تماس با برترین مشاوران کشور
از طریق تلفن ثابت استان تهران - 9092305538
سایر استان ها
9099071647 - 9099072938

9099071647 - 9099072938
خانه / پذیرش بدون کنکور / زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99

مهلت ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 99
زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99

یکی از دانشگاه هایی که با هدف ارتباط هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه ها ایجاد شده است و همواره در جهت ارتقاء شغلی و سطح مهارت دانشجویان (به ویژه دانشجویان شاغل) می کوشد، دانشگاه علمی کاربردی می باشد. این دانشگاه معمولا در دو نیمسال مهر و بهمن و در مقاطع کاردانی و کارشناسی، به صورت بدون کنکور از علاقه مندان ثبت نام به عمل می آورد.

در واقع از مزایای دانشگاه علمی کاربردی می توان به رشته های متنوعی اشاره کرد که به صورت بدون کنکور ارائه می شوند و موجب ترغیب بسیاری از افراد به تحصیل در این دانشگاه ها شده اند. از لحاظ اعتبار مدرک دانشگاه های علمی کاربردی باید بگوییم که این دانشگاه تحت نظارت وزارت علوم ایجاد شده است و از همین رو مدرک صادرشده از سوی آن نیز معتبر بوده و قابل استفاده در ارگان ها و سازمان های مختلف می باشد.

دانشگاه علمی کاربردی هر ساله تعدادی از رشته های خود را در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به صورت بدون آزمون ارائه می نماید.

زمان ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن ماه 99

داوطلبان واجد شرایط ثبت نام علمی کاربردی که علاقه مند به تحصیل در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی یا کارشناسی ناپیوسته این دانشگاه هستند، می توانند در هر یک از نیمسال های تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه، نسبت به ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی اقدام کنند. اما چنانچه داوطلبی به هر دلیل موفق به نام نویسی و انتخاب رشته در ترم تحصیلی مهر ماه نشود و یا مورد پذیرش در هیچ یک از رشته محل های انتخابی خود در نیمسال اول قرار نگیرد، می تواند در فرآیند نام نویسی نیمسال تحصیلی دوم این دانشگاه شرکت کند.

ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 99 برای مقاطع کاردانی از روز سه‌ شنبه 16 دی‌ آغاز شده و تا دوشنبه 22 دی ‌ماه ادامه دارد. همچنین مرکز پذیرش این دانشگاه از اختصاص مهلت نام نویسی به متقاضیان دوره کارشناسی از تاریخ 17 لغایت 23 دی ماه خبر داده است.

شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی در صورت تمدید تاریخ پذیرش نیمسال دوم این دانشگاه، از اخبار مربوطه آگاه شوید.

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه 99

ثبت نام نیمسال دوم این دانشگاه در سال جاری مطابق روند سال های گذشته به صورت حضوری انجام می گیرد. بنابراین متقاضیان می توانند در طی این مدت با مراجعه به سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی، نسبت به کسب اطلاع از رشته های بدون کنکور علمی کاربردی بهمن 99 و خرید کارت اعتباری مربوطه اقدام نموده و سپس با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز جهت انجام نام نویسی در مرکز آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا حضور یابند. با توجه به این که پذیرش ترم بهمن در برخی از رشته های تکمیل نشده دوره‌های کاردانی و کارشناسی (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی مهر ماه صورت می گیرد، این مرحله را می توان همان تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی 99  تلقی کرد. در این بخش به ارائه راهنمای خرید سریال اعتباری مربوطه می پردازیم.

  1. به سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی موجود در سمت چپ سایت روی گزینه “خرید کارت اعتباری” کلیک نمایید.
  2. دکمه مربوط به “سریال ثبت نام در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش دوره کاردانی / کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن 1399” را بفشارید. سپس گزینه “تایید و ادامه” را انتخاب کنید.
  3. در این صفحه می بایست مشخصات خواسته شده را در کادرهای مربوطه وارد نموده و بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک فرمایید.
  4. اکنون چنانچه  اطلاعات نمایان شده مورد تایید شماست، تیک مربوطه را علامت دار نمایید تا کلید “ادامه روند پرداخت” فعال شود.
  5. پس از انتقال به درگاه پرداخت الکترونیکی بانک، اطلاعات کارت بانکی خود را در کادرهای مربوطه ثبت نموده و کلید “پرداخت” را بفشارید.
  6. کد رهگیری و شماره پرونده صادر شده از سوی سامانه را دریافت نموده و نزد خود نگه دارید.

همان گونه که می دانید این دانشگاه جزء دانشگاه های شهریه پرداز است و اطلاع از میزان شهریه دانشگاه علمی کاربردی 99 برای داوطلبان حائز اهمیت است. با کلیک بر روی لینک مربوطه، می توانید به کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این موضوع بپردازید.

 

سوالات متداول

1- پذیرش بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی در چه مقاطعی انجام می شود؟

در این مرحله، در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته، به صورت بدون کنکور از علاقه مندان ثبت نام به عمل می آید.

2- ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی 99 چه زمانی انجام می شود؟

نام نویسی مقطع کاردانی از روز سه‌ شنبه 16 دی لغایت دوشنبه 22 دی ‌ماه و ثبت نام دوره کارشناسی ناپیوسته در فاصله زمانی 17 تا 23 دی صورت می پذیرد.

3- برای انجام ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه دانشگاه علمی کاربردی 99 از چه طریقی باید اقدام کنم؟

داوطلبان می بایست به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کرده و از رشته محل های ارائه شده مطلع گردند و سپس به همراه مدارک لازم، به واحد دانشگاهی مورد نظر مراجعه نمود.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره