خانه پذیرش بدون کنکور زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

مهلت ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 1400
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

یکی از دانشگاه هایی که با هدف ارتباط هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه ها ایجاد شده است و همواره در جهت ارتقاء شغلی و سطح مهارت دانشجویان (به ویژه دانشجویان شاغل) می کوشد، دانشگاه علمی کاربردی می باشد. این دانشگاه معمولا در دو نیمسال مهر و بهمن و در مقاطع کاردانی و کارشناسی، به صورت بدون کنکور از علاقه مندان ثبت نام به عمل می آورد.

در واقع از مزایای دانشگاه علمی کاربردی می توان به رشته های متنوعی اشاره کرد که به صورت بدون کنکور ارائه می شوند و موجب ترغیب بسیاری از افراد به تحصیل در این دانشگاه ها شده اند. از لحاظ اعتبار مدرک دانشگاه های علمی کاربردی باید بگوییم که این دانشگاه تحت نظارت وزارت علوم مشغول به فعالیت است و از همین رو مدرک صادرشده از سوی آن نیز معتبر بوده و قابل استفاده در ارگان ها و سازمان های مختلف می باشد.

دانشگاه علمی کاربردی هر ساله رشته های خود را در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون آزمون ارائه می نماید.

زمان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن ماه 1400

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام علمی کاربردی 1400 که علاقه مند به تحصیل در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه هستند، می توانند در هر یک از نیمسال های تحصیلی مهر و بهمن ماه، نسبت به ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی 1400 اقدام کنند. اما چنانچه داوطلبی به هر دلیل موفق به نام نویسی و انتخاب رشته در ترم تحصیلی مهر ماه نشود و یا مورد پذیرش در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود در نیمسال اول قرار نگیرد، می تواند در فرآیند نام نویسی نیمسال تحصیلی دوم این دانشگاه شرکت کند.

در حال حاضر برای انجام ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن سال جاری تاریخی مشخص نشده است، اما پیش بینی می کنیم این فرآیند برای متقاضیان مقطع کاردانی و همچنین کارشناسی ناپیوسته مانند سال گذشته در اواسط دی ماه 1400 صورت بگیرد. شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی ایران مشاوره از اخبار دقیق و جدید در این زمینه آگاه شوید.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 1400

ثبت نام نیمسال دوم این دانشگاه در سال جاری مطابق روند سال های گذشته به صورت حضوری انجام می گیرد. بنابراین متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، نسبت به کسب اطلاع از رشته های بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 1400 و خرید کارت اعتباری مربوطه اقدام نموده و سپس با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز جهت انجام نام نویسی در مرکز آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا حضور یابند. با توجه به این که پذیرش ترم بهمن در برخی از رشته های تکمیل نشده دوره‌های کاردانی و کارشناسی (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی مهر ماه صورت می گیرد، این مرحله را می توان همان تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 1400 تلقی کرد. در این بخش به ارائه راهنمای خرید سریال اعتباری مربوطه می پردازیم.

  1. به سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی موجود در سمت چپ سایت روی گزینه “خرید کارت اعتباری” کلیک نمایید.
  2. دکمه مربوط به “سریال ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش دوره کاردانی / کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن 1400” را بفشارید. سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.
  3. در این صفحه می بایست مشخصات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک فرمایید.
  4. اکنون چنانچه اطلاعات نمایان شده مورد تایید شماست، تیک گزینه مربوطه را علامت دار نمایید تا کلید “ادامه روند پرداخت” فعال شود.
  5. پس از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک، اطلاعات کارت بانکی خود را در کادرهای مربوطه ثبت نموده و سپس کلید “پرداخت” را بفشارید.
  6. کد رهگیری و شماره پرونده صادر شده از سوی سامانه را دریافت نموده و نزد خود نگه دارید.

همان گونه که می دانید، این دانشگاه جزء دانشگاه های شهریه پرداز است و اطلاع از میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی 1400 برای داوطلبان حائز اهمیت است. با کلیک بر روی لینک مربوطه، می توانید به کسب اطلاعات پیرامون این موضوع بپردازید.

 

سوالات متداول

1- پذیرش بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی 1400 در چه مقاطعی انجام می شود؟

در این مرحله، از علاقه مندان در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، به صورت بدون کنکور ثبت نام به عمل می آید.

2- ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی 1400 چه زمانی انجام می شود؟

در حال حاضر زمان نام نویسی در این پذیرش مشخص نشده است، شما می توانید جدیدترین اخبار مربوطه را در کانال مشاوره تحصیلی ایران مشاوره دریافت نمایید.

3- برای انجام ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی 1400 از چه طریقی باید اقدام کنم؟

داوطلبان می بایست به سایت sanjesh.org مراجعه کرده و پس از انتخاب رشته محل مورد نظر و واریز هزینه ثبت نام به همراه مدارک لازم، به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه کنند.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره