سه شنبه , ۷ بهمن ۱۳۹۹
تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

زمان نام نویسی بدون کنکور موسسات غیرانتفاعی 99
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

دانشگاه غیرانتفاعی یکی از دانشگاه های معتبر کشور است که هر ساله دانشجویان خود را به دو روش با آزمون و بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش می نماید. علاقه مندان به تحصیل در رشته های ارائه شده در این دانشگاه ثبت نام و انتخاب رشته خود را به صورت همزمان و طی یک فرآیند به انجام می رسانند. متقاضیان جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی و سایر امور مرتبط با آن می بایست به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مراجعه نمایند.

تمامی جزئیات مربوط به این پذیرش در قالب یک دفترچه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و آن ها با بررسی این دفترچه می توانند در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود در هر یک از نیمسال های تحصیلی اقدام کنند.

ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی برای نیم سال دوم از روز 30 آذر لغایت 3 دی ماه 99 و از طریق مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سال 99

دانشگاه غیرانتفاعی علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری، بخشی از ظرفیت خود را نیز به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دو نوبت مهر و بهمن ماه اختصاص می دهد. متقاضیان می توانند در نیم سال تحصیلی مورد نظر به دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مربوط به همان ترم مراجعه نموده و تمامی مندرجات آن را مورد توجه قرار دهند. سپس در زمان تعیین شده که در این بخش به تفکیک به اطلاع شما رسانده ایم، مراحل پذیرش خود را طی نمایند.

زمان ثبت نام نیمسال اول تحصیلی (مهر ماه)

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیرانتفاعی برای نوبت مهر ماه قرار بود از 20 اسفند 98 آغاز شود اما به علت تغییر اوضاع کشور در نتیجه شیوع ویروس کرونا، این زمان به تعویق افتاد. سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای از موکول شدن ثبت نام به 1 مرداد ماه خبر داد و داوطلبان تا 2 شهریور ماه 99 مهلت داشتند نسبت به خرید کارت اعتباری و تکمیل فرم تقاضانامه خود اقدام کنند.

زمان ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی (بهمن ماه)

مطابق با اطلاعیه ای که بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، سامانه ثبت نام بدون کنکور غیرانتفاعی نیمسال دوم تحصیلی از روز یکشنبه 30 آذر لغایت 3 دی ماه 99 فعال می باشد. سازمان سنجش این بازه زمانی را جهت ایجاد امکان ثبت نام مجدد برای آن دسته از متقاضیانی که از این فرآیند بازمانده بودند تا روز شنبه 6 دی تمدید کرد. لازم به ذکر است که می توانید از این مهلت مجدد، جهت ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود نیز استفاده نمایید.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99

همان طور که اشاره شد، دانشگاه غیرانتفاعی در هر یک از نیمسال های مهر یا بهمن به طور جداگانه و بر اساس سوابق تحصیلی از داوطلبان ثبت نام به عمل می آورد. معمولا نام نویسی مهر ماه به صورت اینترنتی و ثبت نام ترم بهمن به صورت حضوری انجام می گیرد. اما در سال جاری با توجه به اعمال محدودیت ها در راستای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامت افراد، روند معمول در خصوص ثبت نام نیمسال دوم تغییر کرده است. در واقع متقاضیان پس از تکمیل فرآیند پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 در سایت سازمان سنجش، سایر مراحل نام نویسی خود را مطابق با راهنمای زیر به انجام برسانند.

 1. در ابتدا باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و آیکون “سراسری” را از منوی موجود در سمت راست صفحه انتخاب کنید.
 2. پس از ورود به بخش سراسری، بر روی لینک فعال مربوط به “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – مهر / بهمن ماه 1399” در ابتدای صفحه کلیک کنید.
 3. اکنون می بایست از منوی بالا و سمت راست صفحه مقابلتان گزینه “خرید کارت” را انتخاب نمایید.
 4. در این مرحله لازم است اطلاعات خواسته شده را در کادرهای مربوطه درج نموده و کلید “تایید و ادامه” را بفشارید.
 5. تیک عبارت مربوط به تایید اطلاعات درج شده را علامت دار نمایید تا دکمه ادامه روند پرداخت برای شما فعال گردد.
 6. پس از انتقال به درگاه بانکی سایت سازمان سنجش، می بایست اطلاعات کارت بانکی خود را در قسمت های مربوطه وارد کنید. سپس بر روی گزینه “پرداخت” کلیک کنید.
 7. چنانچه فرآیند پرداخت شما با موفقیت انجام شده باشد، یک کد رهگیری 12 رقمی برای شما صادر می گردد که باید آن را دریافت کرده و جهت انجام دثبت نام مورد استفاده قرار دهید.
 8. در این بخش باید به صفحه اول بازگشته و ضمن مطالعه موارد و نکات ذکر شده، کلید “تایید و ادامه – گام بعدی” را بفشارید.
 9. در گام بعد، لازم است که شماره سریال 12 رقمی خریداری شده را در کادر مربوطه وارد کرده و گزینه “تایید” را انتخاب نمایید.
 10. اکنون باید عکس داوطلبی خود را مطابق با ویژگی های مندرج در دفترچه راهنما، اسکن نموده و در سامانه بارگذاری کنید.
 11. در نهایت یک فرم که باید در آن اطلاعات مربوط به مدارک و نیز کد رشته های مورد نظر را ثبت نمایید در مقابل شما گشوده می گردد.

پس از تکمیل فرم مربوطه و اتمام فرآیند ثبت نام، یک کد رهگیری 16 و شماره پرونده 7 رقمی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که می بایست آن را پرینت کرده و تا پایان مراحل پذیرش نزد خود حفظ کنند.

دانشگاه های سراسری به طور معمول هر ساله در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته هایی را به صورت بدون آزمون ارائه می نمایند. داوطلبانی که دارای سوابق علمی و تحصیلی قابل قبوبلی باشند، می توانند در دو نوبت مهر یا بهمن ماه جهت شرکت در این پذیرش اعلام علاقه مندی نمایند. بد نیست بدانید که در سال جاری ظرفیتی از دانشگاه های سراسری به ثبت نام ارشد بدون کنکور اختصاص یافته است. برای متقاضیانی که قصد دارند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 99 شرکت نمایند، اطلاع از شهریه دانشگاه غیرانتفاعی حائز اهمیت است. چنانچه این مسئله جز دغدغه های شما نیز هست می توانید با کلیک بر روی لینک فوق، آگاهی های لازم را کسب کنید.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال دوم چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی این پذیرش از روز 30 آذر ماه آغاز شده و تا 3 دی ماه 99 ادامه دارد.

2- برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر ماه از چه طریقی باید اقدام نماییم؟

داوطلبان برای نام نویسی در مهر ماه می بایست به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org عمل کنند.

3- آیا داوطلبان پذیرش بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی جهت نام نویسی در ترم بهمن باید حضورا به دانشگاه مراجعه نمایند؟

خیر، در سال جاری این شیوه تغییر کرده و ثبت نام نیمسال دوم به شیوه الکترونیکی انجام می گیرد.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره