خانه پذیرش بدون کنکور زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

زمان نام نویسی بدون کنکور موسسات غیرانتفاعی
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

داوطلبان تحصیل در دانشگاه های غیر انتفاعی می بایست در زمانی که توسط سازمان سنجش آموزش کشور تعیین می شود نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. دانشگاه غیر انتفاعی هر ساله به دو روش با آزمون و بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در مقاطع کاردانی و کارشناسی پذیرش می نماید. متقاضیان جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی1401 و سایر امور مرتبط با آن می بایست به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مراجعه نمایند.

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور مهر ماه دانشگاه غیر انتفاعی 1401

لینک مستقیم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی تا روز یکشنبه مورخ 6 شهریور ماه تمدید شد.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سال 1401

دانشگاه غیرانتفاعی علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری، بخشی از ظرفیت خود را نیز به ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی در دو نوبت مهر و بهمن ماه اختصاص می دهد.

زمان ثبت نام نیمسال اول

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی هر ساله به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام می شود. کسانی که در کنکور سال جاری ثبت نام کرده ولی مایل اند که در دانشگاه غیر انتفاعی، بدون آزمون در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به ادامه تحصیل بپردازند، می توانند در تاریخ 17 تا 22 مرداد ماه 1401 اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته نمایند. همچنین متقاضیانی که در کنکور سال جاری نام نویسی نکرده اند طبق علاقه مندی خود می بایست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی1401 را در تاریخ 18 مرداد الی 23 مردادماه امسال انتخاب کنند. با اتمام مهلت نام نویسی برای افرادی که در کنکور سراسری ثبت نام ننموده اند مهلت مجددی تا روز یکشنبه مورخ 6 شهریور ماه در نظر گرفته شده است.

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی مهر ماه 1401
نیمسال ورودیتاریخ آغاز مهلت ثبت نامتاریخ اتمام مهلت ثبت نامتمدید مهلت
مهر
(کسانی که در کنکور ثبت نام کرده اند)

17 مرداد

22 مرداد24 مرداد ماه
(کسانی که در کنکور ثبت نام نکرده اند)

18 مرداد

23 مرداد6 شهریور ماه

زمان ثبت نام نیمسال دوم

داوطلبانی که برای پذیرش بدون کنکور مهر ماه اقدام ننموده و یا در هیچ یک از اولویت های مورد نظر خود پذیرفته نشده باشند، می توانند مجددا شانس خود را از طریق شرکت در تکمیل ظرفیت بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی ورودی بهمن ماه امتحان نمایند. ثبت نام این مرحله برای نیمسال دوم 1401 هنوز مشخص نشده اما طبق روند سالیان قبل می توان پیش بینی کرد که این فرآیند در آذرماه صورت می پذیرد. زمان دقیق این فرآیند و همچنین مهلت تمدید از طریق همین مقاله و در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره اطلاع رسانی می شود.

پس از اتمام مهلت ثبت نام هر دو گروه، سازمان سنجش فرصت نام نویسی را یک بار تمدید می نماید. شایان ذکر است که در مهلت مجدد، امکان ویرایش اطلاعات ثبت نامی و همچین کد رشته ها نیز وجود خواهد داشت.

راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401

معمولا نام نویسی جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی در هر دو نوبت به صورت اینترنتی انجام می گیرد. در واقع متقاضیانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده اند پس از تکمیل فرآیند پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 در سایت سازمان سنجش، می بایست سایر مراحل نام نویسی خود را مطابق با راهنمای زیر به انجام برسانند.

  • ابتدا به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه کرده و آیکون “سراسری” را انتخاب کنید.

اولین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

  • پس از ورود به بخش سراسری، بر روی لینک فعال مربوط به “ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در مرحله پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری – مهر ماه 1401” کلیک کنید.

دومین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

  • گزینه “خرید کارت اعتباری” را انتخاب نمایید.

سومین مرحله ثبت نتم بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

  •  فعال کردن تیک تایید مطالعه شرایط و کلیک بر روی گزینه “ادامه روند پرداخت”

مرحله ششم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

  • اطلاعات کارت بانکی خود را ثبت نموده و در نهایت گزینه “پرداخت” را فشار دهید.

مرحله هفتم ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری

  •  بعد از پشت سر گذاشتن فرآیند خرید کارت اعتباری مجددا به صفحه نخست بازگشته و بر روی گزینه ” ثبت نام جدید “ کلیک نمایید.

چهارمین مرحله ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

  •  سریال کارت اعتباری و عبارت امنیتی را وارد نموده و کلید “تایید” را بفشارید.

پنجمین مرحله ثبت نام بدون ککور دانشگاه غیر انتفاعی

پس از تکمیل فرم مربوطه و اتمام فرآیند ثبت نام، یک کد رهگیری 16 و شماره پرونده 7 رقمی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد که می بایست آن را پرینت کرده و تا پایان مراحل پذیرش نزد خود حفظ کنند.

لازم به ذکر است داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند نیز می بایست در مهلت مقرر به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و با کلیک بر روی گزینه ” انتخاب رشته کنکور سراسری “ و طی کردن مراحل ذکر شده فرآیند ثبت کد رشته های خود را به انجام برسانند، با این تفاوت که دیگر نیاز به پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری نخواهند داشت.

مرحله دوم انتخاب رشته کنکور سراسری

دانشگاه های سراسری به طور معمول هر ساله در مقاطع کاردانی و کارشناسی رشته هایی را به صورت بدون آزمون ارائه می نمایند. داوطلبانی که دارای سوابق علمی و تحصیلی قابل قبولی باشند، می توانند در دو نوبت مهر یا بهمن ماه جهت شرکت در این پذیرش اعلام علاقه مندی نمایند. برای متقاضیانی که قصد دارند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی 1401 شرکت نمایند، اطلاع از شهریه دانشگاه غیرانتفاعی یکی از مسائل حائز اهمیت به شمار می رود.

 

سوالات متداول

1- ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی در نیمسال اول سال 1401 چه زمانی انجام می شود؟

با توجه به اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان سنجش این زمان برای افرادی که در کنکور ثبت نام کرده یا نکرده اند متفاوت می باشد که به طور کامل در مقاله ذکر شده است.

2- برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی مهر 1401 از چه طریقی باید اقدام نماییم؟

داوطلبان برای نام نویسی در مهرماه می بایست به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش عمل کنند.

3- پرداخت هزینه نام نویسی در پذیرش بدون کنکور ترم مهر 1401 به چه شیوه ای صورت می گیرد؟

این فرآیند به صورت اینترنتی از طریق سایت sanjesh.org انجام می شود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره