تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

تاریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله از دو طریق با آزمون (شرکت در کنکور سراسری) و بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف می نماید. ثبت نام در رشته هایی که پذیرش در آن ها بدون کنکور می باشد، بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. این دانشگاه در دو نوبت مهر و بهمن ماه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را برای هر یک از مقاطع منتشر می نماید و در آن به ذکر شرایط لازم برای پذیرش می پردازد. با فرا رسیدن زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علاقه مندان می توانند اقدامات لازم برای نام نویسی خود را به انجام برسانند.

برای افرادی که قصد دارند در پذیرش بدون کنکور این دانشگاه شرکت کنند، اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام دارای اهمیت می باشد. در سال های گذشته، متقاضیان برای نام نویسی در ترم بهمن می بایست حضورا به محل دانشگاه مورد نظر مراجعه می نمودند. اما با وجود ویروس کرونا در سال 99 این روند تغییر کرد و ثبت اطلاعات به شیوه الکترونیکی انجام می شد.

با توجه به دوره های گذشته، زمان تقریبی ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد نیمسال تحصیلی بهمن ماه در اواخر آذر یا اوایل دی ماه می باشد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

هر ساله تعداد رشته ها و دانشگاه هایی که بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به پذیرش دانشجو می نمایند رو به افزایش است. آن دسته از داوطلبانی که به هر دلیل مایل به شرکت در آزمون سراسری نیستند و قصد دارند بدون کنکور وارد دانشگاه شوند، لازم است از زمان و دیگر جزئیات ثبت نام دانشگاه های مختلف آگاه شوند. همان طور که گفتیم، پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد. علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته می توانند پس از اطمینان از احراز شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در زمان مقرر که پیش بینی می شود اواخر آذر یا اوایل دی ماه باشد، روند نام نویسی خود را در پیش بگیرند.

به طور معمول زمان مذکور برای آن دسته از افرادی که در بازه زمانی اعلام شده موفق به انجام این فرآیند نشده باشند، تمدید می گردد. اما متقاضیان نباید ثبت نام خود را به امید تمدید زمان آن به تاخیر بیندازند. به دلیل این که در حال حاضر زمان دقیقی در زمینه ثبت نام و مهلت مجدد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دسترس نمی باشد، شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع گردید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

به طور معمول ثبت نام بدون کنکور آزاد بهمن ماه به صورت حضوری انجام می گیرد. یعنی داوطلبان با مطالعه دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد از رشته های ارائه شده در آن آگاهی یافته و پس از انتخاب کد رشته دلخواه، با در دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور به واحد دانشگاهی موردنظر مراجعه کرده و مراحل ثبت نام خود را در پیش می گیرند.

اما با توجه به این که پیدایش و شیوع گسترده ویروس کرونا سبب ایجاد تغییر در روند پذیرش های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه ها شده است، می توان گفت که ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه سال گذشته دانشگاه آزاد نیز تحت تاثیر این وضعیت قرار گرفت. بنابراین داوطلبان می بایست به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه می کردند و به خرید کارت اعتباری مربوطه از طریق پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد پرداخت می نمودند. هم اکنون اطلاعیه ای در زمینه نحوه نام نویسی این دانشگاه برای نیمسال بهمن ماه منتشر نشده است اما در صورت غیرحضوری بودن آن، مراحل ثبت نام اینترنتی را با توجه به راهنمای زیر طی نمایید.

  1. مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir
  2. کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 – 1401” در نیمسال تحصیلی مورد نظر
  3. انتخاب گزینه “خرید کارت”
  4. کلیک بر روی دوره مورد نظر (کاردانی ناپیوسته / کاردانی پیوسته / کارشناسی پیوسته / کارشناسی ناپیوسته)
  5. تکمیل کادرهای خالی خواسته شده با استفاده از اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی عبارت “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”
  6. درج اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب در کادرهای موجود دردرگاه پرداخت الکترونیکی و فشردن کلید “پرداخت”
  7. بازگشت به صفحه اول و انتخاب گزینه “ثبت نام”
  8. درج سریال اعتباری خریداری شده
  9. ارسال عکس با ویژگی های ذکر شده در دفترچه
  10. تکمیل فرم و درج کد رشته ها

توجه داشته باشید که کد پیگیری ثبت نام را حتما پس از اتمام انجام این فرآیند یادداشت نموده و تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

دانشگاه آزاد، در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته به پذیرش دانشجو می پردازد. شما می توانید برای آشنایی با رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه به دفترچه راهنمای ثبت نام آن مراجعه نمایید. پس از تکمیل ثبت نام، داوطلبان منتظر اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 می باشند و احتمالا اسامی پذیرفته شدگان از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مشخص می گردد. شما می توانید جهت اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج این پذیرش بر رو لینک مربوطه کلیک فرمایید.

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی آغاز می شود؟

مطابق با سال گذشته، مهلت نام نویسی این پذیرش در اواخر آذر ماه اغاز می گردد اما در حال حاضر زمان دقیقی در دسترس داوطلبان قرار نگرفته است.

2- آیا برای انجام ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم دانشگاه آزاد 1400 می بایست حضورا مراجعه نماییم؟

در سال گذشته به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، نام نویسی به شیوه غیرحضوری و اینترنتی انجام انجام شد اما اطلاعیه ای در سال 1400 منتشر نشده است.

3- آیا در باره زمانی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 امکان ویرایش اطلاعات وارد نموده در سایت نیز وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در این زمان مقرر، نسبت به ویرایش و اصلاح اطلاعات مورد نظر بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره