تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / دانشگاه آزاد / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

تاریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

دانشگاه آزاد هر ساله از دو شیوه با آزمون و بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف می نماید. ثبت نام در رشته هایی که پذیرش در آن ها بدون کنکور می باشد، بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد. این دانشگاه در دو نوبت مهر و بهمن ماه دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را برای هر یک از مقاطع منتشر می نماید و در آن به ذکر شرایط لازم برای پذیرش می پردازد. با فرا رسیدن زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد علاقه مندان می توانند اقدامات لازم برای نام نویسی خود را به انجام برسانند.

برای افرادی که قصد دارند در پذیرش بدون کنکور این دانشگاه شرکت کنند، اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام دارای اهمیت می باشد. در ادامه مطلب، اطلاعات کاملی در خصوص جزئیات این فرآیند ارائه کرده ایم.

ثبت نام متقاضیان در پذیرش بدون کنکور مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته نیمسال دوم، در بازه زمانی بین 14 الی 24 آذر ماه صورت می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

همان طور که گفتیم، پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می گیرد. علاقه مندان به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال دوم در مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته می توانند همزمان با آغاز مهلت نام نویسی از روز یکشنبه 14 آذر ماه به دریافت دفترچه راهنمای مربوطه از سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و مطالعه آن پرداخته و پس از اطمینان از احراز شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام و انتخاب رشته خود را به انجام برسانند.

این فرصت در روز چهارشنبه 24 آذر ماه به اتمام می رسد اما احتمالا این مهلت مطابق روال هرساله مورد تمدید قرار می گیرد. لذا شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از جدیدترین اخبار مربوطه مطلع گردید.

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400

در دوره های پیشین، ثبت نام بدون کنکور آزاد بهمن ماه به صورت حضوری انجام می گرفت اما در دو سال اخیر با توجه به این که پیدایش و شیوع گسترده ویروس کرونا سبب ایجاد تغییر در روند پذیرش های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه ها شده است، روند ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه نیز به روش اینترنتی تغییر یافته است. راهنمای پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد و نام نویسی این پذیرش را در بخش زیر مشاهده می کنید.

 1. مراجعه به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.iau.ac.ir
 2. کلیک بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی 1400 – 1401” در نیمسال تحصیلی مورد نظر
 3. انتخاب گزینه “خرید کارت”
 4. کلیک بر روی دوره مورد نظر (کاردانی ناپیوسته / کاردانی پیوسته / کارشناسی پیوسته / کارشناسی ناپیوسته)
 5. تکمیل کادرهای خالی خواسته شده با استفاده از اطلاعات خواسته شده و کلیک بر روی عبارت “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید”
 6. درج اطلاعات کارت بانکی عضو شبکه شتاب در کادرهای موجود دردرگاه پرداخت الکترونیکی و فشردن کلید “پرداخت”
 7. بازگشت به صفحه اول و انتخاب گزینه “ثبت نام”
 8. درج سریال اعتباری خریداری شده در کادر مربوطه
 9. ارسال عکس با ویژگی های ذکر شده در دفترچه
 10. تکمیل فرم و درج کد رشته ها

توجه داشته باشید که کد پیگیری ثبت نام را حتما پس از اتمام انجام این فرآیند یادداشت نموده و تا پایان مراحل پذیرش نزد خود نگه دارید.

دانشگاه آزاد، در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت پیوسته و ناپیوسته به پذیرش دانشجو می پردازد که شما می توانید برای آشنایی با رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه به دفترچه راهنمای ثبت نام آن مراجعه نمایید. پس از تکمیل ثبت نام، داوطلبان منتظر اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 می باشند و احتمالا اسامی پذیرفته شدگان از طریق سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مشخص می گردد. شما می توانید جهت اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج این پذیرش بر رو لینک مربوطه کلیک فرمایید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه مقاطع کاردانی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در بازه زمانی بین 14 الی 24 آذر ماه صورت می پذیرد.

2- ثبت نام بدون کنکور نیمسال دوم دانشگاه آزاد چگونه انجام می شود؟

به علت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، نام نویسی بدون کنکور این دانشگاه در بهمن ماه نیز به شیوه اینترنتی از طریق سایت azmoon.org انجام می شود.

3- آیا در باره زمانی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن ماه 1400 امکان ویرایش اطلاعات وارد نموده در سایت نیز وجود دارد؟

بله، داوطلبان می توانند در این زمان مقرر، نسبت به ویرایش و اصلاح اطلاعات مورد نظر بپردازند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۲ نظر

 1. سلام الان هم ثبت نام ترم بهمن انجام میشه؟

  • با سلام و درود، در حال حاضر مهلت ثبت نام مقاطع کاردانی و کارشناسی به اتمام رسیده است؛ جهت بررسی و امکان ثبت نام، می توانید به صورت حضوری به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه نمایید.

دریافت مشاوره