمدید مهلت مهلت مجدد
1401 از 1 لغایت 8 آذرماه تا تاریخ 12 آذرماه از 2 لغایت 10 دی ماه
1402 مشخص نمی باشد. مشخص نمی باشد. مشخص نمی باشد.

راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

پس از انجام مقدمات ثبت نام از جمله بررسی شرایط و تمامی جزئیات مربوط به آن، آگاهی از مدارک ثبت نام آزمون دکتری و مطالعه دفترچه راهنمای نام نویسی، اکنون می بایست با مراجعه به سامانه ثبت نام، اطلاعات و مشخصات ثبت نامی خود را درج نمایید. در ادامه به توضیح اجمالی نحوه ثبت نام کنکور دکتری 1402 می پردازیم.

  • با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org و ورود به قسمت دکتری تخصصی در بازه زمانی معین شده برای ثبت نام، بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1402” کلیک نمایید تا بتوانید نسبت به خرید کارت اعتباری و شماره سریال ثبت نام از بخش “خرید کارت” اقدام کنید.
  • پس از مطالعه شرایط نام نویسی و پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی، یک شماره سریال 12 رقمی از سوی سامانه در اختیار شما قرار می گیرد که می بایست مجددا به صفحه اول ثبت نام برگردید و این کد را درج نمایید.
  • در ادامه می بایست نسبت به آپلود فایل عکس پرسنلی خود مطابق با فاکتورهای مشخص شده در سایت، اقدام نمایید. لازم به ذکر است که اهمیت این مرحله به قدری بالاست که هر گونه ایراد در بارگذاری تصویر، موجب بروز اختلال در فرایند ثبت نام می گردد.
  • اکنون نوبت به پر کردن اینترنتی فرم تقاضانامه می رسد که می بایست با استفاده از اطلاعات شخصی و تحصیلی داوطلب کامل شود. اگر تمامی این مراحل به درستی تکمیل گردد، یک کد پیگیری از سوی سامانه در اختیار متقاضی قرار می گیرد که به منزله پایان پروسه است و نگهداری از آن تا زمان اعلام نتایج آزمون دکتری، ضروری است.

متقاضیانی که در مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 نسبت به تکمیل پروسه ثبت نام این آزمون برای ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد در تمامی دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان اقدام نموده اند، می توانند با بهره گیری از یک برنامه ریزی آزمون دکتری اصولی و منظم و مطالعه منابع آزمون دکتری 1402، خود را برای شرکت در این ماراتون حساس آماده نمایند. دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه می باشد که می توان آن را در زمان مشخصی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نمود.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون دکتری 1402 از چه تاریخی آغاز می شود؟

هنوز زمان دقیق این فرآیند مشخص نمی باشد اما به محض اعلام، متن مقاله به روز رسانی می گردد.

2- ثبت نام آزمون دکتری 1402 از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی این آزمون به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون دکتری در تمدید زمان نام نویسی این آزمون وجود دارد؟

بله این امکان در بازه زمانی ثبت نام آزمون مذکور برای داوطلبان در نظر گرفته شده است.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره پیج دکتری