تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت - 9099071647
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

زمان نام نویسی بدون کنکور موسسات غیرانتفاعی 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

دانشگاه غیرانتفاعی یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که هر ساله دانشجویان خود را به دو روش با آزمون و بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش می نماید. علاقه مندان به تحصیل در رشته های ارائه شده توسط این دانشگاه، ثبت نام و انتخاب رشته خود را به صورت همزمان و طی یک فرآیند به انجام می رسانند. متقاضیان جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی و سایر امور مرتبط با آن می بایست به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مراجعه نمایند.

تمامی جزئیات مربوط به این پذیرش در قالب یک دفترچه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و آن ها با بررسی این دفترچه می توانند در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در هر یک از نیمسال های تحصیلی اقدام کنند.

زمان ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اطلاع رسانی می گردد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سال 1400

دانشگاه غیرانتفاعی علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری، بخشی از ظرفیت خود را نیز به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دو نوبت مهر و بهمن ماه اختصاص می دهد. متقاضیان می توانند در نیم سال تحصیلی مورد نظر به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مربوط به همان ترم مراجعه نموده و تمامی مندرجات آن را مورد توجه قرار دهند. سپس در زمان تعیین شده که در این بخش به تفکیک به اطلاع شما رسانده ایم، مراحل پذیرش خود را طی نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی هر ساله به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد. این فرآیند در سال جاری برای داوطلبانی که در کنکور نام نویسی کرده بودند (چه در آزمون حضور داشته و چه غایب بوده اند)، می توانستند در بازه زمانی بین 14 الی 18 مرداد ماه با پرداخت هزینه لازم و تهیه سریال اعتباری مربوطه، نسبت به پذیرش در این دانشگاه اعلام علاقه مندی نمایند.

متقاضیانی که ثبت نام کنکور سراسری را انجام نداده بودند نیز، از روز 14 الی 20 مرداد ماه فرصت داشتند به انتخاب رشته های مورد نظر خود از دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری 1400 پرداخته و آن ها را در فرم مربوطه به ثبت برسانند.

پس از اتمام مهلت ثبت نام هر دو گروه، سازمان سنجش فرصت نام نویسی را یک بار تا روز 5 شهریور و مجددا تا روز 15 شهریور ماه تمدید نمود. شایان ذکر است که در مهلت مجدد تعیین شده، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و همچین کد رشته ها نیز وجود داشت.

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

داوطلبانی که برای پذیرش بدون کنکور مهر ماه اقدام ننموده و یا در هیچ یک از اولویت های مورد نظر خود پذیرفته نشده باشند، می توانند مجددا شانس خود را از طریق شرکت در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی امتحان نمایند. پذیرش این مرحله برای سال جاری در روز یکشنبه 14 آذر ماه آغاز شد و تا روز 20 همین ماه ادامه دارد. لازم به ذکر است سازمان سنجش آموزش کشور فرصت ثبت نام را برای آن دسته از داوطلبانی که موفق به انجام این فرآیند نشده بودند، تا روز چهارشنبه 24 آذر تمدید کرد. همچنین به علت انتشار اصلاحیه دفترچه مربوطه، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و نیز کد رشته های انتخابی را برای متقاضیان فراهم نمود.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400

همان طور که اشاره شد، دانشگاه غیرانتفاعی در هر یک از نیمسال های مهر یا بهمن به طور جداگانه و بر اساس سوابق تحصیلی از داوطلبان ثبت نام به عمل می آورد. معمولا نام نویسی مهر ماه به صورت اینترنتی و ثبت نام ترم بهمن به صورت حضوری انجام می گیرد. اما در سال جاری با توجه به اعمال محدودیت ها در راستای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامت افراد، روند معمول در خصوص ثبت نام نیمسال دوم تغییر کرده است. در واقع متقاضیان پس از تکمیل فرآیند پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 در سایت سازمان سنجش، سایر مراحل نام نویسی خود را مطابق با راهنمای زیر به انجام برسانند.

  1. در ابتدا باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و آیکون “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید.
  2. پس از ورود به بخش سراسری، بر روی لینک فعال مربوط به “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – مهر / بهمن ماه 1400” در ابتدای صفحه کلیک کنید.
  3. اکنون می بایست از منوی بالا و سمت راست صفحه مقابلتان گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید.
  4. چنانچه فرآیند پرداخت شما با موفقیت انجام شده باشد، یک کد رهگیری 12 رقمی برای شما صادر می گردد که باید آن را دریافت کرده و جهت انجام دثبت نام مورد استفاده قرار دهید.
  5. در گام بعد، لازم است که شماره سریال 12 رقمی خریداری شده را در کادر مربوطه وارد کرده و گزینه “تایید” را انتخاب نمایید.
  6. اکنون باید عکس داوطلبی خود را مطابق با ویژگی های مندرج در دفترچه راهنما، اسکن نموده و در سامانه بارگذاری کنید.
  7. در نهایت یک فرم که باید در آن اطلاعات مربوط به مدارک و نیز کد رشته های مورد نظر را ثبت نمایید در مقابل شما گشوده می گردد.

پس از تکمیل فرم مربوطه و اتمام فرآیند ثبت نام، یک کد رهگیری 16 و شماره پرونده 7 رقمی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که می بایست آن را پرینت کرده و تا پایان مراحل پذیرش نزد خود حفظ کنند.

دانشگاه های سراسری به طور معمول هر ساله در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته هایی را به صورت بدون آزمون ارائه می نمایند. داوطلبانی که دارای سوابق علمی و تحصیلی قابل قبولی باشند، می توانند در دو نوبت مهر یا بهمن ماه جهت شرکت در این پذیرش اعلام علاقه مندی نمایند. برای متقاضیانی که قصد دارند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1400 شرکت نمایند، اطلاع از شهریه دانشگاه غیرانتفاعی 1400 یکی از مسائل حائز اهمیت به شمار می رود. چنانچه این موضوع جز دغدغه های شما نیز هست می توانید با کلیک بر روی لینک فوق، آگاهی های لازم را کسب کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال دوم سال 1400 چه زمانی انجام می شود؟

این فرآیند در روز یکشنبه 14 آذر ماه آغاز شده و تا 24 آذر ادامه دارد.

2- برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی بهمن 1400 از چه طریقی باید اقدام نماییم؟

داوطلبان برای نام نویسی در بهمن می بایست به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش عمل کنند.

3- پرداخت هزینه نام نویسی در پذیرش بدون کنکور ترم بهمن 1400 به چه شیوه ای صورت می گیرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره