خانه دکتری زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

تاریخ ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402
زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری رشته های غیر پزشکی (وزارت علوم) دانشگاه های سراسری و آزاد را دارند، ابتدا می بایست در آزمون کتبی آن ثبت نام و شرکت نمایند و چنانچه موفق به کسب نمره قبولی و حد نصاب لازم گردند، به مرحله دوم یعنی مصاحبه دکتری که به صورت حضوری برگزار می شود، راه می یابند. ثبت نام هر دو مرحله امتحان کتبی و مصاحبه به صورت مشترک و در یک بازه زمانی یکسان انجام می پذیرد که با شروع مهلت زمانی مذکور، واجدان شرایط ثبت نام آزمون دکتری می توانند نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون دکتری و تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی نام نویسی اقدام نمایند.

آزمون دکتری سراسری و آزاد در سال های اخیر ادغام شده است. در نتیجه می توان این گونه اظهار نمود که انجام فرآیند های مربوط به ثبت نام دکتری تا زمان اعلام نتایج، میان داوطلبان ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد مشترک می باشد. سازمان سنجش آموزش کشور، مجری برگزاری این کنکور مهم می باشد. متقاضیان می بایست در مهلت تعیین شده توسط این مرجع قانونی، جهت انجام نام نویسی اینترنتی آزمون دکتری، به سایت ثبت نام آزمون دکتری مراجعه نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

ثبت نام اینترنتی آزمون دکتری از طریق سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی sanjesh.org انجام می گردد.

زمان ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

هر ساله با شروع مهلت ثبت نام آزمون دکتری، دستور العملی تحت عنوان دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سراسری توسط سایت سنجش منتشر می گردد که مطالعه آن، پیش از اقدام به نام نویسی، به کلیه متقاضیان شرکت در این آزمون پیشنهاد می شود.  ثبت نام اینترنتی کنکور دکتری 1402 در تاریخ 22 تا 29 آبان ماه امکان پذیر است.

البته همان گونه که می دانید، معمولا پروسه نام نویسی کنکور دکتری به همین مهلت قانونی چند روزه محدود نمی گردد و سازمان سنجش، این بازه زمانی را چندین مرتبه تحت عناوین تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری و مهلت مجدد نام نویسی آزمون دکتری مجددا ارائه می دهد. از این رو امکان نام نویسی جدید و همچنین امکان ویرایش اطلاعات ثبت نام دکتری در مهلت مجدد ثبت نام امکان پذیر نمی باشد.

جدول زمانبندی ثبت نام ازمون دکتری سراسری
سال مهلت اولیه ثبت نامتمدید مهلتمهلت مجدد
1402از 22 تا 29 آبان ماه29 آبان لغایت 3 آذر ماه13 لغایت 14 آذر ماه

راهنمای ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402

پس از انجام مقدمات ثبت نام از جمله بررسی شرایط و تمامی جزئیات مربوط به آن، آگاهی از مدارک ثبت نام آزمون دکتری و مطالعه دفترچه راهنمای نام نویسی، اکنون می بایست با مراجعه به سامانه ثبت نام، اطلاعات و مشخصات ثبت نامی خود را درج نمایید. در ادامه به توضیح اجمالی نحوه ثبت نام کنکور دکتری 1402 می پردازیم.

 • با استفاده از مرورگر خود، وارد  سایت سازمان سنجش به آدرس اینترنتی sanjesh.org و بر روی آیکون دکتری تخصصی کلیک کنید.

مرحله اول ثبت نام آزمون دکتری

 • در این قسمت بر روی لینک فعال “ثبت نام آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری (ph.D) سال 1402” کلیک نمایید

مرحله دوم ثبت نام آزمون دکتری

 • نسبت به خرید کارت اعتباری و شماره سریال ثبت نام از بخش “خرید کارت” اقدام کنید.

مرحله سوم ثبت نام آزمون دکتری

 • در این صفحه بر روی “سریال ثبت نام آزمون دکتری 1402” کلیک کنید و گزینه “تایید و ادامه” انتخاب نمایید.

مرحله چهارم ثبت نام آزمون دکتری

 • در این قسمت مشخصات خواسته شده را در فیلد های مخصوص به خود جای گذاری نمایید.

مرحله پنجم ثبت نام آزمون دکتری

 • پس از درج اطلاعات و نمایان شدن اطلاعات در صورت صحیح بودن تمامی آن ها بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت” کلیک کنید.

مرحله ششم ثبت نام آزمون دکتری

 • در این قسمت می باست اطلاعات کارت بانکی خود را جهت پرداخت هزینه و دریافت شماره سریال 12 رقمی ثبت نام در کادر مربوطه وارد نمایید و بر روی آیکون “پرداخت” کلیک کنید.

مرحله هفتم ثبت نام آزمون دکتری

 • پس از پرداخت هزینه به صفحه نخست بازگردید و  بر روی گزینه “تایید وادامه- گام بعدی” کلیک کنید.

مرحله هشتم ثبت نام آزمون دکتری

 • در این مرحله می بایست شماره سریال ثبت نام 12 رقمی و عبارت امنیتی را در کادر های تعیین شده جای گذاری نمایید و بر روی گزینه ” تایید” کلیک نمایید.

مرحله نهم ثبت نام آزمون دکتری

 • در ادامه می بایست نسبت به آپلود فایل عکس پرسنلی خود مطابق با فاکتورهای مشخص شده در سایت، اقدام نمایید. لازم به ذکر است که اهمیت این مرحله به قدری بالاست که هر گونه ایراد در بارگذاری تصویر، موجب بروز اختلال در فرایند ثبت نام می گردد.

مرحله دوم ثبت نام آزمون دکتری

 • اکنون نوبت به پر کردن اینترنتی فرم تقاضانامه می رسد که می بایست با استفاده از اطلاعات شخصی و تحصیلی داوطلب کامل شود. اگر تمامی این مراحل به درستی تکمیل گردد، یک کد پیگیری از سوی سامانه در اختیار متقاضی قرار می گیرد که به منزله پایان پروسه است و نگهداری از آن تا زمان اعلام نتایج آزمون دکتری، ضروری است.

متقاضیانی که در مهلت ثبت نام آزمون دکتری سراسری 1402 نسبت به تکمیل پروسه ثبت نام این آزمون برای ورود به دانشگاه های سراسری و آزاد در تمامی دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و پردیس خودگردان اقدام نموده اند، می توانند با بهره گیری از یک برنامه ریزی آزمون دکتری اصولی و منظم و مطالعه منابع آزمون دکتری 1402، خود را برای شرکت در این ماراتون حساس آماده نمایند. دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری یکی دیگر از نکات مهم در این زمینه می باشد که می توان آن را در زمان مشخصی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نمود.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام آزمون دکتری 1402 از چه تاریخی آغاز می شود؟

زمان ثبت نام آزمون دکتری در سال جاری از 22 آبان ماه شروع شده و از روز یکشنبه مورخ 13 آذر ماه لغایت روز دوشنبه مورخ 14 آذر ماه مورد تمدید قرار گرفته است.

2- ثبت نام آزمون دکتری 1402 از چه طریقی انجام می شود؟

نام نویسی این آزمون به صورت اینترنتی بوده و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می گیرد.

3- آیا امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی آزمون دکتری در تمدید زمان نام نویسی این آزمون وجود دارد؟

خیر امکان ویرایش اطلاعات در تمدید مهلت مجدد وجود نخواهد داشت.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره دکتری پیج دکتری