تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

تاریخ ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد بهمن ماه 99
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله از دو طریق با آزمون (شرکت در کنکور سراسری) و بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف می نماید. ثبت نام در رشته هایی که پذیرش در آن ها بدون کنکور می باشد، بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. این دانشگاه در دو نوبت مهر و بهمن ماه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را برای هر یک از مقاطع منتشر می نماید و در آن به ذکر شرایط لازم برای پذیرش می پردازد. با فرا رسیدن زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علاقه مندان می توانند اقدامات لازم برای نام نویسی خود را به انجام برسانند.

برای افرادی که قصد دارند در پذیرش بدون کنکور این دانشگاه شرکت کنند، اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام دارای اهمیت می باشد. در سال های گذشته، متقاضیان برای نام نویسی در ترم بهمن می بایست حضورا به محل دانشگاه مورد نظر مراجعه می نمودند. اما در سال جاری این روند تغییر کرده و ثبت اطلاعات به شیوه الکترونیکی انجام می شود.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمسال دوم تحصیلی سال جاری به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه انجام می شود.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

هر ساله تعداد رشته ها و دانشگاه هایی که بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند رو به افزایش است. آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیل مایل به شرکت در آزمون سراسری نیستند و قصد دارند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند، لازم است از زمان و دیگر جزئیات ثبت نام دانشگاه های مختلف آگاه شوند. همان طور که گفتیم، پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد. علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته، می توانند پس از اطمینان از احراز شرایط لازم، از روز یکشنبه 30 آدر ماه روند نام نویسی خود را در پیش بگیرند. زمان ثبت نام بدون کنکور این مقاطع در روز یکشنبه 14 دی ماه 99 به اتمام رسید و نام نویسی بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد در تاریخ 15 دی ماه 99 آغاز شد.

به طور معمول زمان مذکور برای آن دسته از افرادی که در بازه زمانی اعلام شده موفق به انجام این فرآیند نشده باشند، تمدید می گردد. اما متقاضیان نباید ثبت نام خود را به امید تمدید زمان آن به تاخیر بیندازند.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99

به طور معمول ثبت نام بدون کنکور آزاد بهمن ماه به صورت حضوری انجام می گیرد. یعنی داوطلبان با مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد از رشته های ارائه شده در آن آگاهی یافته و پس از انتخاب کد رشته دلخواه، با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور به واحد دانشگاهی موردنظر مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را در پیش می گیرند.

اما با توجه به این که پیدایش و شیوع گسترده ویروس کرونا سبب ایجاد تغییر در روند پذیرش های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه ها شده است، می توان گفت که ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه آزاد نیز تحت تاثیر این وضعیت قرار گرفت. بنابراین داوطلبان می بایست به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه نموده و به خرید کارت اعتباری مربوطه از طریق پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بپردازند. سپس سایر مراحل ثبت نام اینترنتی را با توجه به راهنمای زیر طی نمایند.

  1. مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir
  2. کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹” در نیمسال تحصیلی مورد نظر
  3. انتخاب گزینه “خرید کارت”
  4. کلیک بر روی دوره مورد نظر (کاردانی ناپیوسته / کاردانی پیوسته / کارشناسی پیوسته / کارشناسی ناپیوسته)
  5. تکمیل کادرهای خالی خواسته شده با استفاده از اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی عبارت “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”
  6. درج اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب در کادرهای موجود دردرگاه پرداخت الکترونیکی و فشردن کلید “پرداخت”
  7. بازگشت به صفحه اول و انتخاب گزینه “ثبت نام”
  8. درج سریال اعتباری خریداری شده
  9. ارسال عکس با ویژگی های ذکر شده در دفترچه
  10. تکمیل فرم و درج کد رشته ها

توجه داشته باشید که کد پیگیری ثبت نام را حتما پس از اتمام انجام این فرآیند یادداشت نموده و تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

دانشگاه آزاد در سال 99، در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به پذیرش دانشجو می پردازد. شما می توانید برای آشنایی با رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 به دفترچه راهنمای ثبت نام آن مراجعه نمایید. پس از تکمیل ثبت نام، داوطلبان منتظر اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 99 می باشند و با توجه به این که نام نویسی در سال جاری به صورت اینترنتی انجام می شود، احتمالا اسامی پذیرفته شدگان از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مشخص می گردد. شما می توانید جهت اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج این پذیرش بر رو لینک مربوطه کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد چه زمانی آغاز می شود؟

مهلت نام نویسی این پذیرش از روز یکشنبه 30 آذر ماه شروع می شود.

2- آیا برای انجام ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم دانشگاه آزاد می بایست حضورا مراجعه نماییم؟

خیر، در سال جاری به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، نام نویسی به شیوه غیرحضوری و اینترنتی نجام می گیرد.

3- از چه طریقی می توان به لیست رشته های بدون آزمون ارائه شده در ترم بهمن دانشگاه آزاد دسترسی یافت؟

این رشته ها در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد ارائه شده اند و برای دسترسی به این دفترچه می بایست به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org مراجعه نمایید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره