خانه مدارس زمان ثبت نام مدارس هیئت امنایی 1400 – 1401

زمان ثبت نام مدارس هیئت امنایی 1400 – 1401

زمان نام نویسی مدارس هیئت امنایی 1400 - 1401
زمان ثبت نام مدارس هیئت امنایی 1400 – 1401
مدارس هیئت امنایی ، از جمله مدارسی هستند که در تمام مقاطع دبستان ، دوره متوسطه اول و دوم فعالیت می کنند. تفاوتی که این مدارس با سایرین دارند این است که مسئولیت اداره مدرسه به جای یک مدیر ، برعهده هیئت امنا می باشد. هم چنین برخی از آن ها امکانات رفاهی بیشتری نسبت به سایر مدارس دولتی و یا حتی سایر هیئت امنایی ها دارند. سطح رفاهی و علمی یک مدرسه است که آن را از سایرین متمایز کرده و هم چنین بر مبلغ شهریه ثبت نام آن ، تاثیرگذار است. از همین رو مدارسی که در زمینه های مختلف ، از سطوح بالایی برخوردارند بیشتر مورد استقبال دانش آموزان و اولیای آن ها قرار گرفته و ظرفیتشان زودتر تکمیل می گردد. با توجه به این که زمان ثبت نام مقاطع مختلف ، پس از پایان امتحانات خرداد ماه آغاز می گردد ، توصیه می شود در اولین فرصت ، به مدرسه مورد نظر مراجعه کرده و برای ثبت نام اقدام نمایید.

ثبت نام مقاطع مختلف مدارس هیئت امنایی تا زمانی ادامه دارد که ظرفیت هر مدرسه تکمیل شده باشد.

زمان ثبت نام مدارس هیئت امنایی 98 – 99

ثبت نام در مدارس هیئت امنایی ، به شرط سکونت دانش آموز در محدوده مدرسه صورت می گیرد. به عبارت دیگر ، ثبت نام در این مدارس مشمول محدودیت جغرافیایی می باشد. بنابراین حتما در نظر داشته باشید که محل سکونت شما ، در محدوده تعیین شده برای مدرسه مورد نظر قرار داشته باشد و سپس اقدام به ثبت نام نمایید. دانش آموزان جهت ثبت نام ، باید به همراه اولیای خود و حضوری ، به مدارس مراجعه کنند. برخی مدارس جهت ثبت نام در یکسری از پایه های تحصیلی ، آزمون هایی برگزار کرده و یا ممکن است شرط معدل داشته باشند. با وجود این که این موارد ، معمولا با دستورالعمل اجرایی آموزش و پرورش مغایر است اما بسیاری از مدارس به این موارد می پردازند.

ثبت نام مدارس هیئت امنایی معمولا پس از امتحانات خرداد یا از اوایل تیر ماه ، صورت می گیرد و تا زمانی ادامه خواهد داشت که ظرفیت مدرسه تکمیل شود. لذا نمی توان تاریخ دقیقی برای آخرین مهلت ثبت نام در مدارس هیئت امنایی تعیین کرد. ممکن است برای برخی تا شهریور به طول بیانجامد و برای برخی دیگر تا آخر تیر. بنابراین زمان پایان ثبت نام مدارس به تکمیل شدن یا نشدن ظرفیت آن ها بستگی دارد.

نکاتی که حین ثبت نام باید به آن ها توجه کرد

مواردی هستند که هنگام ثبت نام باید به آن ها توجه داشت که اشاره به برخی از آن ها خالی از لطف نمی باشد.

  • به یاد داشته باشید که ثبت نام در مدارس هیئت امنایی به صورت حضوری انجام می گردد.
  • شهریه مصوب هر سال ، معمولا با شروع سال تحصیلی (مهر ماه) تعیین می شود. بنابراین به هنگام ثبت نام نیاز به پرداخت شهریه نمی باشد.
  • شرط معدل از مولفه های لازم ، جهت ثبت نام در مدارس هیئت امنایی نمی باشد.
  • ثبت نام در این مدارس نیز مانند سایر مدرسه ها نیاز به برخی مدارک دارند. این مدارک عبارتند از :

الف – برای ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی ، کارت سلامت و کارت واکسن نیاز است.

ب – کپی تمام صفحات و اصل شناسنامه دانش آموزان

ج – کارت ملی دانش آموز و کپی آن

د – کپی کارت ملی و شناسنامه والدین

ه – پرونده تحصیلی سال قبل دانش آموز

و – کارنامه تحصیلی سال گذشته

ز – 6 الی 12 قطعه عکس 3*4

  • دانش آموزان پس از ارائه مدارک ، از طرف مدرسه در “سامانه ثبت نام دانش آموزی سناد” ، نام نویسی می گردند.
  • تنها شرط ثبت نام در مدارس هیئت امنایی ، این نکته است که مدرسه مورد نظر در محدوده جغرافیایی محل سکونت دانش آموزان قرار داشته باشد.
  • مبلغ شهریه هر سال تحصیلی ، باید در معرض دید دانش آموزان و اولیای آن ها قرار گیرد.
  • دقت داشته باشید ، تمام قراردادهای مربوط به ثبت نام به صورت الکترونیکی بوده و هرگونه قرارداد دستی ، فاقد اعتبار می باشد.

برای اطلاع از سایر نکات و شرایطی که برای ثبت نام این مدارس وجود دارد می توانید از لینک شرایط ثبت نام مدارس هیئت امنایی و ثبت نام مدارس هیئت امنایی 98 – 99 راهنمایی بجویید و از جزئیات بیشتری آگاه گردید. با توجه به مطالبی که بیان شد ، برای ثبت نام در مدارس ایده آل ، توصیه می شود هرچه سریع تر ، پس از امتحانات نوبت دوم دانش آموز ، به ثبت نام وی در مدرسه اقدام نمایید. هم چنین مراجعه به لینک های ثبت نام و شرایط سایر مدارس ، مانند شرایط ثبت نام دبیرستان انرژی اتمی ، ثبت نام مدارس شاهد 98 – 99 ، ثبت نام آزمون دبیرستان ماندگار البرز و یا شهریه مدارس غیر انتفاعی 98 – 99 می تواند راهنمای خوبی برای شما ، جهت انتخاب مدرسه باشد.


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مدارس پیج مدارس