تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

زمان نام نویسی بدون کنکور موسسات غیرانتفاعی
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

داوطلبان تحصیل در دانشگاه های غیر انتفاعی می بایست در زمانی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می شود نسبت به ثبت نام خوداقدام نمایند. علاقه مندان به تحصیل در رشته های ارائه شده این دانشگاه، می توانند ثبت نام و انتخاب رشته خود را در یک زمان و طی یک فرآیند انجام دهند. دانشگاه غیر انتفاعی هر ساله به دو روش با آزمون و بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش می نماید. متقاضیان جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی و سایر امور مرتبط با آن می بایست به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مراجعه نمایند.

زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می گردد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سال 1401

دانشگاه غیرانتفاعی علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری، بخشی از ظرفیت خود را نیز به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دو نوبت مهر و بهمن ماه اختصاص می دهد. متقاضیان می توانند در نیم سال تحصیلی مورد نظر به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مربوط به همان ترم مراجعه نموده و تمامی مندرجات آن را مطالعه نمایند. سپس در زمان تعیین شده که در این بخش به تفکیک به اطلاع شما رسانده ایم، مراحل پذیرش خود را طی نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی مهر ماه

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی هر ساله به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ها برای ورودی مهرماه می توانند در نیمه اول مرداد ماه 1401 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. پس از اتمام مهلت ثبت نام هر دو گروه، سازمان سنجش فرصت نام نویسی را یک بار تمدید می نماید. شایان ذکر است که در مهلت مجدد، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و همچین کد رشته ها نیز وجود خواهد داشت. زمان دقیق این فرآیند و همچنین مهلت تمدید از طریق همین مقاله و در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود.

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی بهمن ماه

داوطلبانی که برای پذیرش بدون کنکور مهر ماه اقدام ننموده و یا در هیچ یک از اولویت های مورد نظر خود پذیرفته نشده باشند، می توانند مجددا شانس خود را از طریق شرکت در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ورودی بهمن ماه امتحان نمایند. ثبت نام این مرحله برای نیمسال دوم 1401 هنوز مشخص نشده اما طبق روند سالیان قبل می توان پیش بینی کرد که این فرآیند در آذرماه صورت می پذیرد. لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور فرصت ثبت نام را برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام این فرآیند نشوند تمدید خواهد کرد. همچنین امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و نیز کد رشته های انتخابی برای متقاضیان فراهم می شود. زمان دقیق نام نویسی بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی وروردی بهمن ماه را می توانید از طریق همین مقاله و همچنین در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره مشاهده نمایید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

همان طور که اشاره شد، دانشگاه غیرانتفاعی در هر یک از نیمسال های مهر یا بهمن به طور جداگانه و بر اساس سوابق تحصیلی از داوطلبان ثبت نام به عمل می آورد. معمولا نام نویسی در هر دو نوبت به صورت اینترنتی انجام می گیرد. در واقع متقاضیان پس از تکمیل فرآیند پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 در سایت سازمان سنجش، می بایست سایر مراحل نام نویسی خود را مطابق با راهنمای زیر به انجام برسانند.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و آیکون “سراسری” را انتخاب کنید.
  • پس از ورود به بخش سراسری، بر روی لینک فعال مربوط به “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – مهر / بهمن ماه 1401”  کلیک کنید.
  • گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید، سپس یک کد رهگیری 12 رقمی برای شما صادر می گردد که می بایست در کادر مربوطه وارد کرده و گزینه “تایید” را انتخاب نمایید.
  • عکس داوطلبی خود را مطابق با ویژگی های مندرج در دفترچه راهنما، اسکن نموده و در سامانه بارگذاری کنید.
  • در نهایت یک فرم که باید در آن اطلاعات مربوط به مدارک و نیز کد رشته های مورد نظر را ثبت نمایید در مقابل شما گشوده می گردد.

پس از تکمیل فرم مربوطه و اتمام فرآیند ثبت نام، یک کد رهگیری 16 و شماره پرونده 7 رقمی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که می بایست آن را پرینت کرده و تا پایان مراحل پذیرش نزد خود حفظ کنند.

دانشگاه های سراسری به طور معمول هر ساله در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته هایی را به صورت بدون آزمون ارائه می نمایند. داوطلبانی که دارای سوابق علمی و تحصیلی قابل قبولی باشند، می توانند در دو نوبت مهر یا بهمن ماه جهت شرکت در این پذیرش اعلام علاقه مندی نمایند. برای متقاضیانی که قصد دارند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 شرکت نمایند، اطلاع از شهریه دانشگاه غیرانتفاعی 1401 یکی از مسائل حائز اهمیت به شمار می رود.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال دوم سال 1401 چه زمانی انجام می شود؟

این تاریخ هنوز مشخص نشده اما طبق روند سالیان قبل می توان پیش بینی کرد که در آذرماه خواهد بود.

2- برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 1401 از چه طریقی باید اقدام نماییم؟

داوطلبان برای نام نویسی در بهمن می بایست به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش عمل کنند.

3- پرداخت هزینه نام نویسی در پذیرش بدون کنکور ترم بهمن 1401 به چه شیوه ای صورت می گیرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دریافت مشاوره